Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette o gösterge hep full konumunda dursun diye konulmamış bir sorun var. Sizin linkteki parçanızda temassızlık, bozukluk ya da meme yapma problemi olabilir. http://www.hyosungsource.com/parts/g...ensor?cPath=71

Öyle kolay kolay bozulan bir şey değil bu aslında kablo bağlantılarınıza ve şamandrasının konumuna falan baktırabilirsiniz.

anladım. birçok kişi benim göstergem hep full gösteriyo yazınca dedim belli bi sebebi yada bi özelliği mi var

neyse servisime bi baktırıyım da halletsin yoksa yolda kalmayım diye sık sık benzin almaya başladım. saolasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mehmetgv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım. birçok kişi benim göstergem hep full gösteriyo yazınca dedim belli bi sebebi yada bi özelliği mi var

neyse servisime bi baktırıyım da halletsin yoksa yolda kalmayım diye sık sık benzin almaya başladım. saolasın
    Bende de benzin ibresinin çeyrek deponun altına düşmemesi şeklinde bir sorun var. Ama hiç bakmadım bile sorun ne diye çözümü kolay. Her benzin aldığımda depoyu doldurup km sıfırlıyorum 300 km geçince biliyorum ki 2 lt civarı benzinim var, en kısa zamanda doğru benzinciye.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Benzin göstergesi kırmızıya değdiği andan itibaren tahmini 40km daha yol gidebilirsiniz.Tecrübeyle sabittir

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.

ben bu sıralar pek aranızda olamıyorum kusura bakmayın ama iş işte..
    iskenderun'da başladım göreve.alışma ve koşturma safhasındayız.en yakın zamanda aranızda olmaya çalışacağım..

ayhan abi yolun açık olsun,kazasız belasız gezini tamamlaman dileğiyle..

yeni gelen mehmet arkadaşım hoşgeldiniz..

gv250 ye alternatif olacak bir motor soran bir arkadaş vardı.alternatif olamaz ama daha ucuza bulunabilecek ve tafsiye edeceğim aynı tarz motor,öncelikli olarak roadstar250, o olmazsa raptor250 diyebilirim..

herkese kazasız belasız seyirler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Değerli GV 250 kullanıcısı arkadaşlarım, yakında emekliye ayrılacağım ve beni üzmeyecek doğru düzgün bir motosiklet'e terfi etmek istemekteyim. Bu maksatla sizlerin tecrübelerinizden kaynaklanan bilgi ve görgünüze başvurma durumu hasıl oldu.
    Öncelikli olarak tercihimin GV 250 olacağını belirteyim. Sorun şu ki önümde; Hyosung ve S/T Kanuni gibi iki seçenek var. Motor teknisyenliği geçmişim nedeniyle aralarındaki karbüratör ve enjeksiyon farklılığı + Ekzos değişikliğini biliyorum. Lakin S/T'lerle ilgili bir kaç olumsuzluk, özellikle metal aksamda oksitlenme, şanzıman arızası gibi problemlerin olduğunu takip ettiğim diğer forumlarda okudum. Bende onların yalancısıyım. Doğru veya yanlış bilmiyorum.
    Şimdi sizlere soruyor ve danışıyorum; Neyi, nasıl ve neden tercih etmeliyim. Yoksa okuduklarım bir kaç tevatürden mi ibaret. Saygılarımla.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesi kırmızıya değdiği andan itibaren tahmini 40km daha yol gidebilirsiniz.Tecrübeyle sabittir
    Arkadaşlar bunu düzeltiyorum 25 km lik bir menzil oluyor. 40 değil.Zaten forumda herkez işini sağlama alıyor gösterge çeyrek depoyu işaret edince benzin alınıyor.Bugün yolda kaldım Motorla yola çıkıp benzinciye otobüsle gidip motorla geri döndüm.İğrenç bir his.

Motosikleti
    GV 250
    :) geçmiş olsun ben de korkup aldım bugün ya gösterge çalışmıyosa diye anca 7litre aldı yarısı bile değil bu depoda daha cesaretli olcam inşallah:D

bu arada herkese yine yeniden hoşbulduk, güzel günleri paylaşmak dileğiyle;)

Motosikleti
    Hyosung GV250
    en iyisi motoru sağa sola hafif sallamak benzin şırıltısını duyarsak sorun yok demektir

yörük hoşbulduk arkadaşım saol

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa okuduklarım bir kaç tevatürden mi ibaret. Saygılarımla.
    Aynen öyle.Çok takılma.Ben çok üstün teknolojik bir motor olmadıkça karbüratörlü olsun derim;benim tercihim bu tabii ki.Artı karbüratörlü eski modeller ikinci elde daha ucuz.

Benzin işinde bir yorum da ben yapayım.İlk aldığımda ben de panik atak halindeydim.Zamanla hesaplamayı biliyorsunuz;15 liralık benzinle 100 km yi aşıyor mesela.
    Ben depoyı fulleyip göstergeyi sıfırlıyorum sonra da 300 km e yakın benzin alıyorum.Uzun yolda 250 den önce almaya özen gösterin;mok gibi kalıyorsunuz benzinci bulamayınca.
    Genelde 310-320 civarı benzin bitiyor(mevsim,kullanım koşulları,karbüratör ayarı vs değiştirir),teklemeye başladığı vakit ben kenara alıp motoru durdurup(buna gerek varmı ki acep) res yani reserve kısmına alıyorum.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.Çok takılma.Ben çok üstün teknolojik bir motor olmadıkça karbüratörlü olsun derim;benim tercihim bu tabii ki.Artı karbüratörlü eski modeller ikinci elde daha ucuz.

Benzin işinde bir yorum da ben yapayım.İlk aldığımda ben de panik atak halindeydim.Zamanla hesaplamayı biliyorsunuz;15 liralık benzinle 100 km yi aşıyor mesela.
    Ben depoyı fulleyip göstergeyi sıfırlıyorum sonra da 300 km e yakın benzin alıyorum.Uzun yolda 250 den önce almaya özen gösterin;mok gibi kalıyorsunuz benzinci bulamayınca.
    Genelde 310-320 civarı benzin bitiyor(mevsim,kullanım koşulları,karbüratör ayarı vs değiştirir),teklemeye başladığı vakit ben kenara alıp motoru durdurup(buna gerek varmı ki acep) res yani reserve kısmına alıyorum.
    Bu tam depoyla 310-320 km gitmesi için motoru düzleyip alabildiği kadar benzin alarak mı gidiyorsunuz bu kadar km'yi yoksa yan ayak açıkken alabildiği kadar benzin doldurup 320 km gidiyorsunuz?

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tam depoyla 310-320 km gitmesi için motoru düzleyip alabildiği kadar benzin alarak mı gidiyorsunuz bu kadar km'yi yoksa yan ayak açıkken alabildiği kadar benzin doldurup 320 km gidiyorsunuz?
    Fullerken motoru dik tutarım her zaman,yandan tutarım eğer üstünde değilsem de.Bir de hava yapıyor depo,sonunda doğru yavaş yavaş ekleyerek mümkün olduğu kadarıyla fullüyorum.
    Benim motor şehir içinde 3.7 falan yakıyor 100 km de.En azından yazın öyleydi,şimdi artmıştır.
    Kolpa Adamları

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Fullerken motoru dik tutarım her zaman,yandan tutarım eğer üstünde değilsem de.Bir de hava yapıyor depo,sonunda doğru yavaş yavaş ekleyerek mümkün olduğu kadarıyla fullüyorum.
    Benim motor şehir içinde 3.7 falan yakıyor 100 km de.En azından yazın öyleydi,şimdi artmıştır.
    Ben benzin alırken kesinlikle motordan inmenizi ve yan ayaktayken benzin almanızı tavsiye ederim. Bir depo benzinle 5-10 km fazla gitmek için riske girmeye hiç gerek yok bence. Mazallah üzerinize ya da egsoza benzin dökülse, alev alsa yanarsınız.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bu yakıt konusu çok farklı sonuçlarla burada zaman zaman konuşulur,benimki 2009 gv enjeksiyonlu, kısa aralıklarla durmak zorunda kaldığım( ortlama 5-10 km) bir şehir içi kullanımında en son dolum raporu aynı istasyon aynı pompa 144 kmde 6,63 lt 24 tl,buda %4,6 ya yani bugünkü fiyat ile 0,16 tlye geliyor bakımıve buji ve filtrelerde 500 km önce dğişti yani,% de 3,6 yı görünce bayğı şaşırdım doğrusu
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yakıt konusu çok farklı sonuçlarla burada zaman zaman konuşulur,benimki 2009 gv enjeksiyonlu, kısa aralıklarla durmak zorunda kaldığım( ortlama 5-10 km) bir şehir içi kullanımında en son dolum raporu aynı istasyon aynı pompa 144 kmde 6,63 lt 24 tl,buda %4,6 ya yani bugünkü fiyat ile 0,16 tlye geliyor bakımıve buji ve filtrelerde 500 km önce dğişti yani,% de 3,6 yı görünce bayğı şaşırdım doğrusu
    Kesinlikle katılıyorum. Benzin deposunun içerisinde taşmaya karşı önlem amaçlı konulmuş bir hortum var. Bu hortum, deponun üst seviyesine yakın bir yerde. Yakıt seviyesi o seviyenin üzerine çıkarsa o hortum vasıtası ile fazla benzin dışarı akıtılır. O hortumun diğer ucu yağ karterine yakın bir yerdedir. Dolayısı ile benzini alırken motorun yan ayaklıkta olması dik olmasına nazaran daha iyidir. Düz iken depoyu doldurduğunuzda motoru yan ayaklığa alırsanız benzin tahliyesinin olması muhtemeldir arkadaşlar.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar Herkese Merhaba;
    Van Muradiye ilçesinden başladığım yolculuğuma şu an Ankara'dayım. Dualarınızında etkisi ile sağ sağlim gelebildim. İlk gece Erzincan'da ertesi günü Nevşehir Terlemez Köyünde, dün akşam'da Ankara'ya geldim. Burda salı gününe kadar kalacağım. Salı günü kısmet olursa, Sungurlu ve Osmancık. Sonrası devam...
    Arkadaşlar, hava çok soğudu, her ne kadar önlem alsanda soğuk çok etkiliyor. Dün yağmur içime işledi. Ama sağ sağlim geldim. İnşallah internet buldukça yazmaya devam edeceğim...
    Herkese selamlar...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Benzin deposunun içerisinde taşmaya karşı önlem amaçlı konulmuş bir hortum var. Bu hortum, deponun üst seviyesine yakın bir yerde. Yakıt seviyesi o seviyenin üzerine çıkarsa o hortum vasıtası ile fazla benzin dışarı akıtılır. O hortumun diğer ucu yağ karterine yakın bir yerdedir. Dolayısı ile benzini alırken motorun yan ayaklıkta olması dik olmasına nazaran daha iyidir. Düz iken depoyu doldurduğunuzda motoru yan ayaklığa alırsanız benzin tahliyesinin olması muhtemeldir arkadaşlar.
    Hocam emin misin?Ben nerdeyse depo boğazına kadar fullüyorum;iniyor iniyor bir yerden sonra azalmayı kesiyor çünkü.Benzini bir yerden tahliye etse görürdüm diye düşünüyorum.

Tam olarak nerede o borunun çıkışı söyleyin de bir ara kontrol edeyim.Keriz gibi biz de hava yaptı depo diye geziyoruz.

Benim motor karbüratörlü ve uzun yolda 3.6 nın altında kalıyorum.Km saati mi yanlış diye kontrol ettim onda da sorun yok.Yazın en son 52 liraya dolduduğum depo ile 360 a yakın gitmiştim(benzinci bulamadım ki apayrı bir maceradır)144 de 6,63 gerçekten fazla bir değer.
    Şöyle bir durum da var.Benim motor rüzgarsız düz yolda 135 e zor çıkıyordu.Beraber gittiğim gv ler tam gazda benden azıcık daha hızlı.
    Kolpa Adamları

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Van Muradiye ilçesinden başladığım yolculuğuma şu an Ankara'dayım. Dualarınızında etkisi ile sağ sağlim gelebildim. İlk gece Erzincan'da ertesi günü Nevşehir Terlemez Köyünde, dün akşam'da Ankara'ya geldim. Burda salı gününe kadar kalacağım. Salı günü kısmet olursa, Sungurlu ve Osmancık. Sonrası devam...
    Arkadaşlar, hava çok soğudu, her ne kadar önlem alsanda soğuk çok etkiliyor. Dün yağmur içime işledi. Ama sağ sağlim geldim. İnşallah internet buldukça yazmaya devam edeceğim...
    Herkese selamlar...
    Merhaba ayhan hocam bende merak ediyordum haber alamadık diye neyse ki rahatladım yine de dikkatli sür dediğin gibi havalar soğudu yağmurlar da başladı yolculuk iyice zorlaşmıştır.
    Yolun açık olsun.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar...
    Az önce dedim ki kendime, havalar soğudu, Ayhan napıyor yollarda. Elim telefona gitti, aramadan önce foruma bir bakayım dedim Kalp kalbe karşıymış İyi olmana sevindim, ama dediğin gibi havalar çok da iç açıcı değil. Dikkatli ol üstat, riske atma kendini. Bu arada az önce haberlerde dinledimi Abant ta 10cm kar olmuş. Bu tarafa geldiğine telefon bekliyorum

Hocam emin misin?Ben nerdeyse depo boğazına kadar fullüyorum;iniyor iniyor bir yerden sonra azalmayı kesiyor çünkü.Benzini bir yerden tahliye etse görürdüm diye düşünüyorum.

Tam olarak nerede o borunun çıkışı söyleyin de bir ara kontrol edeyim.Keriz gibi biz de hava yaptı depo diye geziyoruz.

Benim motor karbüratörlü ve uzun yolda 3.6 nın altında kalıyorum.Km saati mi yanlış diye kontrol ettim onda da sorun yok.Yazın en son 52 liraya dolduduğum depo ile 360 a yakın gitmiştim(benzinci bulamadım ki apayrı bir maceradır)144 de 6,63 gerçekten fazla bir değer.
    Şöyle bir durum da var.Benim motor rüzgarsız düz yolda 135 e zor çıkıyordu.Beraber gittiğim gv ler tam gazda benden azıcık daha hızlı.
    Boru değil, plastik hortum. Motorun altına eğilip baktığın zaman yağ boşaltma cıvatasına yakın bir yerden gözüküyor. Şeffaf bir hortum sadece.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar.
    nasılsınız umarım herşey yolundadır.ben aynen çalışmaya devam motoru bu sene biraz erken kış uykusuna yatırdım ama iskenderunda çok fazla etkili kış olmuyormuş.acaba gidip getirsem de işe falan giderken kullansam mı diye düşünüyorum.havalar soğudu ama sahilden gide gide antalya-iskenderun yapabilirim diye düşünüyorum.

bu arada ayhan abiden haber alan varmı?şuan neredeymiş neler yapıyormuş?

yakıt olayını tartışmışsınız.ben depoyu motorun üzerindeyken fulledim şimdiye kadar hep.ve km sayacını sıfırladım,300 km gittikten sonra tekrar yakıt aldım ve şimdiye kadar problem yaşamadım.ama dediğiniz tehlikeler başgösterebilir,bundan sonra dikkat etmekte fayda var..

herkese iyi akşamlar tekrardan ve kazasız seyirler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar ben motora geçen se de ondan önceki senelerde de kar yağmadığı sürece hep bindim. tabi yaz gibi sık sık hergün değil ama gene de baya bindim yani. aramızda var mı yaza kadar motora kontak kapatan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler