Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onuda yaptım kardeşim.vitesi boşa aldım motoru stop ettim yine aynı.
    Motoru stop edince de mi ses geliyor?
    Levent E. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru stop edince de mi ses geliyor?
    Evet.aynı ses devam.
    live to ride...ride to live...

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı emrah006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar Merhaba. . Geçen çarşamba motorumu silifkeden teslim aldım. 1500 km pırıl pırıl 2012 model.. Sahibi çok iyi bakmış. Silifkeden 12yi geçerek çıktım. Konyaya kadar rüzgar pek müsade etmedi 100 ü geçmeye konya ankara arası düz yolda 145 km yi gördüm daha beklesem 150 yi geçerdi gibi geliyo ama rüzgar motoru fena itti sağa sola daha fazla bakamadım. . Maşallah motor 10 numara.. görenlerde bayılıyor. . Asılan kızlar bile oldu ) motor tam bi keyif motoru insanı hiç yormuyor.
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Teşekkür ederim ssates.. Allah hepimize selâmet versin..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Onuda yaptım kardeşim.vitesi boşa aldım motoru stop ettim yine aynı.
    Stop edince nasıl ses geliyor anlamadım ama..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    [QUOTE=StyLeOscaR;3328461]Stop edince nasıl ses geliyor anlamadım ama..[/
    arka tekerlek havadayken stop ediyor ama tekerlek dönmeye devam ediyor diyor herhalde ama bakın ben söylüyorum arkadaşın anlattığı olay sol önden geliyor diyor o bence egzantirik sesi olduğu yerde boştayken gaz verincede geliyormu bu ses ona bak benikinden geliyor ben egzantirikten şüpheleniyorum hafatasonu açıcaz bakalım zincirmi gergimi belli olur inşallah onunkide o ayrıca levent ısrarla vites geçişlerinin debriyaj teli olduğunu söylüyor ama değil istediği kadar ayar yapsın düzelmeyecek bazen düzeliyor ama o arkadaşınki o dert değil aynısı bendede var onuda açıcaz haftasonu debriyaj tasımı balatamı oda çıkacak inşallah yazarım buradan ne olduğunu sabredin az
    hyo kenan bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar zincir dişlileri bozulunca nasıl bir ses yapar? Yeni zincir takmanıza rağmen
    Kıtır kıtır ses yapar. Sanki zincir dişliden atlamaya çalışıp sonra tekrar yerine otoruyor gibi. Kıtırdarken arada bir daha güçlü bir çatırtı gibi ses çıkarır.
    Dişliler bozuksa yeni zincirinde yakın zamanda bozar. Set olarak değişseydin keşke.
    Lastiği elinle çevirirken dişlilere dikkatli bak zincirin ara sıra yükselmeye çalışıp sonra tekrar dişliye otorduğunu görebilirsin.
    hyo kenan bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sol alttan geldiğini söylüyor..
    Egzantrik sesi, motor stop edince çalışmadığından zaten ses gelmez..Yani stop ettiğinde de geliyor diyor bu da egzantirik ihtimalini ortadan kaldırıyor.
    Büyük İhtimal aktarım sisteminde sıkıntısı.Yani zincir ve dişlilerle alakalı bir durum.
    Belkide ön dişlisinde bir gevşeme de olmuş olabilir bir ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Evet.aynı ses devam.
    - Zincirin gerginliğini (bol mu sıkı mı ) kontrol ediver, Sıkıntı yoksa ön dişline bakıver (kapağı açman gerekecek o da basit birşey.Orta sehpan da varmış zaten al makineyi boş vitese öyle bakıver.
    -Eğer zaten zincirin gerginse az birşey bollaştır, bol ise de gerdiriver.

Öncelikle bunlara bir bakıver..
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop edince nasıl ses geliyor anlamadım ama..
    Kardeşim bildiğin uğultu geliyor.hem ön dişliden hemde arka dişliden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

[QUOTE=sorunlu17;3328991]
    Stop edince nasıl ses geliyor anlamadım ama..[/
    arka tekerlek havadayken stop ediyor ama tekerlek dönmeye devam ediyor diyor herhalde ama bakın ben söylüyorum arkadaşın anlattığı olay sol önden geliyor diyor o bence egzantirik sesi olduğu yerde boştayken gaz verincede geliyormu bu ses ona bak benikinden geliyor ben egzantirikten şüpheleniyorum hafatasonu açıcaz bakalım zincirmi gergimi belli olur inşallah onunkide o ayrıca levent ısrarla vites geçişlerinin debriyaj teli olduğunu söylüyor ama değil istediği kadar ayar yapsın düzelmeyecek bazen düzeliyor ama o arkadaşınki o dert değil aynısı bendede var onuda açıcaz haftasonu debriyaj tasımı balatamı oda çıkacak inşallah yazarım buradan ne olduğunu sabredin az
    Ustam hem önden geliyor hem arkadan.motoru stop ediyorum doğal olarak motor duruyor sadece şanzıman dişlileri dönmeye devam ediyor.kulak verip iyice dinlediğimde ise ön ve arka dişliden ses geldiğinin kanısına vardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıtır kıtır ses yapar. Sanki zincir dişliden atlamaya çalışıp sonra tekrar yerine otoruyor gibi. Kıtırdarken arada bir daha güçlü bir çatırtı gibi ses çıkarır.
    Dişliler bozuksa yeni zincirinde yakın zamanda bozar. Set olarak değişseydin keşke.
    Lastiği elinle çevirirken dişlilere dikkatli bak zincirin ara sıra yükselmeye çalışıp sonra tekrar dişliye otorduğunu görebilirsin.
    Kardeşim kıtırdama dişliden atlamaya çalışma gibi bi ses yok.yani daha önce öyle ses yapan motor gördüğüm için diorum.bende pişman oldum ama dişlileride değiştircem.sehpaya alıp o dediğini yapıyım bi saolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Sol alttan geldiğini söylüyor..
    Egzantrik sesi, motor stop edince çalışmadığından zaten ses gelmez..Yani stop ettiğinde de geliyor diyor bu da egzantirik ihtimalini ortadan kaldırıyor.
    Büyük İhtimal aktarım sisteminde sıkıntısı.Yani zincir ve dişlilerle alakalı bir durum.
    Belkide ön dişlisinde bir gevşeme de olmuş olabilir bir ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

- Zincirin gerginliğini (bol mu sıkı mı ) kontrol ediver, Sıkıntı yoksa ön dişline bakıver (kapağı açman gerekecek o da basit birşey.Orta sehpan da varmış zaten al makineyi boş vitese öyle bakıver.
    -Eğer zaten zincirin gerginse az birşey bollaştır, bol ise de gerdiriver.

Öncelikle bunlara bir bakıver..
    StyleOscar kardeşim zincirin gerginliğini kontrol ettim ne çok sıkı ne çok gevşek normal gerginlikte.geçenlerde söktüm ön kapağı sehpayada aldım motoru kontrol ettim ön ve arka dişliden geliyor ses.galiba dişliler miyadını doldurdu

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Dişlilerde aşınma var mı? Bi foto çekip koysan?

arkadaşlar selam geçen bahsettiğim şu yıkamadan sonra başıma gelen olay çözüldü konjektör yanmış.
    birde HyoKenan şu rölanti oynaması var demiştim ya yolda giderkende yapıyordu gaz yemiyo gibi olay ve durunca rölantide ısımdıkça oynamalar bunlar yakıt düzenleyici sensörler var ya onların içine su kaçmış birisi tamamen bozulmuş anlaığım kadarıyla ve değişmeai gerekiyor ama tanesi 290 lira be hyosung source da yok. balka site bilen var mı acaba arkadaşlar yardım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

arkadaşlar selam bu egSozdan beyne gide 2 adet oksijen sensor kablosunu bosch öarka alsak hangi modelinin uyduğunu bilen var mı?

Motosikleti
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişlilerde aşınma var mı? Bi foto çekip koysan?
    En kısa zamanda foto çekip paylaşıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı oa51814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam geçen bahsettiğim şu yıkamadan sonra başıma gelen olay çözüldü konjektör yanmış.
    birde HyoKenan şu rölanti oynaması var demiştim ya yolda giderkende yapıyordu gaz yemiyo gibi olay ve durunca rölantide ısımdıkça oynamalar bunlar yakıt düzenleyici sensörler var ya onların içine su kaçmış birisi tamamen bozulmuş anlaığım kadarıyla ve değişmeai gerekiyor ama tanesi 290 lira be hyosung source da yok. balka site bilen var mı acaba arkadaşlar yardım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

arkadaşlar selam bu egSozdan beyne gide 2 adet oksijen sensor kablosunu bosch öarka alsak hangi modelinin uyduğunu bilen var mı?
    Valla sensörler nerde bulunur şahsen bilmiyorum oksijen sensörü 1 adet değilmi?
    Sök eskisini yenisinin parça numarası boyu ve soketiyle karşılaştır uyarsa tamamdır ama parça numaraları bazen değişebiliyor die biliyorum.

En kısa zamanda foto çekip paylaşıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Valla sensörler nerde bulunur şahsen bilmiyorum oksijen sensörü 1 adet değilmi?
    Sök eskisini yenisinin parça numarası boyu ve soketiyle karşılaştır uyarsa tamamdır ama parça numaraları bazen değişebiliyor die biliyorum.
    üstad 2 adet 2011 model benimki

nagash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamlar amortisorun oldugu resme gore sag motora gore sol metal kısımda 5-6000 devirlerde zırıltı baslıyor,nedendir acaba yada ne onerirsiniz yoketme konusunda (parlak metalik koruma, titreşim ile asagıda gorunen mat parcaya değerek titreşim ile zırıltı sesi cıkarıyor)

arkadaşlar lütfen yardım edin hangi oksijen sensörü 2011 model gv 250'ye uyuyor bilen var mı

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Bence sensörü Sök boyutu uyan bi sensör al en ucuzundan... tahmin ediyorum aynı işi görecektir. .

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı oa51814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen yardım edin hangi oksijen sensörü 2011 model gv 250'ye uyuyor bilen var mı
    kanuni'nin internet sitesinden baktın mı ? Arayıp soruver bence..
    http://www.kanuni.com.tr/iletisim-bilgileri

StyleOscar kardeşim zincirin gerginliğini kontrol ettim ne çok sıkı ne çok gevşek normal gerginlikte.geçenlerde söktüm ön kapağı sehpayada aldım motoru kontrol ettim ön ve arka dişliden geliyor ses.galiba dişliler miyadını doldurdu
    Ön dişliyi Kontrol ettin Dimi ? Ufaktan dokunup sağa sola sallanıyorsa şayet gevşemiştir anahtarla sıkıver..Yok o da yok diyorsan foto koyarım demişsin ona göre bir yorum yaparız..Ama çok yüksek ihtimal dişlilerin ömrü bitmiş gibi geliyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı nagash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar amortisorun oldugu resme gore sag motora gore sol metal kısımda 5-6000 devirlerde zırıltı baslıyor,nedendir acaba yada ne onerirsiniz yoketme konusunda (parlak metalik koruma, titreşim ile asagıda gorunen mat parcaya değerek titreşim ile zırıltı sesi cıkarıyor)
    Fotodaki bahsettiğin yeri paintte işaretleyip tekrar koyabilir misin ?

Kırmızı ile belirttiğim bolge titreserek alttaki mat kısıma temas edip zırıltı cıkarıyor,5000-6000 devirde baslıyor bu ses,diğer masada o ses yok.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı nagash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı ile belirttiğim bolge titreserek alttaki mat kısıma temas edip zırıltı cıkarıyor,5000-6000 devirde baslıyor bu ses,diğer masada o ses yok.
    O parça sallanıp titreşim yapacak bir parçaya da benzemiyor biraz sağ sola yapayım dedim kımıldamıyor bile şimdi indim benim makineye baktım da.
    O diğer üstteki nikelajlı kısımdan dolayı yapıyor olabilir mi ? O diğeri gibi değil hafif sağa sola dönebiliyor..
    yeri işaretledim..

O işaretlediğin parcadan mı diye cok deney yaptık ama o değil dediğin gibi o saga sola donuyor.Benim dediğin yer sanki belli devirde bir rezonansa girip cok seri titreşiyor gozlede goruluyor o titreşim.Normalde hakkatende krom parca yerinden kıpırdamıyor.Diğer tarafta yok mesela..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Bu arada Motorla ilgili de bir iki fotograf paylasayım diye dusundum,motor 2013 model gecen yaz 0 almıstım 1,5 - 2 ay öncesine kadar 370 km idi havalar guzel ve işlerimz sakin gidince km yi 1900 e kadar cıkarttım.GOruldugu uuzre gun gectikce motor surmekten keyif alıyorum.Hedef bu yıl 10.000km yapıp daha sonra 600 cc ve uzeri spor touring veya naked turu motora gecmek.100-110 km/h civarları bu motorun guzel gittigi band, 145km yi gordum ama sadece gordum.

Levent E., StyLeOscaR ve polo34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler