Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Yağmurda motor sürmek benim gibi takım elbise ile işe gidenler için zahmetli. Kat kat giyinmek gerekiyor, aman kırışmasın, aman çamur gelmesin vs. Ama haftasonu sorun değil sağanakta yağsa bir şekilde süreriz. Rıdvan seçtiğin tarihleri tebrik ediyorum arkadaşım. Bu haftasonu babam izmirde ablma enişte ve ufaklık düzcede olacağı için evde annemi yalnız bırakamam, haziran ayının ilk 2 haftası görev için tekirdağda olucam, yazdığın tarihte t.dağdan abanta eve uğraman gitmem gerekiyor Tabiki planlarınızı bana göre yapmayın ben ne yapar ne eder gelmeye çalışırım Hatta bu haftasonu anneminde ablamlarla düzceye göndersem gayet güzel olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu pazar gunu biz Beypazari na gidiyoruz Ankaradan maalesef.
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan seçtiğin tarihleri tebrik ediyorum arkadaşım. Bu haftasonu babam izmirde ablma enişte ve ufaklık düzcede olacağı için evde annemi yalnız bırakamam, haziran ayının ilk 2 haftası görev için tekirdağda olucam, yazdığın tarihte t.dağdan abanta eve uğraman gitmem gerekiyor
    Lanetliyim zaten ben. Büyük gezime de eşlik edecek birini bulamadım zaten. 3 Haziran'da Yuvacık var, 9 Haziran'da başka bir etkinlik var, 23-24 Haziran, 30-31 Haziran vazgeçmezsem yollarda olacam.

16-17 Haziran iyidir. Zaten 2. haftanın sonu, sen de gelirsin.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava yağışlı olmazsa bende varım (= heh şöyle rutin görüşmeler yapalım illa gezilerde mi karşılaşacağız (=

bu arada biri abantta kamp mı dedi?
    Ankaradaki arkadaşlarda toplananıp gelir güzel olabilir aslında dur ben bu işe de bir el atayım...
    geçen gün Metrodan actrive marka dakota modelli bir çadır aldım gayet büyük 3-4 kişililik ve rahat kuruluyor. Tavsiye ederim fiyat olarak uygun
    fiyatınıda yazssaydın ya :p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatınıda yazssaydın ya :p
    Metro'da 55 TL, Praktiker'de 40 TL.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    elektrik işinden anlayan varmı çakar taktırcam motora

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lanetliyim zaten ben. Büyük gezime de eşlik edecek birini bulamadım zaten. 3 Haziran'da Yuvacık var, 9 Haziran'da başka bir etkinlik var, 23-24 Haziran, 30-31 Haziran vazgeçmezsem yollarda olacam.
    Sen ne zaman çıkmayı planlıyorsun bu büyük geziye, şirket bu yaz beni zorla izine çıkaracak gibi. Belki eşlik edebilirim.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Arkadaşlar herkese merhaba.. Kamptan çadırdan laf açılmışken, BİM bu hafta kamp malzemeleri satıyor, haberiniz olsun.

Bu arada son mesajımdan bu yana yeni motosiklet alan ve başlığımıza yeni katılan arkadaşlara da ayrıca selam ederim.

Ayrıca bu gece, mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının ilk cuma gecesi. Bu vesile ile hepimizin Regaib Kandili mübarek olsun.

Ek olarak bir şey sormak istiyorum. Şimdi depoyu doldurduktan sonra malumunuz uzun bir süre yakıt göstergesi hareket etmiyor. Mesela bende yaklaşık 120-130km sonra gösterge yavaştan hareket etmeye başlıyor. Yaklaşık 250km civarında ibre dibe iniyor. Yedek depoya geçmem ise 350km civarında oluyor. Tabi motosikleti %100 şehir içi kullandığımı belirteyim. Tek marş ile gittiğim en uzun mesafe 10km. Sizde bu durum nasıl oluyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne zaman çıkmayı planlıyorsun bu büyük geziye, şirket bu yaz beni zorla izine çıkaracak gibi. Belki eşlik edebilirim.
    Senle bir görüşelim.

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek olarak bir şey sormak istiyorum. Şimdi depoyu doldurduktan sonra malumunuz uzun bir süre yakıt göstergesi hareket etmiyor. Mesela bende yaklaşık 120-130km sonra gösterge yavaştan hareket etmeye başlıyor. Yaklaşık 250km civarında ibre dibe iniyor. Yedek depoya geçmem ise 350km civarında oluyor. Tabi motosikleti %100 şehir içi kullandığımı belirteyim. Tek marş ile gittiğim en uzun mesafe 10km. Sizde bu durum nasıl oluyor?
    Benzin ibresinin, deponun her kısmında aynı hassaslıkta olmamasından şikayetçiysen bu konuda yapacak bir şey yok. Deponun iç şeklinden kaynaklı bir durum ve neredeyse her araçta çok az da olsa aynı sıkıntı var. Mesela arabamda deponun ilk yarısıyla ikinci yarısı aynı mesafeyi katedemiyor. Hem de motosiklet gibi çok şekilli bir deposu olmamasına rağmen ama tabii ki aradaki fark motosiklet gibi çok fazla değil. Henüz deponun içindeki benzini ölçebilecek teknolojik seviyeye ulaşamadık. Algılama sistemleri halen şamandıra ve dirençten oluşuyor.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Aklima bu durum geldi birden teknoloji falan deyince
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aklima bu durum geldi birden teknoloji falan deyince
    Benzin göstergesi de böyle bir şey işte.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Senle bir görüşelim.

Benzin ibresinin, deponun her kısmında aynı hassaslıkta olmamasından şikayetçiysen bu konuda yapacak bir şey yok. Deponun iç şeklinden kaynaklı bir durum ve neredeyse her araçta çok az da olsa aynı sıkıntı var. Mesela arabamda deponun ilk yarısıyla ikinci yarısı aynı mesafeyi katedemiyor. Hem de motosiklet gibi çok şekilli bir deposu olmamasına rağmen ama tabii ki aradaki fark motosiklet gibi çok fazla değil. Henüz deponun içindeki benzini ölçebilecek teknolojik seviyeye ulaşamadık. Algılama sistemleri halen şamandıra ve dirençten oluşuyor.
    Karikatür çok güzelmiş

Bu durumdan şikayetçi olduğumdan değil de, sizde bu evreler hangi kilometrelerde gerçekleşiyor onu merak etmiştim. Sizde de bendeki km'lerde mi gerçekleşiyor bu geçişler aşağı yukarı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karikatür çok güzelmiş

Bu durumdan şikayetçi olduğumdan değil de, sizde bu evreler hangi kilometrelerde gerçekleşiyor onu merak etmiştim. Sizde de bendeki km'lerde mi gerçekleşiyor bu geçişler aşağı yukarı?
    Yaklaşık olarak aynı ama bende dibe inmesi 300 km civarı oluyor. 300-350 arası kırmızıya kadar iniyor. Kırmızıya geldiğinde zaten yedek depoya ya geçmiş oluyor ya da geçmek üzere oluyor.

Bu arada son benzin tüketimim 3,15 lt/100 km. Hem de kullanımın yaklaşık %50'si 110-130 km/s arası seri kullanım. Bundan şu sonucu çıkartıyorum, bujiler ne kadar eski, hava filtresi ne kadar pis olursa o kadar az yakıyor.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ben bu ayi bir atlatayim, yagi degistirip subap ayarini yaptiricam, aldigim zaman benim usta hafif bir subap sesi var demisti, belki karburator temizligi de gerekir bilmiyorum ama 100 km de yaklasik 5 litre yaktigimdan, hem de fazla basmadan, sizin bu 3 ile baslayan yakit tuketimlerinizi de ayrica kiskandigimi belirtmek isterim. Hava filtresini degistirdim ama bir fark olmadi, bakalim subap ayarini bekliyorum, ondan sonra da olmazsa sahibine cekti diycem, malum 100 kg adami tasiyor hergun, agirliktan falandir diye kendimi avutucam
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    100 km de yaklasik 5 litre yaktigimdan,
    Benim çıkabildiğim en yüksek yakıt tüketimi 4,1 litreydi sanıyorum. Sürekli 100-140 arası gitmiştim.

malum 100 kg adami tasiyor hergun, agirliktan falandir diye kendimi avutucam
    Benim motorun ağırlık olmadan tek başına gittiğini de hesaba katmak lazım tabi.

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Büyük ihitmalle benzin alırken motor sehpada (yan ayak) değildi ve depoyu kapağa kadar doldurdun. Depoda olması gerekenden fazla benzin olup, motoru yan sehpaya aldığın zaman da tahliyeden benzini attı. Benzin alırken eğer depoyu tam dolduracaksan, motoru yan sehpaya alırsan böyle bir sorunla karşılaşmazsın.
    Yok yahu. benzin alırken sehpadaydı. Ayrıca her zaman aldığım gibi 40 liralık aldım. O da depo boşalmak üzereyken. Bütün benzini akıttı bu arada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı borasanal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu. benzin alırken sehpadaydı. Ayrıca her zaman aldığım gibi 40 liralık aldım. O da depo boşalmak üzereyken. Bütün benzini akıttı bu arada.
    Bütün benzini akıttı? Sonra kendi kendine düzeldi mi? Hortumları falan çıkmıştır, ya da birileri kurcalamıştır demekten başka aklıma bir şey gelmiyor.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Ben bu ayi bir atlatayim, yagi degistirip subap ayarini yaptiricam, aldigim zaman benim usta hafif bir subap sesi var demisti, belki karburator temizligi de gerekir bilmiyorum ama 100 km de yaklasik 5 litre yaktigimdan, hem de fazla basmadan, sizin bu 3 ile baslayan yakit tuketimlerinizi de ayrica kiskandigimi belirtmek isterim. Hava filtresini degistirdim ama bir fark olmadi, bakalim subap ayarini bekliyorum, ondan sonra da olmazsa sahibine cekti diycem, malum 100 kg adami tasiyor hergun, agirliktan falandir diye kendimi avutucam
    aman abi 5lt mi? Senin motor kendini 650 sanıyor galiba, Ustaya göstermede fayda var 250lilik olduğunu hatırlayacaktır

bu arada bugun ne oldu buluşma işii?

@rıdvan
    abant kampı haziran ortası yada sonuna doğru olabilir. Anlaradaki arkadaşlarda gelir hem tanışmış olur hemde daha kalabalık oluruz.

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Bütün benzini akıttı? Sonra kendi kendine düzeldi mi? Hortumları falan çıkmıştır, ya da birileri kurcalamıştır demekten başka aklıma bir şey gelmiyor.
    Düzelme yok. Sabah kalkıp o halde görünce üstünü kapatıp işe gittim. Öyle de duruyor hala. Cumartesi servise götürmeye çalışacağım da bir sorayım dedim. Hortumu çıkmış olabilir ama dediğin gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada bugun ne oldu buluşma işii?

@rıdvan
    abant kampı haziran ortası yada sonuna doğru olabilir. Anlaradaki arkadaşlarda gelir hem tanışmış olur hemde daha kalabalık oluruz.
    Buluşma işinde herhangi bir değişiklik yok. Akşam saat 8'de Ömür AVM Burger King önünde buluşuyoruz.

Sen hala kamp tarihinden mi bahsediyorsun? 16-17 Haziran'da Abant'dayız.

Buluşma işinde herhangi bir değişiklik yok. Akşam saat 8'de Ömür AVM Burger King önünde buluşuyoruz.
    Başka bir aktivite var mı, bi yerlere gidilecek mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler