Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    acoskun hocam,çok güzel ve bir okadar da gıpta ile baktığım, özellikle önümüzdeki sene bu tarzda bir yolculuğa çıkmayı istediğim bir gezi günlüğü olmuş.ellerine kollarına motoruna sağlık.burada herkesin kullandığı gv 250 ile bu kadar yol yapman bizi daha da gururlandırıyor.
    Tekrardan ellerine sağlık,daha uzun ve keyiflileri seninle olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ayhan hocam maşallah diyorum gezi topiğinizi okudum şimdi. Geziye çıkacağınızı okumuştum hatta aklımdaydınız ama işlerin yoğunluğundan topici fazla takip edemedim kusura bakma. İstanbul'a kadar gelipde tanışamamış olmak üzdü beni. İnşallah bir dahaki sefere yada emekli olduğunuzda Şarköy'de kalacaksınız sanırım o zaman daha fazla fırsatımız olur.

Ayrıca o kadar yolu GV250 ile almış olmanız gerçekten bu motorun ne kadar sağlam ve güzel olduğunun kanıtıdır. Bu aralar Transalpi satıyorum araba ihtiyacım olduğu için. Maddi durumu biraz toparlayınca belkide tekrar GV'ye dönebilirim.

Herkese selamlar...
    ..::.. GO ..::..

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Tebrik ederim ayhan abi çok güzel gezi olmuş o hava şartlarına rağmen büyük başarı valla resimler ve anlatım da çok iyi.Bu arada ev almışın hayırlı olsun güle güle otur inşallah.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acoskun hocam,çok güzel ve bir okadar da gıpta ile baktığım, özellikle önümüzdeki sene bu tarzda bir yolculuğa çıkmayı istediğim bir gezi günlüğü olmuş.ellerine kollarına motoruna sağlık.burada herkesin kullandığı gv 250 ile bu kadar yol yapman bizi daha da gururlandırıyor.
    Tekrardan ellerine sağlık,daha uzun ve keyiflileri seninle olsun.
    Çok teşekkür ederim, inşallah seneye belki beraber çıkarız. Saygılarımla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim ayhan abi çok güzel gezi olmuş o hava şartlarına rağmen büyük başarı valla resimler ve anlatım da çok iyi.Bu arada ev almışın hayırlı olsun güle güle otur inşallah.
    Çok teşekkür ederim Mustafa Hocam;
    İnşallah seneye Ballı köyüne beraber gideriz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:32 ----------

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan hocam maşallah diyorum gezi topiğinizi okudum şimdi. Geziye çıkacağınızı okumuştum hatta aklımdaydınız ama işlerin yoğunluğundan topici fazla takip edemedim kusura bakma. İstanbul'a kadar gelipde tanışamamış olmak üzdü beni. İnşallah bir dahaki sefere yada emekli olduğunuzda Şarköy'de kalacaksınız sanırım o zaman daha fazla fırsatımız olur.

Ayrıca o kadar yolu GV250 ile almış olmanız gerçekten bu motorun ne kadar sağlam ve güzel olduğunun kanıtıdır. Bu aralar Transalpi satıyorum araba ihtiyacım olduğu için. Maddi durumu biraz toparlayınca belkide tekrar GV'ye dönebilirim.

Herkese selamlar...
    Orhan Hocam Merhaba;
    İnşallah bir başka sefere, artık Şarköy'lü sayılırız. İstanbul'dan sık sık gelirsiniz bana.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ayhan abi bende tebrik ederim süper bir yolculuk olmuş benim için senin gezinin en iyi yeri de nevşehir olmuş. doğma büyüme ankaralı olmama rağmen kütüğüm nevşehir'de ve ara ara giderim. ama uzun zamandır kalemizi görememiştim senin sayende gördüm uçhisar kalesi;) uçhisarlıyım bende.

Kazasız belasız atlattın şükür yolculuğunu

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı mehmetgv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayhan abi bende tebrik ederim süper bir yolculuk olmuş benim için senin gezinin en iyi yeri de nevşehir olmuş. doğma büyüme ankaralı olmama rağmen kütüğüm nevşehir'de ve ara ara giderim. ama uzun zamandır kalemizi görememiştim senin sayende gördüm uçhisar kalesi;) uçhisarlıyım bende.

Kazasız belasız atlattın şükür yolculuğunu
    Çok teşekkür ederim Mehmet Hocam; Ankara'ya geldiğimde seninle de tanışmak isterim, insan memleketini özlüyor. Beğenin beni mutlu etti...
    Şarköy'de Sigortacı...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bu gezi yazılarını zevkle okuyorum,açoskun beyde bu zevkime renk kattı tekerine sağlık demek geliyor içimden..dışdan da söyleyeyim.. böylece yollardaki muhtemel riskler ve gezilecek yerler hakkında da bilgi sahibi oluyoruz..mesela +4 derecede dağlarda motor sürmek, ıssız ve yüksek rakımlı yerlerde yanlız gitmek nasıl bir his acaba ve bunun gibi daha nice duygu ve tecrübeler.. vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    ayhan hocam buradan da tebrik ediyorum. Güzel gezi olmuş. Turasan'ın mahsen fotoğrafı vardı bende, bir ara yayınlayım bakalım aynı yer miymiş.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    CBR 600F
    arkadaşlar gv250 ye istanbul anadolu tarafında uygun fiyata sisi bar bulabileceğim bi yer var mıdır? 2. el falan da olur, hatta tercihimdir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim Mehmet Hocam; Ankara'ya geldiğimde seninle de tanışmak isterim, insan memleketini özlüyor. Beğenin beni mutlu etti...
    tabiki ben de tanışmak isterim ayhan abi...

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gv250 ye istanbul anadolu tarafında uygun fiyata sisi bar bulabileceğim bi yer var mıdır? 2. el falan da olur, hatta tercihimdir.
    sahibinden.com'a bi bak derim birde sirkecide de olabilir.En iyisi seninde dediğin gibi 2. el bakmak çok daha uyguna gelir.

Motosikleti
    -
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum anadolu yakasında Küçükyalı Aydınevlerin orda bir demir atölyesi var adını tam hatırlamıyorum şimdi bende gitmiştim yerine ama. Topicden giden arkadaşlarda vardı sanırım. Bahsettiğim yerde her türlü demir işleri yapılıyor yani isteğe göre de sissy bar yaptırabilirsin.

Motosikleti
    CBR 600F
    Ok bi uğrayım oraya, çok teşekkürler

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Aslında bence durum şu; benzin biterken hatta motor tekleyip stop ettiğinde musluğu ''on'' konumundan ''res'' konumuna getirerek bir süre daha ilerleyebilirsiniz.Benzinciye gidip benzin aldığınızda otomatikman depo dolacak böylece hem normal kullanım için hemde ''res'' konumu için benzinde dolacaktır.
    Peki "on" konumundayken depoyu doldurduğumda yedek bölümü de doluyor mu?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Perşembe günü okuldan sonra havanında güzel olması nedeniyle şöyle bir gezeyim diye hazırlığımı yapıp motora bindim ve marşa bastım.. sonrası yok.. bir iki deneme daha olmadıve akü ben bitiyorum moduna girdi.. çaresiz hayal kırıklığı içinde motoru geri yerleştirdim. ..bugün servise gittik usta bu çalışmıyor? bakarız Mithat Abi.iyi bakınozaman aküye takviye bağlayıp çalıştırmaya çalıştılar olmadı ve bir patlama sesi.. bujilere bakalım dedi usta iyi bakın.. bu motorlardada buji bakımı için depoyu sökmek gerekiyor bu modelde yakıt musluğuda yok sökmeside takmasıda ayrı bir sıkıntı. bujiler gitti dedi usta ... usta 1200 km oldu değişeli olabilir dedi çalışmadığı zaman marşa basma esnasında yan ateşleme yapıp veya pislik girip bujiyi birebilir dedi iyi dedik değiş bakalım.. rezinstanlı NGK bujileri taktık . motor çalıştı tamam ama bu seferde FI kırmızı işığı hiç sönmüyor bu ne olcak dedim ustaya , akşamda oluyordu haftaya getirde bakalım dedi başka bir sorun çıkarmasın dedim? çıkarmaz dedi haftaya bakalım nasıl çözülecek sorun ? varsa bir tecrübesi olan bilgilenebilirim vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gezi yazılarını zevkle okuyorum,açoskun beyde bu zevkime renk kattı tekerine sağlık demek geliyor içimden..dışdan da söyleyeyim.. böylece yollardaki muhtemel riskler ve gezilecek yerler hakkında da bilgi sahibi oluyoruz..mesela +4 derecede dağlarda motor sürmek, ıssız ve yüksek rakımlı yerlerde yanlız gitmek nasıl bir his acaba ve bunun gibi daha nice duygu ve tecrübeler.. vesselam..
    Mitmuallim Merhaba;
    Dediğin olayı, Altunkent ile Erzincan arasında yaşadım. Orda Sansa boğazı var. Daha önceden teröristler tarafından yol kesilmiş, bir çok çatışma çıkmış. Yollar çamurdan kaygan, Allah'tan ıssız değildi, mutlaka karşından veya ardından bir araba vardı. Emniyet tedbirini almakta fayda var.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar.

Daha önceden de bahsettiğim gibi güzelim Transalpimi Karatayımı satışa çıkarmıştım. Geçen Cuma günü bizim topicin eski müdavimlerinden Rebel nickli Murat arkadaşımıza sattım Transalpimi. Şimdi motorsuzum yerine araba aldım ama aklımda motordan başka birşey yok. Arabanın borcunu bitirince hemen 2-3 bin TL.likde olsa ufak bir motor almam gerek yoksa duramiycam belli. Biraz daha toparlarsam zaten GV 250 alırım tekrardan. Herkese selamlar, kazasız belasız km.ler diliyorum. Ben yine buralardayım görüşmek üzere...

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki "on" konumundayken depoyu doldurduğumda yedek bölümü de doluyor mu?
    on konumundayken dolması lazım deponun,aslında on-off-reserv fark etmez depoya benzin almaya başlayınca yedek depoda dolar yani bizim palio'da öyledir.Motorda da bu durum sözkonusudur diye tahmin ediyorum.

Bu arada benim motorun sol tarafından özelliklede ekzost üstünden ve o bölgeden, motoru 10-15 dk kullandıktan sonra sanki ocakta har ateşte tencere bırakılmış gibi ısınmış plastik kokusu geliyor.Yanık plastik değil ama ısınmış plastik kokusu yayılıyor.Bir çok defa yolda durup bakıyorum ama ne eriyen bir yer var yada garip gözüken bir parça,yola devam ediyorum.Bayramda uzun yola gidebilirim.Yolda kalmamak için bunu merak ediyorum acaba bu kokunun nedeni nedir? Ekzosu arada sırada wd40 sıprayle temizliyorum acaba içerisindeki kimyasallar ekzost ısınınca yanıyor ve bu da kokuya mı neden oluyor? Siz nedersiniz arkadaşlar?

Motosikleti
    -
    on konumundayken dolması lazım deponun,aslında on-off-reserv fark etmez depoya benzin almaya başlayınca yedek depoda dolar yani bizim palio'da öyledir.Motorda da bu durum sözkonusudur diye tahmin ediyorum.

Bu arada benim motorun sol tarafından özelliklede ekzost üstünden ve o bölgeden, motoru 10-15 dk kullandıktan sonra sanki ocakta har ateşte tencere bırakılmış gibi ısınmış plastik kokusu geliyor.Yanık plastik değil ama ısınmış plastik kokusu yayılıyor.Bir çok defa yolda durup bakıyorum ama ne eriyen bir yer var yada garip gözüken bir parça,yola devam ediyorum.Bayramda uzun yola gidebilirim.Yolda kalmamak için bunu merak ediyorum acaba bu kokunun nedeni nedir? Ekzosu arada sırada wd40 sıprayle temizliyorum acaba içerisindeki kimyasallar ekzost ısınınca yanıyor ve bu da kokuya mı neden oluyor? Siz nedersiniz arkadaşlar?
    Wd40 spreyi çok sıcak yere sıkıldığında koku yapar. Benim eski motorda da yapıyordu. Gv.de bir keresinde egzosun yola bakan alt kısmına poşet yapışmıştı, kontrol ettiysen orayı o zaman o koku wd40.dan geliyordur bence.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Motora yapışan parça yok ancak hem ekzost hemde zincir ve arka dişliyi wd40 ile temizliyorum.Birde motoplus'tan aldığım scotoiler fs365 pas sökücüyü kullanıyorum.Sanırım bu kimyasallardan kaynaklanıyor koku.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler