Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar...çok uzun zaman oldu ama yurt dışında görevde olmam ve net problemim olduğu için giremedim.bundan sonra aranızda olmaya çalışacağım.hepinize saygılar sevgiler..okumadığım sayfaları okuyayım daha sonra tartışıp yorumlar yaparız..görüşmek üzere..
    yurda hoşgeldin ozaman dostum..bu aralar topic pek sönük malesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gv250
    bir depo ile 460 km gıttım ve hala yedekte benzın var bu da demektır kı 500 km bır depo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    GV 250 yi 250 classta tek geçiyorumm

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı tangoabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir depo ile 460 km gıttım ve hala yedekte benzın var bu da demektır kı 500 km bır depo
    usta seninki benzin yakmamış koklamış maşallah

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    tango abi, hesabı doğru yaptığına emin misin? gv 250 ile 350 km aşan ı pek duymamaıştım da...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Vallahi koklamış...
    Acaba düşük devirde mi kullanıyorsun? Yani çok basmıyorsun anlaşılan..
    En güzeli bu, basmayalım, risk almayalım!!

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bence hesabınızda bir problem ya da hata olmalı. 350km yi aşanı pek bilmiyorum ve de duymadım. Fark yaklaşık %50 kadar, ne kadar düşük hızda ve devirde kullansanız bile bu kadar tasarruf elde edemezsiniz.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    500km çok iddalı bir rakam.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bana da hesapta sanki hata var gibi geldi, çünkü 350 km yapanları fln duyduk da 500 çok değil mi?100 cc scooterlar yapıyodur 500 km tahminime göre.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    soyle dıyım ızmırden 30 lıralık benzın aldım depodakı gosterge kırmızı yanı yedekteydı
    onlırada orda olsa 40 lıra .. ızmır denızlı arası 250 km geldım ve dıger 250 km sehırıcınde kullandım yanı 500 km bır yanlıslık yok... ben motoru bır ıkı ay once aldım bu motor gercek ne yakar bılmıorum ama yaktıgımı yazdım... arkadas cok basmıyorsun sanırım yazmıs... sızın nasıl kullandıgınızı bılmıyorum ama ben en fazla 110 km yaptım surat olarak...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

gv250 kullanıcılarına bır sorum var bu konuda yardımcı olurlarsa sevınırım.. asagıda lınkını yazdıgım yan cantlar var bunu daha once kullanan varmı motora yakısırmı kullanıslı mı yardıma ıhtıyacım var..

http://www.hudsonderi.com/pinfo.asp?pid=420

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    soyle dıyım ızmırden 30 lıralık benzın aldım depodakı gosterge kırmızı yanı yedekteydı
    onlırada orda olsa 40 lıra .. ızmır denızlı arası 250 km geldım ve dıger 250 km sehırıcınde kullandım yanı 500 km bır yanlıslık yok... ben motoru bır ıkı ay once aldım bu motor gercek ne yakar bılmıorum ama yaktıgımı yazdım... arkadas cok basmıyorsun sanırım yazmıs... sızın nasıl kullandıgınızı bılmıyorum ama ben en fazla 110 km yaptım surat olarak...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

gv250 kullanıcılarına bır sorum var bu konuda yardımcı olurlarsa sevınırım.. asagıda lınkını yazdıgım yan cantlar var bunu daha once kullanan varmı motora yakısırmı kullanıslı mı yardıma ıhtıyacım var..

http://www.hudsonderi.com/pinfo.asp?pid=420
    Verdiğiniz bilgilere göre hesap yaptığımızda, 100 km de yaklaşık olarak 2.3 litre benzin tüketmişsiniz. 100 lük scooterla bile ancak bu kadar tüketim olabilir. Normal şartlar altında (burada önemli olan 110 dan fazla yapmamaktan ziyade o hızı kaçıncı viteste yaptığınızdır...) GV250 ler 3.75 ila 4.2 litre / 100km yakıt kullanır. Bence siz tekrar bir ölçüm yapın ve bunu şu şekilde yapın:
    Deponuzu fulleyin, 200 km kadar yol yaptıktan sonra tekrar fulleyin. Gerçek yakıt tüketiminiz bu olacaktır. Sonucu bizimle de paylaşırsanız sevinirim.
    Diğer yandan linkini verdiğiniz çanta bizim makinelerde hoş durmaz. Bence deri almalısınız, ben hudsondan aldım deri çanta ve mükemmel duruyor!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Hyosung gv250
    merhaba dediginiz sekilde yapcagim . scooturlar cok yakiyor daha once bende honda bali vardi ne yaptiysam yakitini 4LT/100km asagi dusuremedim bazen dortbucuk oluyordu ama cok atak motordu. eger benim hesapta yanlislik yoksa ben cok sevdim bu gv250 yi resmen kokluyor. bu motora icim isinmaya basladi. venox alacaktim ama temiz bulamadim .. saygilar...

Motosikleti
    hyosung gv250
    merhaba dediginiz sekilde yapcagim . scooturlar cok yakiyor daha once bende honda bali vardi ne yaptiysam yakitini 4LT/100km asagi dusuremedim bazen dortbucuk oluyordu ama cok atak motordu. eger benim hesapta yanlislik yoksa ben cok sevdim bu gv250 yi resmen kokluyor. bu motora icim isinmaya basladi. venox alacaktim ama temiz bulamadim .. saygilar...
    Usta sendeki GV-150 dicem, GV-150 üretimi olsa o bile fazla yakar ben açıkçası bu hikmetin sebebini çözemedim bu arada temiz venox bulsaydım onu alıcaktım dedin, aldıgın gv-250 2. el mi acaba senden önce motor sekme kısmında bi modifikasyon yapılmış olabilir senden önceki sahibi tarafından enjektörler küçültülüp fln?

Motosikleti
    Hyosung gv250
    motoru ben ıkıncı el olarak aldım aldıgımda 2000 km ıdı sımdı 2800kmde ve 2006 model ben bır bucuk ay once aldım.. hıc bır yerınde bır tadılat farketmedım.. bugun fulledım depoyu bakalım tekrar deneyecegım...

Motosikleti
    hyosung gv250
    Valla ustadım inan merakla bekliyroum bu testin sonucunu!

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Ben bugün test ettim. Depoyu fulledim 100km yol yaptım tekrar fulledim 14 tl benzin aldım. Ne dersiniz yakıtına? 4.2 litreye tekabül ediyor biraz yüksek devirli kullandım ve bazı zamanlarda rolantide çalıştırdım motoru olduğum yerde.

Motosikleti
    suzuki an125
    şehir içi için gayet makul sarfiyat heleki bu soğuk havalarda

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    belirtmeyi unutmuşum kusura bakma yarısı uzun yol gibiydi. gene de bu makullüğü bozmaz heralde.

ayrıca bugün çok küçük bi problem yaşadım bütün kullanım boyunca toplamda 6-7 kere 6000 7000 devirlerde ani hızlanmak istediğimde gazı yüklendim ve sanki hiç gaz vermemişim gibi oldu 1-2 saniyeliğine sonra tekrar gazı aldı, beyin problemi dedikleri bu değil mi? sizlerde de oluyor mu? şikayet edici bi durum değildi gayet güzel yolculuk yaptım.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belirtmeyi unutmuşum kusura bakma yarısı uzun yol gibiydi. gene de bu makullüğü bozmaz heralde.

ayrıca bugün çok küçük bi problem yaşadım bütün kullanım boyunca toplamda 6-7 kere 6000 7000 devirlerde ani hızlanmak istediğimde gazı yüklendim ve sanki hiç gaz vermemişim gibi oldu 1-2 saniyeliğine sonra tekrar gazı aldı, beyin problemi dedikleri bu değil mi? sizlerde de oluyor mu? şikayet edici bi durum değildi gayet güzel yolculuk yaptım.
    Doğrudur arkadaşım o yaşadığın problem beyin (CDI) ünitesinden kaynaklanıyor. Benim motorda olmuyor ilk sahibi garantiden değiştirmiş ama aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız vardı burada. Gerçi bir süre sonra alışınca hiçde sorunmuş gibi gelmiyormuş.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cdi sorunu.ama benim motorda 5 bin devir civarında oluyor bu sorun...hiç problem edilecek birşey değil.daha önceden bu forumu sürekli takip ettiğim için motoru aldığımda ilk gaz kesmede zaten alışmış gibiydim hiç etkilemiyor beni...nasılsa sürüş güvenliği açısındanda bir tehlike arzetmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler