Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Rengi de pek güzelmiş
    (bir ay öncesine kadar kırmızı [bordo] motor alacağıma hiç almam derdi)
    ee rıdvan GV aşkı bu nabarsın piyasadada motor kalmamış bulmuşken aldım valla..ben çok takıntılıyımdır normalde böyle şeylere evet ama yakından bakınca hiçte fena durmuyor hee
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee rıdvan GV aşkı bu nabarsın piyasadada motor kalmamış bulmuşken aldım valla..ben çok takıntılıyımdır normalde böyle şeylere evet ama yakından bakınca hiçte fena durmuyor hee
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin sonunda gönlüne göresini buldun heralde.
    İlk GV'ye merak sardığımda bende ucuz da olsa kırmızı almam diyordum ama şu an motorum kırmızı gayette memnunum Herşey kısmet.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin sonunda gönlüne göresini buldun heralde.
    İlk GV'ye merak sardığımda bende ucuz da olsa kırmızı almam diyordum ama şu an motorum kırmızı gayette memnunum Herşey kısmet.
    teşekkürler iyi dilekleriniz için...
    aynen öyle oluyor

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    hayırlı ugurlu olsun kardeşim allah kaza bela vermesin

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    merhaba dostum öncelikle..
    yaklaşık 5 aydır bende sıfır gv arıyordum..ve bu gv leri türkiyeye getiren distribitör ile yüz yüzüze konuşmuş biri oalrak yaklaşık 2 seneye yakın sıfır gv gelmiyecveğini söyledi..sebep ise bu global ile kanuni arasında yaşanan isim hakkı muhabbetinden kaynaklanıyor..hala bir çözüme kavuşmadığı içinde motoru fabrika vermiyormuş..üretiminin durduğu yok yani..
    parça konusundada buradaki arkadaşlar benden daha tecrübeliler ama bende bilgi ve yorumları iyi takip ettiğimden gv nin parça sıkıntısı yok..hyosungsource den istediğin parçayı getirtebiliyorsun ondan yana sıkıntı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:58 ----------

selamlar..
    eğer istanbul ve avrupa yakasında oturuyor isen almadan kesinlikle bana danışmanı şiddetle tavsiye ederim bundan 3 sayfa önce yaklaşık istatisliklerimi tutmuştum..sahibinden com da ilan numaralarıyla birlikte.. toplam 6 tane gv baktım.. ancak sonunda adam gibi bulabildim
    Anlaşılan istanbul da stılan tüm gv250 lilerle bir münasebetiniz olmuş anlaşılan. Bir ilan gördüm sahibinden.com da http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7199010/detay/

Ne düşünüyorsunuz yorumunuz nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan istanbul da stılan tüm gv250 lilerle bir münasebetiniz olmuş anlaşılan. Bir ilan gördüm sahibinden.com da http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7199010/detay/

Bahettiğin motor Onyx250 nickli arkadaşın eski motoru. Motora biraz bakım yapılması gerekiyormuş. Km'nin doğru olup olmadığını da bu arkadaştan öğrenebilirsin. Motor hakkındaki uyarı yazısının linkini vereyim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2320126

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı floy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun kardeşim allah kaza bela vermesin
    teşekkürler.. cümlemize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 ----------

dostum ben anadolu yakasındaki motorlara bakmadım..çünkü orada tanıdığım ,güvenebileceğim bir ustam yok.. burada herşeyle kafam rahat güvendiğim birisi olduğu için oralara bakmadım..

slayerrr 'ın dediği gibi bir linki inceleyiver..umarım sende bulursun bir tane

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    way way way azimle yapan.... demiştim ben değil mi

dostum hayırlı olsun,temiz denk gelmiş ama sonunda..walla bundan sonra kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun diyenler arasına giriyorsunuz herhalde hadi bakalım kazasız belasız inşallah..

yeni gelen arkadaşlarımız hoşgeldiniz..umarım dilediğiniz gv ye kavuşursunuz..yedek parça sıkıntısı yok kuralkan'dan yada hyosource dan temin edebilme imkanınız var.aksesuar olarak orjinal aksesuarlarını da biraz araştırırsanız yurt içi ve yurt dışından temin edebilirsiniz.ama orjinal korua demirini tavsiye etmiyorum ben..görünüm olarak hoş durmuyor.tabi zevk meselesi bu tamamen.o yüzden aksesuar olayı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    CBR 600F
    Bahettiğin motor Onyx250 nickli arkadaşın eski motoru. Motora biraz bakım yapılması gerekiyormuş. Km'nin doğru olup olmadığını da bu arkadaştan öğrenebilirsin. Motor hakkındaki uyarı yazısının linkini vereyim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2320126
    Arkadaşı yönlendirdiğin için saol az önce konuştum bilgi verdim... motorun kilometresi doğrudur pek hakkı verilmemiş bir motor ben de kış boyu yatırdım zaten, kıyamadım yağmurda sürmeye desem de inanmayın, kendime kıyamadım yağmur yemeye :D öyle de tatlı canlıyımdır

Bu arada ilginç sahibindeki ilana ne zaman baksam 500tl indirmiş oluyo eleman :D 1-2 ay daha kalırsa direkt 4000'den vercek herhalde :D eleman biraz çakal benim analiz ettiğim kadarıyla bakım yaptırdığını hiç sanmıyorum, ustaya götürmeden, bakım ücretini tam olarak hesaplattırmadan kesinlikle almayın... özellikle zincir ve lastikleri iyi kontrol ettirin... parasını geçtim, başınıza bişey gelmesin...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    slmlar arkadaslar yaw motoruma neden bu kadar nazar degiyor anlamadim gitti

motorun zinciri koptu tam birlesme yerinde napabilirz acaba yeni zincir mi almam lazım yoksa ek yeri yapılıyor mu? her 500 km de de mazotla temizleyip yaglıyordum yazık oldu:S

unutmadan zincir o-ring zinzirdir we daha 6bin km yol yapti
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaslar yaw motoruma neden bu kadar nazar degiyor anlamadim gitti

motorun zinciri koptu tam birlesme yerinde napabilirz acaba yeni zincir mi almam lazım yoksa ek yeri yapılıyor mu? her 500 km de de mazotla temizleyip yaglıyordum yazık oldu:S

unutmadan zincir o-ring zinzirdir we daha 6bin km yol yapti
    6000 km'de dediğine göre yeni almışsın zinciri. Eğer üzerinden yıllar geçmediyse aldığın yere götür zinciri. 6000 km'de çinli motorların bile zinciri kopmuyor

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşı yönlendirdiğin için saol az önce konuştum bilgi verdim... motorun kilometresi doğrudur pek hakkı verilmemiş bir motor ben de kış boyu yatırdım zaten, kıyamadım yağmurda sürmeye desem de inanmayın, kendime kıyamadım yağmur yemeye :D öyle de tatlı canlıyımdır

Bu arada ilginç sahibindeki ilana ne zaman baksam 500tl indirmiş oluyo eleman :D 1-2 ay daha kalırsa direkt 4000'den vercek herhalde :D eleman biraz çakal benim analiz ettiğim kadarıyla bakım yaptırdığını hiç sanmıyorum, ustaya götürmeden, bakım ücretini tam olarak hesaplattırmadan kesinlikle almayın... özellikle zincir ve lastikleri iyi kontrol ettirin... parasını geçtim, başınıza bişey gelmesin...
    Bir kez daha bu kullanıcı platformunun ne kadar faydalı bir şey olduğunu anladım. Onyx250 sağolsun telefonda hiç gocunmadan tüm detayları anlattı. Bunun için önce ona ve sonra sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Aslında sormak istediğim bir şeyler daha var belki yeniden arar bir hatrını sorarım.

Bir motor daha gördüm sahibinden.com da. Motoru bilen gören var mı? Ne dersiniz tercih yapmak zorunda olsanız siz hangisini seçerdiniz?

http://bit.ly/kFdru2
    http://bit.ly/iKKpgx

Motosikleti
    SUZUKİ VL 800 İNTRUDER
    İyi akşamlar..Arkadaşlar 2 gün önce bir sorunumu yazmıştım ama bakıyorum da GV 250 kullanıcıları tanımadıkları kişilere yardım etmiyorlar..:(((..Şaka bir yana bilgisi olan yokmu acaba???
    Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle...Bende 2007 gv 250 var..Henüz alalı 1 ay oldu.Benim aklıma takılan bir konu var motor ile ilgili.Çalışırken Sanki zızıltı mı derler yoksa gazal sesi mi derler bilmem tarif edebiliyormuyum sani öyle bir ses var.Şöyle TOK bir ses yok...Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bu arada motorumun çalışmasında gidişinde veya herhangi bir yerinde bir sıkıntı yok.Sadece bu ses canımı sıkıyor...Bilgilendiren arkadaşım olursa çok sevinirim...Saygılar...

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı yasinokumus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar..Arkadaşlar 2 gün önce bir sorunumu yazmıştım ama bakıyorum da GV 250 kullanıcıları tanımadıkları kişilere yardım etmiyorlar..:(((..Şaka bir yana bilgisi olan yokmu acaba???
    Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle...Bende 2007 gv 250 var..Henüz alalı 1 ay oldu.Benim aklıma takılan bir konu var motor ile ilgili.Çalışırken Sanki zızıltı mı derler yoksa gazal sesi mi derler bilmem tarif edebiliyormuyum sani öyle bir ses var.Şöyle TOK bir ses yok...Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bu arada motorumun çalışmasında gidişinde veya herhangi bir yerinde bir sıkıntı yok.Sadece bu ses canımı sıkıyor...Bilgilendiren arkadaşım olursa çok sevinirim...Saygılar...
    gv250 den çok tok bi ses beklemeni önermem zira 250cc bi cruiser... pırpır parpar arası bi ses gelir :D ama tızıltı gibi bir ses geliyosa arka manifoldu kontrol ettirmende fayda var... kötü haber: st kanuni ye nazaran hyo nun arka manifold plastik bir hortumdur, ve yırtılma söz konusu olmuş olabilir... motorun gidişatını etkilemez ama zengin karışımla çalışır motor (terimleri karıştırıyo olabilirim)... iyi haber: fiyatı fazla değildir, 60-70 liraya temin edebilirsin... hatta bende de var bitane eski motorum için almıştım yeni alıcısına vermeyi unuttum temin edemezsen bana ulaşabilirsin

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    way way way azimle yapan.... demiştim ben değil mi

dostum hayırlı olsun,temiz denk gelmiş ama sonunda..walla bundan sonra kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun diyenler arasına giriyorsunuz herhalde hadi bakalım kazasız belasız inşallah..

yeni gelen arkadaşlarımız hoşgeldiniz..umarım dilediğiniz gv ye kavuşursunuz..yedek parça sıkıntısı yok kuralkan'dan yada hyosource dan temin edebilme imkanınız var.aksesuar olarak orjinal aksesuarlarını da biraz araştırırsanız yurt içi ve yurt dışından temin edebilirsiniz.ama orjinal korua demirini tavsiye etmiyorum ben..görünüm olarak hoş durmuyor.tabi zevk meselesi bu tamamen.o yüzden aksesuar olayı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.
    saolasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı yasinokumus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesin nereden geldiğini tarif edersen belki tahminde bulunabiliriz. Hatta bir ses kaydı falan iyi olur
    saolasın
    Motoru teslim aldım mı? Fotoğrafları bekliyorum.

Motosikleti
    CBR 600F
    Bir kez daha bu kullanıcı platformunun ne kadar faydalı bir şey olduğunu anladım. Onyx250 sağolsun telefonda hiç gocunmadan tüm detayları anlattı. Bunun için önce ona ve sonra sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Aslında sormak istediğim bir şeyler daha var belki yeniden arar bir hatrını sorarım.

Bir motor daha gördüm sahibinden.com da. Motoru bilen gören var mı? Ne dersiniz tercih yapmak zorunda olsanız siz hangisini seçerdiniz?

http://bit.ly/kFdru2
    http://bit.ly/iKKpgx
    Rica ederim, istediğin zaman rahatsız edebilirsin... söylemeyi unuttuğum bişey daya var... aşağıda arkadaşa yazarken aklıma geldi... arka manifold yırtık... zamanında taktırırım diye aldım hatta parçayı ama vaktim olmadı... motorun çalışmasını engellemez ancak zengin karışımla çalışır...

diğer bulduğun motor da temiz görünüyor ancak daha çok vites geçme olayı önemli... benim motorun en iyi yanı vitesin boşa geçme sorunu yoktu... sırf o avantaj için alınır diyebilirim... sana dediğim fiyata indirebiliyosan, benimkini al derim.. aradaki para farkı ile de aksesuar yaparsın motora... diğer motorda da cam dışında bi aksesuar yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

Sesin nereden geldiğini tarif edersen belki tahminde bulunabiliriz. Hatta bir ses kaydı falan iyi olur
    valla bendeki durumda usta manifoldun olduğu yere doğru alkollü bir sprey sıktı galiba... o anda devir artışı oldu motorda durduk yerde... yırtığı öyle bulmuştu ustam... benzer bi teknik deneyebilirsin kendi kendine

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Selamlar, halihazırda 20 gündür satışta olan motorumun fiyatını hanımın araba için acele etmesi sebebi ile istemeye istemeye ilandaki fiyattan 250 TL aşağısına vereceğim. Ayrıntılar ilanımda yazımaktadır. Birşey sormak isteyen olursa elimden geldiğince ve bildiğimce yardımcı olmaya çalışırım. Motoru aldığımdan beri 2500 km. yol yaptım, bu süre zarfında en ufak bir sorun yaşamadım. Bu hafta bayağıdır piyasada olmayan ve gelmesini beklediğim hava filtresini de değiştireceğim. Masrafsız, sorunsuz binilecek bir motordur.. Bu forumda kimse ile birebir tanışma fırsatımız olmadı lakin 4-5 ay sonra Allah izin verirse yine aynı marka/model motorla burada olacağım. Bu arada inşAllah haftaya yapılacak olan Yuvacık gezisine katılacağım, orada belki tanışma fırsatımız olur.. Herkese iyi akşamlar..

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, istediğin zaman rahatsız edebilirsin... söylemeyi unuttuğum bişey daya var... aşağıda arkadaşa yazarken aklıma geldi... arka manifold yırtık... zamanında taktırırım diye aldım hatta parçayı ama vaktim olmadı... motorun çalışmasını engellemez ancak zengin karışımla çalışır...

diğer bulduğun motor da temiz görünüyor ancak daha çok vites geçme olayı önemli... benim motorun en iyi yanı vitesin boşa geçme sorunu yoktu... sırf o avantaj için alınır diyebilirim... sana dediğim fiyata indirebiliyosan, benimkini al derim.. aradaki para farkı ile de aksesuar yaparsın motora... diğer motorda da cam dışında bi aksesuar yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

valla bendeki durumda usta manifoldun olduğu yere doğru alkollü bir sprey sıktı galiba... o anda devir artışı oldu motorda durduk yerde... yırtığı öyle bulmuştu ustam... benzer bi teknik deneyebilirsin kendi kendine
    Yaptık bir şey ama hakkımızda hayırlı bakalım. Arka manifoldu nerden kaça bulabilirim bi yardımcı olursan sevinirim valla. P.tesi günü sanırım ihtiyaç olacak gibi.

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, halihazırda 20 gündür satışta olan motorumun fiyatını hanımın araba için acele etmesi sebebi ile istemeye istemeye ilandaki fiyattan 250 TL aşağısına vereceğim. Ayrıntılar ilanımda yazımaktadır. Birşey sormak isteyen olursa elimden geldiğince ve bildiğimce yardımcı olmaya çalışırım. Motoru aldığımdan beri 2500 km. yol yaptım, bu süre zarfında en ufak bir sorun yaşamadım. Bu hafta bayağıdır piyasada olmayan ve gelmesini beklediğim hava filtresini de değiştireceğim. Masrafsız, sorunsuz binilecek bir motordur.. Bu forumda kimse ile birebir tanışma fırsatımız olmadı lakin 4-5 ay sonra Allah izin verirse yine aynı marka/model motorla burada olacağım. Bu arada inşAllah haftaya yapılacak olan Yuvacık gezisine katılacağım, orada belki tanışma fırsatımız olur.. Herkese iyi akşamlar..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8782381/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler