Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar, GV 250 konusunda araştırma yapıyorum.
    Aşağıdaki ilanda sıfırı bayi 8350'ye veriyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81371957/detay

1) Ankara 4.44 motoru tanıyan var mı acaba? Yukarıdaki bayi gibi nakit 8350 ye verir mi ki?
    2) Yukarıdaki bayiye güvenmek hata olabilir mi? Oradan almak istesek nasıl bir yol izlenmeli ?
    Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    En son koreden orijinal hyosung sissy barı da getirtip monte ettim şimdilik başka alacağım bişey yok gibi. Ne taktım takıştırdım şöyle bir liste çıkarayım, ekleyeceğiniz bişey olursa söyleyin. Rüzgarlık ve arka çanta istemiyorum.

1. Sissy bar
    2. Koruma demiri
    3. Pegler
    4. Topuk vites pedalı
    5. Aynalar
    6. Ön frenle debriyaj kolunun üstüne geçen sünger
    7. Arka fren üstü monteli pedal
    8. AR 750 çanta
    9. Depo kılıfı
    10. Nazar boncuğu

Bu kadardı heralde.
    Sonbahara doğru bir de şunu düşünüyorum http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=367 Aksesuar çılgınlığı yaşıyorum da başka bişey kalmadı di mi takıp takıştıracak?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Bu aquilaya ses sistemi yakışır artık. Goldwing gibi sürersin artık

Aha link

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aquilaya ses sistemi yakışır artık. Goldwing gibi sürersin artık

Aha link
    Neon ışık da düşünüyordum aslında; tepeye de bi disko topu oh oh. Ama cidden acayip konforlu oldu ilk aldığıma göre motor şu haliyle, üstünden inesim gelmiyor pek. Öğlen arasında gittim tepeye çıktım gezdim geldim bir on beş dakika.

Çevreye iyi rahatsızlık verir gibi bu ses sistemi de bence; egzos sesi kaydedeceksin en son seste öyle gezilebilir belki.

---------- Post added at 12:55 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

Yanlız ben ciddi ciddi bu ses sistemi olayını merak ettim; motorun üzerinde ne sesi ne sistemi ya? Var mı böyle bişeyler kullanan?

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neon ışık da düşünüyordum aslında; tepeye de bi disko topu oh oh. Ama cidden acayip konforlu oldu ilk aldığıma göre motor şu haliyle, üstünden inesim gelmiyor pek. Öğlen arasında gittim tepeye çıktım gezdim geldim bir on beş dakika.

Çevreye iyi rahatsızlık verir gibi bu ses sistemi de bence; egzos sesi kaydedeceksin en son seste öyle gezilebilir belki.

---------- Post added at 12:55 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

Yanlız ben ciddi ciddi bu ses sistemi olayını merak ettim; motorun üzerinde ne sesi ne sistemi ya? Var mı böyle bişeyler kullanan?
    Kullanan varmı bilmiyorum ama ses sistemli motorlar var mesela honda goldwing gibi. Yolda bangır bangır müzikle geçen goldwing konvoyu çok deli bişi çanakkale gezisi sırasında baya bi gördük. Çok havalı

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan varmı bilmiyorum ama ses sistemli motorlar var mesela honda goldwing gibi. Yolda bangır bangır müzikle geçen goldwing konvoyu çok deli bişi çanakkale gezisi sırasında baya bi gördük. Çok havalı
    Ucuz yollu bişey alıp denenebilir belki sonra da kalitelisi alınır. Ama ses hızını geçiyosak ne yapıcaz ki bi anlamı kalmaz?

arkadaşlar hepinize merhaba demek istiyorum öncelikle...

ve şimdiden özür diliyorum, belki defalarca sorulmuş bir soruyu bende sordugum için, ama 700 küsür sayfa içinde pek istediğim cevabı bulamadım

son 2 gündür GV250 modeline aşırı ilgi duymaya başladım,
    sizlerden ricam çok kısa bir şekilde motorun sizi memnun ve rahatsız eden unsurlarını burada yazarsanız çok sevinirim,

uzun yolda nasıldır?
    yakıtı ne kadar ?
    şehir içinde zor mu ?
    yedek parça durumu nasıl ? fiyatları ne ? bakım masrafı ne kadar ?
    japonlar kadar kaliteli mi ?
    9.000 lira parayı hakediyor mu ?

bu arada 34 yaşımdayım, 1.85 boy var, geçen sene vitesli motor ögrenmek için sıfır CBF150 almıştım, 4900 km yol yaptım. onu satıp inş sıfır gv250 almayı düşünüyorum.
    evet cbf150 güzel makina, iki teker ruhunuda yaşatıyor ama, gittigim heryerde kurye damgası yiyip, birde çevre yolunda yavaş kalması
    beni 250 cc makinalara itiyor...

şimdiden herkese teşekkür

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Yaklaşık 2000km uzun yol tecrübem oldu aquilamla, özellikle rüzgarlık ile gayet rahat, selesi biraz batıyor ama zamanla alışıyor insan. Şehir içinde 3,5 -4lt, şehir dışında 3 - 3,5lt yakıyor (forumda 2,8lt yakmayı başarmış arkadaşımızda mevcut). Yedek parçalar istersen koreden siparişle istersen servisinden temin edilebiliyor. Şehir içinde cbf150 gibi kıvrak olamassın, ama ben hergün iğrenç sabah ve akşam trafiğinde işe gidip geliyorum gayet memnunum. Japon kalitesi beklenmez tabi ama japonları ve bmw yi ducati yi bir kenara atarsak kalanlardan kesinlikle iyidir. 2. eli güçlü. Gönül rahatlığı ile alınır. Aksesuarları bırakırsan motor için olan yedek parçaları ucuz. Bakımı kolay, 3000de bir yağ değişmi var.

Motosikleti
    GV 250
    Yeni aldım ve bir ayda 2200 km yol yaptım GV250'yle. MCT kullanmıştım ben de 11 bin küsur kilometre. Sıfır aldım motoru. Aksesuar seçenekleri güzel. Koreden 6 günde geldiği oluyor gümrüktekiler kıllık yapmazsa. Kullanışı gayet rahat; selesi başta biraz batıyor gibi geldi ama şu anda evde koltukta oturmaktan daha rahat durumdayım. CBF kadar kıvrak değildir belki ama MCT'den sonra kullanımı yönlenmesi hızlanması inanılmaz rahat. Sabah ve akşam trafiğinde olabileceği kadar rahat bence. 250lik cruiser sınıfında en iyi motor bu japonlar da dahil. Tabii honda shadowla dragstarla filan kıyas olmaz ama intruder ya da rebelden performans kullanım açısından çok daha iyi bir makina. Benim yaş 32, boy da 182 kilo 100. Arkama 100 kilo bir abimi alıp rahatça tepe köyleri gezmeye gittik daha dün. Görüntü olarak da gayet yeterli. Çarşı pazarda benim yaşlarda yanıma gelip bu 1100lük mü diye soran bile oldu. 250lik diyince inanamıyor kimse. Beni şu anda tek rahatsız eden elektronik kısımlar; her an sorun çıkarabilirmiş gibi geliyor. 2012 modellerde bir abukluk çıkarmışlar; boş viteste bile çalıştırırken debriyaja basmadan çalışmıyor. Öyle bir temassızlık olmuştu bende; şimdi iyi ama. 9000 lirayı fazlasıyla hakeder bence. Diğer konuları da Emre gayet net söylemiş zaten, ekleyecek bişeyim yok. Alırsan pişman olmazsın bence, hem şehir içinde hem dışında.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    herkese selam,

bu sabah cbr 250'mi satıp, öğleden sonra gv 250 aldım. 2007 model 2011 trafiğe çıkışlı, 1100 km de. sadece selenin sol alt tarafındaki kapak tırnakları kırılmış olduğu için eksik. kredi kartı kullanmadığım için hyosung source dan almam mümkün değil. gayrettepe de oturuyorum ve git şurda bulabilirsin diyebileceğiniz bir adres var mı acaba? çıkma bile olsa olur.
    birde rüzgarlık cam istiyorum. uydurulabilir birşey varsa satın almak isterim.

yardımınız için teşekkürler peşin peşin.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Geçen gün bu motora bakmaya gittim inceledim,dışardan bakınca beğenmediğim özelliği kabloları oldu.Hiç izole edilmemiş ben bile bir bakışta o kabloların nasıl geçirileceği nasıl saklanacağı hakkında bir sürü çözüm buldum.Neden bu kadar özensiz yapmışlar anlamadım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Bir sorum olacak,sons of anarchy dizisinde motorları parkederken herseferinde özellikle arka tekeri kaldırıma denk getiriyorlar,sonra sizin fotoğraflara filan dikkat ettim hep arka teker kaldırıma dayalı parketmişsiniz.Bu cruiser modellerde kural,gelenek filanmı:D ?

kukul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    kuştepede merkez yedek parça var ınternette sıtesıne var ordan bak derım ben n sorduysam ordan cıktı
    tşkler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam,

bu sabah cbr 250'mi satıp, öğleden sonra gv 250 aldım. 2007 model 2011 trafiğe çıkışlı, 1100 km de. sadece selenin sol alt tarafındaki kapak tırnakları kırılmış olduğu için eksik. kredi kartı kullanmadığım için hyosung source dan almam mümkün değil. gayrettepe de oturuyorum ve git şurda bulabilirsin diyebileceğiniz bir adres var mı acaba? çıkma bile olsa olur.

Herhangi bir Stkanuni servisinden 55 TL'ye alabilirsin. Muhtemelen çoğunun elinde yoktur ama birkaç gün sonrasına getirirler.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün bu motora bakmaya gittim inceledim,dışardan bakınca beğenmediğim özelliği kabloları oldu.Hiç izole edilmemiş ben bile bir bakışta o kabloların nasıl geçirileceği nasıl saklanacağı hakkında bir sürü çözüm buldum.Neden bu kadar özensiz yapmışlar anlamadım...
    Hyosung olanlarda gidondaki kablolar tekrar açılıp-kapanan plastik kelepçelerle gidona bağlı, Kanuni bunlara bir kaç plastik kelepçe takmayı düşünemiyor nedense, kablolar boşta sallanıyor.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak,sons of anarchy dizisinde motorları parkederken herseferinde özellikle arka tekeri kaldırıma denk getiriyorlar,sonra sizin fotoğraflara filan dikkat ettim hep arka teker kaldırıma dayalı parketmişsiniz.Bu cruiser modellerde kural,gelenek filanmı:D ?
    Motorların öyle park edilmesine dair kanundan haberin yok mu?
    Şaka bir yana, genelde öyle park edilmesinin asıl sebebi daha hoş görünmesi ve biraz da motoru çıkartırken zorluk olmaması. Tek başınayken ters park eden pek olmaz.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kukul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuştepede merkez yedek parça var ınternette sıtesıne var ordan bak derım ben n sorduysam ordan cıktı
    tşkler...
    çok sağol bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:17 ----------

motoru aldığım arkadaş sipariş etmiş aslında kanuniden ama yaklaşık 15 gündür geri dönüş yapmamışlar. forumdan da okuduğum kadarıyla hiç şaşırtmadı beni kanuni...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    lycntropic su eklediin aksesuarların fotograflarını çekip koysan bizde görsek çok güzel olur, merak ettip su vites pedalı vs. yi

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

scooter larda çok gördüm ses sistemi..mp3 ünü takıor,çatır çatır çalıo:D bende istiorm bnm gv ye'de hoperlör leri gizleyecek hiç biyer yok motorda
    ! Rock'N Roll !:bounce:

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    herkese selam,

cbr 250 ni neden sattığığı sorablir miyim acaba?
    ben de ilk başlarda gv 250 düşünürken ankara da olmamasından dolayı cbr 250 ye yöneldim...biradan motora bakmaya gidicem...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 ni neden sattığığı sorablir miyim acaba?
    ben de ilk başlarda gv 250 düşünürken ankara da olmamasından dolayı cbr 250 ye yöneldim...biradan motora bakmaya gidicem...
    ss motor beni çok yıprattı. belim ve ellerim koptu rahat oturuş lazımdı bana yıllardır scooter kullandığım için. birde tipten dolayı herhalde önüme gelen bu tarz motor almamı söylüyordu kanıma girdiler sonunda...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    ss motor beni çok yıprattı. belim ve ellerim koptu rahat oturuş lazımdı bana yıllardır scooter kullandığım için. birde tipten dolayı herhalde önüme gelen bu tarz motor almamı söylüyordu kanıma girdiler sonunda...
    cbr250 bile yorduysa doğru olanı yapmışsınız.çünkücbr 125 ve 250 ler tam ss değiller oturuşları rahat ss e göre.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    motorum park halindeyken (boş viteste) dalgınlıkla debriyaja basarak çalıştırdım, aniden yerinden zıplayıp istop etti. altında kaldı bacağım. cahilliğimi mazur görün olur mu öyle?
    olmazsa da noldu acaba öyle? korktum be !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler