Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    kimyacı_23 merhaba, hafta sonu tanışmak dileğiyle.

Orhan senin için gazyağı alırım, bulamazsan hiç sorun etme.

Koray tayin haberini alınca hemen karşı trübünlere geçtin.Gebze' den gidince rahat edeceğini sanıyosan yanılıyosun. gelir seni oralarda da bulurum.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimyacı_23 merhaba, hafta sonu tanışmak dileğiyle.

Orhan senin için gazyağı alırım, bulamazsan hiç sorun etme.

Koray tayin haberini alınca hemen karşı trübünlere geçtin.Gebze' den gidince rahat edeceğini sanıyosan yanılıyosun. gelir seni oralarda da bulurum.
    Valla çok iyi olur Muratcım, senin şişe kadarda olsa yeter. Sanırım 3 kere temizlemeye yeter.

Yok yok Koray öyle tayinle felan kurtulamaz bizden, nereye kaçsa kaçsın yakalar buluruz
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar 31 Mayıs Pazar günkü gezinin fotoğraflarını nete yüklemek için cebelleşiyorum şu an. Facebooka yükleyeceğim. Toplu halde resim yükleyebileceğimiz bir site var mı? Yoksa imageshack'ten tek tek mi uğraşmak lazım?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:21 PM ----------

facebook linki. photobucket'a yüklüyorum resimleri toplu olarak. bitince braya atacağım linklerini.

http://www.facebook.com/photo.php?pi...0&id=671487827

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    sizden kurtulmaya çalışılırmı hiç.. sizle huzur buluyorum abi ben.. bursa civarında ortada biyerde buluşuruz işte.. orhan hafta sonu gelebilmene çok sevindim.. burakla devrimden ses yok.. özledim onlarıda.. hele burak :( ehliyetini bile göremedik daha kimyacı hoşgeldin.. izmite gidelim hafta sonu muhterem ne dersin? murat eve yakın olsun.. orhan gadaşım hem sende gaz yağını alırsın olmazmı?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    gv250
    koray pazargünü izmitte buluşulursa bizim gelmemiz zor olur biraz özlem antalyada cumartesi gece gelecek yorgun olur ama buluşma istanbul civarında olursa öğlen felan katılırız size özlemde orhanın eşiyle tanışmayı çok istiyordu buralarda biryerde yapın şu buluşmayı şile felan olmazmı yahu
    aşk...

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    sayın hyosung sahipleri başlığı takip ediyorum sürekli. hysong düşünüyorum.

Ancak bir aralar kafayı taktığım virago 535 yine aklımı çelmeye başladı. sizce ne yapmalı?
    95 model civarı bir alete 3500 lira verip alsam pişman olur muyum, keşke hysong alsaydım der miyim sizce?
    Yoksa yamaha taştan da olsa yamaha mıdır?
    sizin motorun yakıt sarfiyatının iyi olduğunu okumuştum buradan. peki viragoya benzin yetiştirebilir miyim? 535 olduğu için vergisi beni çok zorlar mı? ya da hyosung 250 alırsam yarın bir gün yetersiz bulup yine 535'lik motorlara bakmaya başlar mıyım?
    Şu da var ki görüntüde önemli yani. deposunda göçük olan egzozunda çizikler olan bir alette insanın içine nasıl siner bilmiyorum

Not: Şehir içi ve dışı kullanmayı düşünüyorum. Benim şuan 150'lik bir scooterım var ve haftanın her günü üzerindeyim. işe gezmeye giderken farketmiyor. motor benim hem tutkum hem aracım... Biraz kahrımı çekecek ve beni derslere giderken yolda bırakmayacak şık bir cruiser motor arıyorum.

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    Alıntı perioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray pazargünü izmitte buluşulursa bizim gelmemiz zor olur biraz özlem antalyada cumartesi gece gelecek yorgun olur ama buluşma istanbul civarında olursa öğlen felan katılırız size özlemde orhanın eşiyle tanışmayı çok istiyordu buralarda biryerde yapın şu buluşmayı şile felan olmazmı yahu
    olur abi olmasınada murat izmitten fazla uzaklaşmasam dedi ondan dedim.. yoksa şile banada tam karar.. bi muratla görüşelim o zaman..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 AM ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Kemerburgaza eğitime gidiyorum, Cumartesi mesai var, hafta sonlarım çok kötü
    çok üzüldüm devrim bu serbest ilk pazardı benim :( ama diğer pazara inşallah..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    -
    Koraycım söz vermeyeyim ama pazar günü bende aranızda olurum sanırım. Bu arada senin taşınma ne zaman?

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhterem ben senin mesajını yeni gördüm daha yaa kusura bakma...çantalarına bakıcam telini kaydettim arıcam seni...ya buluşmalara geleyim diyorum ama çok uzak yerlerde buluşuyosunuz...ben zaten büyükçekmecedeyim...sizin orası böle bir dünya yolken siz ordan dahada öbür taraflara gidiyosunuz neyse bakıcaz hal çaresine....olmadı biz senle cumartesi günü orta bi yerde buluşuruz en azından bilmiyorum....bide bu tarkandan haberi olan varmı gidiş o gidiş dönmedimi daha yoksam orlarda alman gülle takımından bi hatunamı tutuldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:26 PM ----------

birde sizlerle paylaşmak istediğim bişiy var..2 hafta önce arkadan bi araç hafiften dokundu stop camı kırıldı birde çamurluk biraz potluk yaptı...saolsun tarkanın servisine götürdük...avcılarda polat motor diye bi yer...polat bey var sahibi çok iyi biri belli....neyse baktılar motora erdal usta diye biri dediki 40 liraya çamurluktaki potluğu düzeltiriz stop camıda kaç paraysa getirtiriz verirsin parasını...tamam dedim ne zaman yapalım dedi pazartesi sabahtan bırak...fakat ben pazartes çalıştığım fabrikadan izin alamadım işçiyiz sonuçta....aradım polatı dedim ben gelemedim cumartesi gelsem olurmu oda sabahtan erkenden gel dedi...bende dükkanı siz açmadan orda olurum dedim...gittim erkenden daha açılmamıştıı...erdal usta dediğim şahıs geldi...burdan sonrası ilginç...dediki tama sen bırak motoru pazartesi gel al...dedim şimdi yapcaksın diye geldim ne kadar sürerse sürsün beklicem gitcem...dedi öyle 10 dakkalık iş değil...dedim 4 ssaate beklerim...olmaz dedi sana pazartesi getir dedik getirmedin şimdi hafta sonu olmuş geliyosun dedi...dedim stop camı geldimi...geldi dedi takalım o zaman çamurluk işini sonra yaparız şimdi bırakamam dedim 2 gün...neyse taktı camı takarken baktım ama incelemdim...ne kadar dedim...bilmiyorum bakalım dedi..ben dedim kuralkanda fiyatı 8-9 lira iyi sen 15 ver dedi: 50 verdim parayı bozamadı sabah sabah...şurda bakkal var dedi montecarlo al bozarlar dedi...neyse 8 liralık camı 1 paket montecarlo ve 20 lira karşılığnda aldım çıktım...sonra bi arkadaşımın yanına gittim direk...dedim serviten geliyorum falan oda döndü baktı motorun arkasına olm bu stop camı çıkma dedi...harbiden çıkmaymış çünkü bi yere sürtünmüş belliki...o kadar önemli değil tabiki...neyse sadede geleyim...ben hayatımda motor sökmemiş bir adam olarak öğle tatilinde fabrikada arkadaşımla arkayı komple söktük ve düzelttik..detaylara girmicem tempolu ve yorucu bi çalışmaydı..2 acemi biz bu işi 1 saat 15 dakikada halletik...ama polat beyin erdal ustası beni bi kovamdığı kaldı...bunu burda yazmamın sebebi tamamen deşarj olmak içindi...bakımlar için iyi bi servis bulmam lasım şimdi

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Balbar ne yazıkki durum İzmit' tede çok farklı değil.Bende bir fabrikada bakımcı olarak çalışıyorum.Bu kötü tamirciler yüzünden motosikletimin bütün bakımlarını kendim yapıyorum.

Slm arkadaşlar nasılsınız. Bende hep bi şeyler sormak için yazıyorum. ama idare edin. bundan bir hafta önce zincir almak için tavsiye istemiştim sizlerden. En sonunda kavga gürültü zincirimi aldım. D.I.D marka x-ring zincir. o-ring zincirlerden daha iyi olduğunu düşündüğüm için aldım. Neyse zincir konusundaki ayrıntıları ve edindiğim bilgileri daha sonra paylaşacağım. Alınan zincir kadar nerden aldığında önemli çünkü!!!!! Şimdi de bujileri değiştirim diyorum. bakım kılavuzuda her 8000 de değiştirin diyo ama benim motor 13.000 oldu değiştirmedim. Şimdi her türlü bujiyi almak istemiyorum. bizim motorlara uyacak bujileri bilen var mı. öncelikle üç çeşit buji var sıcak,soğuk,standart daha sonra yapım malzemesine göre bujiler var normal iridyum gibi vb.... bujilerini değiştiren var mı arkadaşlar. yaz gelmeden önce bütün donanımı hazır etmek istiyorum yavvv. yazın gezerken insanın bu tarz şeyleri almak canı istemiyo açıkçası. zincir, buji, arka çanta taşıyıcısı (hala ona sıra gelmedi) vb... bide arkadaşlar benim motoru sitede çocuklar yana yatırmış ufak bi zedelenme var ama kaportaya götürdüm abi kalsın böle dediler fazla belli olmuyo ya da çektirip boyıcaz dediler. boya deyince beynim döndü. Neyse deponun yandaki logodan lazım bi de bana bilen var mıdır? bi de boya olarak ne kullanılır onu da bilmiyorum.

Balbar ne yazıkki durum İzmit' tede çok farklı değil.Bende bir fabrikada bakımcı olarak çalışıyorum.Bu kötü tamirciler yüzünden motosikletimin bütün bakımlarını kendim yapıyorum.
    aga en iyizi wallahi yaa...biraz kenimizi sıksak balatalara kadar değiştirirz..yeterki alet edevat olsun elimizde....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 PM ----------

Alıntı brsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar nasılsınız. Bende hep bi şeyler sormak için yazıyorum. ama idare edin. bundan bir hafta önce zincir almak için tavsiye istemiştim sizlerden. En sonunda kavga gürültü zincirimi aldım. D.I.D marka x-ring zincir. o-ring zincirlerden daha iyi olduğunu düşündüğüm için aldım. Neyse zincir konusundaki ayrıntıları ve edindiğim bilgileri daha sonra paylaşacağım. Alınan zincir kadar nerden aldığında önemli çünkü!!!!! Şimdi de bujileri değiştirim diyorum. bakım kılavuzuda her 8000 de değiştirin diyo ama benim motor 13.000 oldu değiştirmedim. Şimdi her türlü bujiyi almak istemiyorum. bizim motorlara uyacak bujileri bilen var mı. öncelikle üç çeşit buji var sıcak,soğuk,standart daha sonra yapım malzemesine göre bujiler var normal iridyum gibi vb.... bujilerini değiştiren var mı arkadaşlar. yaz gelmeden önce bütün donanımı hazır etmek istiyorum yavvv. yazın gezerken insanın bu tarz şeyleri almak canı istemiyo açıkçası. zincir, buji, arka çanta taşıyıcısı (hala ona sıra gelmedi) vb... bide arkadaşlar benim motoru sitede çocuklar yana yatırmış ufak bi zedelenme var ama kaportaya götürdüm abi kalsın böle dediler fazla belli olmuyo ya da çektirip boyıcaz dediler. boya deyince beynim döndü. Neyse deponun yandaki logodan lazım bi de bana bilen var mıdır? bi de boya olarak ne kullanılır onu da bilmiyorum.
    yazıyı şöyle yap kuralkanın sitesindeki yazan servislerden birine git yazıyı istediğini söyle 1-2 gün içinde getiriyolar...boya işine gelince bence seni rahatsız etmiyosa hiç boyatma...yada bu depoyu komple kaplayan deriler var...onlardan kaplatabilirsin mesela

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    brsa buji işe ilgili sorularının cevapları topiğin geçmiş sayfalarından var.Hatta buji değişimini anlatan, tarafımdan hazırlanmış resimli bilgilerde mevcuttur.

brsa buji işe ilgili sorularının cevapları topiğin geçmiş sayfalarından var.Hatta buji değişimini anlatan, tarafımdan hazırlanmış resimli bilgilerde mevcuttur.
    236. sayfadayız...alanı daralt bari şunla şunun arası falan de

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı brsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 Stadart bujisi NGK CR8E dir.İridyumunu alırsan 20000 km boyunca buji derdinden kurtulursun
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Teşükkürler mrock.Peki 7E 8E ve 9E nedir? Hangisi daha uygundur. yani abi sanki servisteki eleman bana 20000 e kadar gider üzerindeki 8E ama sen başkasını kullanabilirsin dedi de 7E mi dedi 9E mi anlamadım. Türkiye şartlarında hangisi gider. Genelde sıcak havalarda kullandığımız zaman mesela
    YOLA ÇIKMA İSTEĞİİİ
    BAŞKA YERDE OLMAK......

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Sıcak Tip CR7E
    Standart Tip CR8E
    Soğuk Tip CR9E

şeklinde geçiyor.Ben bunu bir kaç ustaya sordum sıcak tip soğuk iklimde,soğuk tipte sıcak iklimde kullanılır dedi.Bir başka ustada tam tersini söyledi.Bense naptım tabiki standart olanı seçtim.NGK CR8E bujinin tek fiyatı 12-13 TL civarıdır. benim motorun bujilerini değiştirirken farkettim GV250 ile GV650 aynı bujileri kullanıyormuş...Bİlhassa uzun yolda başına dert almak istemiyorsan 8000-10000 km de bir bujilerini değiştir.Zira şehirlerarası yolda kalırsan buji değişimi için saatlerini kaybedebilirisin.Bujilerin şehir içinde arızalanırsa tek silindirle falan patırdayarak) ustana kadar gidersin ama uzun yolda öyle bir şansın yok...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar..

Dün akşam iş çıkışı eşimle buluşup Feyizoğluna gittik ve kendisine kask-mont ve eldiven aldık. Artık gezilerde daimi artçımı hazırlamış oldum

Evet bu pazar için plan nedir? Nereye gidiyoruz?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar..

Dün akşam iş çıkışı eşimle buluşup Feyizoğluna gittik ve kendisine kask-mont ve eldiven aldık. Artık gezilerde daimi artçımı hazırlamış oldum

Aldığın Kask ne marka ??
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar..

hadi hayırlı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler