Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Harbi türk ben geçen hafta yaptırdım ak sigortadan 27 tl %20 hasarsızlık indirimi dahil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi türk ben geçen hafta yaptırdım ak sigortadan 27 tl %20 hasarsızlık indirimi dahil
    GV 250 mi yaptırdın seyhan 150 mi ?

19.000 km oldu yaşadığım ilk problem

Gergi yağ kaçırıyordu.

15 dakkalık işi saolsun tamircim 3 saatte gergiyi bozarak ve de başka çıkma takarak çözdü.

Nefret ediyorum tamircilerden.

Üşendim uğraşmaya.

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ya bu sigortaya ben aldığımda 80 lira civarında bir para ödedim nasıl oluyor? aksigorta.. tarkan bende seni arayacaktım cruisercilerede haber verelim telefonla diye.. zaten sen düşünmüşsün.. öznur online görünüyor.. hoşgeldin burak gözün aydın kardeşim.. şimdi kimler geliyor cumartesi olursa mangala.. bu arada bugün buradaki gv 250 kullanan arkadaşla turladık akşam. yaptırılacak olan koruma demirinin aynısından vardı onda.. istanbul motordan aldığında üstünde varmış.. ve sağlam bişeye benziyor..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İzmit yolcusu arkadaşlar....

Bol bol resim çekmeden dönmeyin sakın İstanbul sınırından sokmam içeri ona göre
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    harbiturk geçmiş olsun.. tamirci olayı gerçekten vahim.. benim buradaki ustam iyi allahtan.. bugün buluştuğumuz arkadaş bakıma götürmüş motoru.. bi bakmış arka fren pedalının yayı yok.. birşeyi yaparken başka bişeyi bozuyorlar.. ne desen haklısın.. ORHANIM GADAŞIM ; sen olmayınca eksik oluyor kardeşim keşke gelebilseydin.. geçen buluşmadada 10 kere telefon açayım dedim sonra bırak boşver adamın aklı buradadır zaten özendirmeyeyim dedim.. artık her hafta sonu buluşalım mutlak birinde tam kadro oluruz..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Elimizden geldiğince kendi işimizi kendimiz cozmeye çalışmalıyız En son çare artık tamirci.

Sanırım buluşma cumartesi için kesinlik kazandı. Bana iki gunde uyuyor saatlerde de sorun yok. Gelecek arkadaşlar artık yola cıkış programını oluştursak dıyorum. Yoksa ben yanlız mı gideceğim.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Merhabalar,

yaklaşık olarak 1 haftadır bu topic'i okuyorum, okuyorum okuyorum ve sonunda özellikle Selçuk arkadaşımızın en baştan itibaren yazdığı yazılar nedeniyle sıfır km Honda CBF150 yerine gv250 ile motorsiklet hayatıma başlamaya (eşimde dahil oldu) karar verdim ve şu andan itibaren gv250 arıyorum.
    Muhtemelen temiz bir ikinci el alacağım.
    Her ne kadar başlangıç motoru için çok da uygun görülmese de Selka nın deneyimleri çok etkili oldu.
    Netice de otomobil konusunda tecrübeli olsam da (5 yıl Bridgestone Frankfurt-Roma-Tokyo, şimdi de Mercedes-Benz Türk) Motosiklet mevzusunda kelimenin tam anlamıyla (vitessiz kullanmıştım) acemiyim.
    Acemi motoru olan CBF150 yerine güç paketi olan gv250 ye karar vermem kolay olmadı ama eşime resimlerini gösterdiğimde (Selka nın gezi resimleri) o da benimle aynı duyguları paylaştı ve direkt vuruldu !!!

Arkadaşlar,
    daha çooook yazışacağız ama şimdilik ilk işim gv250 ime kavuşmak olacak.
    Sahibinden.com da saatlerce aradım, sonradan aklıma geldi, belki aşağıdaki ilan sizlerden birinin motorudur yada tanırsınız belki:
    http://www.sahibinden.com/acele_sati...XQQdisplayitem

Ne dersiniz? Başlangıç için güzel değil mi?

Herkese tekrar merhaba, görüşmek üzere...
    Bu arada yaşım 36, motor için geç kalmadım umarım

Selamlar
    Alper

Motosikleti
    alperay hoşgeldin.. umarım tez zamanda kavuşursun gv ne.. selçuğun ve emrahın yazdıkları benide gv almamda büyük rol oynadı.. sonra emrahla ayvalıkta buluşup bütün gün konuştuk gv hakkında.. bıktırana kadar.. ve sonunda kavuştum motoruna orhan sayesinde.. linkteki motor hem temiz hemde fiyat olarak uygun görünüyor.. inşallah en hayırlısı olur.. tekrar hoşgeldin..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    AlperAy Öncelikle hoşgeldin. Doğru bir seçim yapmana cok sevindim.

Hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama istanbulda olsaydın sana yardımcı olabılırdım motor alma konusnda.

Yaş konusuna gelince aynı yaştayız

Motosikleti
    -
    Korayım napalım bu seferde olmadı inşallah bir gün hep beraber tam kadro buluşucaz.

AlperAy hoşgeldin aramıza, şimdiden tebrik edelim hayırlı olsun diyelim sana. Doğru karar vermişsin, kendini bildiğin sürece debriyaj mantığınıda biliyorsan GV senin için başlangıç motoru olabilir. İlandaki motoru tanımıyorum ama bugün Murat'la telefonda konuşurken bizim sitede Venom35 isimli bir arkadaşın motorunu gördük istersen ona da bir bak. Gerçi İzmirde motor. Umarım yanılmıyorumdur bu motor Venom'un motoru. Ön camdan tanıdım yeni yaptırmıştı çünkü.
    İşte ilan
    http://www.sahibinden.com/izmir_den_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    evet işte forum budur !!! anında sıcak karşılamalar...
    siz beni tanımıyorsunuz ama ben sizleri yazdıklarınızdan 2006 dan beri tanıyorum, yav şu internet ne güzel şey

Cuma günü İstanbula geleceğim ve muhtemelen hemen aynı gün motor almayı düşünüyorum, çok vaktim yok açıkcası.

Bildiğiniz 4bin civarında temiz motor varsa hemen alırım, oku oku size çok güvendim hakkaten...

Cevaplarınızı bekliyorum.
    slm

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AlperAy Öncelikle hoşgeldin. Doğru bir seçim yapmana cok sevindim.

Hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama istanbulda olsaydın sana yardımcı olabılırdım motor alma konusnda.

Yaş konusuna gelince aynı yaştayız

Hoşbulduk,
    varmı İstanbulda bana göre bişiler?

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korayım napalım bu seferde olmadı inşallah bir gün hep beraber tam kadro buluşucaz.

AlperAy hoşgeldin aramıza, şimdiden tebrik edelim hayırlı olsun diyelim sana. Doğru karar vermişsin, kendini bildiğin sürece debriyaj mantığınıda biliyorsan GV senin için başlangıç motoru olabilir. İlandaki motoru tanımıyorum ama bugün Murat'la telefonda konuşurken bizim sitede Venom35 isimli bir arkadaşın motorunu gördük istersen ona da bir bak. Gerçi İzmirde motor. Umarım yanılmıyorumdur bu motor Venom'un motoru. Ön camdan tanıdım yeni yaptırmıştı çünkü.
    İşte ilan
    http://www.sahibinden.com/izmir_den_...XQQdisplayitem
    Orko_ye,
    öncelikle hızlı cevap için teşekkürler.
    Motor güzel ama izmir zor olur benim için. Cuma İstanbul da olacağımdan işi orda bitirmek istiyorum, olmazsa bu arkadaşla da görüşürüm.
    Selamlar

bu arada başka bir ilan gözüme takıldı, bu forumdan bir arkadaşın motoru herhalde, yanlış hatırlamıyorsam görmüştüm...
    http://www.sahibinden.com/6000_km_sa...XQQdisplayitem

Motosikleti
    -
    Alper Ay, valla keşke bildiğim bir motor olsaydı yardımcı olmak isterdim size. Bir kaç arkadaşım var motorlarını satıyorlar. Fakat biri CBF150 diğeri racing tarzı bir motor. Bize gelmez yani. İnşallah güzel temiz bir GV bulursunuz

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Arkadaşlar; öncelikle hepinize iyi akşamlar...

Yazıp yazmamakta kararsız kalmakla birlikte uğuruna inandığım bu güzel forumun bu özelliği yardımıyla da bir yerlerde beni bekleyen GV'me daha çabuk kavuşurum düşüncesiyle, hepinize merhaba...

Yaklaşık iki hafta önce, sonbaharda kapattığım sezonumu açarken siteye ne zamandır girmediğimi şaşırarak fark ettim.. İki sene önce başlangıç motoru olarak Dorado Corvus'a karar vermekle beraber artık daha iyisine geçme dürtüsü belirdi. Geçen yıldan gözüme kestirdiğim GV250 alma fikrini bilmediğim ileri bir tarihe bırakmışken motorcu ruhum, on gün önce kış uykusundan GV'yi rüyasında görmüş gibi uyandı..

Uyanış o uyanış.. En son ekim ayında modelle ilgili bilgi almak için girdiğim bu başlık inanılmaz bir hale gelmiş.. Sanırım hergün 1-2 sayfa yazmışsınız.
    Bu durumda çok ödevim vardı. Okunmayı bekleyen yaklaşık 150 forum sayfası... Ve en nihayet, aslında herhangi bir motorun forum başlığı olmak kadar, dostluk hikayenize de şahitlik etmiş olarak şimdi gönül rahatlığıyla yazıyorum...

29 yaşında bir İzmir'li olarak çoğunuza çok uzaktayım ne yazık ki. :( 5 yıldır Malatya'dayım ve İnönü Ünivesitesi'nde hocayım. Haziran başına kadar beni hiç pişman etmeyen motorumu hayırlısıyla satabilirsem, uzaklardan bu keyfe ben de iştirak etmek istiyorum.. Aranızda yer varsa tabii..

Ayrıca özellikle emekkoray'la forumda eğitsel ve sanatsal sohbetlerimizin de olacağını tahmin ediyorum... Çünkü ben de keman hocasıyım..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Birgün okumasam forumdan kopuyorum.. Bu ne hız yahu.. GV250'den de hızlı..
    Orhan sanırım o tarihte Antalya'da olucam.. Aksilik olmaz ise.. İnşallah tanışırız ama balayında motor ve tanışma işini erteleyebiliriz..
    Lizzy motorun hayırlı olsun... İyi tercih...
    Alperay merak etme arkadaşım benim yaşım da 36.. Ve 6 ay önce motora başladım. Ve hala tek parçayım..
    Ama unutma yaşımız artık 23 değil.. 36.. Yani biraz daha dikkatli olmamız gerek o kadar.. Kendine 1000 km kadar zaman tanı.. Daha sonra vites debriyaj ve motosikletin ile bütünlük sağlayacaksın.. CBF250 de gerçekten iyi bir makina.. ANcak benim düşüncem CBF250 tamamen ihtiyaca yönelik iken GV250 ise tamamen eğlenceye yönelik bir motosiklet.. Bence burada senin duyguların karar vermeli...
    Ben 5250 km dir kullanmaktayım. Arasıra marşa 2.defa basarak çalıştırma dışında ciddi bir sorun olmadı. Bu ana kadar 50 lira bir defa yağ ve filtre ve yine 50 lira 4000 km de yağ ve filtre değiştirerek masraf ettim o kadar.. Bir ara Vstromla ra merak saldım ama benzin 3 lirayı geçince boşver dedim.. Mitmuallim hocam; evet değerler aynı... 4,3 şehir içi dur kalk 3,70lt şehirler arası.. Eğer uzun yolda sıkıştırırsam (red lıne yakın kullanmalar) 4,00 lt yi bulmaktayım..
    Alomatik bence bu motor hiçbir koşul altında 5,0lt yakmaz. İstersen karbüratörüne bir baktır. Zengin karışım yapıyor olabilir...
    Koray cığım estağfurullah o senin nazik düşüncen.. Sonuçta benim bilgim sen ile aynıdır ben sadece senden 3 ay kadar önceki kullanım tecrübemi yazmıştım. Ama sen bence şu an benden daha ileridesin..
    Tüm arkadaşlarıma iyi geceler ve dikkatli evet çok dikkatli sürüşler dilerim...

cm_strider hoş geldin. Bu forumda herkese yer fazlası ile var...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    -
    cm_strider, hoşgeldin aramıza. Topicteki Hoca sayımız 3 oldu şuanda (başka atladığım varsa kusuruma bakmasın).

Umarım yeni motoruna GV250'ne en kısa zamanda kavuşursun. Seni üzmeden nice km.ler yapacağına emin olabilirsin.

Mesafeler uzak olsa da, ortak zevklerimiz ve tutkularımız yani motosiklet sevgimiz bizi birlikte hissettiriyor. İnşallah bir gün tanışma fırsatı bulursun topicteki arkadaşlarla. Benim daha tanışma fırsatı bulamadığım bir sürü kişi var burada. Neyse uzattım sanırım biraz Tekrar hoşgeldin aramıza, katılımcı olarak seni de aramızda görmek isteriz hocam

Motosikleti
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birgün okumasam forumdan kopuyorum.. Bu ne hız yahu.. GV250'den de hızlı..
    Orhan sanırım o tarihte Antalya'da olucam.. Aksilik olmaz ise.. İnşallah tanışırız ama balayında motor ve tanışma işini erteleyebiliriz..
    Lizzy motorun hayırlı olsun... İyi tercih...
    Alperay merak etme arkadaşım benim yaşım da 36.. Ve 6 ay önce motora başladım. Ve hala tek parçayım..
    Ama unutma yaşımız artık 23 değil.. 36.. Yani biraz daha dikkatli olmamız gerek o kadar.. Kendine 1000 km kadar zaman tanı.. Daha sonra vites debriyaj ve motosikletin ile bütünlük sağlayacaksın.. CBF250 de gerçekten iyi bir makina.. ANcak benim düşüncem CBF250 tamamen ihtiyaca yönelik iken GV250 ise tamamen eğlenceye yönelik bir motosiklet.. Bence burada senin duyguların karar vermeli...
    Ben 5250 km dir kullanmaktayım. Arasıra marşa 2.defa basarak çalıştırma dışında ciddi bir sorun olmadı. Bu ana kadar 50 lira bir defa yağ ve filtre ve yine 50 lira 4000 km de yağ ve filtre değiştirerek masraf ettim o kadar.. Bir ara Vstromla ra merak saldım ama benzin 3 lirayı geçince boşver dedim.. Mitmuallim hocam; evet değerler aynı... 4,3 şehir içi dur kalk 3,70lt şehirler arası.. Eğer uzun yolda sıkıştırırsam (red lıne yakın kullanmalar) 4,00 lt yi bulmaktayım..
    Alomatik bence bu motor hiçbir koşul altında 5,0lt yakmaz. İstersen karbüratörüne bir baktır. Zengin karışım yapıyor olabilir...
    Koray cığım estağfurullah o senin nazik düşüncen.. Sonuçta benim bilgim sen ile aynıdır ben sadece senden 3 ay kadar önceki kullanım tecrübemi yazmıştım. Ama sen bence şu an benden daha ileridesin..
    Tüm arkadaşlarıma iyi geceler ve dikkatli evet çok dikkatli sürüşler dilerim...
    Selçuk Kardeşim merhaba,

aslında çok ortak noktamız var; bi kere meslektaşız, bende sizin gibi başlangıç olarak bu güzelim motoru seçtim, gezdiğiniz güzergahların bir kısmını aracımla gezdim, eşimle birlikte haftasonu gezileri yapmak istiyorum.
    Eşimi GV 250 alma fikrime sizin resimleriniz yardımıyla ikna ettim...
    Teşekkürler

Almanya da çalışırken SLK kulübüne üyeydim, o kulüp de son derece verimli idi, birçok gezi düzenledik, hatta Kutup Dairesine , Rovaniemi ye bile gittik.
    bu tip paylaşım siteleri çoooooook önemli ve son derece etkili.

Hele bir motorumu alayım da resimlerim hemen gelecek.
    Bu arada nasıl resim ekleyeceğim?

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    mrb arkadaslar foruma pek giremiyorum lbizim lojmandada wireless yagmur nedeni ile sorun cıkartıyor bu aralar pek giremiyorum orkoye dostum saolasın motorumun reklamını yapmışsın motoru evet satıyorum ama bende kararsızım satmakta çünkü en asagı 600 cc lik bir motor dusunuyorum ve yakıtta dogal olarak artıcak ama almam lazım uzun yolda 250 cc bana az gelir oldu bugün aksama dogru bodrumdan izmir e geldim yagmura yakalandım gene gerçi alıştım artık ama malesef boyum 1.85 oldugu icin bacaklarımı rahat bir sekilde uzatamıyorum ve bi yerden sonra artık agrılar baslıyor gecen hyosung bayisine gittim gv 650 nin üzerine oturdum gercekten oturusu super tam uzun boylular için ama bende biraz classic sevdigim için gv 650 den vazgecicem galiba hatta emrah arkadasımızı arardım telde tanısma sansı buldum saolsun gv 250 mi almadan öncede onun yorumlarını okuyarak almıstım iyiki okumusum ama şimdi ne alacagıma karar veremiyorum sizce hangisi guzel bu motorların boyum 1.85 unutmayın

*HONDA VT600 shadow
    *yamaha dragstar 650 sport
    *suzuki vl 600 intruder

Motosikleti
    cm_strider hoşgeldin hocam nasıl sevindim okuyunca yazını bilemezsin.. işte bir müzisyen daha aramızda.. hatta mt deki müzisyenler diye topic açacaktım ama vazgeçtim aaaaaa bide benim bingölden yetiştirdiğim 2 öğrencim var sizin okulda şu an 3. sınıf olabilirler.. biri oktay biride sedanur tokiz.. tanırmısın acaba.. konuşacağım çok şey oluca hangisinden başlasam bilemedim.. neyse şimdilik uzatmayayım.. hoşgeldin

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; öncelikle hepinize iyi akşamlar...

29 yaşında bir İzmir'li olarak çoğunuza çok uzaktayım ne yazık ki. :( 5 yıldır Malatya'dayım ve İnönü Ünivesitesi'nde hocayım. Haziran başına kadar beni hiç pişman etmeyen motorumu hayırlısıyla satabilirsem, uzaklardan bu keyfe ben de iştirak etmek istiyorum.. Aranızda yer varsa tabii..

Ayrıca özellikle emekkoray'la forumda eğitsel ve sanatsal sohbetlerimizin de olacağını tahmin ediyorum... Çünkü ben de keman hocasıyım..
    hocam hoşgeldiniz.Müzisyen ruhunuzu motosiklet tutkusuyla yoğurmuş biri olarak sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.Ama ben emekliyim bu formda.GV250 ile ilgili aktif tecrübe dönemim bi kaç sene öncesine aitti anca 30-35 sayfaların olduğu dönemde bulabilirsiniz.Sayımız çoğalıyor,En yakın zamanda istediğiniz iki tekere kavuşmanız dileğiyle
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Alıntı venom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar foruma pek giremiyorum lbizim lojmandada wireless yagmur nedeni ile sorun cıkartıyor bu aralar pek giremiyorum orkoye dostum saolasın motorumun reklamını yapmışsın motoru evet satıyorum ama bende kararsızım satmakta çünkü en asagı 600 cc lik bir motor dusunuyorum ve yakıtta dogal olarak artıcak ama almam lazım uzun yolda 250 cc bana az gelir oldu bugün aksama dogru bodrumdan izmir e geldim yagmura yakalandım gene gerçi alıştım artık ama malesef boyum 1.85 oldugu icin bacaklarımı rahat bir sekilde uzatamıyorum ve bi yerden sonra artık agrılar baslıyor gecen hyosung bayisine gittim gv 650 nin üzerine oturdum gercekten oturusu super tam uzun boylular için ama bende biraz classic sevdigim için gv 650 den vazgecicem galiba hatta emrah arkadasımızı arardım telde tanısma sansı buldum saolsun gv 250 mi almadan öncede onun yorumlarını okuyarak almıstım iyiki okumusum ama şimdi ne alacagıma karar veremiyorum sizce hangisi guzel bu motorların boyum 1.85 unutmayın

*HONDA VT600 shadow
    *yamaha dragstar 650 sport
    *suzuki vl 600 intruder
    Venom, hayırlısı olsun diyelim o zaman. İnşallah gönlündeki motora kavuşursun. Açıkcası verdiğin motorlar hakkında görünüşleri dışında pek bilgim yok. Zaten bende yeni motorcuyum Ama kendimce GV250'den sonra kesinlikle şaftlı yada hiç olmadı kayışlı bir motor alırım diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler