Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gosterge bende emanet, sahibi askerde ilk gorusmemizde sorup ozel mesaj atarim.
    Daha 1000 km deyken degistirmistik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan abi sen sissy bar ı kaça yaptırdın?
    aldıgımda uzerındeydı hıc bı fikrim yok
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    sizlerle tanışmak güzeldi arkadaşlar

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Arkadaşlar Merhaba, birkaç saat içerisinde Edremite yola çıkıyorum gece 01:00 sularında kısmetse varmış olurum.
    Pazar günkü yuvacık gezisini gelemediğim için çok şey kaçıracağım biliyorum. Üzgünüm önceden plan yapmıştım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler iyi eğlenceler.

Motosikleti
    2010 GT250R
    selam abiler kardeşler bu ara pek takılamyorum foruma malüm final haftası, cbf500le hayat devam ediyor..Umarım herkes iyidir hepinizin tekeri düz bassın, cbf 500 le takas düşünen olursa hala beklemedeyim bilginize olsun
    -Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı olric?
    -Oklarımız bitene kadar efendimiz.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    merhaba arkadaşlar size bi kaç sorum olacak cbf 150 mi yaz sonu satıp kışın fuardan gv 250 yada gt 250 almayı düşünüyorum yanlız gv 250 hakkında bana özel mesaj atarak bilgilendirme yağacak deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum

injeksiyonlu sanırım yeni kasalar
    herhangi bi kronik sıkıntısı varmı?
    yakıt tüketimi en önemlisi 100 km de kaç litre yakıyor? (ben 2 kişi biniyorum sürekli bu konuda bir bilgi alabilrsem daha net olur)
    yedek parçası hakkında tüm kanunilerde var sanırım ancak mesela lastiklerin takımı ne kadar? ( iyi olanı yani varsa michelen pirelli metzeler gibi)
    max. hız sıkıştırmadan ne kadardır?
    aksesuar fiyatları nedir?
    uzun yolda hava soğutmalılar gibi belli bir süre sonra dinlendirmek gerekiyormu?
    şimdiden teşekkür ederim özelden cevaplarsınız mutlu olurum

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    2006 model 30000km herşeyiyle orijinal mükemmel bir gv 250 mevcut..... lastikleri michelin yeni.. muayne 2014 mayısa kadar.. vites geçişleri hoşuma gitmiyordu debriyaj balatasını bugün italyan carbon fiber olanıyla değiştirdim şuan pamuk gibi.. öğretmenim ve çok titiz biriyim! makinam mantıklı takaslara açık aslında dragstar veya naked min. 600cc bir makina düşünüyorum ama.. kolay elden çıkacak cbf, ybr, apache gibi temiz motorlarlada takas olur!
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar size bi kaç sorum olacak cbf 150 mi yaz sonu satıp kışın fuardan gv 250 yada gt 250 almayı düşünüyorum yanlız gv 250 hakkında bana özel mesaj atarak bilgilendirme yağacak deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum

injeksiyonlu sanırım yeni kasalar
    herhangi bi kronik sıkıntısı varmı?
    yakıt tüketimi en önemlisi 100 km de kaç litre yakıyor? (ben 2 kişi biniyorum sürekli bu konuda bir bilgi alabilrsem daha net olur)
    yedek parçası hakkında tüm kanunilerde var sanırım ancak mesela lastiklerin takımı ne kadar? ( iyi olanı yani varsa michelen pirelli metzeler gibi)
    max. hız sıkıştırmadan ne kadardır?
    aksesuar fiyatları nedir?
    uzun yolda hava soğutmalılar gibi belli bir süre sonra dinlendirmek gerekiyormu?
    şimdiden teşekkür ederim özelden cevaplarsınız mutlu olurum
    2008'den sonrası enjeksiyonlu.
    Kronik sorun yok ama enjeksiyonlu olanlarda beyin (ECU) kısa devre vs. durumlara karşı hassas. Takviye yaparken bile dikkat etmek gerekiyor.
    Yakıt tüketimi ortalama 3,5 lt diyebiliriz. Çok zorlarsan 3 lt'ye kadar düşüyor, en fazla da 4 lt.
    Yedek parçaları Stkanuni servislerinde bulunabiliyor ama sürekli ihtiyaç olan sarf malzeme gibi parçalar haricinde bazen 2-3 hafta sonra diyebiliyor Kanuni. Alternatif olarak hyosungsource var. Çoğu zaman daha ucuza geliyor. Metzeler lastik takımı 400 TL Michelin de yaklaşık aynı paraydı.
    Maksimum hız 120 km diyebiliriz. Sürekli kullanılabilecek maksimum hız daha doğrusu. Zorlarsan düz yolda 140, yokuşta daha da gidebiliyor.
    Aksesuarları Türkiye'de satılmıyor. www.hyosungsoure.com 'dan bakabilirsin. Kargo fiyatları da aksesuar kadar önemli yalnız. Ortalama 2 haftada geliyor.
    Sen dinlenmek istemediğin sürece durman gerekmiyor. Yağ radyatörü yeterince işe yarıyor.

Neden özel mesajla cevap istedin onu anlamadım.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm hayatımda ilk defa gördüğüm birisi bana dönüpte "abi forumdaki slayermısın" diye soruyorsa, insanlar sana özelden bana bilgi ver diyorlarsa, senin adın çıkmış demektir.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    2008'den sonrası enjeksiyonlu.
    Kronik sorun yok ama enjeksiyonlu olanlarda beyin (ECU) kısa devre vs. durumlara karşı hassas. Takviye yaparken bile dikkat etmek gerekiyor.
    Yakıt tüketimi ortalama 3,5 lt diyebiliriz. Çok zorlarsan 3 lt'ye kadar düşüyor, en fazla da 4 lt.
    Yedek parçaları Stkanuni servislerinde bulunabiliyor ama sürekli ihtiyaç olan sarf malzeme gibi parçalar haricinde bazen 2-3 hafta sonra diyebiliyor Kanuni. Alternatif olarak hyosungsource var. Çoğu zaman daha ucuza geliyor. Metzeler lastik takımı 400 TL Michelin de yaklaşık aynı paraydı.
    Maksimum hız 120 km diyebiliriz. Sürekli kullanılabilecek maksimum hız daha doğrusu. Zorlarsan düz yolda 140, yokuşta daha da gidebiliyor.
    Aksesuarları Türkiye'de satılmıyor. www.hyosungsoure.com 'dan bakabilirsin. Kargo fiyatları da aksesuar kadar önemli yalnız. Ortalama 2 haftada geliyor.
    Sen dinlenmek istemediğin sürece durman gerekmiyor. Yağ radyatörü yeterince işe yarıyor.

abi pek sık bakamıyorumda baktığımda çok aramayayım özel kutusundan görebileyim diye istemiştimde sağolasın açıklayıcı oldu ;)

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2009)
    Herkese merhaba,

Acl ameliyatı nedeniyle bir süre motoru çalıştıramadım, marş basmadı. Vurdurup ustaya götürdüm, akünün değişmesi gerekiyor dedi.
    Sirkeci'den 90 TL ye Haze marka akü aldım, ustaya getirdim.
    Usta aküyü taktı, motor çalıştı, fakat hiç gaz vermediğimiz halde 6000 devirde çalışıyor.
    Ustanın saatler süren uğraşlarına rağmen (usta dediğime bakmayın, gerçekten hiç anlamıyormuş, bir arkadaş tavsiyesinin kurbanı oldum.)
    meseleyi çözemedik. Sanırım yeni akü takılınca nadiren yapıyormuş. Serviste motorun beynine reset atmak gerekiyormuş. Bu "muş"lu kısımlar
    ustanın tahminleri.

Bir de soru sorayım sizce Ayvansaray'dan Rıdvan'nın daha önce bahsettiği Avcılardaki servise gitmem sıkıntı olur mu? Çünkü motor baya ısınıyor.
    Yoksa topkapı'da yeni kanuni servisi açılmış orası da iş görür mü?
    "Nâçar kalacak yerde/Nâgâh açar ol perde/Derman eder her derde.
    Mevlâ görelim neyler/Neylerse güzel eyler." Erzurumlu i.Hakkı

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı karanar889 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Acl ameliyatı nedeniyle bir süre motoru çalıştıramadım, marş basmadı. Vurdurup ustaya götürdüm, akünün değişmesi gerekiyor dedi.
    Usta aküyü taktı, motor çalıştı, fakat hiç gaz vermediğimiz halde 6000 devirde çalışıyor.
    Ustanın saatler süren uğraşlarına rağmen (usta dediğime bakmayın, gerçekten hiç anlamıyormuş, bir arkadaş tavsiyesinin kurbanı oldum.)
    meseleyi çözemedik. Sanırım yeni akü takılınca nadiren yapıyormuş. Serviste motorun beynine reset atmak gerekiyormuş. Bu "muş"lu kısımlar
    ustanın tahminleri.

Bir de soru sorayım sizce Ayvansaray'dan Rıdvan'nın daha önce bahsettiği Avcılardaki servise gitmem sıkıntı olur mu? Çünkü motor baya ısınıyor.
    MURAT OTOMOTİV GÜRSEL MAH. OZAN SOK. NO:7 ÇAĞLAYAN/İSTANBUL - 0212 220 66 00
    ben bu adrese gidiyorum, sorun yok, tavsiye ederim, kendileri eski kanuni-hyosung bayileriydi, sonra küba-yuki vs oldu, yedek parça stokları çok geniş, hyosung için de ellerinde kalan parçalar var, illa ki birşeyler uyuyor ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkese merhaba,

ustanın tahminleri.

Ben böyle bir sorunun beyni resetlemekle alakası olduğunu sanmıyorum. Hatta ISC selenoidi ya da beyin arızası olduğunu düşünüyorum. Ama en iyisi servise danışmak. Eğer Avcılar'a gitmek sorun olur mu'dan kastın motorun 6000 devirde sabit çalışmasındansa bir şey olmaz gidebilirsin. Eğer bahsettiğin servise gitmek istersen şurada detaylı bir şekilde tarif hazırlamıştım; http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2668046

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2009)
    Polo34 ve Slayerr teşekkür ederim. İnşallah beyinle alakalı bir şey yoktur. Garip olan şey, yeni aküyü takana kadar hiç bir problemin olmayışı. Yeni aküden mi bir şey oldu acaba..

Yarın öğreniriz artık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Polo34 ve Slayerr teşekkür ederim. İnşallah beyinle alakalı bir şey yoktur. Garip olan şey, yeni aküyü takana kadar hiç bir problemin olmayışı. Yeni aküden mi bir şey oldu acaba..

Yarın öğreniriz artık..
    Yeni aküden değil de vurdurarak çalıştırmandan dolayı olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2009)
    Yeni aküden değil de vurdurarak çalıştırmandan dolayı olmuş olabilir diye düşünüyorum.
    Bir kaç gün önce de vurdurdum, bu sabah da oraya gidene kadar 3 kere yine vurdurarak çalıştırdım, hiç bir problem yoktu. Ustayı gözüm tutmadı ama adam
    akü değiştirirken ne yapmış olabilir ki diyorum. Rolenti ayarıyla, gaz teli gerginliğiyle de bir alakası yok.

kukul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    arkadaşlar merhaba
    bu pazar bişeyler yapalım mı? ne dersınızz?
    ufak bır organızasyon ayarlayalım

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese selamlar.
    bakıyorum da aramıza yeni arkadaşlar girmekte,yeni arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum..
    beni soracak olursanız şuan izindeyim.antalyaya memlekete geldim,dedesi babaannesi ve halaları ayaz ile hasret giderdiler..1 hafta orada kaldıktan sonra dün gece bandırmaya geldim..şimdi anneannesi dayısı ve dedesi hasret gideriyor ayaz ile..herkese selamlar,hepinize kazasız belasız sürüşler..bu arada facebook daki açtığınız grubun ismi neydi ekleyeyim de resimleri oradan takip edeyim..kimsenin resim attığı yok artık
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Bir kaç gün önce de vurdurdum, bu sabah da oraya gidene kadar 3 kere yine vurdurarak çalıştırdım, hiç bir problem yoktu. Ustayı gözüm tutmadı ama adam
    akü değiştirirken ne yapmış olabilir ki diyorum. Rolenti ayarıyla, gaz teli gerginliğiyle de bir alakası yok.
    Benimde akü değiştiğinde silindirlerden bir çalışmamaya başladı. Sonunda beyni değiştirmek zorunda kaldım. Akü bittiğinde marş'a basmaya devam ettin mi? Bir yerde akü boşken marş'a basmanın beyni bozduğu yazıyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar.
    bakıyorum da aramıza yeni arkadaşlar girmekte,yeni arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum..
    beni soracak olursanız şuan izindeyim.antalyaya memlekete geldim,dedesi babaannesi ve halaları ayaz ile hasret giderdiler..1 hafta orada kaldıktan sonra dün gece bandırmaya geldim..şimdi anneannesi dayısı ve dedesi hasret gideriyor ayaz ile..herkese selamlar,hepinize kazasız belasız sürüşler..bu arada facebook daki açtığınız grubun ismi neydi ekleyeyim de resimleri oradan takip edeyim..kimsenin resim attığı yok artık
    Bandırmaya gelip de İstanbul'a gelmezsen hiç iyi yapmazsın.
    Fotoğrafları direkt facebook'a yüklüyorum. http://www.facebook.com/groups/232454736868651/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler