Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Görselci geçmiş olsun öncelikle.neden öle bişey yaptın anlamadım.motor tecrüben var yazdıklarına göre cbr 250 kullanmışsın.birde boş vitesdeyken motor yerinden zıplamaz muhtemelen vitesdeyken çalıştırıp birden debriyajı bırakmandan olmuştur.korkma daha dikkatli ol..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

rnks merhaba arkadaşım nasıl gidiyor sürücülük,bi sıkıntı yoktur inşallah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görselci geçmiş olsun öncelikle.neden öle bişey yaptın anlamadım.motor tecrüben var yazdıklarına göre cbr 250 kullanmışsın.birde boş vitesdeyken motor yerinden zıplamaz muhtemelen vitesdeyken çalıştırıp birden debriyajı bırakmandan olmuştur.korkma daha dikkatli ol..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

rnks merhaba arkadaşım nasıl gidiyor sürücülük,bi sıkıntı yoktur inşallah..
    teşekkür ederim.ben de forumda bu acemiyi düşünen hiç kimse yok mu diyordum bir kaç gündür trafiğe çıkıyorum.fena gitmiyor.4 sıkıntım var.1-E5'de rüzgar çok fena 2-kör nokta konusunda sıkntı yaşıyorm, şerit değiştirmek cesaret istiyor 3-trafikte dur kalk yaparken arada 1e almaya çalışırken boşa alıyorm, fark etmeyince trafik birden açılınca yolun ortasında kalıyorm.boşa zaten çok zor atılıyor, tamamen iptal ettirmeyi düşünüyorum 4-yoğun trafikte yokuş yukarı gidemiyorum, eğimli yolda dur kalk problemi yaşıyorum.
    3 haftada oldukça yol aldım, 1-2 aya usta olmasam da acemiliğimi atarım.

Bu arada beyler ehliyet yok (hazirandakine başvurdum), 12 gün sonra muayene de bitiyor.Sizi hiç durduruyorlar mı ? durdururlarsa bu durumları atlatma ihtimalim var mı =)

Motosikleti
    MT 07
    rnks maşşallah bende acemiyim ama daha E5 e çıkacak kadar ustalaşmadım.iyi cesaret,benimde ehliyet yok şu an için.

Motosikleti
    GT250 naked
    Köprü yolu başta olmak üzere işlek yerlere çıkma, bahar da geldi, çevirme çok oluyor.Atlatma ihtimalin zayıf. Diğer hepsine zamanla alışacaksın... Hyosung'lar boşa pek geçmez ama!

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum park halindeyken (boş viteste) dalgınlıkla debriyaja basarak çalıştırdım, aniden yerinden zıplayıp istop etti. altında kaldı bacağım. cahilliğimi mazur görün olur mu öyle?
    olmazsa da noldu acaba öyle? korktum be !!!
    o şekilde motoru zıplatmak teorik olarak mümkün görünmüyor..arkadaşların dedikleri muhtemelen boşta değildi motor...debriyajı da bırakınca zıplamıştır. bu arada cbr nin oturuşu seni rahatsız ettiyse baya rahata alışkın olman lazım...

bu arada bende cbr250 için adamla el sıkıştım..pazarteis günü alıyorum motoru kısmetse..ilk motorum olduğundan bi telaş sardı beni...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı stahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize merhaba demek istiyorum öncelikle...

ve şimdiden özür diliyorum, belki defalarca sorulmuş bir soruyu bende sordugum için, ama 700 küsür sayfa içinde pek istediğim cevabı bulamadım

son 2 gündür GV250 modeline aşırı ilgi duymaya başladım,
    sizlerden ricam çok kısa bir şekilde motorun sizi memnun ve rahatsız eden unsurlarını burada yazarsanız çok sevinirim,

uzun yolda nasıldır?
    yakıtı ne kadar ?
    şehir içinde zor mu ?
    yedek parça durumu nasıl ? fiyatları ne ? bakım masrafı ne kadar ?
    japonlar kadar kaliteli mi ?
    9.000 lira parayı hakediyor mu ?

bu arada 34 yaşımdayım, 1.85 boy var, geçen sene vitesli motor ögrenmek için sıfır CBF150 almıştım, 4900 km yol yaptım. onu satıp inş sıfır gv250 almayı düşünüyorum.
    evet cbf150 güzel makina, iki teker ruhunuda yaşatıyor ama, gittigim heryerde kurye damgası yiyip, birde çevre yolunda yavaş kalması
    beni 250 cc makinalara itiyor...

şimdiden herkese teşekkür
    gv 250 gerçekten güzel alet...uzun yol hem de çok uzun yol yapan arkadaşlar gayet memnun motordan..sadece selesinin bir süre sonra rahatsız ettiğini söylediler..kimi arakdaşlarımız koreden ped getirtti sele için. yakıt ise ortalama 4 lt...daha az yakanlar var tabi..armağandı sanırım...yedek parçaları genellikle hyosungsource diye bi site var arakdaşlar ordan getirtiyor...st ninkiler için yedek parça sıkıntısının olmaması lazım fakat servisten şikayetçi herkes...japonlar kadar kaliteli değildir elbet ama onları da çok aratacağını düşünmüyorum...sıfırı için 9000 lira fazla bana göre...onun için ikinci eline yönelebilirsin...daha mantıklı...hatta buradan mototor nickli arkadaşımızı motoru gayet uygun...istanbulda olmasa balıklama atlardım..aksesuarlı az km ve uygun fiyat...

naçizane önerim cbf150 ile gerekli km yi yaptığınız düşünüyosanız ya da 10000 e tamamlarsanız daha yüksek bir cc ye geçiş yapabilirsiniz maddi imkanınız varsa...

not: yaptığım yorumlar gv250 sahibi olduğumdan dolayı edindiğim fikirler değil, bu konun başlığının bütün sayfalarını okumuş birinin yorumlarıdır..fiyat kısmı hariç...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    [QUOTE=mhmtrn;2662934]Görselci geçmiş olsun öncelikle.neden öle bişey yaptın anlamadım.motor tecrüben var yazdıklarına göre cbr 250 kullanmışsın.birde boş vitesdeyken motor yerinden zıplamaz muhtemelen vitesdeyken çalıştırıp birden debriyajı bırakmandan olmuştur.korkma daha dikkatli ol..[COLOR="Silver"]

motorun boş lambasının yandığına eminim. saniyelik bir zamanlama hatası sanırım... bu arada vites çalışır durumdayken asla boşa geçmiyor. yaz bitene kadar dev kollara sahip olacağım galiba...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    [QUOTE=Görselci;2663804]
    Görselci geçmiş olsun öncelikle.neden öle bişey yaptın anlamadım.motor tecrüben var yazdıklarına göre cbr 250 kullanmışsın.birde boş vitesdeyken motor yerinden zıplamaz muhtemelen vitesdeyken çalıştırıp birden debriyajı bırakmandan olmuştur.korkma daha dikkatli ol..[COLOR="Silver"]

motorun boş lambasının yandığına eminim. saniyelik bir zamanlama hatası sanırım... bu arada vites çalışır durumdayken asla boşa geçmiyor. yaz bitene kadar dev kollara sahip olacağım galiba...
    2012 modellerde boş viteste de debriyaja basmadan kesinlikle çalışmıyor. O an için müşürde bir sıkıntı olmuş olabilir; vitestedir belki o an için; sonra sen boş viteste diye debriyajı bırakmışsındır ondan atılmıştır motor bence diye düşünüyorum.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Merhaba
    Boşa attığında yanan yeşil ışığa her zaman güvenme arkadaşım, bende de oldu bazen yeşil ışık yanıyor ama vitesten tam çıkmamış oluyor motor, elini debriyajtan çekmeden önce mutlaka ön frene tam bas debryajdan yavaşça çek elini, bende de öyle fırlama oldu ama ben motorun üstündeydim dengeli oturduğumdan birşey yaşamadım, sonradan akıllandım debriyajı frenle bırakıyorum.
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    [QUOTE=Görselci;2663804]
    Görselci geçmiş olsun öncelikle.neden öle bişey yaptın anlamadım.motor tecrüben var yazdıklarına göre cbr 250 kullanmışsın.birde boş vitesdeyken motor yerinden zıplamaz muhtemelen vitesdeyken çalıştırıp birden debriyajı bırakmandan olmuştur.korkma daha dikkatli ol..[COLOR="Silver"]

Benim motorum boşa diger gv lere gore daha zor geçiyordu. Ve bazen bos lambasi yandığı halde çalıştırırken vitese geçip sıçrıyordu. Dün ilginç bisi yaşadım paylasayim sizlerle. Malum bursaydi corluydu sile canakkale derken 3500km yapmisim. Yağ degisimine gittim. Erdal usta yagi degistirirken motorun altindaki yag haznesine yakin baska bir civatanin gevşek durdugunu farketti. Ama acmak icin zorlandi. Acinca icinden bir yay baska bir civata daha cikti ve erdal ustanin küfürleri... Icindeki civataya benzer seyi kim yaptiysa ters takmis dedi. Motorun boşta durmuyor.dimi dedi. Evet dedim. Simdi duzeldi dedi. Ve gercekten dun motorumu bosa atmakta hic zorlanmadim, bostan vitese kendi kendine geçme olayida olmadi. Erdal usta bazilarinin yag değiştirmek icin yanlislikla o contayi actigini icinden yay ve diger conta dusunxe ters takabildigini, bazı ustalarin ise bile bile ters takip daha sonra sikayet gelince buyuk bir hasar varmis gibi para kaptiklarini soyledi. Cepten yazdim hatalar olabilir. Daha sonra resim paylasabilirim

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba

Bu sabah benim motorun hız göstergesindeki FI lambası (FI YAKIT ENJEKSİYON ARIZA LAMBASI) devamlı yanmaya başladı. Pazar olduğu içinde servis kapalı. Bu yüzden motoru garajdan çıkarmadım. Bir önerisi olan kendim kontrol edebileceğim bir kaç şey var mı?

Motosikleti
    MT 07
    Benim boşa geçme sorunum yok şükür..benimde benzin göstergemde sorun var,azına kadar dolu benzin bazen kırmızıya düşüyo gösterge bazende full gösteriyor neden olabilir,benzin şamandrası bozuk olabilirmi.
    Emre sözünü ettiğin ustanın yeri neresi.malum insan güvenebileceği bi usatsı olsun istiyor..

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Benim boşa geçme sorunum yok şükür..benimde benzin göstergemde sorun var,azına kadar dolu benzin bazen kırmızıya düşüyo gösterge bazende full gösteriyor neden olabilir,benzin şamandrası bozuk olabilirmi.
    Emre sözünü ettiğin ustanın yeri neresi.malum insan güvenebileceği bi usatsı olsun istiyor..
    Avcılardaki kanuni servisi gittin galiba daha önce sen.

Motosikleti
    MT 07
    Yok ben gitmedim hiç.yeri tam neresi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vites pedalı aşırı sert. spor ayakkabı ile 1 den 2 ye çekmek imkansız gibi. bunun sebebi ve çözümü nedir acaba?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    vites pedalı aşırı sert. spor ayakkabı ile 1 den 2 ye çekmek imkansız gibi. bunun sebebi ve çözümü nedir acaba?
    Bildiğim kadarıyla bu boşa zor atma hyosung ların hepsinde var gv250 gt250 gt250r aynı motorlara sahip zaten.Ama sahipleri kısa sürede ayaklarının alıştığını ve sorun olmadığını söylüyorlar.Bende gv250 denedim geçen,vites geçişleri banada çok sert geldi,muhtemelen buda motorun normali.
    Hatta ben motoru denedikten sonra kenara geldim boşa atıp inecektim,ama 4-5 defa denedim atamadım sahibinden yardım istedim,o alışkındı tabi tek seferde aldı boşa...

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Aynı sorunu bende yaşadım hatta ben durduğumda vitesi boşa alamıyordum 1 de kalıyordu, giderken nerdeyse vites pedalı kırılacak sanıyordum, servise götürdüm, debryajdanmış, debriyaj ayarını yaptı toplam 5 dakika sürdü şimdi gayet iyi. Ama şuda var ben halen rodaj dönemindeyim. Tahminim sendede debriyaj kaynaklı bir zorlama olabilir. Birde şunu dene, elin debriyaj çekiliyken ve vites 1 de iken motor debriyaj çekili olmasına rağmen hafif gider gibi oluyorsa zaten kesin debriyajdır bende öyle oluyordu.
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acemi06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu bende yaşadım hatta ben durduğumda vitesi boşa alamıyordum 1 de kalıyordu, giderken nerdeyse vites pedalı kırılacak sanıyordum, servise götürdüm, debryajdanmış, debriyaj ayarını yaptı toplam 5 dakika sürdü şimdi gayet iyi. Ama şuda var ben halen rodaj dönemindeyim. Tahminim sendede debriyaj kaynaklı bir zorlama olabilir. Birde şunu dene, elin debriyaj çekiliyken ve vites 1 de iken motor debriyaj çekili olmasına rağmen hafif gider gibi oluyorsa zaten kesin debriyajdır bende öyle oluyordu.
    az önce ustama gösterdim, uzun bir turda atıp geldi ve daha motor rodajda kullandıkça açılacak bir problem görmüyorum dedi. haa sonsuza kadar boşa alamıycam galiba o ayrı konu... o dediğin gitme eğilimi olmuyor bende. sanırım kültür şoku benimki. yıllardır kullandığım scooterlar ve cbr min yumuşak vites-debriyaj sistemi yanıltıyor beni. birgün bir araya geldiğimizde şu cahilliğimi giderin arkadaşlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

bizim motorların jantları kalıcı şekilde krom kaplanır mı? cevap evet ise maliyeti nedir bu işlemin? parlak görünse daha yakışıklı olur gibi geliyor bana...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı mertcebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çıkardığım parçanın resimlerini çektim. video da elimden geldiğince çekmeye çalıştım fakat 2. video nun sonuna doğru benzinim bittiği için idarelik birşey oldu

@Dr.Aequitas teşekkür ederim evet girişimin farkındayım ama benim gibi arayıpta bulamayan arkadaşlarla bir an önce paylaşmak için hemen olaya giriyim dedim şuan sınavlarım var pek vaktim yok ama söylediğiniz gibi boş bir zamanda konu olarak açsak daha iyi olur haklısın burda bulmak biraz zorlaşabilir

@TwisTeD evet aslında bende o civarlarda kullanıyorum ama şuan şehir içi okula gidip geldiğimden çok hız yapacak yerim olmuyor haliyle 5. vites düz yolda 4000 5000 devir yetiyor hız olarak. e benimde işime geliyor tabi ses açısından )

egzozdan çıkan ilk susturucunun resimleri :

http://img407.imageshack.us/img407/2097/09042012.jpg

aslında parçanın dış kısmı bukadar çizik ve yamuk değildi. çizikleri perçinleri düz ağızlı tornavidayla sökmeye çalışırken yaptım. matkapla perçinleri ortasından delerek sökerseniz çizmeden çıkarmış olursunuz. yuvarlak çıkıştaki yamukluk ise, perçinlerin kafasını kopardıktan sonra parçanın artık çıkması gerek diyerekten penseyle asılmam sonucu öyle bir yamulma oldu sonra anladım ki perçinlerin kafaları kopsada yan kısımlar parçayı belli bir güçle tutuyor. perçinleri çiviyle vurarak delikten tamamen çıkardıktan sonra parça çok rahat bir şekilde penseyle çektiğim gibi geldi.

http://img820.imageshack.us/img820/2782/09042012001.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/551/09042012002.jpg

motor dururken çektiğim videonun linki : http://youtu.be/AylqysNxXGE

bulduğum boş yolda benzinim bitene kadar yukarı aşağı gidip gelirken çektiğim video : http://youtu.be/sZNWsbe2NN8

2. videoyu kesemediğim için sesin duyulduğu yerleri yazıyorum..

00:34 - 00:52

01:17 - 01:33

02:02(duvarın üzerindeki telefonu farketmeyen adam )

02:13 - benzin bitene kadar )

motorun performansında veya yakıtında bir sıkıntı oldu mu acaba? çıkan sese bayıldım ben.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bu boşa zor atma hyosung ların hepsinde var gv250 gt250 gt250r aynı motorlara sahip zaten.Ama sahipleri kısa sürede ayaklarının alıştığını ve sorun olmadığını söylüyorlar.Bende gv250 denedim geçen,vites geçişleri banada çok sert geldi,muhtemelen buda motorun normali.
    Hatta ben motoru denedikten sonra kenara geldim boşa atıp inecektim,ama 4-5 defa denedim atamadım sahibinden yardım istedim,o alışkındı tabi tek seferde aldı boşa...
    Benim eski sattığım gt250r 2006 modele göre 2011 modelim kuş gibi okadar rahatki kuş gibi durduğum yerde de boşa geçme sorunu hiç yaşamıyorum çok rahat geçiyor zannediyorum ilerleyen modellerde bu sorunu çözmüşler birde kullandığın yağında önemi var
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada beyler ehliyet yok (hazirandakine başvurdum), 12 gün sonra muayene de bitiyor.Sizi hiç durduruyorlar mı ? durdururlarsa bu durumları atlatma ihtimalim var mı =)
    Ehliyetin olmadığına göre polis çevirdiğinde muayeneyi hiç dert etmezsin zaten. Muayenenin 100 TL civarı bir cezası var ama ehliyetsizliğin 1000 TL'ye yakın masrafı oluyor.

Boş lambası muhtemelen biraz sönük gibi yanmıştır. Tam boşa geçecekken yarım kalmış oluyor vites. İstisnai bir durum, motoru çalıştırmak yerine biraz sallasan ya da ileri geri yapsan da aynı şekilde kendi kendine vitese geçecekti.

Alıntı Exzina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bu sabah benim motorun hız göstergesindeki FI lambası (FI YAKIT ENJEKSİYON ARIZA LAMBASI) devamlı yanmaya başladı. Pazar olduğu içinde servis kapalı. Bu yüzden motoru garajdan çıkarmadım. Bir önerisi olan kendim kontrol edebileceğim bir kaç şey var mı?
    Motor çalışıyorsa sorun yok, kullanabilirsin. Ama en yakın zamanda servise uğrayıp bir baktır. Muhtemelen basit bir şeydir.

Benzin göstergesinin kablosunda hasar olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Çünkü arızalı olduğunda ya da tamamen söküldüğünde hep full gösterir.

Muhtemelen debriyaj ayarı çok aşağıda olduğu için debriyajı sonuna kadar da çeksen plakalar viteslerin rahat geçebileceği kadar ayrılmıyor. Debriyaj tam ayrılmıyorsa, tam olarak gider gibi olmasa da boştan 1'e attığında normal olan hafif öne doğru atlama hareketi biraz fazla olur.

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba

Ercan motora egzoz çok ses çıkardığı değitirmeyi düşündüğüm için mail atmıştım. Bana döndüğü mailde "size az sesli egzost yaparız veya sesli olur ses kısma kapaklı vida montajlı yapılır açar kapatırsınız az sesli egzost 650 tl sesli ve ses kısma kapaklı sesiz kullanırsınız 750 tl olur" yazmış.

Fiyat makul mu? İnsanlar forumlarda egsoz konusunda ercan motor'a yönlendiriyor fakat şimdiye kadar orada egzoz yaptırmış birisinin yazını görmedim. Tavsiye eder misiniz?

Bizim egsozların daha pahalı olmasının sebebi nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler