Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaşlar bilgi amaçlı paylaşayım benim çaydanlıkla ilk yakıt tespitimi yaptım. 95 oktan pompa fiyatı 4,86tl den 100 kilometrede 3,79lt yaktı. kilometrede 18,4 kurus ediyor ama motoru sert kullandığımıda belirtmek isterim. 17 kuruşa düşüceğine eminim bu sefer normal kullanımda deneyeceğim bakalım ne olacak...

bu arada motorum 2011 model sigortasını ergo isviçreden 113 tl ye yaptırdım gt250r diye sigorta yaptılar gv kayıtlarda yoktu. anadolu sigortadan 260 larda fiyat verende oldu. oto kiralama yapan bir arkadaşımdanda fırça yedim söylediğine göre aliance sigorta motosikletlere en uygun fiyatı veren firma onlarmış.
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı odeon65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim yüklemeyi becerebilecekmiyim bilmiyorum olmadığı için resimleri sildim bir daha deneyeceğim
    Eklediğin linklerin sonuna [/IMG] başına da [IMG] kodunu eklersen direkt görünür olur.

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilgi amaçlı paylaşayım benim çaydanlıkla ilk yakıt tespitimi yaptım. 95 oktan pompa fiyatı 4,86tl den 100 kilometrede 3,79lt yaktı. kilometrede 18,4 kurus ediyor ama motoru sert kullandığımıda belirtmek isterim. 17 kuruşa düşüceğine eminim bu sefer normal kullanımda deneyeceğim bakalım ne olacak...

bu arada motorum 2011 model sigortasını ergo isviçreden 113 tl ye yaptırdım gt250r diye sigorta yaptılar gv kayıtlarda yoktu. anadolu sigortadan 260 larda fiyat verende oldu. oto kiralama yapan bir arkadaşımdanda fırça yedim söylediğine göre aliance sigorta motosikletlere en uygun fiyatı veren firma onlarmış.
    Yakıt gayet normal, sigortayı da şu şirket ucuz yapıyor diye bir şey yok. Zaten öyle olsaydı aralarında da uçuk farklar olmasıyla diğer tüm sigorta şirketlerinin batması gerekirdi. Sigorta fiyatları tamamen kişiye göre değişiyor. Yani bana en uygun fiyatı Axa verirken sana Anadolu sigorta verebilir.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    yarina ben de araniza katilabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

alim satim masraflari ne kadar tutar bilgisi olan var mi
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    slm arkadaşlar hala takipteyim
    vazgeçilmezim gv me inşallah birgün kavuşacağım
    bu arada motosiklete tüp takma olayına ne diyorsunuz arkadaşlar..
    tüp işi yapan abim gel senin şu motora tüp takalım dedi..
    olur mu olur biraz kafa patlatıp hem bezin hem de tüple kullanılabilen bi düzenek kurarız yakıtını yarı yarıya indiririz dedi..
    aslında düşünmüyor değilim ama aması var işte yolda tam bi bomba olacağım buuuuuuuuuuummmmmmmmmmmm..
    bu motorda deneyip yakıt-performans-uyumluluk durumunu gözden geçirmek bi fikir verir aslında
    Rıdvan usta ne dersin bu işe.. bi yorumla bakalım...
    belki tüplü gv ler de görürüz yollarda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

ilker abi nasılsın görünmüyorsun ne zamandır
    ayaz yeğenim nasıl...

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Eger nakliye yapacaksaniz benzin maliyeti onemli tabii ama gezmek icinse Bisiklet tavsiye ederim maliyet sıfıra yakın olur,hem spor gerekli bir şey;sağlam kafa sağlam vücutta olur
    Slayerrr ve Ertakan bunu beğendiler.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar hala takipteyim
    vazgeçilmezim gv me inşallah birgün kavuşacağım
    bu arada motosiklete tüp takma olayına ne diyorsunuz arkadaşlar..
    tüp işi yapan abim gel senin şu motora tüp takalım dedi..
    olur mu olur biraz kafa patlatıp hem bezin hem de tüple kullanılabilen bi düzenek kurarız yakıtını yarı yarıya indiririz dedi..
    aslında düşünmüyor değilim ama aması var işte yolda tam bi bomba olacağım buuuuuuuuuuummmmmmmmmmmm..
    bu motorda deneyip yakıt-performans-uyumluluk durumunu gözden geçirmek bi fikir verir aslında
    Rıdvan usta ne dersin bu işe.. bi yorumla bakalım...
    belki tüplü gv ler de görürüz yollarda..
    Levent benim yerime cevap vermiş. Hatta motorda tüp ne arar yemek mi pişirecez diye de ekleyebilirim.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    rıdvan usta nasıl olsa çadır açarız birgün o zaman lazım olur
    saka bir yana levent hocama katılıyorum.
    spor maksatlı olarak bi bisiklet aldım zaten.
    yakıttan ettiğim tasarruf cabası.. bu tasarrufları kumbarada topluyorum gv alırken lazım olur

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bu yazdıklarından sonra tüpü bisiklete monte ettim desen şaşırmayacam yahu güldüm gecegece yat söyle bir ayaklarını yukarı uzat bradır
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    GV650 EFI
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarina ben de araniza katilabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

alim satim masraflari ne kadar tutar bilgisi olan var mi
    Alım satım plak değişmez ise 75tl değişirise 150tl civarıydı belki artmıştır

Plaka değiştirirsen bir de dosya hazırlatman ve plaka bastırman lazım oda 50 tl tutar

Tavsiyem 34 plakadan uzak dur.. Sigortacılar her geçen gün çoşuyor

Ertakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki amerikan versiyonu doradonun. Çok kötü duran bir motosiklet değil ama çinli konusunda biraz önyargılıyım ben her ne kadar. Dikkat etmende görmeden almamanda da fayda var senin. İngilizcen varsa okumanı tavsiye ederim, su soğutmalı, arka disk fren güzel de işte bence yine de bir GV 250 ayarında olamaz, otomatik vites de performans anlamında sıkıntı yaratabilir. Yedek parça da sorun olabilir.

http://www.motorcycle.com/manufactur...250-76569.html
    Ben en iyisi hanımı güzel bir kursa yazdırayım:D üstüne GV250 yi ona bırakır bi midnight star alırım... herkes mutlu olur )

eyvallah :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Bu arada motora bi tüp mevzuusu geçmiş.. Şirkette bazı konuya uzak şahıslar da bana "tüp taksana motora" şeklinde yorumlar yapıyorlardı. Cevabım "abi beni çarmıha gererler ibretlik olarak 7 düvele de duyururlar" diyordum.. Ciddi teklifleri de duyunca..biri böyle bişey yaparsa üstüne ateşe de verelim diye ekliyorum

altug09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar arkadaslar. Aranıza yeni katılıyorum. gv 250 almak son kararım :D Deneyimli arkadaslara bir kaç sorum olucak. Sizce 0 mı 2 el mi almalı ? Eski model hyosung ile yeni 2012 kasa model arasında fark varmıdır ? Motorsiklet deneyimim yok scooter kullandım sadece. 2 el alırsak nelere dikkat etmeli kaç km de almalı? Bu motorun aksesuarlarını nerden buluruz ön cam pegler sissy bar çanta vs vs ?teşekkürler

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı altug09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......Eski model hyosung ile yeni 2012 kasa model arasında fark varmıdır ? ......
    Sn. Rıdvan bu soruya patlar bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı altug09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar. Aranıza yeni katılıyorum. gv 250 almak son kararım :D Deneyimli arkadaslara bir kaç sorum olucak. Sizce 0 mı 2 el mi almalı ? Eski model hyosung ile yeni 2012 kasa model arasında fark varmıdır ? Motorsiklet deneyimim yok scooter kullandım sadece. 2 el alırsak nelere dikkat etmeli kaç km de almalı? Bu motorun aksesuarlarını nerden buluruz ön cam pegler sissy bar çanta vs vs ?teşekkürler
    Bu konuda bulunan 1701 mesajımdan en az 100 tanesinde sorduklarının cevabı varıdr.

Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. Rıdvan bu soruya patlar bence
    2 saattir görmemiş gibi yapıyordum

altug09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bulunan 1701 mesajımdan en az 100 tanesinde sorduklarının cevabı varıdr.

2 saattir görmemiş gibi yapıyordum
    Haha :D Sabah sekizde 1 sayfadan başladıgım okuma işlemini şu an bitirmiş bulunmaktayım. Motoru daha almadan büyük derecede aydınlandım sayılır. Zaten soruları hem muahabbet olsun hemde içim rahatlasın diye sordum :D Bütün arkadaşlara selamlar.

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Alıntı kreatin37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun Odeon.kazasız günlerde kullanın,bende 6 ay önce aldıgımda aynı bu görüntü vardı,üzerine biraz aksesuar koyunca havası daha da değişti(cam,sisy bar,çanta),tekerine taş degmesin yolun açık olsun....
    tşk ler alper
    kırkından sonra azanı

Motosikleti
    motor isim yarina kaldi arkadaslar

fuara gidecek olan var mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alım satım plak değişmez ise 75tl değişirise 150tl civarıydı belki artmıştır

Plaka değiştirirsen bir de dosya hazırlatman ve plaka bastırman lazım oda 50 tl tutar

Tavsiyem 34 plakadan uzak dur.. Sigortacılar her geçen gün çoşuyor
    tesekkurler cevap icin. peki hocam mesela izmit'den alinan motosikleti canakkale plaka yaptirabilir miyiz? evrak isi o gun biter mi? en azindan benim o gun motoru alip evime getirmemde bir sakinca olur mu yoksa yeni plaka cikana kadar mi beklemeliyim?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bildiğim kadarıyla adrese dayalı sistemde nereye kayıtlıysan o adrese göre işlem yapılır, plaka değiştirmez ise ruhsat yine adrese dayalı sisteme göre düzenlenir,yani çanakkale plaka yaptırman için adresinizin çanakklede kayıtlı olması gerekir diye bilirim emin olmamakla birlikte..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler cevap icin. peki hocam mesela izmit'den alinan motosikleti canakkale plaka yaptirabilir miyiz? evrak isi o gun biter mi? en azindan benim o gun motoru alip evime getirmemde bir sakinca olur mu yoksa yeni plaka cikana kadar mi beklemeliyim?
    Motoru İzmit'ten aldınız,notere gidip devir işlemini yaptırırken size soracaklar;plaka değiştircekmisiniz diye,hayır derseniz size gidip kendinize en uygun fiyattan Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak kalır,Ruhsat kayıtlı ikamet adresinize gelir.Ama plakayı Çanakkale plakası olsun isterseniz yada başka bir plaka,ozaman ki işlemlerin gidişatı hakkında deneyimim yok malesef.

Motosikleti
    bildiğim kadarıyla adrese dayalı sistemde nereye kayıtlıysan o adrese göre işlem yapılır, plaka değiştirmez ise ruhsat yine adrese dayalı sisteme göre düzenlenir,yani çanakkale plaka yaptırman için adresinizin çanakklede kayıtlı olması gerekir diye bilirim emin olmamakla birlikte..
    Motoru İzmit'ten aldınız,notere gidip devir işlemini yaptırırken size soracaklar;plaka değiştircekmisiniz diye,hayır derseniz size gidip kendinize en uygun fiyattan Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak kalır,Ruhsat kayıtlı ikamet adresinize gelir.Ama plakayı Çanakkale plakası olsun isterseniz yada başka bir plaka,ozaman ki işlemlerin gidişatı hakkında deneyimim yok malesef.
    tesekkur ederim cevaplariniz icin. aile hekimim canakkale'de, ikametgahim da eski evimde kaldi demek ki motoru aldiktan sonra onlari hemen halletmek gerekecek...

benim baska bir adres belirtme sansim var mi peki noterde? yoksa eski evin etrafinda postaciyi mi bekleyecegim pusuya yatip

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    levent hocam bisiklete tüp değil de bi ağaç motoru takayım diyorum malum göbek giderse kışın donarım
    herşeyin orjinali iyidir dicem ama sadece mottor için
    yoksa arabaya benzinle binilmmiyo yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler