Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Eşsiz ve tek Honda CBR 600 F (F4i)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym joymax
    allah kaza bela vermesin.motorla aranızdaki duygusal bağı anlıyorum.çünkü bende şimdiye kadar aldıgım motorlarda aynı bağı oluşturuyorum.ozaman gezmesi tozması daha ayrı bi güzel oluyor.Fakat bi arkadasımızın dediği gibi 9 yasındaki bir motordan ve bukadar bağlı oldugunuz bir motordan neden gezip tozulup hayatta faydalanmıyorsunuzki.neticede motordur kendileri.evin ortasında durup serigleyecekseniz o ayrı ama ben bu duruma karsıyım.motorun üretim amacı bizim gibi tutkunlarının gezmesi tozması ve emin olun motorunuzun dili olsa sizden bayabi şikayetçi olurdu.çünkü oda gezmeyi tozmayı isterdi eminim.ayrıca motorunuzun km si düşük temiz vs vs ama neticede bir 600f.altın kaplamada olsa o bir 600 f ve gerek teknelojısı gerek virajı gerekse kullanımı günümüz modern motorları gibi değil.yani nekadar övsenizde o bir 600 f.yeni motorlarıda kullanıp bir tadına bakmanızı isterim.inanın ozaman 600 f motorunuzun üstüne binip motora kıyıp biraz km yaparsınız.ilah yapmaya gerek yok bence.yazdıklarımı yanlış anlamayın lütfen tabiki temiz kullanmak düzgün kullanmak önemli bende aynı titizlikteyim ama motor kardeşim bu sonuçta bir taşıt ve bende bir motorcuyum ve motora binmeyip salonumda vitrine koyarsam ozaman motorcu değil koleksiyoncu olurum kanımca.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir 600F sahibi olarak sattığıma çok çok pişman olmuşumdur, kazasız belasız sürüşler dilerim
    Aynen dediğiniz gibi 600f'i bilmeyenler yada neidüğü belirsiz feleğin çemberinden parendeler atarak geçmiş laçka f lere binip şöyle böyle diye çamur atmaya kalkanlara sizde gülüp geçiyorsunuzdur eminim,bu şahıslar %90 çoluk çocuk olmaları hasebiyle bilmezler işin özünü,ancak gerçek temizini,bakımlısını,kullanmış tecrübeli kullanıcılar bilirler 600f'in değerini,iyi dilekleriniz den dolayı çok teşekkür ederim,Allah siz ve sizler gibi dostlara çok daha iyilerini nasip etsin,kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:10 ----------

Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoruna yıllarca göz bebeğin gibi bak, temiz tut, sonra paraya sıkışıp ilan ver. Derler ki o paraya az km yapmış MT 07 alırım. Hem daha yeni model diyerek canını sıksınlar. İnşallah satmak zorunda kalmazsınız.
    Benim için hiç fark yapmaz hocam lüzumsuz boş insanlar heryerde her konuda var,unutmayın ki altının değerini sarraf bilir,hurdanın değerini hurdacı bilir,şuan satma gibi bir niyetim yok satacak olursam da dediğim gibi değerini bilene satarım ayrıca bu motosiklet mt07 ile kıyas bile kabul etmez,nedenini uzunca yazdırmayın şimdi zaten yeterince konuyu kirleten parazitler mevcut birde çıkıntılık yapacak olan mt sahipleri ile uğraşmak istemiyorum işi bilen farkı zaten anlar.
    Kazasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:14 ----------

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Maşallah motor çiçek gibi.
    Adresinizi verin benim motoru size bırakayım 1 hafta sizde kalsın Gözüm arkada kalmaz.

http://i.hizliresim.com/rmgppP.jpg
    Çok teşekkür ederim,Aynen dediğiniz gibi yanlız geri almaya gelince aletin potansiyeli varsa tanıyamayabilirsiniz bayiden yeni almış hissine kapılabilirsiniz söyleyeyim,burdura gelirseniz mesaj atın özellikle emanetse çok gözüm gibi bakarım,ayrıca misafirim olursunuz yedirir içirir yollarım,tekrar teşekkürler,kazasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motor arasında kalcak olsam düşünmeden 600f alırdım
    Konuyu okumadan yorum yapanlara devamlı yazdığım ''Altının değerini sarraf bilir'' sözüme sizin mesajınız sağlama niteliğinde olmuş,teşekkürler Allah çok iyilerini sizlere nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:27 ----------

Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah kaza bela vermesin.motorla aranızdaki duygusal bağı anlıyorum.çünkü bende şimdiye kadar aldıgım motorlarda aynı bağı oluşturuyorum.ozaman gezmesi tozması daha ayrı bi güzel oluyor.Fakat bi arkadasımızın dediği gibi 9 yasındaki bir motordan ve bukadar bağlı oldugunuz bir motordan neden gezip tozulup hayatta faydalanmıyorsunuzki.neticede motordur kendileri.evin ortasında durup serigleyecekseniz o ayrı ama ben bu duruma karsıyım.motorun üretim amacı bizim gibi tutkunlarının gezmesi tozması ve emin olun motorunuzun dili olsa sizden bayabi şikayetçi olurdu.çünkü oda gezmeyi tozmayı isterdi eminim.ayrıca motorunuzun km si düşük temiz vs vs ama neticede bir 600f.altın kaplamada olsa o bir 600 f ve gerek teknelojısı gerek virajı gerekse kullanımı günümüz modern motorları gibi değil.yani nekadar övsenizde o bir 600 f.yeni motorlarıda kullanıp bir tadına bakmanızı isterim.inanın ozaman 600 f motorunuzun üstüne binip motora kıyıp biraz km yaparsınız.ilah yapmaya gerek yok bence.yazdıklarımı yanlış anlamayın lütfen tabiki temiz kullanmak düzgün kullanmak önemli bende aynı titizlikteyim ama motor kardeşim bu sonuçta bir taşıt ve bende bir motorcuyum ve motora binmeyip salonumda vitrine koyarsam ozaman motorcu değil koleksiyoncu olurum kanımca.
    Öncelikle iyi dilekler için teşekkürler fakat konuyu okumadan mesaj atanlardan gına geldi artık aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum,geçmiş mesajlarımı okursanız,motosiklet ile öyle duygusal bir bağım olmadığını benim ona onun bana iyi baktığını,koleksiyoncu olmadığımı kışın soğukta kullanmayı sevmediğim için evin ortasında durduğunu ayrıca hırsızlık vs.konularında evde olması ile dışarıya göre çok daha güvende olduğunu,motosikletin benden şikayetçi olmadığını bakımlarının km yapmasa dahi yapıldığı,motosikleti övmediğimi gerçekleri yazdığımı görüp utanacaksınız..
    Ayrıca kendisinin motor olduğunu ne için üretildiğini emin olun sizden iyi biliyorum.

LÜTFEN BİRAZ OKUYUN konuya pat diye mesaj atmak yerine okuyup bilgi sahibi olduktan sonra mesajınızı yazın bu sayede çok daha mantıklı ve faydalı bir mesajınız olur.
    Tüm topiği okuyun ve sonra ne kadar kötü bir yorum yaptığınızı görün.

İlah yapmak çok uygunsuz bir kelime lütfen kelime saçiminize dikkat edin müslümanlar Allahtan başka hiç bir şeyi ilah olarak görmez en azından ben öyleyim ayrıca neyini ilah yapacağım öyle bir kelime söyledim mi bir yerde asla söylemedim söylememde,eğer öyle olsa gider viraj yaparmıyım??? Ya kayar düşerse deyip yola bile çıkmam kusura bakmayın ama resmen saçmalamışsınız,bir çok vasıtam olduğu için km'nin az olduğunu vs.vs. herşeyi diğer mesajlarım da yazdım.
    Ben motorcuyum ama sizi bilemeyeceğim,ayrıca 600f'e laf etmişsiniz vfr de eski ağır bir motor neden hala kullanıyorsunuz unutmayın ki motosikletin limitleri çok daha üst seviyelerdedir sen güzel bak bakalım nasıl gidiyor... 600cc 4 silindir racing bir motor tr şartlarına fazla bile ayrıca 600f diye küçük gördüğünüz motor 2003 yılındaki testte 600rr dan çok daha iyi verilere sahipti işte inanmayana derginin orijinal kayıtlarını veririm...

Motorcycle news dergisinin test sonuçları:

(rakamlar saniye cinsinden o hıza ulaştıkları süreyi ifade ediyor)

KM________600RR_______600F
    0-100_______3,36_______3,24 sn.
    0-150_______5,80_______5,78 sn.
    0-200______10,07_______9,91 sn.
    0-250______20,83______20,56 sn.

600F'in neden daha hızlı olduğunu soracak olursanız adamlar şöyle açıklamış; 600RR'ın çok sert amortisörleri makinayı çok kasıyor ve özellikle ilk kalkışta yola uyum sürecini uzatıyor, oysa bu süre içinde 600F yumuşak ve uyumlu yürüyen aksamıyla çoktaan yola koyulmuş oluyor.

Bu fark yurt dışında bile böyleyse ülkemiz şartlarındaki farkı siz düşünün malum asfalt kalitesi umarım anlamışsınızdır ;) 600f bu yüzdede efsane ve benim motorum gibiside kalmadı bu yüzden güzel yönlerini aktarmam kadar doğal bişey olamaz...
    Ayrıca virajını hala överim gidin görkem korucu adlı çocuğu araştırın çocuk 600f ile ne dereceler aldı daha küçük yaşta biri olmasına rağmen bazılarının kullanamayıpta çamur attığı 600f ile günümüz teknolojisi diye övdüğünüz motorlarının virajlarda eline veriyordu altta videosunu da paylaşayım.Özellikle tr'nin moktan asfaltında 600f uyumlu amortisörleri sayesinde yola çok güzel adapte oluyor buda viraj performansına konusunda artı almasını sağlıyor.İşi gerçek bilenler zaten bunu biliyor.

Herkes bilgisi dahilinde konuşuyor,neyse daha fazla uzatmanın lüzumu yok,Allah cümlemize kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:58 ----------

Özellikle 3:00 dan sonra izleyin.

Motosikleti
    sym joymax
    heyy dostumm okadar celallenme. asabiyet bazı düşüncelerinde haksız oldugunu ve bunu bildiğin için cümlelerinde rencide edici kelimeler kullanmana sebep oluyor. öncelikle şunu belirtmek isterimki birbirimize karşı belli bir saygı çerçevesinde konusursak ozaman birbirimize anlayabiliriz.ama burada konu acıp paylasımda bulunuyorsan herturlu elestiriye duzgun cevaplar vermelısın. goygoyculugunu yapanlara nasıl iyi niyetli yaklasıp birşeyler yazıyorsan seni eleştirenlerede oyle yaklasmalısın yoksa buradan paylasma arkadasım.ben seni yada motorunu yada yaptıklarını beğenmek zorunda değilim ve düzgün bir uslupla fikirlerimi söyleyebilrim. iser beğen ister beğenme bunu kaldıramıyorsan konunun başlıgına yaz deki sadece goygoycular msj yazsın elestırı duymak ıstemıyorum de. gelelım konumuza vfr 800 motorumu agustos ayında sattım ve malesefkı suan motorum yok.ayrıca motorcuysan ve ozellıkle honda kullanıyorsan vfr800 motorun ne oldugunu cok cok daha ıyı bılmen gerekır.burada vfr 800 motorun saymakla bıtmeyecek ozellıklerını yazmakla vakıt kaybetmıyecegım.google amcaya sor o soyler ama sadece bir ozellıgını soyleyeyım.honda firmasının sımdıye kadar uretmıs oldugu en saglam motorun vfr800 motoru oldugunu soyleyeyım gerısını sen dusun. mesajında motorunun hızlanma lımıtlerını yazmıssın.bu yazdıgınlada senın motorda nelere onem verdıgını belırtmıs oldun.yanı acık verdın.motorda ıyı olmayı eger hızlanma derecelerı saglasaydı en ıyı motor zx14 veya hayabusa veya s1000rr olurdu heralde.ama ole degıl arkadasım.motorların kullanım durumuna gore en ıyılerı vardır.kımısı cross sever kımısı enduro.kımısı supersport kımısı sportturıng.kımısı scooter kımısı naked.motorda ıyı olmayı teknolojısı rahatlıgı kullanım alanları vs belırler.hızlı gıdebılen bır supersport makıne enduronun verdıgı rahatlıgı vermeyebılır.scoterın verdıgı sehır ıcı kıvraklıgı ve yakıt tuketımını vermeyebılır.cross gıbı dag tas gezdıremez. uzun lafın kısası ben senın motorun kotu demedım yanlıs anlasılma olmasın. en ıyı motor kısının sahıp oldugu motordur.festıvallerde cok eskı model bmv yada trıump moto guzzı vs motorlar goruoruz.hayran kalıyoruz.cok guzeller.senın motorunda cok guzel.ama burada benım takıldıgım motorunla gezmemen.demıssınkı ben ona ıyı bakıyorum oda bundan memnundur.pekı soyle soyleyeyım.evde bır kopegın olsun.yemını suyunu ver bakımını yap ama dısarıya cıkarma.sence o kopek mutlumudur.tabıkı degıldır.cunku kopek dısarı cıkacak.hoplıcak zıplıcak.kosacak vs vs mutlu olacak.motorda aynı gezecek tozacak yenı yerler gorecek.bazen yagmuru yıyecek bazen camuru.sahıbıyle paylasımda bulunacak yarenlık edecek. bence olması gereken budur. guvenlık ıcın salonunda sergılıyor olabılırsın neguzel.benım ımkanımda olsa gozumun onunde dursa ona bakıp dursam. netıce ıtıbarıyle gelısen teknolojıyle bırlıke cok cok seyler degıstı 9 yıldır. mesela artık motorlarda mod teknolojısı var.abs var.comnıne beak sıstem var.otomatık amortısor var.ekrandan herseyı takıp edebılıyorsun.artcı ıcın daha rahat motorlar var.esya ıcın daha kullanıslı malzemeler uretıldı. bla bla bla. yanı arkadasım.senın motora lafım yok.ama yok hızlanması soyle yok vırajı boyle. bosver onları. herkesın motoru kendıne guzel.allah kaza bela vermesın.sana ıyı seyırler.
    sundowner ve dyavol-77 bunu beğendiler.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Bir süre foruma girmedim şimdi cevaplarınızı vereyim.

@_RoMeO
    -------------------
    Celallendiğim falan yok cellalensem çok daha farklı yazardım emin ol ;) gayet güzel bir şekilde açıkladım,sen hem konuyu okumayıp hemde haksız olduğunu bile bile hala daha mesaj atabiliyorsun pes yani.
    Okumadan yorum yaparak saygısızlığı sen yapıyorsun ben değil.Ben konuyu adam gibi okuyup düzgün mesaj yazanlara gayette düzgün cevaplar veriyorum.
    Adam gibi konuyu okuyup yorum yazan iyi niyetli arkadaşlara goygoycu gibi kendine layık bir kelime ile hitap ediyorsun sonrada şöyle böyle diyorsun önce kendi laflarına bak sonra bişeyler yaz.Ayrıca nerede ne paylaşacığıma sen değil feriştahın dahi karışamaz konu hoşuna gitmiyorsa tıpış tıpış geri basarsın olur biter.
    Sen beni konumu yada motorumu beğenmek zorunda değilsen bende senin konuyu okumadan saçmalarınla uğraşmak zorunda değilim.Böyle yaptığın halde yinede düzgün bir üslupla okumanın önemini tekerrür ettim.Sen hem konuyu okumayıp hemde laf olsun diye mesaj yazıp benden laf duyunca gerçekleri kaldıramıyorsan hiç mesaj atma konuyuda kirletme.Goygoycu gibi kendine yakışır bir tabirle iyi niyetli ve adam gibi konuyu okuyan arkadaşlarada terbiyesizlik yapma.Suçunu kabul edip özür dileyeceğine hala başlığa şöyle yaz böyle yaz diye saçmalama konuyu adam gibi oku adam gibi yorum yap senden istenen bu.

Benim gerçek motorcu olduğumu beni tanıyanlar bilir siz değilseniz ki 600f laf atıyorsunuz cevabınızı alıncada konuyu sapıtıyorsunuz,elimden bir çok motor geçti hondada vardı yamahada emin olun çoğu motosikleti sizden iyi biliyorum siz 600f4i yi tanımadan bilmeden laf atarsanız bende vfr ye şöyle böyle derim bu senin eserin,asıl ben 600 f gerçek tanıyanların nasıl bir motor olduğunu bildiği için size daha fazla şöyle böyle diyerek vaktimi ziyan edemeyeceğim,sen google amcana sor hatta yotube amcana sor o sana gerekeni açıklasın,hondanın ürettiği en sağlam motor vfr miş :D hah kime göre neye göre bana göre de africa twin performans makinası olarakta 600f4i üretilmiş en sağlam makinalar hemde sizin gibi kafadan atma bilgilerle değil gerçek kanıtlarla sana kendimi kanıtlamama gerek yok fakat illa laf istiyorsun benim motor ve teknik konulardaki bilgim konusunda mesaj atman senin zararına olur emin ol.Senin toplam bildiğin kadar benim unuttuğum vardır gerisini sen düşün.Motorun hızlamasını yazmadak amaç cahillerin 600f i küçük görüp saçmalamalarını ağızlarına vurmak içinde ayrıca videoda ekledim ki orada da aklı ve anlama kabiliyeti olanlar için viraj performansına değindim motosiklette aranan en iyi iki özellik özellikle racinglerde gidiş ve viraj performansıdır tabi bunu sen gibi laf kalabalığı yapanlar bilemezler.Tüm yazından bilgisizliğiniz ve okumama alışkanlığı örtmek için konuyu kirlettiğin hakkında açık vermiş oldun.Hala bilgisizce mesajını ilerletiyorsun motorda özelliklede racing makinlarda iyiliğin derecesi denge viraj performansı ve hızlanma değerleri ile bilinir ayrıca bi bilgi yoksunluğun daha zx14 yada hayabusa racing makina değildir ve bnlarla aynı kefeye dahi konulmazlar bilgi yok laf çok başka bişey değil,s1000rr iyi bir motor ki çıktığı zamanlar 4 büyük japon markanın kawa honda yamaha sattığı racing makinadan tek başına daha çok sattı,konuyu sapıtıp duruyorsun bir yanlışı başka bir yanlışında kapatmaya çalışıyorsun sen durduk yere laf atarsan motora bende vfr nin bana göre olmadığına değinirim.Motor kategarilerinide bana öğretmeye kalkışma kendin öğren benim bir çok kategaride motosikletim oldu armut armutla kıyaslanır elma elma ile sen daha bunu bilmeden mesaj atıyorsun.Her motorun bir üretiliş amacı vardır kategorilerde bunun için söylenir 600f4i racing sınıfında bir çok üstünlüğe sahiptir mesela africa twinde arazi enduro tarzında en iyi denilebilecek bir makinadır bu gibi.Her motor amacına uygun kullanılır endura ile caddeye inilmez vfr ya en sağlam motor denilmez.İtalyan motorlarının görüntüsüne hayran olup içinin ne halt olduğunu bilmediğin için hayran kalman normal tabi.

Hala motorunla gezmemen diyorsun benim kızdığım nokta burası 50 kere yazdım bir sürü motorum arabam var hep aynı motorla gezemiyorum o yüzden km si düşük fakat hiçte gezmiyor değilim gayette geziyorum diyorum hala laf yeiştirmeye çalışıyorsun.Birde utanmadan kafadan laf uyduruyorsun ben ona iyi bakıyorum oda bana yola çıkınca iyi bakıyor dedim hiç binmiyrum demedim okumadığın için motoru temiz görünce hemen laf olsun diye mesaj attın yaptığın yanlıştan hemen geri dönüp özür dileyeceğine hala daha bir yanlışını başka yanlışlarında kapatmaya çalışıyorsun.Saçma sapan kedi köpek öreniği vermişsin birde elin boş heralde aklına geleni yazmışsın,teknik konulara dalsam motor bakımları yapılıp az kullanılınca ne olur desem gık bile diyemessin çünkü yağı filtresi değiştiği sürece ara sıra kullanıldığı sürece hiç bişey olmaz,dışarıya çıkarma diyor motoru evde binecek değilim sen gibi önemsemeden yola oraya buraya atanların motorlarını görüyoruz ya çalınıyor yada başına envai çeşit işler geliyor,teknik konulara girip seni ezmek istemiyorum ama illa istiyorsun asıl motor kullanılırda ısınması beklenmesse yağı filtresi vs bakımları yapılmassa asıl o zaman üzülür neden çünkü ilk starta yağ uygun viskositeye ulaşamadığı için kam milleri muyluları ana yatak kepler ve muyluları rod kolları piston pinleri silindir cidarı sekmanlar rulmanlarda vs gerekli koruyucu yağ filmi tabakası oluşamaz cahil kullanıcıda alır motoru gazlarsa makina asıl o zaman üzülür,gerekli zaman geldiğinde şim ayarları senkron ayarları yapılamassa asıl ozaman üzülür,özellikle teyare marka yap kullanırsan vites düşürken köpek sişleri aşınmasın diye aragaz çakmayı bilmessen makina asıl o zaman üzülür.Anladın mı ayrıca makinayı canlı varlkık olan köpek le kediyle kıyaslamanda motor bilgini gözler önüne seriyor.Motor insanlar için vardır insanlar onun için değil o canlı bir varlık değildir öyle yarenlik edilecek haşa tapılacak ister ona binerim ister başaka motosiklete ister otomobile önemli olan benim gezmem yeni yerler görmem motorun gezmesi değil o canlı bir varlık değil ki az kullanımda ruhu sıkılsın psikolojisi bozulsun.Aksine yapmur çamur bunlar ömrünü yer ömrünü bırak sahibi kaygızısz değilse benim gibi temiz görmek istiyorsa pis havada binmek sahibine huzursuzluk verir temizlemesi zor olduğu için eeee motorada keyif almak için biniyoruz en azından ben öyleyim bu keydi niye uğraşa temizlikle vakit kaybına dönüştüreyim bilmeden öyle yazıyorsunuz.Yeri geldimi binerim yeri geldimi kışın koyarım eve keyfime bakarım son nokta budur kimsede vırt vızık diyemez.9 yıldır motorlar değişmişmiş sen o motorların limitlerine ulaşabiliyormusun ki bu motoara laf atıyorsun hele ki cadde koşullarında yok abs varmış sen fren yapmayı bilmiyorsan değil abs yanından halatla tutsalar yien düşersin ayrıca teknoloji her zaman iyi değildir mesela yeni motorlarda potansiyometreli gaz kolu var seni iyi bakmdın su kaçtı bişey oldu tutklık yaptı tam virajın ortasındasın pat gazı kesti fukara sümüğü gibi yola yapışırsın al sana teknoloji işin iç yüzünü bilmeden kendini geliştirmeden bana bu konuları anlatma abs miş bla bla bla...Otomatik amortisör varmış sen elindeki geleneksel amortisörü tam anlamıyla kullanamabiliyormsunda yenisine bakıyorsun sen önce onu düşün sonra üst seviye amortisörü düşünürsün ayrıca paradan haber ver istediğin motora istediğin en kral amortisörü takıvereyim öhlins ttx ler neler neler var. Teknoloji geliştiğinden yukarıdaki çocuk gelişmiş dediğin motorların ağzına vuruyordu motorlara laf atacağına kendi sürücülüğünü geliştir o zaman zaten göreceksin ki motorların çoğu senin 30 yıl ilerinde ;)Hem laf atıp hemde motoruna lafım yok diyorsun dedim yine derim 600 f in virajı şöyle böyle değil çoğu muadiline göre güzeldir aynı şekilde hızlanmasıda,herkesin motoru kendine güzelse konumu daha fazla kirletme arkadaşım,ben motoru seyretmem merak etme sen gibilerin yanından geçerken sen geçişimi seyredersin hele güzel bir viraj varsa deme keyfine....ayrıca motosiketler üzerinde totalde yaptığım km yi duysan öyle bakar kalırsın binip binmediğimi anlarsın neyse daha fazla uatmanın lüzumu yok senin tabirinle mesajını beğenen goygoycularla birlikte konumu daha fazla kirletmeyin senin yüzünden değerli vaktimi daha fazla harcamak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:24 ----------

[/COLOR]
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çocuık gibi laf çakmışsın :D ilk yorumum gayet mütevazi olmanızdan dolayı gelmişti sizi tenzih etmiştim. ama sizi de dahil etmem gerekiyormuş :D ilk yorumu attığımda profilinz de en ufak ego kırıntısı yoktu. ilgiyi görünce zıplamış ama :D
    YAV HE HE :d eskiden adını bile yazmamoışsın barkın söyleyince başlık açılmış ilgi görünce eşşek arısı "dünyanın en temiz en şekilli en en motosikleti HONDA CBR 600F" diye değiştirilmiş :D sonra bizim egomuz yüksek oluyor :D ben gördüğümü söylüyoırum. f motorun nesını kıskanıcam :d ha allah var hiç binmediğiniz için aşırı temiz. gıpta ederim temizliğinize ve kullanmamanıza ben yapamam böyle. ama kıskanmam be :D

tek bişe söylicem YAV HEE HEE TAMAM SEN BÜYÜKSÜN

Önceki sayfada mesajda kendin çocuk gibi sataşıyorsun birde utanmadan hala mesaj atıyorsun,hala daha adam gibi mesaj atana mütevazıyım ama çıkntılık yapan çiviyede çekici koyuveriyorum.Sen kimsinde beni tenzih ediyorsun yada etmiyorsun asıl ben seni insanlıktan tenzih ediyorum,altın elbiseli adamın yokken biz motosiklet tepesindeydik sen kendini dahil et asıl daha dünkü çocuksun saygıyı öğren.Bende ego kırıntı hala yok aklının ermeyeceği işlere karışma profilimi yada imzaya yazmamın sebebi motora göre mualamele yapan seviyesiz kişiler içindi ayrıca öyle olmasa bile bundan sanane imza benim profil benim resmen kaşınıyorsun sonra tel fırçayı yeyince de ağlıyorsun.
    Biraz ilgi gördün diye hemen cıvıklaşma katsayın zıpladı hatta uçtu. Yav he he miş asıl sana YAV HE HE sen gibileri böyle diyerek geçiştirmek en iyisi aslında boşa uğraşıyorum,hala barkın söyleyince diyor bak çocuğum zor anlıyorsun bir daha söyleyeyim barkın yokken biz motor tepesindeydik imzanın barkının demesiyle falan alakası yok.
    Bi tarafından da laf uydurma yalan atma tek konu açtım,oda bu konu sende okuma yeteneği yok idrak yolu zaten enfekte olmuş hala laf yetiştirme peşindesin boşuna değerli vaktimi harcatıyorsun bana.Kıskanmadığın mesajlarından belli oluyor zaten f teneke xf650 ye benzemez,kıskanmadığından saldırdın durduk yere değil mi f dediğin motorun yarısını kullanabilsen neyse ayrıca o laf sadece senin için değil yukarıda motoru karalamak için mesaj atanlarıda kapsıyordu,gayet motorumu kullanırımda gazlarımda 1000 kere yazdım kullanıyorum diye hala nato kafda nato mermerler grubundan sende çıkamadın.

Asıl ben sana tek bişey söyliyeceğim konuyu daha fazla kirletme ve uzaklaş. Senin anlayacağın dilden de yazayım bakalım YAV HE HE TAMAM SEN BÜYÜKSÜN BU SON YAZDIĞIMDA SENİN ALFABENDEN ANLAYACAĞIN DİLDEN YANİ.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ilgi gördün diye havalandın diyor fakat burda ilgi görünce tavana vuran ben değilim bu bir
    motora göre muamele yapanlar için profilime yazdım diyorsun benim motoruma göre bana muamele yapıyorsun insanlık kaliten ve karakterinin böylelikle yerlebir olduğunu gösteriyorsun bu iki
    kuyruğuna basılmış gibi zıplama işte. madem büyüksün benden,, büyüklük yap, abilik yap öğret ama yok hiç sanmam bu egoyla anca şekil şukul yaparsın. ben söyleyeceğimi söylemişim daha fazlasına gerek yok. sana bir daha cevap vermeyeceğim çok fazla boş adamla boş münakaşaya girdiğim oldu bu sitede. sonuç sıfır. çünkü sıfır ile istediğin sayıyı çarp sonuç sıfır eder. benim kaç olduğumun önemi yok. hadi eyvallah.

Motosikleti
    sym joymax
    arkadasım öncelikle şunu tekrar belirtmek istiyorum.ikimizde motorcuyuz ve benim gözümde motorcu olarak birbirimize saygılı olmamız gerektiğini düşünüyorum.önceki yazılarımdada belirttim ama sanırım sana iyi anlatamıyorum.benim yazılarımı okursan sana karsı herhangibi bir aşalayıcı ifade kullanmadıgımı görürsün.çünkü tarzım değil yaratılış meselesi.insana insan gibi muamele yaparım ve aşağılayıcı cümleler kullanmam.senin yazdığın saçmalama-terbiyesizlik yapma-senin gibiler vs vs gibi kelimeleri ben kullanmıyorum mesela bilakis foruma yakışır düzgün bir dille fikrimi beyan ediyorum.ne sana nede motoruna bir laf söylemedim.dikkatli okursan motorunun cok güzel ve temiz oldugunu söyledim.keske benimde olsa dedim.sadece km sinin düşük olmasına biraz değindim ve benim bukadar güzel motorum olsa gezerdim dedim.benim fikrim tabiki ama sana yada motoruna saygısızlık etmedim.ikinci bir husus vfr800 motorun motorundan bahsettim fakat yazdıklarımı ön yargılı okudugun için vfr 800 den bahsetmişim gibi anlamıssın.vfr 800 motorunun motoru diye yazdıgım ve hondanın suana kadar ürettigi en saglam motor sözünü anlamamıssın.bazı kriterler vardır sana bana göre değişmez bu konuda aynen öyle.bu acıklamayı honda yapıyor arastırırsan google amcada bulursun diye bu sebeple demiştim ama demekki arastırmamıssın.yıllar önce okudugum bir yazı vardı google da vardır muhakkak.yapılan bir ankette mutlaka garajınızda bulunması gereken 10 motor modeli diye bir yazıydı sanırım.yabancı siteden alıntıydı bri motor dergisi yapmıstı anketi ve hatta discovery tarzı bir kanaldada belgesel gibi izlediğimi hatırlıyorum.motor duayenleriyle röportaj fln yapıyorlardı orada ilk sırayı övgüler yagdırarak ve özellikle vfr 800 motorunun motoruna iltifat ederek ilk sırayı vfr 800 almıstı.yani bu sana bana göre değişmez arkadasım.ayrıca garajımda birçok motorum var demişsim şimdi merak ettim işte birçokla neyi kast ettin.yoksa ali ağaoğlunun araba koleksiyonu gibi seninde motor koleksiyonunmu var.ama vitrinde rafda duran motorlardan değil haa garajda duracak neyse konuyu cokta uzatıp allahın bahsettiği akıl fikir ve zihini seni ikna etmekle ve sana yazdıklarımın bir hakaret içermediğine ve rencidi edici bir söz kullanmadıgıma ikna etmekle harcıyamıcam kusura bakma.tekrar beirteyim.evet motorun güzel evet 600 f güzel makine bu konuda hemfikiriz.evet senin birsürü motorun var ama malesef benim şuan birtek motorum bile yok :( ama olsun.yinede anlasılabildiğimi umut ederek sana kazsız belasız sürüşler dilerim.motorcu kardeşim....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım kazasız belasız hayırlarla binesin İnşallah.

Ancak söylemeden edemeyeceğim yani 600F eşsiz demek komik. Heryeri orjinal, Hani Şahin'ciler der ya full orjinal. Seninkide o hesap olmuş. Orjinal olsa ne olur? 600F işte. Her yerde var ,küçüğünden büyüğüne herkes biniyor. Soba borusu satan dükkanın sahibi almış görmüştüm o komiğime gitmişti borucuda bile var diye

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Enee ne gizel motosiklet. Zincirleri ne gizel parlıyor maşallah.Kişke benim olsa kişke bende binsemmm Tekerin düz bassın kardeş

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    https://www.youtube.com/watch?v=gs8I8fYNNG0 bence doya doya binin, tadını, zevkini daha çok çıkarın. bakınız arkadaş tepe tepe 320.000km. yi devirmiş hala biniyooooooooooooooooooooooooooooooooo. yani sağlam alet bu 600f ler.

nacizane tavsiyem, ben motorları rölantide uzun süre çalıştırmak iyi değildir diye bilirim.. 100-120 sn.de bir birlaç saniye gaz vermelisiniz. gaz verin derken kırmızıya kadar değil 2-3bin devre kadar. yağ basıncının yükselmesi her yere tamamen gitmesi açısından. otorite değilim. çeşitli yerlerde okuduklarımdan böyle bir kanıya sahibim.
    kazasız belasız iyi günlerde sürün inşalalah.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Maşallah...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Dayi kefenin cebi yok. Cok guzel bakmissiniz. Ama temiz kalsin diye de binmemezlik yapmayin. Kisitlamayin kendinizi.
    Dediginiz gibi,
    Piyasada da lacka 600f lerin oldugu dogru.
    2006 model motor 30 bin km de. Nasil oluyor arkadas. Sorsan belki 10. Sahibi. Belki oda bilmiyordur.

Kazasiz belasiz nice kmlere ins.
    Cok iyi fazla iyi.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Oha! Sıfır motor ya la!

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    benimkinden 8 yaş büyük ama daha yeni duruyor ya
    motosikleti acilen yıkamam lazım

satıyormusunuz fiyat alabilirim

apokral24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Merhabalar 600f aşıkları sizlere bir sorum olacak benim de 600f im var ve son bi kaç haftadır motordan tuhaf bi ses gelmeye başladı. Ustaya götürdüm usta yatakları sarıyor makine dedi, çıkan seste yataklardan gelen ses dedi. Neyse yaklaşık 10 farklı ustaya gittim buna Honda Esengül'de dahil hepsi aynı şeyi ve maliyetli olduğunu söylediler. Yaptırmaya karar verdim. Yaptırdıktan sonra yakın zaman içinde bi daha bu sıkıntıyı çıkarır mı yine karşılaşır mıyım bu problemle diye sizlere sormak istiyorum. Veya aynı durumu yaşayan var mı aramızda bilgilendirirseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)