Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hoş geldin sefalar getrirdin Hazer;
    Özletmiştin kendini, nerelerdeydin???
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaslar hangı motor yagını kullanıyosunuz acaba ?
    ...::: HYOSUNG GV 250 :::...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ben Castrol kullanıyorum, 10W-40. Motul da kullanabilirsin...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Motoru çalıştırırken ara sıra marş sanki hiç elektrik gelmiyormuş gibi basmazdı ve bende kontağı kapatıp açardım. Bugün aslında marşın 2 saniye geç bastığını farkettim. Marş butonuna basılı tutuyorsun 2 saniye sonra marş basmaya başlıyor. Motor sürekli böyle değil, bazen yapıyor.

Benzer bir durum yaşayan varmı?
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştırırken ara sıra marş sanki hiç elektrik gelmiyormuş gibi basmazdı ve bende kontağı kapatıp açardım. Bugün aslında marşın 2 saniye geç bastığını farkettim. Marş butonuna basılı tutuyorsun 2 saniye sonra marş basmaya başlıyor. Motor sürekli böyle değil, bazen yapıyor.

Merhaba.Benimkinde şöyle bir durum var motor vitesteyken debriyajı tam dibine kadar sıkıp marşa bastığımda bazen seninki gibi marş basmıyor sonra marş düğmesi basılı iken debriyajı hafif salıyorum basmaya başlıyor.Belki aynı sıkıntı olabilir benim yaptığım şekilde bir dene istersen.

arkadaşım bu motor sana yaramaz kore üretimi uzun ömürlü bi motor değil Hyosung 250 ile kawasaki ninja 250rr bir çok videosu war hepsindede kawasaki ninnja 250rr geçiyor...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Büyük ihtimalle marş butonu altındaki kontakta paslanma ya da kirlenme olmuştur, marş butonuna bastığında iletkenlik ilk anda yeterli gelmiyordur. Bir elektrikçiye gidip o üniteyi söktürüp içini temizlettir, kontakt spreyleri var, onlarla yaptır bu işi. Motoru yıkarken her tarafa su gidiyor sonuçta, o kontaklar da paslanmaz malzemeden yapılmadığı için zamanla iletkenliğin oksidasyon ile düşmesi çok normal.

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Benimkinde şöyle bir durum var motor vitesteyken debriyajı tam dibine kadar sıkıp marşa bastığımda bazen seninki gibi marş basmıyor sonra marş düğmesi basılı iken debriyajı hafif salıyorum basmaya başlıyor.Belki aynı sıkıntı olabilir benim yaptığım şekilde bir dene istersen.
    Senin problemin müşürlerle alakalı arkadaşım.
    Kontrol etmen gerekenler;

1- Yan ayaklık müşürünün bağlantıları ve ayaklığın yay mekanizması
    2- Vites boşta müşürü
    3- CDI ünitesine giren soketlerin durumunu kontrol etmelisin. Gevşeklik olabilir.

Alıntı nopolice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu motor sana yaramaz kore üretimi uzun ömürlü bi motor değil Hyosung 250 ile kawasaki ninja 250rr bir çok videosu war hepsindede kawasaki ninnja 250rr geçiyor...
    Herşeyden önce kendini tanıtmalısın. İkinicisi karşılaştırdığın motorlar aynı sınıfta değil, eminim bunun farkındasındır, talihsiz bir açıklama yapmışsın.

Diğer yandan ise GV 250 kullanıp kullanmadığını çok merak ediyorum doğrusu. Kullandıysan olumsuz deneyimlerini paylaşmanı isteriz, kullanmadıysan kullananlara (hem de yıllardır ve binlerce kilometre) saygı göstermen gerekir. En azından 400 sayfadan fazla yazılış olan bir topic sadece geyik muhabbettinden ibaret olamaz değil mi, mutlaka bir bilgi paylaşımı olmuştur.

Son tavsiye, sanırım GT250 başlığını okuyacaktın ama bilgisizliğin yüzünden GV250 ye gelmişsin, bunu da ben öğreteyim sana.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    slm arkadaslar 2011 senelık ıznımı aldıgım an 15 gunluk bır gezı planlamak ıstıyorum gv250 ıle
    benım ılk fıkrım kahramanmarasdan ızmıre kadar yol yapmak sahıl boyunca donus ıstıkametı olarak ıc kısımlardan gelmeyı dusunmekteyım.

motorumuz bu kadar uzun ve kısa surelı yolculugu o sıcaklarda gıder mı sıhhatli bır sekılde.

ıkıncı sorum gezı rotam sızlerce nasıl delıcesıne bır tatıl dusunuyorum en fazla 3 motor cıkarız bu kadar uzun surelı gezı her kısının vaktı musaıt olamıyorum halı ıle.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yaz sıcağında (30 derece) İstanbul-Çanakkale-İzmir-Bursa-İstanbul (toplam 1250 Km) gezimi iki gün içinde yaptım. En ufak bir sorun yaşamadım. Forumda tek seferde çok daha fazla yol yapanlar da var ama hatırladığımda kadarıyla yazın değildi. Ama motorumuzun sıcakla bir sorunu olmadığını hatta abartıp sıcakken daha performanslı olduğunu bile söyleyebilirim.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Motoru alan soluğu izmirde alıyo heralde.
    Bu yaz kısmet olursa ben de izmire doğru 3-4 günlük bir gezi yapmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Yanlış hatırlamıyorsam başlığımızın eski üyelerinden Selka, Antalya dan Şanlıurfa ya kadar (daha da uzakğa olabilir) bir gezi yapmıştı eşi ile birlikte. Bu gezi de yazın yapılmıştı. Malum, bahsi geçen bölgeler Türkiye nin en sıcak bölgeleri. Bir sorun yaşamamıştı. Başlığı aratırsanız gezinin bütün detaylarını bulabilirsiniz.

Ben şu başlığı buldum ;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...fa-gezisi.html

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Bektas46;
    İnşallah başarırsın,hayalini kurmak işin %50'sini başarmak demektir. Ben daha uzun bir gezi yaptım, yaklaşık 3.000 Km.lik. Ama havalar biraz soğuktu. Aşağıda vereceğim linkten gezimi görebilisin.
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2190492

Canan Hocam;
    Aklı sadece iki motorun birbirini geçmesine yeten birisi ile muhatap olmana bile değmez. Herkese selamlar...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Haklısın Ayhan Hocam!
    Ama bazen kanım kaynıyor işte, durduramıyorum kendimi...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Sende haklısın Canan Hocam;
    Bak anlattığın marş sorununu bende yaşamıştım, ne güzel anlattın, ellerine sağlık...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin sefalar getrirdin Hazer;
    Özletmiştin kendini, nerelerdeydin???
    hoşgördük Ayhan abi..evlendim 1 hafta önce..o yüzden pek aranızda olamadım...gerçi sürekli yazılarınızı okudum ama bişeyler yazamadım..ama artık buradayım inşallah
    Hakan GÜNDÜZ

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Allah mesut bahtiyar etsin, haberimiz olmadı, olsa en azından bir tebrik mesajı gönderirdik. Arkadaşlar inşallah emekli olduğumda böyle dostların hep yanında olmaya olmaya çalışacağım. Çok sevindim Hazar. Tekrar Allah mesut etsin...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah mesut bahtiyar etsin, haberimiz olmadı, olsa en azından bir tebrik mesajı gönderirdik. Arkadaşlar inşallah emekli olduğumda böyle dostların hep yanında olmaya olmaya çalışacağım. Çok sevindim Hazar. Tekrar Allah mesut etsin...
    sağol abicim...walla çok kısa bir zamana sıkıştı evlilik işi..aslen yaza düşünüyorduk ama güzel bir ev yakaladığım için 2 ay içinde herşeyi halledip bitirdik..haliylede çok şeyi kaçırdık malesef..kusuruma bakmayın
    Hakan GÜNDÜZ

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah bir yastıkta kocatsın inşallah!

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah bir yastıkta kocatsın inşallah!
    sağol canan,cümlemizin yuvası huzurlu mutlu olsun inşallah
    Hakan GÜNDÜZ

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol canan,cümlemizin yuvası huzurlu mutlu olsun inşallah
    hayırlısı olsun kardeşim allah bi yastıkta kocatsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler