Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hayırlı uğurlu olsun Özgür Bolsu,
    Kazasız belasız sürüşler diliyorum...
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam bu potoğraf çok güzelmiş harika bir an yakalamışsın tebrik ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 ----------

Alıntı Özgür Bolsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün bir tane gv 250 aldım...umarım hep hayırlı yollara sürerim..4500 peşim 600X5 taksitle 7500 e maloldu...300 de plaka için gidiyor...görüşmek üzere Rodajı konusunda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..
    Aramıza hoşgeldiniz kullanım kitapçığında rodajla ilgili bir bölüm var. Benim de konu hakkında yalnızca teorik bilgim mevcut.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaslar 11 haziran da hepinizi bekliyorum bu festival kacmiz tum organizasyon ve bilgiler :::
    http://www.motoaktuel.com/blog/index...ders-festivali linkinden ulasabilirsiniz

MARMOK 1. ULUSLARARASI GOURMET RIDERS FESTİVALİ 11-13 haziran 2010 tarihleri arasında Göcek/Fethiye deki, Günlüklü koyunda, sığla ormanları içinde bulunan, THE SIĞLA BEACH CLUB tesislerinde yapılacak.

Motosikleti
    kanuni popcorn 90 . piaggio skipper st150
    merhaba arkadaşlar bu başlıkta aşağı yukarı herkez zamanla kaynaşmış bakıyorum. Çok hoşuma gitti .benim bir sorum olacak sizlere ,anlaşılan herkez %90 gv 250'sinden memnun 3 yıldır bende scooter kullanıyorum bu ay bir maxi scooter yada gv 250 almayı kafama koydum aslında scooter dememin nedeni sadece vitesli motora alışmamam.
    tek amacımda eşimle beraber uzun yol gezileri yapmak gv 250 nin artçı konforu nasıldır ve motorun arıza potansiyeli nedir?
    hacı hacıyı mekkede deli deliyi dakkasında bulur.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kusura bakmayın arkadaşlar resimleri ancak atabildim.

Serimi beklerken

Toplanma yerinden kareler

Ev sahinini beklerken.........Ev sahibini beklemek ne demekse .. Misafir gelmiş ev sahibi yoh..

Tarkan köfteleri hazırlıyor...

Köfteciye giderken

Ve mekan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:15 ----------

Gelen arkadaşlara ve bizleri ağırlayan ve motorumu itenlere teşekkürederim.
    Çok kalabalık olmamamız nedenıyle harika bir organızasyon oldu.
    Deniz kenarında bize katılan cananın arkadaşları ayrı bir renk katı.
    2 hafta sonrası için yeni bir organızsyon dusunuyorum.
    İl kez cumartesi organızasyonu yaptım ve gerçekten harika bir zamanlama oldu.
    Koca bir pazar artı sanki butun hafta dinlenmişim gibi bir hava vardı bende.
    Bundansonrakı buluşmalarda öncelik cumartesi öğlenden sonrası olmalı
    Özellikle donuş yolculuğu serin bir şekilde yapıldıgı için cok rahattı.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Suziki İntruder VL800
    arkadaşlar merhaba,
    benim için hoşgeldin ve tanışma gezisi gibi oldu,
    her şey gerçeketen çok güzeldi, canan'ın da dediği gibi daha geniş
    katılımlı bir gezi organize edebiliriz.

kankavi® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki EN500 2000
    Abicim adamı hacet anında rahat bırakaydın bari yaw
    Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden, Softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
    Kara bir kinle taassub pusudan çıktı yine, Yurdu şâhâne cehâlet yeni baştan bürüdü. (Neyzen Tevfik)

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı perioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmuş arkadaşlar tekerinize sağlık motorum olmadığı için katılamadım ben ama yarın geliyor yeni motorum bundan sonraki gezilere benide çağırmayı unutmayın malum net,e girme fırsatım olmuyor pek
    hayırlı olsun muhterem ne aldın görüşürüz yollarda

Motosikleti
    2010 gv 250
    özgür kardeşim hayırlı olsun motorun bende yeni aldım 1ay oldu daha binmeyede fırsatım olmadı 1-2 tur attım sadece rodaj dönemi çok önemli teorik olarak zorlamamaya çalış sıkıstırma yüksek devir yapma hep bildiğimiz şeyler klavuzdada farklı şeyler yazmıyor zaten.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İnşallah bu hayalleri yaşarız, geçenlerde Şarköy'den dükkan aldım diye yazdım, bankaya kredi başvurusu bile yaptım, bu yılbaşı için hayalini bile kuruyordum, adam satmaktan vazgeçti dükkanı, benim hayallerde geçici olarak askıya alındı.
    Ama motosiklet sevdasından vazgeçmiyorum. Bu hafta motosikletimle Van'a gittim, giderken hava süperdi, yolda bir kaç fotoğraf çektim, açıköğretim sınavım vardı, sınava girdim çıktım, Van merkezde bir attıktan sonra dönerken bir dolu bir yağmura yakalandım, GV250 ile yağmur ve dolu tecrübesi de yaşamış oldum. Sağ sağlim döndüm. Arkadaşlar gibi benim fotoğrafımı çekecek kimseyi bulamadım, burda yalnız takılıyorum. Ancak kendi çektiğim fotoğraflardan bir kaç tane göndereceğim.
    Ayhan abi dükkanı alamadığına üzüldüm inşallah daha iyisini alırsın şarköy çok güzel yerdir.Resimler de yine çok güzel eline sağlık.

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vaaay abi sen bu resimleri ne zaman çektin ya hiç farketmedim ben helal olsun.
    Tarkan o sırada köftemi hazırlıyordu rüzgara doğru hazırlamasın.

Bende bugün bir tane gv 250 aldım...umarım hep hayırlı yollara sürerim..4500 peşim 600X5 taksitle 7500 e maloldu...300 de plaka için gidiyor...görüşmek üzere Rodajı konusunda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..
    Hayırlı olsun güle güle kullan allah kaza bela vermesin.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    olm sinan varya alacağın olsun rezil ettin beni bütün topice
    ya murat olm seni de unuttuk ya harbiden sen nerden bilcen burayı değilmi?

hepiniz süpersiniz valla arkadaşlar...
    enjoy your ride and enjoy forever

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    yolda giderken çekilmiş fotolar çok güzelmiş. neyseki hafta sonu motordan aşırı doz aldım şimdi binmesem de olur diyorum. Fotolar insanın canını çektiriyor gerçekten.

Yeni motor almış arkadaşlar hoşgeldiniz (sanki ben pek bi eskiyim de)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:33 ----------

Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm sinan varya alacağın olsun rezil ettin beni bütün topice
    ya murat olm seni de unuttuk ya harbiden sen nerden bilcen burayı değilmi?

hepiniz süpersiniz valla arkadaşlar...
    Hocam senin fotonun olduğu yerde verim çok artmış çiftçiler dua ediyormuş bir daha gelse de topraklarımızı yeniden kutsasa diye
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Merhaba; Sulama çalışmaları yapan arkadaş,köfteciye girerken ellerini yıkadımı acaba
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Timoti ve Kilitçi; Beğeniniz için teşekkür ederim. Dükkan işi olsa da olmasa da ben oraya kısmet olursa yerleşeceğim, kesin kafaya koydum.

Arkadaşlar geziniz çok güzelmiş, gerçekten harika, bende katılmayı canı gönülden isterim. Tarlayı sulayan arkadaş, güzel bir komposizyon oluşturmuş, süper bir fotoğraf. Çok doğal.
    Şarköy'de Sigortacı...

Alıntı Alomatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır mesaj yazmadım buraya ama arada bir okuyorum. Şimdi bilginize ihtiyacım var. Bende 2009 model s&t kanuni gv 250 var. 5.500 km de ve tüm bakımları yapıldı.
    Geçen hafta bir tanıdığıma yardım için moda taraflarında paket taşıyodum. Yani yoğun trafikte güneşin en sıcak olduğu saatlarde bir, bir buçuk saat kadar yoldaydım. yokuş yukarı çıkarken bi anda motorun devri düşmeye başladı gaz versem de biraz devir normale yaklaşır gibi olup tekrar düştü. bu her denememde oldu ve motor her denememde stop etti. sanki yorulmuş gibi. Benzin deposunun motordan en uzak kısımları bile daha önce olduğunu hatırlamadığım kadar sıcaktı. gölgeye çekip 1 saat kadar soğumasını bekledikten sonra tekrar çalıştı ama trafikte 1 saat geçirdikten sonra tekrar oldu bu. Kızıltoprak taraflarında 3. kez olduktan sonra eve döndüm ve ertesi gün servise götürdüm. o yolda herhangi bi sorun olmadı. Servistekiler bana bikaç gündür kendileri bindiklerini e5 dahil pek çok yerde trafikte gezdiklerini ve buna rağmen sorunun tekrarlamadığını söyledi. Bunun üstüne bujileri kontrol etmişler ve genel olarak bir bakmışlar ama herhangi bir sorun görememişler.
    Bu tip bir sorunla karşılaşan oldu mu arkadaşlar? Servise kontrol etmesini özellikle istemem gereken bi parçasından şüpheleniyor musunuz? Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

alomatik merhaba bnde sende olduğu gibi 2009 gv 250 sahibiyim. her nekadar gv 250 topiğinin mudavimi olsamda pek yazmışlığım yoktur.. dün ve bugn senn yaşadığın problemi yaşadm, depo çok sıcak ve motor stop ediyor çalısıyor ama gaz yemiyor tekrar stop ediyor . yarm saat bekleyince kendine geliyor. yarın ustaya göturucem ama önce sana sormak istedim problemi çozebildinmi diye.... bnm motor 2009 model 7500 kmde
    butun arkadaşlara merhaba

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı pedrooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alomatik merhaba bnde sende olduğu gibi 2009 gv 250 sahibiyim. her nekadar gv 250 topiğinin mudavimi olsamda pek yazmışlığım yoktur.. dün ve bugn senn yaşadığın problemi yaşadm, depo çok sıcak ve motor stop ediyor çalısıyor ama gaz yemiyor tekrar stop ediyor . yarm saat bekleyince kendine geliyor. yarın ustaya göturucem ama önce sana sormak istedim problemi çozebildinmi diye.... bnm motor 2009 model 7500 kmde
    butun arkadaşlara merhaba
    Yaşadığını probleme istinaden bir iki şey söylemek istiyorum.
    Kanuni nin getirdiği modellerde yağ için sıcaklık müşürü var mı yok mu bilmiyorum ama Kanuni öncesinde olan modellerde yok, onu biliyorum. Muhtemelen de bu yüzden bu tarz bir problemi biz yaşamadık, en azından hiç yazan olmadı.
    Ama eğer sizin modellerde bu sıcaklık müşürü varsa (yani hararet olup olmadığını tespit edecek sıcaklık ölçen sensör), yaşadığınız durumun olması normaldir. Hatta problem bile değildir çünkü motor kendini korumak adına bu hareketi yapıyordur.
    Tabi siz yine de bir Kanuni Servise sorun, hararet müşürünün olup olmadığını!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığını probleme istinaden bir iki şey söylemek istiyorum.
    Kanuni nin getirdiği modellerde yağ için sıcaklık müşürü var mı yok mu bilmiyorum ama Kanuni öncesinde olan modellerde yok, onu biliyorum. Muhtemelen de bu yüzden bu tarz bir problemi biz yaşamadık, en azından hiç yazan olmadı.
    Ama eğer sizin modellerde bu sıcaklık müşürü varsa (yani hararet olup olmadığını tespit edecek sıcaklık ölçen sensör), yaşadığınız durumun olması normaldir. Hatta problem bile değildir çünkü motor kendini korumak adına bu hareketi yapıyordur.
    Tabi siz yine de bir Kanuni Servise sorun, hararet müşürünün olup olmadığını!
    Müşür varsa eğer bence hararet göstergesi veya en azında uyarıcı lamba olması gerekir yani oradan anlaşılabilir olup olmadığı.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    selam beyler tekrar sinancım sen gene ani arasa abi beni
    böyle çok güzel oluyor ya aniden ... Allah senden razı olsun sen olmasan gene sesimizin çıkacağı yoktu ...
    dediğin gibi cumartesi günleri bence süper olur herkez işten sonra stres atmış olur ben çalışmıyorum aslında ama neyse..
    bu arada haziran 12-13 almanyadayım kısmetse bensiz gezi yaparsanız alacağınız olur ona göre

her gün o tarlanın yanından geçiyorum ben geçerken köy halkı kapılarda bekliyo gene sula buraları diye ama o bikere olur içten gelecek arkadaş
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Şaka bir yana sen hergün bu tarafta mısın Tarkan?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba arkadaşlar, internet özürlüsü biri olarak pek de zaman bulamadığımdan fırsatını bulunca tüm yazılanları, yaptıklarınızı okumaya çalışıyorum. Yazın gelmesiyle ne güzel hareketlendi heryer, bu çok güzel. Ben de bu aralar şu zinciri yağlama konusuna takmış vaziyetteyim. Her 500 km de bir yağlamaya ve her 1000 km de temizlemeye çalışıyorum. Ama son günlerde otomatik yağlama aparatlarının reklamları cezbediyor beni. Biraz arattığımda kendisi yapanlar bile olduğunu gördüm. Ama yorumlar farklı kimi çok sıçradığından ve boşa gittiğinden şikayetçi kimi ise zincirin ömrünü uzattığından ve bakımının neredeyse hiç zaman almamasından memnun. Siz ne dersiniz bu konuda ? Bizim motora uygulayan bildiğiniz varmıdır? Yorumlarınız nedir?
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler