Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CDI ünitesi motordan aldığı bilgileri (motor boşta, viteste gibi) alıp ona göre motorun çalışma şeklini belirler (ateşleme zamanı vesaire...) Ama bunun için bilgi toplaması lazım (vites boşta müşürü gibi). Eğer sıcaklık ölçen bir sensör ya da termostat yoksa CDI sıcaklığı bilmediği için birşey yapmayacaktır. Eğer olsaydı zaten mutlaka hararet göstergesi de koyarlardı bence...
    Yukarıda verdiğim devre şemasında da sıcaklık sensör veya termostatı gözükmüyor.
    bnm eski GV250 de bu durum vardı.GV650 de de karşılaştım.Aşırı sıcakta ve dur kalk gibi yüklenmede kendini stop ederdi.Tabiki bu yüksek süratte veya viteste falan değil.Trafikte ve debriyaja basıp rolantiye düştüğünde.Belki ben rolantiyi çok düşük tutyorum ve motor ısındığında soğuk olan rolatinde ayar yapıldığı için rolanti tutmuyor ve stop ediyor olabilir.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Dediğin durum da olabilir. Keşke GV250 lere hararet göstergesi de koysalarmış!!!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Değerli arkadaşlar ,ilginiz ve bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim.Özellikle Selçuk bey,canan bey ve Emrah bey gibi tecrübe teknik bilgi vererek sorunum hakkında daha mantıklı düşünmeye ve ustaya gitsem bile yaptıkları ve söylediklerini sizin bilgilerinz ile test etme imkanı verdiğiniz için ayrıca teşekkür eder, sorunsuz ve keyifli motor gezileri dilerim hepize.
    Sonuç olarak benim sorunumun yağ eksik olmadığı için yağ/motor ısınması ile ilişkili olduğu kanısına varmış bulunmaktayım .Gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim inşaallah...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki usta bilgin sana bir soru? Madem o radyatörler her dış ortamda soğutuyorsa, birçok motor neden o radyatörlerin önüne fan koyar? Hız yapınca motor ısısı taş gibi düşerken; sürekli dur kalk yapan fanlı ve radyatörlü motosikletler neden uvvvvvvvvvv diye korkunç bir ses ile durduğu yerde tek fan hatta bazılarında çift fan açıp radyatöre hava basarlar? Senin bu üstün mühendislik bilginle Yamaha'ya müracat etsen seni hemen alırlar valla arka kapıdan hemde adamları fan ve müşur masrafından kurtarırsın valla harcanıyorsun bu tür teknik bilginle... Değerlendirmek lazım seni ...
    Biz GV 250 üzerine konuşuyoruz Senin bahsettiğin birçok araç konusu ve o uvvvvvv sesi cıkaran topic burda değil. Yamaha konusuda da boyunu aşan bir laf etmişsin. Cahilliğine veriyorum.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin durum da olabilir. Keşke GV250 lere hararet göstergesi de koysalarmış!!!
    Canan sen bakmışsındır motorun sağında solunda müşür sokacak biyer varmı
    Sokalım bir müşür radyatörün arkasınada bi fan (rodstar değil) bırak olduğu yerde saatlerce çalışsın
    [B]34 [COLOR="Red"]FF[/COLOR] 4929[/B]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı joshua__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canan sen bakmışsındır motorun sağında solunda müşür sokacak biyer varmı
    Sokalım bir müşür radyatörün arkasınada bi fan (rodstar değil) bırak olduğu yerde saatlerce çalışsın
    Aslında imkansız bir olay değil. İyi bir kaynak ustası bulduktan sonra rahatlıkla halledilir, elektrik kısmını ben hallederim
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    canantas,elektrik ile ilgili birikimin kardeşlerimin işine yarayacak gibi. Forum için kazançtır bu hoşgeldin.
    Arkadaşlar en sevdiğim topiğe nazar değmesin sakın.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Topic'e katılalı bayağı olmuştu ama yine de hoşbulduk!
    Forum sitelerinde asıl olan paylaşmaktır... Bildiğim kadarını paylaşmak istiyorum ben de.
    Bu arada ben Çorlu da oturuyorum ama Tarsus'luyum. Hatta Ağustos un ilk haftası Tarsus da yıllık izinde olacağım.
    Sen Mersin merkezde misin?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Tarsusta eski özel kıvılcım okullarında 3 sene öğretmenlik yaptım,sonradan iflas ettiğinde toros koleji oluncada 2 sene çalıştım,etüd merkezi kurup ayrıldım tarsus maceramdan,sonrası malum 5 yıldır yine kolej... Tanışıyor olma ihtimalimiz bile mümkün. Motosiklet nette seni yeni farkettim kardeşim kusura bakma. Saygılar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Estağfurullah rica ederim...
    Ben de Özel Tarsus Lisesi ndeydim 1994 e kadar. Sonrası Üniv. için ayrıldık memleketten.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar.yaw yine gerilmiş ortalık.arkadaşlar paylaşım yapalım.birbirimize çamurlar atmayalım.serden abinin dediği gibi nazar değmesin başlığımıza..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsan gv nınkını yukseltmek değilde alçaltmak gerekiyor. Alçalınca daha rahat suruluyor yayıla yayıla gıdıyorsun. Shadow gibi.

Gv ye pek gideceğini düşünmüyorum açıkcası.

Geçenlerde benım comet için baktım olmadı hoşuma gitmedi gidonu komple değiştim ona rağmen kablolar yetişdi hatta fren daha rahat çalışır oldu.
    Selam Harbitürk,
    Bu şartlarda alabileceğim en iyi makina COMET 250 cc sizinkisi gibi.. ama gidon yoruyor.. sanırım siz yükseltmişsiniz gidonu.. elinizde fotoları var mı?, uzun yol için performansı nedir? hatta enduro gidon taksak nasıl olur?
    email adresim : alpefe@gmail.com
    Teşekkür ederim..
    Saygılar ..

Motosikleti
    S&T GV250
    selam gv250ciler... bu gün bi miktar yoğun bi gün oldu, satırbaşlarıyla paylaşıyorum...

brsa ve eşi ptesi günü ankara'ya gelmişlerdi ama o gün görüşmek mümkün olmadı, niyetleri buradan kapadokya gezisine çıkmaktı, ben de bu sabah onları konya yolundan uğurladım, tanıştık kaynaştık;

bunlar da bizim oğlanlar

sonra onlar yola çıktılar, ben de peşlerinden or-an kavşağına kadar bi süre gittim fakat brsa benim rodajda olduğumu unutmuş olmalı ki bastı kayboldu. sonradan mesaj attı aslında yağmurdan kaçıyormuş hava ha yağdı ha yağacak gibiydi...

hala artçı almadığım için kendi kendimi ben belgeledim vitrin yansımasından

sonra da ne zamandır istediğim stickerları yaptırdım motoruma...aslında folyo kesim olmasını istiyordum ama grafiker arkadaşla günlerce uğraşmamıza rağmen hatların çoğu ufak olduğu için o boyutlarda folyo kesim imkansızdı, ben de sticker olarak bastırdım;
    ön çamurluk;

arka çamurluk;

akü kapağı;

işte böyle oldu bu gün
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    souvarine çok güzel olmuş çıkartmalar.resimler de harika.rodajın dolmasına ne kadar var daha?rodajı kullanma kılavuzuna göre mi geçiriyorsun yoksa usta tavsiyesine göre mi?şimdi ne alaka diyeceksin ama bazı ustalar ile kılavuzun söyledikleri birbirini tutmuyor.

bu arada murat kardeşimizden kaç aydır haber alamıyoruz.en son eşi hamileydi doğum yaptılar mı ne oldu merak ediyorum.motorunu da satılığa koymuş.
    koray abi de sessiz.devrim,buraktan da ses yok?herkes iyidir ve herşey yolundadır umarım..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    souvarine, paylaşımına bayıldım güzel kareler gerçekten
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

esmekaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Merhaba, evvelinde motorun performansı ile övünürdüm, şimdi aynı motoru kullanan arkadaşaların oluşturduğu forum köşesindeki muhabbetin sıcaklığından... Hepinize iyi sürüşler dilerim. Düzce benim görev yerim, tatillerde İstanbul ve Mersinde bulunurum. Yolunuz düşerse mutlaka görüşmek isterim...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar...
    esmekaya hoşgeldin aramıza..sanırım sende bizim gibi memur takımındansın meslek ne bu arada?bu sayfa hepimizin.sanal ortamda da olsa çok feci bir dostluk var burada.ama marmara bölgesinde olanlar görüşüp birlikte takılsa da biz kenarlarda kaldığımız için pek görüşme imkanımız olmuyor.ama yinede sanal manal çok güzel paylaşımlarımız oluyor.inşallah birgün herkesin biribiriyle tanışması dileğiyle..

Motosikleti
    S&T GV250
    yörük, mrcok sağolunuz varolunuz ...

yörük şefim, rodajı hem usta tavsiyesi hem kitapçık hem de tecrübeli kullanıcı tavsiyelerini dinleyerek yapıyorum. şu anda 180km oldu henüz, fakat ehliyeti alınca bi hafta içinde tamamlarım diye düşünüyorum. gaz kolunu yarımdan fazla açmıyorum, 5000 deviri fazla geçmemeye çalışıyorum, 6000 devri hiç geçmiyorum, uzun süre aynı devirde kullanmıyorum, sık vites değiştiriyorum, ara sıra vites küçültüp bi kaç saniye basınç yüklüyor sonra tekrar rahatlatıyorum, bir de düşük devirde gaz verip boğmuyorum...
    hadi bizim makinalar crusier rodaj modaj çok sıkıntı olmuyor da valla bir ss'im olsaydı rodaj aşamasında çıldırırdım herhalde
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    esmekaya, hoşgeldin! Kendini tanıtırsan seviniriz.
    Yörük kardeşim, 25 Temmuz gibi yıllık izine çıkıyorum. Plan şu, Çorlu'dan Tarsus'a (memleket) kadar Ege ve Akdeniz kıyısından gezerek seyahat (yaklaşık 10 günlük bir gezi olacak). Ama araba ile (eşim ve kızımla birlikte). Dolayısı ile İzmir ve Antalya dan geçeceğim, telefonun verirsen özelden uygun saatlerde geçersem görüşürüz!!!

Bu arada Vecihi sticker ı çok yaratıcı olmuş! Özgün olmuş, tebrik ederim souvarine.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar...

Uzun süredir çok fazla aktif olamıyorum topice, ama ara ara girip okuyorum tüm yazılanları.

souvarine, gerçekten sticker çok hoş olmuş. Vecihi süper adamdır Ercan ve eşiyle tanışmışsın, bende Ercan'la Şile-Ağva gezisinde tanışmıştım.

Canantas, seninde bilgilerinden yararlanacağız bol bol anlaşılan

İlkercim, seninde işler yolundadır umarım.

Benim şu göstergelerin çalışmama durumuna halen bakamadım, haftasonu yoktum. Ama bu haftasonu yada bir akşam uğraşıp çözmem lazım durumu.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler