Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar gv 250 me acil cam arıyorum. şurada var diyin hemen gidip alayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

gösterge panelim çukurlarda zıplayıp duruyor. vidalarını kontrol ettim bir sıkıntı yok. nasıl sağlamlaştırabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

şurada var: http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=304

iyi sürüşler
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Türkiye'de yok mu bu? kredi kartı kullanmayan ilkel bir insanım ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı mertcebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performansında bir sıkıntı olmadı sanırım, son süratide aynı, son sürate çıkma hızıda... ama yakıtta önce bi artış oldu. daha sonra farkettimki artışın sebebi benim sağ bileğimmiş normalde motoru daha yüksek devirli kullanırken doyura doyura giderken, egzozu açtıktan sonra daha çok düşük devirde kullanmaya başlayıp abartılı bir şekilde egzoz sesini duymak için gaz açtığımı farkettim bu huyumu düzeltince yakıtta normale döndü.

yani yine burdaki arkadaşlara göre biraz fazla yakıyor motorum, şehir içi 100km de 4.4litre.. motoru alalı 7 hafta oldu ama hala doğru düzgün kullanamıyorum yani abuk yerlerde gaz açıyorum hemen gaza gelip diğer motorların peşlerine takılıyorum fln. biraz daha doğru düzgün kullanırsam dahada azalır herhalde..

ses orjinal sesine göre gerçekten çok tatlı. video da pek belli olmuyor birde farkettimki video yu çekerken hava ve motor soğuktu. motor ısındığında ses biraz daha belirginleşiyor. biara çok kısa bi süre için tekrar kapatsam mı diye düşündüm ama sonra alıştım. hatta şimdi 2. susturucuyu da iptal etsem mi diye düşünüyorum ama onun geri dönüşü olmaya bilir, ondan cesaret edemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

egzozda ilk videolardan sesi duyamayan arkadaşlar için bir video daha çekmeye çalıştım..

linki : http://youtu.be/BDaLHoZa8kQ

çıkartılan susturucu daha sonra tekrar takılabiliyor mu? dönüşü olmayan birşey yapmak istemem çünkü...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hakan bey in belirttiği linkten alabilirsen en doğrusunu yapmıış olursun ,diğerlerinde uyum sorunu yaşaman yüksek olsılık .
    vesselam
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bence şunu alman daha doğru olur, öbürü biraz fazla basit kalıyor diye düşünüyorum. Ben de her ne kadar daha pahalı olsa da bunu almayı istiyorum.

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1043

Bir de hyosung aksesuarlarını bulamazsın; bulursan da oldukça fahiş fiyatlı olur. O bakımdan kredi kartı çıkartmanda fayda var.

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

Bir de bir soru sorayım; yurtdışından mal getirme kotası 100 euro diye biliyorum; diyelim ki 130 euroluk bişey getiricez mesela şu:

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=400

Gümrükte takılı mı kalır yoksa gelir de üstüne ürünü teslim alırken ekstradan vergi mi ödenir? Daha önce pahalı bişey getiren var mı?

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

Düzeltme: kota 75 euro sanırım son araştırmalarıma göre. Rezalet...
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

çıkartılan susturucu daha sonra tekrar takılabiliyor mu? dönüşü olmayan birşey yapmak istemem çünkü...
    takılıyor takılıyor. aşağıdaki linkte çıkardığım parçanın resimleri var. zaten egzozda çıkardığın yerde aynen kalıyor. istediğin zaman 3+3 6 tane vidayla yada somunla ya da perçin tabancasıyla fln takabilirsin.
    link : http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-736.html

arkadaşlar motorun son hızından şikayetçiydim ve bugün aklıma acaba debriyajı mı kaçırıyor sorusu geldi. bugün motor 1. ve 2. viteste ayrı zamanlarda yüklendiğim zaman vitesten boşa attı. daha öncede 4-5 kere olmuştu aynı olay. bugün 2. vitesteyken boşa attıktan sonra debriyajı sıkıp bırakınca tekrar vitese geçti. ayakla oynamadan :S sebebini merak ettim. ama motor yine gidiyor baya iyi. son hızıda dediğim gibi 130 135 civarı. ama benden 2 eski sahibi ben 150 rahat yapıyordum diyor düz yolda. benden bi önceki sahibide 140 yapıyordum diyor. benden bi önceki arkadaş biraz daha kilolu. söyledikleri birbirini tutuyor fakat ben 2 önceki sahibiyle aynı kiloda olduğum halde 135 zor yapıyorum. sizce normal sürüşte farkettirmeyecek ama yüksek devirlerde hızlandığı halde son hızı 15 20 km farkettirecek debriyaj kaçırmaları olabilir mi..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Arkadaşlar, ufak bir kaza sonucu sol ayak pegimi kırmış bulunuyorum, şu anda motor kullanmak çok zor, vites geçirmek bi nebze de, 4-44 e sordum elimizde yok dediler, istanbuldan sipariş olacak diyorlar, elinde fazla olan var mı acaba, ikinci el sağı solu sürtük olsun hiç farketmez yeter ki işimi görsün, geniş ayaklık satan varsa onlardan da olur. Yardımlarınızı bekliyorum.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    arkadaşlar motorun son hızından şikayetçiydim ve bugün aklıma acaba debriyajı mı kaçırıyor sorusu geldi. bugün motor 1. ve 2. viteste ayrı zamanlarda yüklendiğim zaman vitesten boşa attı. daha öncede 4-5 kere olmuştu aynı olay. bugün 2. vitesteyken boşa attıktan sonra debriyajı sıkıp bırakınca tekrar vitese geçti. ayakla oynamadan :S sebebini merak ettim. ama motor yine gidiyor baya iyi. son hızıda dediğim gibi 130 135 civarı. ama benden 2 eski sahibi ben 150 rahat yapıyordum diyor düz yolda. benden bi önceki sahibide 140 yapıyordum diyor. benden bi önceki arkadaş biraz daha kilolu. söyledikleri birbirini tutuyor fakat ben 2 önceki sahibiyle aynı kiloda olduğum halde 135 zor yapıyorum. sizce normal sürüşte farkettirmeyecek ama yüksek devirlerde hızlandığı halde son hızı 15 20 km farkettirecek debriyaj kaçırmaları olabilir mi..
    Benim motor 2012 enjeksiyon. Seninki gibi düz yolda son hızı 135. Karbüratörlü gv 250'ler 140ı rahat görüyor diye biliyorum, enjeksiyonlu modellerde hp de biraz daha düşük olduğu için son hız daha az. Karbüratörlüyse motor ayarlara bir baktır, enjeksiyonsa normal diye düşünüyorum. 150 biraz atmasyon gibi geldi bana. Kadran zaten 160.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    merhaba arkadaşlar,benim motoru gazladığımda bir an düşünüyormuş gibi yapıyor gazlasam mı diye sonra düzeliyor,sizde de oluyormu...

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2012 enjeksiyon. Seninki gibi düz yolda son hızı 135. Karbüratörlü gv 250'ler 140ı rahat görüyor diye biliyorum, enjeksiyonlu modellerde hp de biraz daha düşük olduğu için son hız daha az. Karbüratörlüyse motor ayarlara bir baktır, enjeksiyonsa normal diye düşünüyorum. 150 biraz atmasyon gibi geldi bana. Kadran zaten 160.
    benim motorum 2006 model, karbüratörlü yani. 150 gördüm diyen 2 eski sahibi 65 70 kilo civarındadır. uzun yolda 140a sabitleyip gidiyorum diyen, benden bir önceki sahibide 115 kilo.. bense 75 kiloyum. benimde en az 140 rahat yapmam lazım ama sanırım ayarlardan söylediğiniz gibi. motor soğuk çalıştığında da bi PATApatapataPATApatapataPATApatapata diye çalışıyor. yani bir silindirden benzin tam yakılmadan ayrılıyor gibi, bunuda birine fazla benzin gönderilmiş olarak düşünüyorum düz mantık. biraz durum düzelince 130 km ötede bir tamirci var orada baktırıcam artık. birsüre daha böyle binicem mecbur. birde 2. 3. viteste 2500 devir civarında giderken makina hafif atlama yapıyor gibi. hep karbüratör ayarından sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,benim motoru gazladığımda bir an düşünüyormuş gibi yapıyor gazlasam mı diye sonra düzeliyor,sizde de oluyormu...
    benimkide aynısını devirli kullanırken (7000-9000 civarında) yapıyor. viraja girerken gazı azaltıyorum, viraj çıkışında tekrar asıldığımda aynen söylediğin gibi 1 buçuk 2 saniye geç gazlıyor. gazı çevirdiğim gibi gitmiyor yani. düzdede aynı.. sebebini çözemedim. ama 5700-5900 arasında olan şey gibi değil.

orda da bazı arkadaşlar yanlış bilgilendirmiş. motorun beyinden dolayı 5700 civarında gazı vermemesi, belli bir deviri geçince düzeliyor. yani bazı arkadaşlar 3 saniye sonra düzeliyor bazıları 10 saniye sonra düzeliyor demiş fakat öyle değil. saniyeyle alakalı değil. motorun 5900 civarında bir devire ulaşmasını bekliyor beyin ondan sonra motor düzeliyor. şahsen denedim. eğer motoru 5700 den sonra 5750de kalacak şekilde gazlarsanız 30 40 saniye boyunca problem devam ediyor. gazı tam açıp beklediğinizde motor çok az şekilde hızlanarak 5900 civarındaki devri geçtikten sonra şahlanıyor. süreyle ilgili değil ...

edit: fazladan göndermişim..

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Bir de bir soru sorayım; yurtdışından mal getirme kotası 100 euro diye biliyorum; diyelim ki 130 euroluk bişey getiricez mesela şu:

Gümrükte takılı mı kalır yoksa gelir de üstüne ürünü teslim alırken ekstradan vergi mi ödenir? Daha önce pahalı bişey getiren var mı?

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

Düzeltme: kota 75 euro sanırım son araştırmalarıma göre. Rezalet...
    ben gecen sene gumruk sinirini baya gecen biseyler almistim, ama maille fiyati dusuk gostermelerini soylemistim. kargo geldi, topkapi'daki gumruk mudurlugune gidip almami soylediler, gittim, kutuyu acip bakti, ne olduklarini falan sordu, 2tl civari bi para verip alip geldim. sikinti olmadi.

bu arada cuma gunu gv250'mi sattim, cumartesi de sym gts 250i evo aldim. eski motor oldu, yasasin yeni motor =p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hyosungsource haricinde orjinal ya da tam uyacak ön cam bulma ihtimali pek yok.

gösterge panelim çukurlarda zıplayıp duruyor. vidalarını kontrol ettim bir sıkıntı yok. nasıl sağlamlaştırabilirim?
    Gösterge panelinin vidalarında titreşimi/sarsıntıyı emebilmesi için conta benzeri lastikler var. Onlardan kaynaklı biraz esneme normal.

Tekrar perçinlenebilir ama geri takan görmedim hiç.

Gümrükte takılma ihtimali tabii ki var, biraz şans işi. Eğer takılırsa bulunduğun şehirdeki yurtdışı postaların geldiği (İstanbul'da UPİM) yere gidip, sınırı aşan kısmın %20'sini vergi olarak ödeyerek alabiliyorsun.

Bu motor düz yolda 150 km/s hız yapmaz. Zaten öyle bir iddiası da yok. Senin niyetin yüksek hızsa çok yanlış gelmişsin.

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ufak bir kaza sonucu sol ayak pegimi kırmış bulunuyorum, şu anda motor kullanmak çok zor, vites geçirmek bi nebze de, 4-44 e sordum elimizde yok dediler, istanbuldan sipariş olacak diyorlar, elinde fazla olan var mı acaba, ikinci el sağı solu sürtük olsun hiç farketmez yeter ki işimi görsün, geniş ayaklık satan varsa onlardan da olur. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Geçmiş olsun. Kuralkan'da mevcut görünüyor, 35 TL. Siparişten bir kaç gün sonra gelir sanıyorum. Olur mu bilmiyorum ama gelene kadar idare etmek için arka pegi öne takmayı deneyebilirsin.

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sadece soğukken oluyorsa anormal değil.

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada cuma gunu gv250'mi sattim, cumartesi de sym gts 250i evo aldim. eski motor oldu, yasasin yeni motor =p
    Tekrar hayırlı olsun skutıcı. Artık gezilere seni çağırmayız.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ekşitekerin bir kısmı da burada sanırım .

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tekrar perçinlenebilir ama geri takan görmedim hiç.
    Aslında ben iki defa söktüm geri taktım düşük devirlerde ses fena değil fakat yüksek devirde çıkan ses hoşuma gitmedi ben de geri taktım.Geçenlerde arka lastiği sökmek için eksozun tekini sökmüştüm o şekilde bi çalıştırayım dedim valla asıl ses o zaman çıkıyor harleyi aratmayacak düzelde çok hoşuma gitti fakat motoru sürüp denemedim büyük ihtimalle yine yüksek devirde güzel olmayacak.

orda da bazı arkadaşlar yanlış bilgilendirmiş. motorun beyinden dolayı 5700 civarında gazı vermemesi, belli bir deviri geçince düzeliyor. yani bazı arkadaşlar 3 saniye sonra düzeliyor bazıları 10 saniye sonra düzeliyor demiş fakat öyle değil. saniyeyle alakalı değil. motorun 5900 civarında bir devire ulaşmasını bekliyor beyin ondan sonra motor düzeliyor. şahsen denedim. eğer motoru 5700 den sonra 5750de kalacak şekilde gazlarsanız 30 40 saniye boyunca problem devam ediyor. gazı tam açıp beklediğinizde motor çok az şekilde hızlanarak 5900 civarındaki devri geçtikten sonra şahlanıyor. süreyle ilgili değil ...
    İlginç bi tespit haklı olabilirsin bende merak ediyordum bazen uzun sürüyor bazen çabuk düzeliyor diye.Deneyeceğim bunu.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motor düz yolda 150 km/s hız yapmaz. Zaten öyle bir iddiası da yok. Senin niyetin yüksek hızsa çok yanlış gelmişsin.
    Yok hız meraklısı değilim de sadece merak ettim böyle bir potansiyel varda ben mi kullanamıyorum diye üzüldüm. ayrıca son hız az olması yani motorun gitmemesi gibi bi durum varsa düşük hızlardada şehir içindede fazla yakmasına neden olabilir diye düşündüm bian ama herkese göre normal bir hızsa sorun yok ozaman zaten uzun yolda 110 120 civarı yetiyor daha sonrası pompacıya yarar şehir içini söylemiyorum bile..

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlginç bi tespit haklı olabilirsin bende merak ediyordum bazen uzun sürüyor bazen çabuk düzeliyor diye.Deneyeceğim bunu.
    bende bayır yukarı çıkarken farkettim bu durumu. bayırda o boğulma olayı başladığında naptıysam düzeltemiyorum çünkü bassamda o eğimde motor birtürlü 5900 civarındaki devire ulaşmıyor, ya vites küçültüyorum ya büyültüyorum ancak öyle düzeliyor...

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    demekki genelde var o durum yüksek devirlerde yapıyor iki saniye kadar bekliyor sonra devirleniyor..

rnks durumlar nasıl acemiliği atmışsındır artık üzerinden..ehliyet işini ne yaptın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekşitekerin bir kısmı da burada sanırım .
    Tespit ettiğim bir kaç kişi daha vardı.

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bekleme süresi ne kadar hızlı devirlendiğiyle alakalı. Mesela seri kullanımlarda hiç gaz kesme sorunu olmaz. Herkes fark etmiştir diye daha önce yazma gereği duymamıştım.

bende bayır yukarı çıkarken farkettim bu durumu. bayırda o boğulma olayı başladığında naptıysam düzeltemiyorum çünkü bassamda o eğimde motor birtürlü 5900 civarındaki devire ulaşmıyor, ya vites küçültüyorum ya büyültüyorum ancak öyle düzeliyor...
    Devir sabit kaldığında gazı bırakmadan bir anlık debriyajı çekip bırakırsan düzelmesini hızlandırabilirsin.
    maxi97 bunu beğendi.

Emre777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    arkadaşlar herkeze selamlar aranıza yeni katıldım henuz motorum yok motor tecrubemde yok fakat bu sene bir motor almak istiyorum.
    ankara yaşıyorum aslında başlangıç için gv250 düşünüyordum formuda baştan aşşa okudum fakat ankara bu motor yok sürekli gelcek diyorlar (4-44 motorda) ama bir türlü geldiği güne denk gelemedim . motor çok güzel sıfır almak istiyorum fakat birde şu ilandaki motora gözüm takıldı bu işi bilen arkadaşlar öneride buluna bilirlerse sevinirim şimdiden ilgilenenlere teşekkurler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82908857/detay

herkeze güzel ve sağlıklı sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler