Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Nightshift arkadaşların dediği gibi seninde motorunu alıp 4-0 olmayı çok istiyor ve dua ediyoruz Aynı yollardan geçmiş bizler senin durumunu çok iyi anlıyoruz kardeş.

Bu arada pantolon ve içlik konusuna değinmek istiyorum. Ben içlikle birlikte kot pantolon giyerek kullanıyorum motorumu, tabi dizliklerimde var. Kısa mesafelerde üşütmediği doğru ama yarın öbür gün biraz soğuk bir havada gezi yapmak istedin mi inanın içliğin üzerine kalın eşofman üzerine kot giymiş birisi olarak yine de üşüyeceksiniz. Çünkü kot rüzgar geçiriyor, oysa motosiklet pantolonu rüzgarı içine almıyor. Ayrıca düşmelerde de her zaman dizimizin üzerine düşmeyebiliriz. Mesela yan olarak kalça üzeri düşmede, yada tabiri caizse kıç üstü düşmelerde kot pantolon asfaltta kağıt gibi eriyor arkadaşlar. Bunu dilerseniz youtube dan yada diğer video paylaşım sitelerinden izleyebilirsiniz. Bunları söylüyor ve hala bir motor pantolonu sahibi olamamamın sebebini ise nişanlıma söz vermiştim kışın motora binmeyeceğim diye, o yüzden hem kullanmıyorum zaten, hemde maddi olarak evlilik arefesinde fazla açılmak istemiyorum diye özetleyebilirim. Ama önümüzdeki sonbaharda mutlaka bir pantolon alacağım. Belki yanında da bir bot. Bot konusuda çok önemli aslında. Benim CBF grubundan çok sevdiğim bir arkadaşım 1.köprü çıkışında kaza yaptı ve sağ ayak bileğini kırdı. Yaklaşık 1,5 ay alçıda durdu ayağı ve yeni iyileşti. Eğer botu olsaydı (onlarda bilek koruması var) kesinlikle burnu bile kanamadan atlatacaktı kazayı ama oldu bir kere artık. Zaten ilk işi kazadan sonra bir bot sahibi oldu. Sözün özü korumalar gerçekten çok önemli dostlar
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    yörük usta ve orko usta kesinlikle ikinizde şu pantolon olayında haklısınız rüzgar geçirmez ve kolay aşınmaz. tamamıyle haklısınız ama ben çok soğuklarda kullanmam diyorum şu anda. Tabi ne olur bilmem. Evet insan sadece dizlerinin üstüne düşmez tabiki, koruma da en önemli unsur motor olayında. Yanlız abi tercih meselesi ya sonuçta ne bileyim. Dizlik, kask, mont, elidiven (Bu arada yaz eldiveni diye bir şey varmı???) kesinlikle olmaz sa olmazlardan.

bu arda yörük dediğim gibi bu hafta ve önümüzdeki hafta beyendiğim tüm gv 250 leri ziyaret edicem:D sonrada içölerinden eleyeceğim en son kalanı da alıcam ama sanırım şu 1900km dekini alabilirim.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    -
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Bu arada yaz eldiveni diye bir şey varmı???)
    Evet nightshift, yazlık eldivende var. Benim hem yazlık hem kışlık eldivenim var mesela. Yazlık olanın parmak araları fileli o yüzden içine rüzgar alıp serinletiyor.

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    nightshift yaz eldiveni olması lazım bende motor alıcam yaz eldivenleri havalandırmalı oluyor sanırım.

Birde matpcy S&T kanunilere çin demiş ama hyosung fabrikasında üretilip S&T kanuni adıyla ülkeye giriş yapıyor. Ayrıca S&T Kanuni, Kanuniden farklı bi marka olarak piyasada şuanda.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    evet nightshift yaz eldiveni diye bişi var.imkanın varsa hem kış için hem de yaz için al iki tane.ama ben şimdilik sadece kış için alacağım.ayakkabı da şart kesinlikle ama şu an alabilecek gücüm yok.ayakabı ve pantolon daha sonra.

bu arada matpcy arkadaşım st&kanuni olarak piyasaya sürülen de kore malı sadece etiket ve birkaç farklılık var.kanuni hyosung'a motor üreten koreli şirketle(st ile) anlaşarak getirtip kendi etiketini ve kore şirketi olan st'yi basarak piyasaya sürdü.saygılarımla..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    yaz eldiveni kış eldiveninde olduğu gibi şart aksi takdirde bence eller biraz sertleşir soora kız arkadaşım elimi tutmazzz

Motosikleti
    nightshift sonuna kadar haklısın kız olsam bende tutmak istemezdim

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ya valla nasır falan oluyor hatır hatır.
    ya mamnaris bu avaterdeki motosikletlileri farkedin in acaba stickerı varmı ya. varsa nerden temin edebilirim. Tanıdığım herkezin arabasına yapıştırtacağım. Aslında keşke herkez öyle yapsa yapıştırsa eminim etkili olur. Herkez öndeki arabayı görüyor nasılsa onu da görür...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kız arkadaşına da eldiven alırsın ve o da doğal olarak seninle motora bineceği için onun da elleri sertleşir böylelikle aranızda böyle bir tartışma olmaz,hemde korunmuş olursunuz motora binerken
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    arkadaşlar kasklardaki bluetooth özelliği nedir? acayip merak ettim? telsiz gibi bişeymi? yoksa sadece bluetooth kulaklık için kaskın içine yer falanmı yapmışlar?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    nightshift valla bende bilmiyorum stickerı varmı olsa bende alcam yapıştırıcam arabaya ama bulamadım.

Kasklardaki bluetooth olayı hakkında çok bilgim yok ama nolan kasklarda görmüştüm n-com diye bişeydi sanırım o parçayı alıp taktığında o aparat sayesinde artcınla yada telefonla konuşabiliyorsun sanırım ama tam bi bilgim yok yanlış bilgi vermiş olmayım

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    iyi akşmlar.Bugün 1.84 ten masrafsız kredi başvurusunda bulundum.Perşembe günü görücüye gidiyorum.kısmetse c.tesi GV650 ile evime dönmüş olacağım.

herkese bol muhabbetler...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşmlar.Bugün 1.84 ten masrafsız kredi başvurusunda bulundum.Perşembe günü görücüye gidiyorum.kısmetse c.tesi GV650 ile evime dönmüş olacağım.

herkese bol muhabbetler...
    Emrah hadi gözün aydın. İnşallah haftaya yeni motorunla ve resimlerinle görürüz seni Yeni motorunun resimlerini bizim topicede koy küseriz yoksa

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    haydi hayırlısı olsun mrock 4 gözle bekliyoruz resimleri ve yeni motorunu kalın sağlıcakla üfff ben ne zaman koycam resimleri yaa

Motosikleti
    hayırlı olsun mrock darısı benim başıma artık

Motosikleti
    -
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydi hayırlısı olsun mrock 4 gözle bekliyoruz resimleri ve yeni motorunu kalın sağlıcakla üfff ben ne zaman koycam resimleri yaa
    Sabır nightshift sabır kardeşim. Bende kendi motorumun resimlerini siteye koyduğum günü çok iyi hatırlıyorum, inanamamıştım sitede benimde motorumun resimlerinin olduğuna. Ahanda linki baktıkça hala heyecan yapıyorum http://www.motosiklet.net/forum/tani...3-nihayet.html
    Yakında sende tadacaksın bu hissi inşallah

Motosikleti
    Shadow VT750
    ilk motor topiği nostalji olmuş.depo üzeri deri kılıf çok asi durmuş ben yaptıracak fırsatı bulmamamıştım.İyi dilekleriniz için teşekkürler...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    -
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor topiği nostalji olmuş.depo üzeri deri kılıf çok asi durmuş ben yaptıracak fırsatı bulmamamıştım.İyi dilekleriniz için teşekkürler...
    Arasıra tekrar takmayı düşünüyorum aslında Emrah, farklı duruyor

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    emrah hayırlı olsun.. o aşamaya girdimi insan uyuşuyo sanki.. her saniye kafanda o var.. herkesle motor konuşmak istiyorsun.. sürekli inşallah inşallah diyip duruyorsun.. o zaman perşembemi burada olacaksın? bide sanırım motorla dönmeye karar verdin yani otobüs olayı iptalmi? bende inanamıyordum bütün topiclere yazıcam diyordum resmini şakınlıktan hiç bişey yapamadım.. saflaşıyor insan.. darısı tüm gv severlerin başına.. tez zamanda motorlarına kavuşmaları dileğiyle.... ya bu arada bizim motorlara yağ filtresi heryerde bulunurmu?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    Shadow VT750
    koray abi dediğin gibi değişik bir dönem bu Her yağ değişimnde filtre değişirse çok iyi olur.Ama iki yağda bir değiştirenlerde oluyor.Aslında eleman yağ filitresi olduğu için söküp basınçlı hava ile temizlenip tekrar takılıyor, motorumda titiz olduğum için her yağ değişiminde değiştiriyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler