Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Cruisererdem; sorun karburatörden kaynaklanıyor gibi gözüküyor.Gazı açtığında stop etmesinin nedeni ya karbüratöre giren hava kanalın yırtılıp,çatladığı için fazla hava girişinden dolayı stop ediyor yada manifold...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    http://maps.google.com/maps?f=q&sour...06866&t=h&z=18

arkadaşlar güzergah kurmak için bunu kullanabiliriz şu ana araştırmadayım
    enjoy your ride and enjoy forever

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Sorun buji yada karbüratörden kaynaklanıyor olabilir.Enson kaç km de dğiştirdin ve ve kaç km yaptın bi anımsa.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun buji yada karbüratörden kaynaklanıyor olabilir.Enson kaç km de dğiştirdin ve ve kaç km yaptın bi anımsa.
    evet haklısınız karbütöre bulaşmadan önce bujilere bir bakmak daha iyi olur.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Yolu bilenler değerlendirsinler ama şöle iki güzergah bulabildim siz ne dersiniz?

Kadıköyden Kısklı caddesinden Şile otoyolu çekmeköyden Yavuzselim üzerinden polonezköy ( istenirse orada bir çay molası verebiliriz )

buraya kadar aynı ancak burdan sonra yol ikiye ayrılabiliyor :

biri sahilden İshaklı üzerinden Karakiraz ordan sahile varılıyor ve şileye gidilebilir.

yada diğeri ormanlık yol (en azından google da öyle gözüküyor) Polonezden sonra Hüseyinli , Sırapınar, Üvezli, Yeşilvadiden sonra şile

fikirleriniz varmı???

bu arada polonezköy üzerinden gitmek şart değil benimkiler fikir ben pek de bilmem yolları.

bulurum ama bilmem yolu

birde direk yol var şile yolu

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı cruiserdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar birde buraya yazayım dedim, belki aynı sorunu yaşayan vardır aranızda.

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1497497

Arkadaşlar merhaba,

2006 Model Hyosung GV250 sahibiyim. 3 senedir ve 31.000 km dir motosikletimden çok memnunum. Fakat son bir iki haftadır motor ısındıktan sonra, yani yaklaşık 20 km yol aldıktan sonra dur kalk yaparken kalkışlarda stop ediyor veya birinci vitesten ikiye atınca gazı vermeye başlarken gaz yemeyip silkeliyor üzerinden. Motoru ilk aldığımda beyninde sorun olduğu için garantiden değiştirilmişti. Ama o soğukkende sıcakkende yapıyordu bu sorunu. Şimdi sadece ısınınca yapıyor. İki gün önce yaklaşık 1,5-2 lt benzini egzoza boşaltmıştı. Servise götürdüğümde (İstanbul Motor) usta karbüratörün pislendiğini ve şamandıranın pisliklerden dolayı açık kalmış olabileceğini ve karbüratörünü temizlediğini söyledi. Yağınada benzin karıştığı için yağıda değiştirmiş. Sizce başka neden kaynaklanıyor olabilir bu ısındıktan sonra gaz yememe olayı? Fikri olan var mı?

Jiklen takılı kalmışa ya da jikle telinde hasara benziyor, motoru ilk çalıştırdığında boştayken hafif ses değil yükselen bir bağırtı duyuyorsan sorunun bu : kalkışlar için soğuk havalarda jikle ile motor çalıştırılır ama uzun süre değil, uzun süreli çalışırsa motor boğulur, karbüratör kusma yapar senin sorunun buna benziyor, jigle kablolarını ve gaz kablonu kontrol et, karbüratör pislik yaparsa motora düzgün karışım vermez ama kusma da yapmaz, yağına benzin karışması olayı da bana hiç mantıklı gelmedi...

Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolu bilenler değerlendirsinler ama şöle iki güzergah bulabildim siz ne dersiniz?

Kadıköyden Kısklı caddesinden Şile otoyolu çekmeköyden Yavuzselim üzerinden polonezköy ( istenirse orada bir çay molası verebiliriz )

buraya kadar aynı ancak burdan sonra yol ikiye ayrılabiliyor :

biri sahilden İshaklı üzerinden Karakiraz ordan sahile varılıyor ve şileye gidilebilir.

yada diğeri ormanlık yol (en azından google da öyle gözüküyor) Polonezden sonra Hüseyinli , Sırapınar, Üvezli, Yeşilvadiden sonra şile

fikirleriniz varmı???

bu arada polonezköy üzerinden gitmek şart değil benimkiler fikir ben pek de bilmem yolları.

bulurum ama bilmem yolu

birde direk yol var şile yolu
    Valla riske ben varım

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ben her yola açığım motorcunun ruhunda macera yokmudur zaten

bu arada haritası olan varmı yanında getirebilecek ??? ben evde bakacağım ama var olduğunu hiç sanmıyorum

bu akşam google earth den bir yol çizelim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ben her yola açığım motorcunun ruhunda macera yokmudur zaten

bu arada haritası olan varmı yanında getirebilecek ??? ben evde bakacağım ama var olduğunu hiç sanmıyorum

bu akşam google earth den bir yol çizelim
    Bende de yok ama earth ten basarım

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar servis konusundaki önerileriniz ve vites konusundaki bilgileriniz için teşekkürler. hafta sonu aöf sınavı ve alper-tim çiğ köfte dükkanı açılışı var karar veremedim fakat gelirsem şilede sizi bulacağımdan eminim
    Rüzgarımı bile yakalıyamazsın

Ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEUGEOT SATELIS 250
    Kore malı, akranlarına göre çok güzel bir motor.
    MOTOSIKLETIM ; PEUGET 250 SATELIS

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    mitmuallim , playloud motorlarınız hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin bol bol rüzgarlı kmleriniz olur inşallah

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    nightshift , Teşekkür eder duana da amin derim. Sağolun..

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Tüm eski dostlara selamlar, ben forumdaki ilk sayfalara bakarsanız eski GV250 (2005) cilerdenim. Yaklaşık 25000 KM yaptım, ve motorumu çok değerli bir arkadaşa sattım. Motosikletime tam anlamıyla "aşıktım", onsuz geçirdiğim son 2-3 gün gerçekten çok yakın bi dostumu kaybetmiş gibiyim. Dünyam kararmış, hayatım daha zorlaşmış bir vaziyette, ulaşımda harcadıım vakit çok rahat söyleyebilirim 4 katına çıktı. Artık heryere gitmeye üşenir oldum. Üstelik havalarda düzeldi. Malesef eğitimim için onu satmak zorundaydım. Harika bir motosiklete biniyorsunuz ve kıymetini bilin, bakımını eksik etmeyin, tertemiz pırıl pırıl kullanın. Onun üstünde yeni sahibini gördüğümde ister inanın ister inanmayın gözümden yaş gelecekti zor tuttum kendimi. Motosiklete 2 sene kadar ara vermeyi düşünüyorum, inşalla sonrarsında da en az 650cc. almak istiyorum, mümkünse 1000cc üstü. Artık son makinamı alıp ondan hiç ayrılmıcam.. Tüm dostlara saygılar, zincirlerinize, fren balatalarınıza özellikle lastiklerinize hep dikkat edin, gözünüz yoldan ve aynalardan uzak kalmasın... GÖRÜŞMEK ÜZERE HYOSUNG KARDEŞLERİM
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Carlitoturco selamlar,

Geçenlerde bir ilan vardı 4.249 Tl satıştaydı ve 2 gündür bu ilan yok. İlan sahibi senmiydin yoksa?

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    koray abiiiii
    ek dersini be abi hep birlikte yol alalım

murat trabzona gitmediğine değecek bence
    muhabet yeter

UMITU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mitmuallim tekrar hayırlı olsun kazasız bol keyifli sürüşler. motor koruma demiri birinci önceliğin olsun. (Yana yatma durumunda ki istemeyiz böyle bir şeyi en zaruri ihtiyaç) Bu arada motorun tam maliyetini ve bir kaç açıdan fotoğrafını merakla bekliyoruz. unutmadan yağ kontrolü için arkadaşlar yeri tarif etmişler (ama motor dik konumdayken ve araç stop ettikten sonra kontrol ediyoruz bu bilgi de önceki sayfalarda mevcuttu). selamlar

Bu arada ben de selçuk gibi (Selka - sanırım o da bugün yarın Türkiye'ye geri dönecek,şimdiden hoşgeldin) İstanbul dışındanım -Bursa- ve gezilerinize katılma şansım çok değil ama yine de bunlardan haberimin olması hoşuma gidiyor. Belki birine katılmak mümkün olur.İhtimali bile güzel. 4 nisan için de katılacak tüm arkadaşlara kazasız ve keyifli bir gezi diliyorum. Geziden izlenimler-deneyimler ve fotoğrafları da mearak ve sabırsızlıkla bekliyorum.

Birgün yaz başında mayıs ortası veya sonlarına doğru a)Yalova-mudanya-gemlik-yalova yarımada turu b)yalova-karamürsel-iznik göl kıyısı- yalova orman ve göl kıyısı güzergahı c) yalova-karamürsel-izmit-sapanca geri dönüş turu planlayacak olursanız size yalova'dan katılmam mümkün olabilir. Fena güzergahlar değil, ne dersiniz?

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    burak koray murat devrim hazırmıyız??? yarınki maceraya ???

umitu umarım öyle bir gezi yaparız o zaman mutlaka haberin olur seninlede tanışmış oluruz

Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar bu formda bir çok arkadaş Yeni GV250 ile eski GV250 arasındaki fark nedir diye soruyorlardı.Hepsi maddelenmiş buyrun:

Mart 2009
    GV-250'nin yenilikleri

KONSEPT:
    Yapılan bu küçük iyilestirme projesinin amacı yeni motor idare sisteminin (ems) devreye girmesiyle birlikte, motor ve sasenin kusursuz bir uyum içinde olmasıydı. Gelistirilmis motor ve optimize edilmis sase ile GV-250 artık kendine has bir stile ve farklı bir güzellige sahip oldu. ÖZELLIKLER

MOTOR

Motor ems sistemi ile artık hem daha güçlü hem de çevreye daha saygılı. Kullanıcıların tercihleri dogrultusunda hazirlanan yeni isletim yazılımı ve gaz kelebek pozisyon sensörü sayesinde motorun tepkileri artık daha hassas. Enjektör açılarının yeniden ayarlanmasıyla yanma verimliligi ve net güçte artıs saglandi. Ems’nin kullanılmaya baslanması ile birlikte egzoz da yenilendi ve katalitik konvektör ilave oldu.

DEPO

Yeni motorun sogutulabilmesi için daha fazla havaya ihtiyaci vardi. Bu yüzden havanın motorun üst kısımlarına ve arka silindire daha rahat tasınabilmesi için benzin deposunun alt kısmını yeniden tasarladık ve öne hava giris yerleri ilave ettik.Bu girisler benzin deposunun yeni tasarımıyla birlikte bir hava tüneli görevi yapıyor.

SOGUTMA SISTEMI

Önden giren hava akımı sogutma görevini yerine getirdikten sonra depo ve selenin altından geçerek arka çamurluk kuyrugundan tahliye edilmektedir. BASAKLAR Ayak basakları pozisyonunda 20mm. degisiklik yapılarak daha sürücünün dizleri ile motoru kavraması ve pedalların kullanımı daha rahat hale geldi.

DIREKSIYON

60 mm. alçaltılan gidon öne dogru yaslanmayı daha kolay hale getirdi.

IMMOBILIZER

Yeni GV-250’de kullanılan immobilizer sistemi ile hırsızlıga karsı araç güvenligi arttırıldı.

SINYALLER

Sinyal lambalarında artık renksiz (beyaz) cam kullanılmaya baslandı.

SU BAZLI ÇIKARTMALAR

Kullanılan yeni su bazlı, ıslak yapıstırılan kusursuz grafige sahip çıkarmalar daha kaliteli bir görünüm sagladı.

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    tşk emrah güzel bilgiler için

Motosikleti
    Shadow VT750
    tşk emrah güzel bilgiler için
    rica ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler