Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motor ne alıcaksın ne düşünüyorsun..
    Valla bu fiyatlarla bu yılı boş geçerim gibi görünüyor. Seneye pirelenirim dayanamam sanırım. Bir hafif enduro deneyesim var CRF 250 Rally gibi ama sırf hafif arazide gezmeyi merak ettiğimden. Cruiser dışında diğer modeller bana pek hitap etmiyor. Sevemiyorum. Hele commuterlar, scooterlar özellikle SS ler bana çok çok uzak. BMW F650 GS temiz bulunursa yada Aprilla Pegaso olabilir ama uzun süre kullanmam heralde. Cruiserların durumu da ortada. Büyük hacimli cruiser da istemiyorum. İstanbul içinde eziyet olur bana. Daelimi de hiç beğenmedim görüntü olarak ayrıca tek silindir olmasıda kötü. Yine geriye sanırım GV 250 den başka alternatif yok. Seviyorum bu motoru , temiz bi 2 el alırım yine sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı alelade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şasesi bozuk motora 7 bin istediler benden. Grenajların hiçbiri yok, iki çamurluk kırık, depo boyalı, far, göstergeler kırık. direksiyon ape, sağa sola çevirince gaz veriyor motor. 55.000km den fazla yol yapmış adam 7bin daha fazla inmem motor bu dedi. iyi de nasıl motor ? Piyasanın durumundan ve satıcıların tavrından dolayı motor alamıyoruz... Dolandırıcılık lan bu :D
    7 bine cok düzgün bulman zor. 9.500-10bin arasına çıkabilirsen temiz ve iyi durumda bir motor bulabilirsin. Herkesin malı kendine altın maalesef
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu fiyatlarla bu yılı boş geçerim gibi görünüyor. Seneye pirelenirim dayanamam sanırım. Bir hafif enduro deneyesim var CRF 250 Rally gibi ama sırf hafif arazide gezmeyi merak ettiğimden. Cruiser dışında diğer modeller bana pek hitap etmiyor. Sevemiyorum. Hele commuterlar, scooterlar özellikle SS ler bana çok çok uzak. BMW F650 GS temiz bulunursa yada Aprilla Pegaso olabilir ama uzun süre kullanmam heralde. Cruiserların durumu da ortada. Büyük hacimli cruiser da istemiyorum. İstanbul içinde eziyet olur bana. Daelimi de hiç beğenmedim görüntü olarak ayrıca tek silindir olmasıda kötü. Yine geriye sanırım GV 250 den başka alternatif yok. Seviyorum bu motoru , temiz bi 2 el alırım yine sanırım.[COLOR="Silver"]
    Bende sırf bu çıkmaza girdiğim için motoru sattıktan sonra araba aldım kendime, hacim yükselteyim desen cruiserlar 20-40 bin tl arasında, diğer tip motorlarda 20 bin liradan aşağı değil. Ekipmanlar, yedek parçalar, bakım maliyetleri falanda artık arabaların masraflarıyla yarışıyor. Motosiklet ucuz bir kullanım taşıtı olmaktan uzak.

Şimdilik arabayla mutluyum, ancak yazın çok özlüyorum, şöyle yıkık dökük ucuz motorlar alıp tamir edip satmak gibi bir planım var, bir tane yaptım şimdi ikinciyi araştırıyorum. Bakalım zaman ne göstericek.

Siz umarım bulursunuz gönlünüze göre bir motor

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alelade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şasesi bozuk motora 7 bin istediler benden. Grenajların hiçbiri yok, iki çamurluk kırık, depo boyalı, far, göstergeler kırık. direksiyon ape, sağa sola çevirince gaz veriyor motor. 55.000km den fazla yol yapmış adam 7bin daha fazla inmem motor bu dedi. iyi de nasıl motor ? Piyasanın durumundan ve satıcıların tavrından dolayı motor alamıyoruz... Dolandırıcılık lan bu :D
    Ben iki hafta önce 2013 model 12.000 km de sürekli kapalı alanda durmuş neredeyse 0 km de kondisyondaki motosikleti 10.500 TL ye verdim.Alan arkadaş çok memnun kaldı.0 km si bayiilerde 14.000 TL civarı olan motosikleti saçma sapan fiyatlar çekmenin anlamı yok.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sırf bu çıkmaza girdiğim için motoru sattıktan sonra araba aldım kendime, hacim yükselteyim desen cruiserlar 20-40 bin tl arasında, diğer tip motorlarda 20 bin liradan aşağı değil. Ekipmanlar, yedek parçalar, bakım maliyetleri falanda artık arabaların masraflarıyla yarışıyor. Motosiklet ucuz bir kullanım taşıtı olmaktan uzak.

Şimdilik arabayla mutluyum, ancak yazın çok özlüyorum, şöyle yıkık dökük ucuz motorlar alıp tamir edip satmak gibi bir planım var, bir tane yaptım şimdi ikinciyi araştırıyorum. Bakalım zaman ne göstericek.

Siz umarım bulursunuz gönlünüze göre bir motor
    Arabam var ama beni tatmin etmiyor artık, keşke yerim, zamanım olsa bende uğraşmayı seviyorum. Dün bi HD sportster lere bakayım dedim bakmaz olaydım hdnin en çirkin modeli olan sportsterler bile biton para. Dediğim gibi bu fiyatlarla bir süre mecburi ara vereceğim bende. Bu arada siz Bursa'da değilmiydiniz su anda Çorlu yazıyor. Daha önce dikkat etseydim keşke. Bende yaz aylarında silivri de oturuyorum. Bi uçmak dere yada çanakkale yapılırmış , gerçi hayıflanmak için de geç artık. motosikletimiz yok

Motosikleti
    Artık Yok...
    motoru almak değil sürebilmekdir mesele olan.. hd yi alırsın ama onun genel giderleri bakımları birde bir arıza verse yandı gitti keten helvam .. üç beş bin liralık olursun.. işte önemli olduğunda yeri geldiğinde bunları karşılayabilicek bütçenin olması.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    hyosung türkiye distribitörü bu yıldan itibaren gv250 motorların getirilmeyeceğini söyledi.bende şahsen firmayı arayıp sordum teyidini aldım.yedek parça konusunda ileride sıkıntı yaşanabilir zir hyosung un bir diğer modeli olan gv650nin parçalarının çoğuda türkiyede bulunamıyor.bu modeli tercih ederken servis ve yedek parça konusunda önceden bir araştırma ve fikir edinin derim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Artık Yok...
    interneti kullanabilene sıkıntı olmaz her tür parçası yabancı sitelerde tonla satılıkda.. zaten bu devirde istersen japon motorun olsun gidip servisden parça alana şaşırırım..

Motosikleti
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabam var ama beni tatmin etmiyor artık, keşke yerim, zamanım olsa bende uğraşmayı seviyorum. Dün bi HD sportster lere bakayım dedim bakmaz olaydım hdnin en çirkin modeli olan sportsterler bile biton para. Dediğim gibi bu fiyatlarla bir süre mecburi ara vereceğim bende. Bu arada siz Bursa'da değilmiydiniz su anda Çorlu yazıyor. Daha önce dikkat etseydim keşke. Bende yaz aylarında silivri de oturuyorum. Bi uçmak dere yada çanakkale yapılırmış , gerçi hayıflanmak için de geç artık. motosikletimiz yok
    evet eskiden bursadaydım, 2 senedir okul dolayısıyla çorludayım. Artık çok geç malesef

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    Dostlar hepinize iyi akşamlar. 3 hafta önce ben de 2007 model 18.xxx km de bir gv 250 sahibi oldum. Size sorum şu ki bana bu motorun emme manifoltları lazım. Bulabileceğim bir yer var mıdır?

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Selam arkadaşlar. Motosikletimi kullanırken ve çalışmaz durumdayken benzin kokusu alıyorum. Etrafına bakıyorum benzin damlatıyor mu diye, yok damlatmıyor. Önce böyle bir problemim olmuştu, çözdük onu. Motorun herhangi bir yerinde damlatma görmüyorum. En az 5-6 saat park halinde olmasına rağmen motordan benzin kokusu alıyorum normal bir şey mi bu, benzin deposunun kapağı azcık aralık kaldı da ordan mı alıyorum bilemedim ama benzin damlatmadığından eminim artık, çünkü her tarafını inceledim. Belki de benim burnum çok hassas

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Bir de şöyle bir sorum olacak. Motosikleti devirli kullandığımda, yani 7 bin devirlere geldiğimde, rölanti devri yükseliyor. Işıklarda durduğumda normalde 1500 devir seviyelerinde olan rölantisi 3 bin devri geçiyor. Boğuk boğuk sesler çıkıyor. Ben motosikleti kullanmayı bilmiyor muyum acaba çok merak ediyorum fazla devirli kullanmamam mı gerekiyor bilemedim

Motosikleti
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Motosikletimi kullanırken ve çalışmaz durumdayken benzin kokusu alıyorum. Etrafına bakıyorum benzin damlatıyor mu diye, yok damlatmıyor. Önce böyle bir problemim olmuştu, çözdük onu. Motorun herhangi bir yerinde damlatma görmüyorum. En az 5-6 saat park halinde olmasına rağmen motordan benzin kokusu alıyorum normal bir şey mi bu, benzin deposunun kapağı azcık aralık kaldı da ordan mı alıyorum bilemedim ama benzin damlatmadığından eminim artık, çünkü her tarafını inceledim. Belki de benim burnum çok hassas

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Bir de şöyle bir sorum olacak. Motosikleti devirli kullandığımda, yani 7 bin devirlere geldiğimde, rölanti devri yükseliyor. Işıklarda durduğumda normalde 1500 devir seviyelerinde olan rölantisi 3 bin devri geçiyor. Boğuk boğuk sesler çıkıyor. Ben motosikleti kullanmayı bilmiyor muyum acaba çok merak ediyorum fazla devirli kullanmamam mı gerekiyor bilemedim

Merhabalar, benzin kokusu için bakacağınız bazı yerler var. Uçucu olduğundan tespit edemiyorsunuz yada görünmeyen bir yerde.

Depo kapağındakı contadan kaynaklı olabilir, depodan karbratöre veya enjektörlere giden tüm hortumları ve benzin filtresini kontrol edin. Ardından karbratör veya enjektörleri kontrol etmek lazım ama bunlar düşük ihtimal.

Işıklarda rölantisinin yükselmesi için de bir şeyler yazabilirim ama motorunuz hakkında bilgi verin ki boşa 1 paragraf yazı yazmayayım.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Benzin konusunu çözemedim valla, dediklerinizi dikkate alacağım. Motorum hakkında nasıl bir bilgi istiyorsunuz onu anlamadım ama 2016 model enjektörlü model. Daha önce buji pipolarını vs değiştirmedim. En çok hangi durumlarda karşılaştığımı yazayım o zaman. 3. viteste 70-80 km hızlara çıktığım zaman, yokuş aşağı 3. vitesle frene basarak kontrollü bir şekilde gittikten sonra. Motosikletin ideal devrinin 5-6 bin civarı olduğunu biliyorum ama bazen ileride tekrar vitesi düşüreceğim için erindiğimden motosikleti zorladığım oluyor üstte yazdığım gibi kullanımlarımdan sonra sadece ışıklarda dururken değil yavaşladığımda vitesi 2'ye 1'e düşürdüğümde motordan boğuk sesler geliyor. Gaz kolunu hiç açmamama rağmen 3 bin devrin üstünde geziniyor. Başka ne gibi bir bilgi verebilirim bilmiyorum, bence siz anladınız derdimi

Motosikleti
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Benzin konusunu çözemedim valla, dediklerinizi dikkate alacağım. Motorum hakkında nasıl bir bilgi istiyorsunuz onu anlamadım ama 2016 model enjektörlü model.)...
    Rölanti valfi adında bir parça var, sağ tarafta hava filtresinin kutusunun arkasında deponun altında. O parçada sorun olduğunda 3000 devir civarında rölantiyi tutuyor. Değiştirmeden önce söküp temizleyip wd40'layıp sonra tekrar temizleyince düzelme ihtimali yüksek. Ben öyle yapmıştım düzelmişti. Düzelmezse ya başka bir sorun vardır yada bu parçayı değiştirmeniz gerekebilir. Birde hava filtresini sökünce rölanti sensörüne giren boruları kontrol et. Patlak, yırtık yada çok bükülmüş bir boru varsa onu da aynı genişlikte herhangi bir boruyla hatta hiç bir şey bulamazsan benzin tahliye hortumundan biraz parça keserek değiştirebilirsin. Sorun bu da olabilir.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Teşekkürler, dediklerinizi dikkate alacağım

sinanserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 2016 model
    Herkese merhaba,

Motorumu satılığa çıkartacağım ama bunun forum içinde yolu yöntemi nasıldır, yardımcı olabilir misiniz? Yada ilk buraya mı yazmam gerekir, çünkü motorum Hyosung Gv250. Teşekkürler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sinanserpen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Motorumu satılığa çıkartacağım ama bunun forum içinde yolu yöntemi nasıldır, yardımcı olabilir misiniz? Yada ilk buraya mı yazmam gerekir, çünkü motorum Hyosung Gv250. Teşekkürler.
    İlan duyurusunu buradan da yapabilirsiniz.Yada forumda 2.el motosiklet bölümü var.Oraya da ayrı konu açabilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...klet-ilanlari/

Ama satmadan önce iki kere düşünün derim.Ben 1-2 ay önce benimki sattım şimdi kafama ve bütçeme göre motosiklet te bulamıyorum.Biraz pişman oldum desem yeridir.

Motosikleti
    Hyosung GV250 2016 model
    Cevabınız için teşekkürler,

Aslında satmak istemiyorum fakat ailevi baskı var, tadında bırakmak istiyorum.

Malum siteye ilan vermeden önce buradan duyuracağım o zaman. Çünkü eşe dosta gidecek durumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Herkese günaydın,

Satmak istediğim motorumun özellikleri ve kondisyonu şu şekildedir:

2016 model 1200 km'de lacivert renk
    İlk sahibiyim, fatura, yedek anahtar, kitapçık, alet çantası vs. herşeyi tam.
    İki sezon sadece yaz dönemi kullanılmıştır, kapalı garajda muhafaza edilmektedir.
    Şükür ki hiçbir kazası, yatması vs. yoktur.
    Rodajı itinayla yapıldı, tüm bakımların fatura ve dökümleri vardır (yetkili servis). Şu anki durumda 3000 km'ye kadar bakımı yoktur.

Eklenmiş olan ekipmanlar: (motorla birlikte verilecektir.)
    Nikelajlı Koruma demiri
    Çakarlı sis farları
    Arka yan ve sosis deri çantalar
    Sisi bar

Lokasyon: Kadıköy / İstanbul

Teşekkürler.

Motosikleti
    Hyosung GV250 2016 model
    İlan no:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ilk-sahibinden-sifir-ayarinda-dusuk-km-673478980/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı sinanserpen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan no:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ilk-sahibinden-sifir-ayarinda-dusuk-km-673478980/detay/
    Kapora alınıp, ilan yayından kaldırılmıştır, teşekkürler.

Arkadaşlar Merhaba

Çok acil sol ön sürücü basamağına ihtiyacım var. Universal bir parça takıp geçiştirmek istemiyorum . İnternette Türk sitelerinde ve İstanbul Avrupa yakasında bulamadım. Bilen biri yardım edebilir mi?

Teşekkürler

Ya da yerine ne takabiliriz nasıl bir parça güzel olur? Yardım Lütfen

Merhabalar, motorum 4 aydır yatıyordu bugün bir çalıştırayım yağını değiştireyim dedim kontağı çevirdim hiç bir şey olmadı, ışıklar dahi yanmadı. Akü bitmiştir diye düşünerek aküyü çıkardım. Çıkarırken boşta duran bir kablo gördüm, birkaç sorum var.

Bu kablo ne için bilgisi olan var mı? Takılı mı olmalı boşta durması mı gerekiyor?

Bu aküyü şarj mı ettirmeliyim, yoksa yenisini mi almalıyım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler