Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1lt benzinle ile 35km gittiğimde çocuklar gibi sevinirken , adamlar 1 litre ile 50-70 km gittim diyince bir garip oluyorum inanmak istemiyorum...
    Yanıma tam 1 lt benzin alıp yedeğe geçer geçmez depoyu o 1 lt ile doldurup tekrar yedeğe geçene kadar tamamin ile şehir içi dur kalklı bir deneme yapacağım. Sonucu bende merak ediyorum

Tabi önce motoru almam gerek. Yarın ola hayrola. Bu deneme işini yarın yapabilirim, ki benim ve herkezin kafasındaki bu soru gitsin
    tahsins bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Tailand,İtalya,Japonya,ABD.... Bana burda üretiliyo sonra türkiyeye gelip burda satılıyo muhabbeti yapma o ülkeler için özel üretiyor honda.. türkiyeye gelen 0-250 cc montajı çinde yapılıyor kardeşim sen araştır bi iyice.. ama iyice araştır burda motordan anlamayan çok insan var daha doğrusu anladığını sanan böyle forumlarda şu şu motor şurda üretiliyor diye görüp o bilgiyi %100 doğru sanıyolar sonra burda konuşuyolar.. Biz bu işin içindeyiz sen rahat ol..

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Az önce discoveri gördüm bayide, apacheden kalıplı. Fotoğraflarda da iğrenç çıkıyormuş bu arada onu anladım.gerçek hali çok güzelmiş, sanırım düşüneceğim Kırmızı rengi hoşuma gitti

Motosikleti
    PCX 125
    Arkadaşlar motoru aldım şuan tabletten yazıyorum detaylı bir rapor hazırlayıp konu açacağım. Biraz binmem lazım motora ki daha iyi tanıyayım

Motor rodajda. Bugün 150 km yaptım hiç sıkıştırmadım.

1 lt denemesini yaptım arkadaşlar...

1.5 lt ile tam 56 km gitti, depo yedeğe geçince 1.5 lt ekledim, tekrar yedeğe geçince 56 km yaptığını gördüm

Ben 105 km ım ve sürekli dur kalklı şehir içi bir deneme oldu rodaj bitsin o zaman net bir veri elde ederiz. Bana şuam çok çok yaktım gibi geliyor

1 lt ile 37 km yapıyoruz o zaman. Su an itibari ile ama fabrika verisinin yarısı kadar..neyse bunu önemsemek istemiyorum ben, ilerleyen zamanlarda çok detaylı bir gözlem yapıp bunu raporlayacağım

En önemli faktörler, oturuş pozisyonu olarak sınıfının en rahatı. Süspansiyon çok iyi, hafif çukurları emiyor. Virajlarda rahat yatabiliniyor. Verdiğim parayı hak ediyor. Arka çamuruk çok hoş. Şimdiden peynir ekmek gibi satılıyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Hayırlı olsun garip. Bu 37 km kötü oldu şimdi :(

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun garip. Bu 37 km kötü oldu şimdi :(
    Teşekkür ederim. Evet ama zamanla daha da iyi görecez yakıt olayını
    birGarip..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru aldım şuan tabletten yazıyorum detaylı bir rapor hazırlayıp konu açacağım. Biraz binmem lazım motora ki daha iyi tanıyayım

1.5 lt ile tam 56 km gitti, depo yedeğe geçince 1.5 lt ekledim, tekrar yedeğe geçince 56 km yaptığını gördüm

Ben 105 km ım ve sürekli dur kalklı şehir içi bir deneme oldu rodaj bitsin o zaman net bir veri elde ederiz. Bana şuam çok çok yaktım gibi geliyor

1 lt ile 37 km yapıyoruz o zaman. Su an itibari ile ama fabrika verisinin yarısı kadar..neyse bunu önemsemek istemiyorum ben, ilerleyen zamanlarda çok detaylı bir gözlem yapıp bunu raporlayacağım

En önemli faktörler, oturuş pozisyonu olarak sınıfının en rahatı. Süspansiyon çok iyi, hafif çukurları emiyor. Virajlarda rahat yatabiliniyor. Verdiğim parayı hak ediyor. Arka çamuruk çok hoş. Şimdiden peynir ekmek gibi satılıyor
    ya şimdi hintliler 40-50kg lik adamlar. bizim insanımız iri yapılı. şahsen ben ayıptır söylemesi 120kg yim
    benim motorda rodaj iken 100km/2.30lt civarında yakıyordu. rodajdan sonra 100km/2.85lt ye çıktı.
    inşallah discover de rodajdan sonra fazla yakmaya başlamaz

garip çok teşekkürler paylaşımın için. ben ve pekçok kişi gelecektekide gerçek yakıt tüketimini merak ediyoruz.
    saygılar
    Garip ve mustbe bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İlk resim benden olsun,tekrar hayırlı olsun kardeşim,güle güle kullan

Diğerleri mail adresinde
    Garip ve maxi97 bunu beğendiler.

Değerli Garip rumuzlu kardeşim. Ürününüz hayırlı olsun. Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.

Yakıt ile ilgili özellikle İstanbul kurye kullanıcılarından size şu bilgileri net verebilirim.

% 70 civarında kullanıcı genelde şehir içi kullanımı ve motoru çok sıkıştırmadan dur-kalk kullanımlar. Ortalama tüketimleri 100 km de 2 lt civarı. Yani 1 km ile 50 km kadar,

% 30 civarı kurye ise uzun yol yapanlar ve motoru biraz daha sıkıştırıp üst limitlerde kullananlar. Bu kullanıcıların sarfiyatı da 100 km de 2,5 lt. kadar. Yani 1 lt ile 40 km kadar,

Bağımsız 60 km sabit hızla kullanım denemelerinde 1 lt. ile 70 km civarı bir sarfiyat var. Bir bayimizden bunun üzerinde deneme sonucu geldi.

Siz de kullanmış olduğunuz bu kategorilere göre inşallah belirtilen aralıklarda sarfiyata sahip olacaksınız.

Ayrıca bu hafta sonu iki arkadaşımız (her biri 1200 km kadar yol yapıyorlar) değişik denemeleri yapıyorlar. İnşallah sizlerle ayrıntılı sonuçları paylaşırız.

Turkish 39 kardeşime de yardımları sebebi ile teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Garip rumuzlu kardeşim. Ürününüz hayırlı olsun. Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.

Yakıt ile ilgili özellikle İstanbul kurye kullanıcılarından size şu bilgileri net verebilirim.

% 70 civarında kullanıcı genelde şehir içi kullanımı ve motoru çok sıkıştırmadan dur-kalk kullanımlar. Ortalama tüketimleri 100 km de 2 lt civarı. Yani 1 km ile 50 km kadar,

% 30 civarı kurye ise uzun yol yapanlar ve motoru biraz daha sıkıştırıp üst limitlerde kullananlar. Bu kullanıcıların sarfiyatı da 100 km de 2,5 lt. kadar. Yani 1 lt ile 40 km kadar,

Bağımsız 60 km sabit hızla kullanım denemelerinde 1 lt. ile 70 km civarı bir sarfiyat var. Bir bayimizden bunun üzerinde deneme sonucu geldi.

Siz de kullanmış olduğunuz bu kategorilere göre inşallah belirtilen aralıklarda sarfiyata sahip olacaksınız.

Ayrıca bu hafta sonu iki arkadaşımız (her biri 1200 km kadar yol yapıyorlar) değişik denemeleri yapıyorlar. İnşallah sizlerle ayrıntılı sonuçları paylaşırız.

Turkish 39 kardeşime de yardımları sebebi ile teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...
    Ilginize teşekkürler. Test sonuçlarınızı bekliyoruz. Biraz zaman geçsin raporumu bende hazırlayacağım

Bu arada servisleri çok aıkıştırmışsınız çok da iyi olmuş. Bakımların dakikasına kadar söylüyorlar . Maşallah hep böyle gitsinler. Yaka kartlı servis ilk defa gördüm, o da Kırklareli'nde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk resim benden olsun,tekrar hayırlı olsun kardeşim,güle güle kullan

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...88054430_n.jpg

Diğerleri mail adresinde
    Teşekkür ederim abicim çok ilgilendin çok saol. Tekrar görüşmek dileği ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

bu boya altımda bisiklet gibi kaldığı kesin.

servis elemanı muhabbeti iyi bir insan

benzinimizi alıyoruz

sarıdev, tahsins, kaan898 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150

kaç km de yaptın bu testi .
    rodajda motorlar fazla yakar . her yaptıgın bakımda yakıt tüketimi düşecektir.
    honda cbf150 ile 4.4 yaktığımı bilirim . şimdi 2.8
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Ilginize teşekkürler. Test sonuçlarınızı bekliyoruz. Biraz zaman geçsin raporumu bende hazırlayacağım

Bu arada servisleri çok aıkıştırmışsınız çok da iyi olmuş. Bakımların dakikasına kadar söylüyorlar . Maşallah hep böyle gitsinler. Yaka kartlı servis ilk defa gördüm, o da Kırklareli'nde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Teşekkür ederim abicim çok ilgilendin çok saol. Tekrar görüşmek dileği ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

bu boya altımda bisiklet gibi kaldığı kesin.

http://i.hizliresim.com/rLQbk7.jpg

servis elemanı muhabbeti iyi bir insan

http://i.hizliresim.com/gl5103.jpg

http://i.hizliresim.com/4mgJyL.jpg

benzinimizi alıyoruz

http://i.hizliresim.com/GnYrM2.jpg
    büyükçe bir öncam ve topcase ile altında motor daha büyük durur. şu an çıplak motor normaldir. kalıbı gayet yeterli bence. ama biz büyük kalıbız.

ama yuvarlak far ybr ye binme hacım dışardan tepki gelebiliyor
    Garip bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km de yaptın bu testi .
    rodajda motorlar fazla yakar . her yaptıgın bakımda yakıt tüketimi düşecektir.
    honda cbf150 ile 4.4 yaktığımı bilirim . şimdi 2.8
    Bu teste ilk 30 kmde iken başladım
    birGarip..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Arka tekerin solundaki çanta demiri gibi olan demir ne işe yarıyor?

Merhabalar değerli arkadaşlar...

Dün iki arkadaşımızın her birisinin ortalama 1200 km kadar yol kat ederek bazı testleri yaptığını ifade etmiştim.
    İnşallah resimleri ile paylaşırız. Son gaz ile, 80 km hız ile, 60 km hız ile ve 45 km hız ile yakıt sarfiyatları ölçülüyor.

Elbette noter huzurunda yapılan resmi ölçümler değil. Sadece sizlere bir fikir verecek. Ama şu anda aldığım bir bilgi beni şahsen heyecanlandırdı.

Altınoluk-Balıkesir arasında 45 km sabit hız ile (en az sarfiyatın bu aralıkta olduğu BAJAJ tarafından ifade edildi) 106 km de 1,35 lt.(6,85 tl) yakıt sarfiyatı oldu. Ya da diğer tabirle 1 lt ile 79,10 km. Biraz anlaşılmaz bir rakam gibi değil mi?

Diğer aralıkları da sizlerle paylaşacağız.

Saygılarımla...
    Garip, dyavol-77 ve tahsins bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerin solundaki çanta demiri gibi olan demir ne işe yarıyor?
    Hintli bayanlar yan oturduğu için arkaya ayak koyma için yapılmıştır onlar (bilgi; permatiq59)
    birGarip..

TURKISH 39 BU RESİMDEKİ ARKADAŞIN BOYU NEKADAR ACABA

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar değerli arkadaşlar...

Dün iki arkadaşımızın her birisinin ortalama 1200 km kadar yol kat ederek bazı testleri yaptığını ifade etmiştim.
    İnşallah resimleri ile paylaşırız. Son gaz ile, 80 km hız ile, 60 km hız ile ve 45 km hız ile yakıt sarfiyatları ölçülüyor.

Elbette noter huzurunda yapılan resmi ölçümler değil. Sadece sizlere bir fikir verecek. Ama şu anda aldığım bir bilgi beni şahsen heyecanlandırdı.

Altınoluk-Balıkesir arasında 45 km sabit hız ile (en az sarfiyatın bu aralıkta olduğu BAJAJ tarafından ifade edildi) 106 km de 1,35 lt.(6,85 tl) yakıt sarfiyatı oldu. Ya da diğer tabirle 1 lt ile 79,10 km. Biraz anlaşılmaz bir rakam gibi değil mi?

Diğer aralıkları da sizlerle paylaşacağız.

Saygılarımla...
    Veriler-harikulade...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Pulsar 200ns modelimiz-İstanbul'daki bayilere nezaman ulaşmış olur?
    Ekrem bey belirtirseniz - memnun oluruz(kesin ve net tarih)...!
    The Power of The Dreams.

GEÇENLERDE ÇARŞIDA YÜRÜRKEN BİR FALCON BAYİİNİN ÖNÜNDEN GEÇİYORDUM. DURDUM ŞÖYLE BİR 150 CC BİR MODELİ VAR ŞÖYLE BİR BAKTIM DEBRİAJI BİR SIKTIM Kİ, SANKİ VÜCUT GELİŞTİRMECİLERİN ELCİKLERİ GİBİ, YANİ ÇOK SERT YOLDA ÜÇKERE SIKTIN MI SOL EL İPTAL. ACABA BU DİSCOVER İN DEBRİYAJ I NASIL SERTMİ YUMUŞAK MI

Değerli Dyavol-77;

Pulsar modelimizin satışlarına 2 mayıs tarihinden itibaren başlıyoruz inşallah.

Bu arada Discover test sürüşünden yeni gelen başka bir sonuç;

60 km/h sabit hız ile 70 km de 1,15 lt sarfiyat. Diğer bir tabir ile 1 lt. ile 61 km. yol kat etmek.

Saygılarımla...
    Garip ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler