Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , Motor kullanırken zihin tamamen motorkullanmaya şartlanmaz ise her türlü aksilik anında burnumuzun önünde çok kere tecrübe etmişim
    kafamda başka bir şey düşündüğün an tehlike ile yüz yüze geldim. En tehlikeside virajda karşı şeride geçmek oldu.. Yani kafamızda düşünce ve gönlümüzde sıkıntı varsa motoru bir
    kenara bırakmakta fayda var.. bir de ben nazara inanırım ve her gün motor abinmeden mutlaka duasını okurum..maddi korumalrın yanında manevi korumada lazım diye inanalardanım..
    İlker bey, geçen tam ilker beyde bu limadan ayrıldı diye düşünmüştümki hemen bir yorum yazmışsın .. Memurluğun en berbat yönü ev taşıma ve stresi.. İnsan bir ay kendine gelemiyor..yeni mekanında uzun soluklu ve huzurlu bir yaşam diliyorum..
    Diğer arkadaşlarada saygı ve selamlar..
    vessselam..
    Bu konuda Mithat Hocamla aynı şekilde düşünüyorum. İki teker en ufak bir dikkatsizliği bile affetmiyor. Bunu malesef çoğu zaman tanımadığımız insanlar vesilesiyle görüyoruz. Allah ne küçük, ne büyük, hiçbir kaza göstermesin inşallah.

Bu arada @mertcebi, kafama resmen virüsü bıraktın ve gittin. Ben de hep şehiriçi, düşük devirde gezine gezine kullanıyorum motoru. Ve her defasında da motorun sesi bana hep çok kısık gelmiştir. Hatta bazı gençlerin altında 100lük çinliler var, bazılarının sesi bizim motordan bile güzel, tok çıkıyor. Yarın abimden matkabı alıp susturucuları söküyorum. İşlemin geri dönüşümlü oluşu beni rahatlattı açıkçası. Ses konusunda geri bildirim yaparım. Videoda ses tam anlaşılmıyor. İşlem sırasında fotoğraf da çekmeye çalışacağım. Açacak olduğun başlığa ekleyebiliriz.

Herkese iyi geceler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tünaydın;

Korkunç kötü bir perşembe günü ve inanılmaz yoğun bir haftasonu geçirdim.

Eren (rnks) ben yakın sayılırım sana ama yazdıklarını daha yeni okudum istersen önümüzdeki haftasonu gezeriz.

Çanta ile ilgili yazışmalar olmuş bende bu haftasonu çantalarımı yenilemek zorunda kaldım

Gelelim perşembe günüme;

Sabah 7:30 da kalkacağıma alarmı ertele tuşu yerine kapata bastığım için 8:30 da kalkabildim. Acele giyindim çıktım falan derken sağından geçtiğim bir halk otobüsünün(normalde hiç yapmam korkarım) kapısından boşalan insanlardan birini az daha eziyordum, ayaklarına vurdum ön lastikle
    akşam çıkışta lastiğimin patladığını fark ettim, benzinimde bitmişti çektim shell e adam tam doldurmaya başlıcaktı ki cüzdanımı iş yerinde unuttuğumu anladım
    adam acıdı halime 10 liralık benzin attıda lastiği şişirip yola çıktım, ablamlara gittim. Yemek ye sohbet falan dedim ben eve gidiyim, 15-20 dk yoldan sonra evdeyim ve aklıma evin anahtarlarının cüzdanımda olduğu geldi
    mecbur geri döndüm anahtar aldım yola çıkarken beton saksıya sağ çantayı vurdum paramparça oldu
    o sinirle yola çıktım gene ve yolda 2 taksici beni altına alıyordu bariz 2 kere ölümden döndüm
    eve gidip şükür namazı kıldım
    çok çok geçmiş.verilmiş sadakan varmış

teklifin çok iyi geldi, ben de moral bozukluğuyla motoru satsam mı diye bile düşünmüştüm.cumartesi nöbetçiyim, pazar 1-1buçukta çıkarım işten.yalnız sana ayak uyduranbilir miyim bilmiyorum, henüz hastaneden dışarı çıkartamadım motoru

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Bu iki monttan birini almayı düşünüyorum. Kışın motor kullanmayı düşünmüyorum. Bu montu şehir dışı yolculuklarda kullanmak için alacağım. Belki gündüz içliği çıkarıp, çantaya koyarım, akşamları takarım.

Kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini alabilir miyim? Deri olan daha sağlam duruyor fakat aradaki fiyat farkına değer mi?

Büyük ihtimalle şehir içi için birde yazlık alacağım.

http://www.hudsonderi.com/?urun-182-...torsiklet.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-183-...torsiklet.html

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armağan; kısa sürede de senin orta sehpayı gönderirim sana kanka
    Kanka adamsın diyorum ellerine sağlık
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca depo doldurulurken motor yan sehpada (ayaklık) değil de tam dik konumdaysa ve bu şekilde kapağa kadar doldurursan motoru yan sehpaya aldığında ya da virajda motoru yatırdığında bir ucu deponun üst kısmındaki havalandırma/tahliye hortumundan benzin gidebiliyor. Armağan'ın yarım litre benzinin akışını izlemiştik mesela.
    artık öğrendim motor yan ayakta iken dolduruyorum benzin olmuş 5tl damlasını harcamam artık
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş aksesuarları tamamlıyorum da sis farı konusu aklıma takıldı. Estetik açıdan çok hoşuma gitmiyor, siste zaten pek kullanmıyorum motoru. Ne gibi artıları olabilir sis farının?
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsın umarım.
    o sis farları rıdvan le benim tam bir günümü yedi o kadar kestik biçtik ölçtük bir türlü istediğimiz gibi takamadık. Orjinal parça olmadıkça biraz zor ama çalışmalar devam ediyor
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar.. arkadaşlar kimse beni özlememiş bakıyorum da o kadar sayfa okudum ama bir arkadaşım ya bu ilker nerelerde dememiş,sen o kadar emek var bu başlığa,30 küsürüncü sayfadan bu zamanlara kadar yalnız bırakma sonra kimse arayıp sormasın demekki motor satılınca ortaklık bitiyormuş..gidip tekrar gv250 alacam valla
    ilker abi seni kim unutabilir, evi tasıdığını biliyordum koşturmaca içerisinde internetti bilgisayardı zaman bulabilmen bile şaşırtıcı.
    Çorlu tekirdag gezisinde toprak yollara girdiğimizde direkt aklşıma geldin şimdi İlker abi burda olsa tam istediği yollar demiştim. güzel geziydi daha nicelerine insallah.

@Emre
    çok geçmiş olsun yahu ne ters gitmiş işlerin. neyse dediğimiz gibi verilmiş sadakan varmış hayırlısıyla onca aksilikle sağsalim tamamlamıssın. işlerin bir teers gitmeye başladıktan sonra kötü kötüyü çeker derler...

@mertcebi

bence çok başarılı bir paylaşım olmuş benim egzozda 2li olsaydı kesin yapardım. ama tek egzoz enjeksiyonlu modeli pek kurcalamak istemiyorum. bakalım birgün gözüm dönerse yapabilirim.

-----------------------------
    çılgın gençlik
    23 nisan yaklaşıyor acep ne yapsak?? hani konaklamalı gezi yapıyorduj bakın ne güzel kalabalıklaşmışız

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    23 nisanda inş hava güzel olur baksanıza hava nasıl bozdu. Madem konaklamalı gezi düşünüyoruz bence izmire kadar gidelim. Mesela trakyadadan tekirdağ > gelibolu > çanakkale > edremit > ayvalık > izmir > dönüş manisa > balıkesir > bursa > istanbul
    Nasıl ? söz bu defa göl aramak yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çılgın gençlik
    23 nisan yaklaşıyor acep ne yapsak?? hani konaklamalı gezi yapıyorduj bakın ne güzel kalabalıklaşmışız
    Daha çok var düşünürüz.

23 nisanda inş hava güzel olur baksanıza hava nasıl bozdu. Madem konaklamalı gezi düşünüyoruz bence izmire kadar gidelim. Mesela trakyadadan tekirdağ > gelibolu > çanakkale > edremit > ayvalık > izmir > dönüş manisa > balıkesir > bursa > istanbul
    Geçen sene tam olarak yaptığım rota. Yaklaşık 1250 km tutuyor. Şimdilik fazla uzun bir yol. Sıcaklıklar gece yolculuk yapılamayacak kadar düşük. Gündüz her ne kadar hava güzel olsa da gece şehir dışında donarız. Gündüzü de yolda harcarsak sadece gidip gelmiş oluruz, gezmeye zaman kalmaz. Yani şimdilik olacak şey değil, yazın ilerleyen zamanlarında hatta mümkünse yıllık izinde yapılacak yollar.
    Şimdilik daha kısa rota tavsiyeleri bekliyorum.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Marmara gölü gezisi yapalım o zaman?? Tekirdağ çanakkale bandırma mudanya gemlik çınarcık gebze. Yaklaşık 750km ilk günü çanakkalede 2. günü bandırmada geçirebiliriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Marmara gölü gezisi yapalım o zaman?? Tekirdağ çanakkale bandırma mudanya gemlik çınarcık gebze. Yaklaşık 750km ilk günü çanakkalede 2. günü bandırmada geçirebiliriz
    Haritadan bakınca 20 cm gibi görünüyor olabilir ama orası deniz, koca denizi göl yaptın.
    Ben daha kısa bir rota bekliyordum ama biraz daha pazarlığa devam edersem olacak herhalde.
    Bu arada ben geziye gelmiyorum deyip çamur yapma hakkım saklıdır.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Haritadan bakınca 20 cm gibi görünüyor olabilir ama orası deniz, koca denizi göl yaptın.
    Ben daha kısa bir rota bekliyordum ama biraz daha pazarlığa devam edersem olacak herhalde.
    Bu arada ben geziye gelmiyorum deyip çamur yapma hakkım saklıdır.
    Adamım bozmasana, deniz diyince insanların gözünde büyüyecek, "koca denizin etrafı gezilir mi?" falan biz yarım günde bursaya gittik geldik, 450km mesafe yaptık, 750km nedir ki?
    Bir gece kalalım diyoruz (cumartesi yada pazar gecesi) 750km bence bişi değil. Mesela >> cmts sabah çık yola git çanakkaleye gez şehitliği falan, bol bol resim çekelim (senin için can alıcı nokta ) akşam ye iç eğlen makara muhabbet. Sabah gün fazla ısınmadan düş yola vur bandırmaya, ye öğlen yemeğini, gez biraz, bol bol resim gene, düş yola, akşam yemeğini çınarcıkta/yalovada ye, bol bol resim çek. Atla motora dön eve, ertesi gün zaten tatil horul horul uyu.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250

olur canakkalede bol bol gezeriz birde kumyaka var mudanyanın oralarda baya güzelmiş tam gezmelik.
    Rıdvana hak veriyorum hava daha o kadar sıcak değil gece donarız kampta yapamayız o yuzden ileriki tatillere saklayalım o hakkımızı ama marmara gezisi uygun gözüktü bana rahat rahat gezeriz yol yapmış oluruz belkin çok sıcak olursa ve yeteri kadar gaza gelir isek denize bile girebiliriz
    Emreye tam destek full destek

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007

olur canakkalede bol bol gezeriz birde kumyaka var mudanyanın oralarda baya güzelmiş tam gezmelik.
    Rıdvana hak veriyorum hava daha o kadar sıcak değil gece donarız kampta yapamayız o yuzden ileriki tatillere saklayalım o hakkımızı ama marmara gezisi uygun gözüktü bana rahat rahat gezeriz yol yapmış oluruz belkin çok sıcak olursa ve yeteri kadar gaza gelir isek denize bile girebiliriz
    Ruhu genç olan adamı görüyorsunuz, Armağan adamımsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Armağan hem gece kamp yapamayız diyorsun hem de konaklamalı geziye destek veriyorsun, nasıl bir çelişkidir?

Ruhu genç olan adamı görüyorsunuz, Armağan adamımsın
    Ne yani Armağan'ın ruhu genç de bizim ki yaşlı mı? Benim ruhum, bedenim falan hepsi 17,5 yaşında. (pazarlık payı vardır)
    Ayrıca Armağan'a gel sis farını yaptım desem en karşı çıktığı konularda bile destekçim olur.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Armağan hem gece kamp yapamayız diyorsun hem de konaklamalı geziye destek veriyorsun, nasıl bir çelişkidir?

Ne yani Armağan'ın ruhu genç de bizim ki yaşlı mı? Benim ruhum, bedenim falan hepsi 17,5 yaşında. (pazarlık payı vardır)
    Ayrıca Armağan'a gel sis farını yaptım desem en karşı çıktığı konularda bile destekçim olur.
    Bu uyuma performansınla 17,5 değil bebe bile olabilirsin
    Gece konaklama sadece çadırdamı olur yaw, bunun öğretmen evi var, polis evi var oteli var hosteli var
    Sende yani, hem adamı boz hemde bir sis farına bana destek ol de, nasıl bir çelişkidir kardeşim
    Ben Armağanı bilirim sis farı uğruna geziyi satmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu uyuma performansınla 17,5 değil bebe bile olabilirsin
    Olabilir.

Emin misin?

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Sende yani, hem adamı boz hemde bir sis farına bana destek ol de, nasıl bir çelişkidir kardeşim
    Emin misin?
    Armağan????

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Benim AR 750 çantalar geldi de biraz fikir alayım tekrardan. Siyah düz bir demir var çantaya geçen; o kısmı motora monte ediyoruz değil mi? Sonra çantayı takarken de demire geçirip civatayı sıkıyoruz anladığım kadarıyla. Kaynak konusunda da bu düz demirin alt tarafına doğru inen bir kulak var; başka bir parça demiri alıp o kısma kaynak yapıp dışa doğru bükmemiz gerekiyor değil mi?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim AR 750 çantalar geldi de biraz fikir alayım tekrardan. Siyah düz bir demir var çantaya geçen; o kısmı motora monte ediyoruz değil mi? Sonra çantayı takarken de demire geçirip civatayı sıkıyoruz anladığım kadarıyla. Kaynak konusunda da bu düz demirin alt tarafına doğru inen bir kulak var; başka bir parça demiri alıp o kısma kaynak yapıp dışa doğru bükmemiz gerekiyor değil mi?
    Doğru anladıysam, doğru anlamışsın. Ne cümle oldu be
    lycantrophic bunu beğendi.

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Aramıza yeni katılan arkadaşlara forumun daimi müdavimlerine kısacası tüm çılgın motorculara selamlar.
    Emre geçmiş olsun büyük badireler atlatmışsın. Giden bir çanta olsun sana bir şey olmasın. Aksilikte bildiğin geldin mi üst üste gelir bir taneyle yetinmez nedense her zaman.
    Kebap köfte yedik gezdik ama yaz geliyor formumuza dikkat edelim o sebeple maksat daha hafif bir şeyler yiyelim diye bu Ayvalık' a tost yemeye gidelim diyecektim ama baktım planlar yapılmaya başlanmış bile. Bende 23 Nisan için Yalova - Bursa - Balıkesir - Susurluk - Bergama - Ayvalık - Edremit - Çanakkale - Bandırma üzerinden dönüşlü tek gece konaklamalı bir seyahat düşünüyordum ama hiç mühim değil C.Tesi günleri çalıştığım için Pazar hareketli daha büyük bir göl macerası peşinden de gidebilirim.
    TwisTeD bunu beğendi.
    no one lives forever...

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Öncelikle Emre geçmiş olsun. Neyseki sağ salim atlatmışsın.

İlker sana da kolay gelsin. Ev taşıma zor iş, bir ay sonra bile hala eksik bir şeyler mutlaka oluyor.

Yukarıda yazdıklarım senin için de geçerli ama senin motor kendini 600'lük falan sanıyor herhalde. 1600cc benzinli arabam şehir dışında sakin kullanıldığında senin motor kadar yakıyor. Bu kadar yakması için belirgin şekilde motorun düzensiz çalışması, gaz verirken dahi egzozdan ufak patlama sesleri gelmesi gerekir. Senin motoru en son gördüğümde gayet stabil ve sorunsuz çalışıyordu. Bujilerini bir değiştir ama dediğim gibi bujiden kaynaklı bu kadar yüksek tüketim olduğunda motor pek stabil çalışmaz. Jikle açık kullanmıyorsun dimi?
    Harekete geçmeden önce jikleyi her zaman kapatıyorum. Motorun çalışlmasında bir düzensizlik yok, gaz verince patlama sesi de gelmiyor. Ama tüketim olması gerekenin 1,5 katı. Avcılar'a sizin sevise gelmeyi çok istiyorum ama bana çok uzak. Geçen elektrik tesisatında bir temassızlık vardı. Boş ışığı her zaman yanmıyor hatta tamire bıraktığım gün yolda giderken bujilere giden elektriği kestiği için yolda bile stop ediyordu. Sanayi Mahallesi'ndeki ST-Kanuni yetkili servisi deponun altındaki bir kabloya lehim yapıp 50TL aldı. Açıkçası bana 50 lira çok geldi ama. Bu arada bugün farkettim giderken stop etme problemi yok ama motor çalışmazken elektrik hattında yine temassızlık var gibi. Enteresan bir şekilde motoru sallamasam da 3-4 saniye sonra kendiliğinden gelebiliyor. Bu sefer kablodan bağımsız olarak kontak anahtarında da bir problem var gibi düşünüyorum ama bilemiyorum...

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Exzina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki monttan birini almayı düşünüyorum. Kışın motor kullanmayı düşünmüyorum. Bu montu şehir dışı yolculuklarda kullanmak için alacağım. Belki gündüz içliği çıkarıp, çantaya koyarım, akşamları takarım.

Kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini alabilir miyim? Deri olan daha sağlam duruyor fakat aradaki fiyat farkına değer mi?

Büyük ihtimalle şehir içi için birde yazlık alacağım.

http://www.hudsonderi.com/?urun-182-...torsiklet.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-183-...torsiklet.html
    Montun tekstil olanı için bir yorum yapamayacağım ama deri olanının benzerini kullanıyorum ve gayette memnunun.
    http://goo.gl/JWfbf
    Deri montun Haziran ayına kadar rahatlıkla kullanılabilir. Gerçek deriden hatta satıcının söylediğine göre bizon derisinden yapıldığı için koruma konusunda gayet iyi. Motosikleti daha kuru ve sıcak havalarda kullanacaksan başlangıç olarak kalın iç astarlı yazlık fileli montlardan tercih edebilirsin. Buna benzer bir ürün bende var. Yazları fileli mont olarak baharda da iç astarıyla birlikte bir sezon kullandım şehir içi kısa mesafeli kullanımlar için gayette yeterli. Deri olanı tercih edersen yazın sıcak günlerinde kullanamayacağın için mutlaka bir tane de yazlık monta ihtiyacın olacak.
    no one lives forever...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler