Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar bende çok istiyordum fuara gitmeyi ama bu sene yine olmadı maalesef. Gidebilen arkadaşlardan elektrikli olan motoru inceleyeniniz oldumu? Adını hatırlıyamadım şu an ama hani şu vespa tarzı olan motor. Merak ediyordum bu motoru.
    Birde asıl koruma demiri sormak istiyorum. Bizim motorun orjinal korumalarını kullanan varmı? Orjinalini bululabilirsem tavsiye edermisiniz & alternatif önerileriniz nedir?
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı BigBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende çok istiyordum fuara gitmeyi ama bu sene yine olmadı maalesef. Gidebilen arkadaşlardan elektrikli olan motoru inceleyeniniz oldumu? Adını hatırlıyamadım şu an ama hani şu vespa tarzı olan motor. Merak ediyordum bu motoru.
    Birde asıl koruma demiri sormak istiyorum. Bizim motorun orjinal korumalarını kullanan varmı? Orjinalini bululabilirsem tavsiye edermisiniz & alternatif önerileriniz nedir?
    ben fuara gittim ama bahsettiğin elektirikli motosikleti görmedim..koruma demiri konusundada orjinalini pek beğenmedim ben...sanki çok dar gibi geliyor bana...benim motorun üstünde ben aldığımda koruma demiri vardı ama orjinal değil,orjinale göre daha geniş bir demir...bu siteden birçok arkadaşta sahibinden.com da 175tl'ye paslanmaz malzemeden yapan birinden yaptırdılar ve gayet memnunlar...ömür boyu garanti paslanmaya karşı ..benim koruma demiri kaplama olduğu için alt taraflarından paslanmaya başlamış

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Burakcım çok geçmiş olsun, iyidir inşallah şimdi Ada yeğenimiz. Motoruda satmışsın hadi hayırlısı artık. Umarım en kısa zamanda alırsın yeni motorunu.

Hakan sanada hayırlı olsun xenon almışsın. Tak bakalım nasıl duracak merak ettim bende.

BigBull arkadaşım bahsetttiğin motoru fuarda ben gördüm fakat pazar günü olduğundan kalabalıktı zaten fuar. Birde o standta dans eden kızlar felan vardı o yüzden daha da kalabalıktı elektrikli motosikletin olduğu yer. Dolayısıyla durmadım bile orada. Ama daha önceden bildiğim kadarıyla 150 km. kadar menzili vardı motorun tek şarda. Şarj süreside yanlık anımsamıyorsam 3 saatmiydi neydi. Bence batarya ömrüde iyiyse şehiriçi için mükemmel bir alternatif olabilir. Sloganları da zaten "9 TL'ye 1.000 km" idi.
    ..::.. GO ..::..

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Arkadaşlar 27 Mart da GV ciler olarak toplanma önerim pek rağbet görmüyor galiba.. Hiç cevap yok... En azından katılabileceğiniz tarih ve yer önerin..
    İstanbul / Kocaeli / Yalova / Bursa...

Veya "Hiç girmeyelim bu işe deyin" ....

Yorumlarınızı bekliyorum..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar.ben internete bağlanabildim sonunda.

ben yokken burak motoru satmış başta hakan olmak üzere herkes fuardan tiksinmiş

xenon farlar sipariş edilmiş..ohh valla..

burak geçmiş olsun dostum..inşallah motorsuz kalmazsın kardeşim.hayırlı olsun

hakan dostum xenon farları takınca görelim motoru..

önder ne güzel teklifte bulunmuş ama yasin egeye inseniz biraz daha mesela
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    arkadaşlar teşekkürler güzel dilekleriniz için
    motoru sattım sattığım gün de yenisini aldım Mondial'de kampanya vardı son günde yetiştim çanta falan tam takım scooter sahibi oldum. Çinli falan ama şirin işte tip olarak bir de 12 taksitle olunca güzel oluyor. Mantıklı değil ama akıllı bir seçim oldu benim için. Verdiğim paranın karşılığında beklentim çok değil bakarsam motora o da bana bakar mantığıyla hareket edicem Eh artık gezilere falan beni alır mısınız aranızda tırtır mavi mavi o kısmını bilemem
    Ride hard or stay at home

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkürler güzel dilekleriniz için
    motoru sattım sattığım gün de yenisini aldım Mondial'de kampanya vardı son günde yetiştim çanta falan tam takım scooter sahibi oldum. Çinli falan ama şirin işte tip olarak bir de 12 taksitle olunca güzel oluyor. Mantıklı değil ama akıllı bir seçim oldu benim için. Verdiğim paranın karşılığında beklentim çok değil bakarsam motora o da bana bakar mantığıyla hareket edicem Eh artık gezilere falan beni alır mısınız aranızda tırtır mavi mavi o kısmını bilemem
    Yaw gezi yapamıyoruz ki, yapsak başımızın üstünde yerin var..

Hayırlı olsun bu arada...
    Ada'yı da öp..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 27 Mart da GV ciler olarak toplanma önerim pek rağbet görmüyor galiba.. Hiç cevap yok... En azından katılabileceğiniz tarih ve yer önerin..

Abi 1 ay sonrasına tarih atıyosun o zaman kimin işi olur kimin işi olmaz ya da ertelenir ya da baska bişey cıkar extradan o yüzden kararsız herkez.Ama havalar iyiyye dogru gidiyor nisandan sonra kesinlikle gezi olur hadi martta belki olmayabnilir ama nisandan sonra kesine kesin yani

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selam arkadaşlar, 2007 model 3500 km de bir gv250 maksimum kaç lira eder ?siz bu motora kaç lira verirsiniz ?

Motosikleti
    hyosung gv250
    4.000-4.500 maksimum oda temizse.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bence eğer aksesuarları var ise aksesuar durumuna göre 5500 e kadar verebilirsin.ama ortalama 4500-5000 civarı isteyecektir sahibi..aksesuar ve kalitesi önemli..adam çıplak aksesursız motoru 5000 e satıyor.aksesurları kaliteli ise 5500 e kadar gider diyorum ben..

devrim o fuarda gördüğün çantaların resmi yada linki varmı??

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yaw nerdesiniz millet yaa?kimseden ses soluk çıktığı yok..

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, 2007 model 3500 km de bir gv250 maksimum kaç lira eder ?siz bu motora kaç lira verirsiniz ?
    4000 4500 den fazla da edebilir,temiz olması önemli olan.
    Kolpa Adamları

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Burada gv için örneği var, kendi sitesini açmıyor ama mesela sosis sisibar çantası vardı kocaman bittim bittim

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yasaoe 27 Mart bence okey de 1 Nisanda oteli yeni sezona açıyoruz. Son dakikalarda bir acil bir terslik çıkmassa ben gelirim.
    Yer konusunda ise eğer antalya izmir vb gibi daha güneyden gelecekleride düşünürseniz İstanbul / Kocaeli / Yalova / Bursa... seçeneklerini de biraz daha güneye kaydırmak daha mantıklı olur derim. Ama katılımcıların sayısı tarihi belli olsun. Ona göre orta noktayı tam olarak hepberaber belirleriz ?!?!

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Eveeett, sezon hazırlıklarım ağır ama emin adımlarla son derecede zevkli şekilde sürüyor arkadaşlar.
    Öncelikle size anlattığım şu pantolnun egzosta bıraktığı hafif izin temizlenmesi işi tamamdır.Bana önerdiğiniz piyasadaki kaliteli cilalar bu işi cözdü.
    Teşekkür ederim. Bu arada ezgos kendi ısısı ile de bu tip sorunlarda yardımcı oluyor onuda ekliyeyim.Bu tip lekelerde acele etmemek gerekiyor sanırım.
    Sıcaklık ile yapışan nesneler kendi kendine kavruluyor resmen. Sonra da cila ile temizlenmeye başlıyor.
    Gelelim hazırlıklara; orjinal büyük ayaklıklar ve orjinal sisibarı ekletmiştim motoruma zaten. Geriye koruma demiri kaldı. Biraz kaba dursa da orjinalliği
    bozmamak adına sanırım kendi korumalarından takacağım.Yan çantaları klasik deri stilinde olanlardan ve büyükçe olanlardan taktım. Bu çantaların hardbag gibi
    dik durmaları hoşuma gittiğinden ve birazda kendimden bir şeyler katmak istediğimden yan demirleri ve takma kulplarını kendim dizayn ettim. Demirler demirci
    ustasında benim dizayna göre şekillendi. Sözünü ettiğim ara parçalarda arkadaşlarım tarafından tornada işlenerek çıkartıldı. Sonra doğruca kromaja gittiler.
    Sonuç ta isteğim gibi el emeği orjinal bir şeyler çıktı ortaya. Şimdi sıra sisibarın arkasına yapacağım çanta altlığına geldi. Bununda bana ait orjinal olmasını
    istiyorum. Her zaman değil gerektiğinde kullanmak istediğim için ergonomik yapıda ve mutlaka kromajlı olaması gerekiyor. Dediğim gibi zevkli ve işe yarar olmasını
    istiyorum bu nedenle acele etmeden biraz kafa yoracağım dizaynında. Son olarak ta avatarımda gördüğünüz ve kendisi grafiker olan yiğenimin hazırladığı Koca Öküz başını (BigBull)
    motoruma akuple etme işi var.Öncelikle çıkarma olarak üç katmanlı ve ayrı renkli bir çalışma yaptık ilk gördüğüm ve içeri daldığım bir reklam firması ile. Bunun bir zevk işi olamsı
    gerektiğini çok vurgulasamda tanıdık bir yerde olmamam ve sonuçta iş için yapmalarına rağmen çok ta fena olmadı ama tam istediğim gibide olmadı tahmin dedeceğiniz gibi.. Bu çıkan ilk
    örnekleri kaskıma uyguladım. Yiğenim ile tanıdık bir yerde biraz daha farklı orjinal bir çalışma yapacağız vakit bulunca.Ya kabartma olacak yada yine kromdan direk işleyeceğim. Yine orjinal
    şekilde motorla bütünleşecek ve motorumunda sahipleneceği zevkli bir montaj tarzı olmalı mutlaka.
    Bu arada alet edavat konusunda da çalışmalar sürüyor. Özellikle zinciri yağlamada ve sonra gerektiğinde motoru askıya almada kullanmak için arka çatallardan tutturulan kaldıraçlardan da almayı
    yada yapmayı planlıyordum. Ama sonra her nekadar bu çatallara koruyucu kılıfta yapsam çatal boyalarına zarar vereceği düşüncesi ile kaltıraçtan vaz geçip başka bir şeyler düşündüm
    ve sonunda arka tekerin üstüne bindiği bir bant makara sistemi benzeri birşeyler tasarladım. Kullanışlı olup olamyacağını denemek içinde büyük tezgah altı tekerleri ve bir parça mdf ile bir prototip
    hazırladım. Biraz ölçü modifiyesine ihtiyaç var ama bu hali bile iş görüyor. Son yağlamada kullandım ve rahatça zinciri temizleyerek yağladım.
    Bu tür kendimden bir şeyler katmak çok büyük zevk veriyor bana. Bu zevk, sezonla birlikte sürüşlerle de birleşince sanırım tavan yapacak gibi geliyor bana.
    Bu arada burada yeni açılan Motomax ın eksra açılış indiriminden yararlanıp bir de çizme aldım. Fiyat kalite oranını benim seviyeme göre güzel geldi bana. Yaz için de kaskıma siyah vizör almayı düşünüyorum.
    Fuar için gelebilseydim Feyizoğlundan halledecektim ama olmadı.İlk fırsatta onuda tamamlayacağım. Yazı biraz uzun oldu ama şimdilik hazırlıklar bu durumda.
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

Motosikleti
    suzuki an125
    sağol orhan resimler yüklendi dostum fikir edinmenizde yardımcı olur umarım..ohh ilkerde geldi umarım sorun yaşamaz internetinde bundan sonra,tekrar hoşgeldn aramıza ilker...yasin haftasonları yoğun çalıştığım için dile getirdiğin gezi planına katılmam malesef mümkün değil,o yüzden birşey yazmadım yanlış anlama dostum..bigbul sende maşallah sezona fena hazırlanıyorsun
    gelelim resimlere..bugün xenon set ve yeni aynalarım geldi..aynalarımdan biri motosikleti aldığımda normal ayna şeklindeydi..kırmışlar ve normal ayna kesip yapıştırmışlar.buda benim görüş açımı daraltıyordu ve çok rahatsız oluyordum..fuarda beğendiğim bir aynayı firmanın intenet sitesinden sipariş vermiştim..çifti 13tl..orjinal aynalardan daha kısa ve biraz daha küçük..ama daha kısa olması çok hoşuma gitti..daha kibar duruyor ve brandayı örttüğümde motorun daha alt kısımları kapanıyor

gelelim xenon'a...ilk önce beyini nereye yerleştireceğimi şaşırdım..tek çare far altında olan sosis çanta derken hemen deponun altında hava filtresinin bulunduğu kapağın sol tarafta olanı aklıma geldi...şu V-TWİN yazan plastik kapak..sol taraftakinin içinde boşluk olduğunu daha önce söküp baktığımdan biliyordum..fakat buraya beyini yerleştirebilmem için kablosunu uzatmam gerekti...biraz yanmaz kablo ile bu işi çözdüm ve bağladım..sonuç gayet iyi..hatta mükemmel
    ilk önce setin resimlerini çektim..beyinin yanına telefonumu koyup çektimki ebat konusunda fikriniz olsun

sonra kabloları kestik,biçtik,ekledik

ampulü yerine takarken esimlemeyi unuttuk
    ama çok basit,motorun orjinal tesisatında herhangi bir kablo kesmiyorsunuz..ampulü taktık beyini yerine takmaya geldi sıra

tüm işlemler tamam..şimdi xenon farkını görmeye geldi sıra

buda uzun far..xenon ile arasında fark varmı??

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar..

bigbull valla isminizi bilmiyorum ama şimdilik böyle diyeyim,hazırlıklarınız çok hoş ve heveslendirici..

ben şimdilik aksesuar ve yedek parça alma düşüncesindeyim.döndüğümde de montaj işiyle uğraşacağım..şu hyosungsource sitesinden dönmeme 10 gün kala alışveriş yapacağım.sonra döndüğümde teslim alırım diye düşünüyorum.hava filtresinin fiyatı bile kuralkana göre çok ucuz.yedek parça stoğu yapmayı planlıyorum.

hakan aynalar bizim orjinal aynalara benziyor.biraz daha küçük ama.ya xenon olayına bayıldım ama ben elektrikten hiç anlamıyom yaw.ama uzun hüzmeler kadar aydınlatıyor çok iyi..peki bu farı taktıktan sonra uzunları yakınca nasıl oluyor?herlhalde normal uzunun daha fazlası performans veriyordur..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkercim hoşgeldin kardeşim tekrardan. İnşallah internetin kesilmez bir daha Ne zaman bitiyor dostum bu görev yahu

Ben hep buralarda topicteyim fakat aysonu iş yoğunluğundan bişey yazamadım, okudum sadece.

Yasin, buluşma fikri güzel ama benim için biraz zor

Hakan güzel olmuş bence xenon farların, birde şu aynaları sorucam hangi siteden aldın dostum? Benim aynalarda pas tuttu biraz, gerçi pas sökücüyle sökerim pırıl pırıl olurda çifti 13 TL'ye çok iyi almışsın. Xenon farları gösterdiğin fotodaki aynalar yeni aynaların mı? Motorun üzerinde nasıl duruyor diye merak ettimde, yani arka görüşü engelliyor mu diye bakmak istedim. Malum bizim motorların aynalarını çok seviyorum ben görüş açısı çok geniş
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    orhan kardeşim çok sağol.valla inşallah kesilmez internet abi bir terslik olmazsa nisan ortasında döneceğim.az kaldı artık..
    bizim aynalar hakkaten süper yaa.benimki yeni hala ama eskiyip kararsalar bile orjinalinden taktırmayı düşünürüm herhalde..

ya şu buluşma olayına o kadar içim gidiyor ki... ama döndükten sonra tam gaz düğün telaşı başlayacak.bakalım hayırlısı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler