Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu, Moto2 Son Yarışı Tamamlayamadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Moto2'deki Son Koşuyu, Yarış Dışı Kalarak Tamamlayamadı

Moto GP'nin dalı Moto2'nin son yarışı İspanya'nın Valencia Pisti'nde koşuldu. Technomag-CIP takımıyla koşuya katılan Kenan Sofuoğlu, 6. turdayken 2. sırada götürdüğü yarışmada arkadan gelen pilotun çarpması sonucu pist dışına çıkarak yarışı tamamlayamadı.

Kenan Sofuoğlu, yarış sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, Moto2'de antrenman için yarıştığını anımsatarak, 'Ben burada antrenman yapıyorum. Neler yapabileceğimi herkese gösterdim. Beni düşürerek geçmeye çalıştılar ve bunu da başardılar. 2011 yılının favorisi olarak gösteriliyorum. Şu an burada kaybettiğim bir şey yok. Katıldığım son 2 yarış benim için deneyim oldu' diye konuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Haber için teşekkürler yalnız sistem saatinde sorun var galiba ben bu mesajı 16:10 itibariyle atıyorum

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Ben yarışı seyrettim fakat Kenan'ı kimse düşürmedi gördüğüm kadarıyla.Kenan düzlükte geçildi , rakibinin gerisinde kalmamak için aynı viraja biri dışta biri içte girdiler , Kenan pist dışında kaldı hızlı olduğu için.
    Rakibine izin verseydi sonra tekrar geçerdi zaten.
    Bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum ?

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yarışı NTVSPOR'dan canlı olarak izledim.

Kenan'ın yarış dışı kalmasına üzüldüm biraz sabırlı davransaydı herşey daha farklı olabilirdi gibi geliyor bana.

Tamam Bradl Kenan'ı çok zorladı ama sonraki turlarda Kenan onu rahatlıkla ekarte edebilirdi herneyse geçmiş olsun Kenan'ı izlemek zevkliydi inşallah başka yarışlarda beklediğimiz başarıya ulaşır.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Kenan abiyi kimse çarpmadı geçildi bidaha geçmeye çalıştı o zaman dışta kalınca kum havuzuna gitti...Kendisinide geçen bikaç tur sonra düştü zaten. Ama seneye çok yakacak demedi demeyin..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ...Kenan Sofuoğlu, 6. turdayken 2. sırada götürdüğü yarışmada arkadan gelen pilotun çarpması sonucu pist dışına çıkarak yarışı tamamlayamadı..
    ...İyiki yarışı izlemişiz...Her başarısız sonucun ardından illaki bu tür haberler çıkıyor...

...Beni düşürerek geçmeye çalıştılar ve bunu da başardılar.
    Bunu da Kenanın söylediğine inanmıyorum...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet bizzat izledik; yazık oldu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında bu birazda Kenan'ın hatası. Biraz sabırlı olabilse podyumda olabilirdi. Bu arada hernekadar yarışı bu talihsiz olay nedeniyle tamamlayamamış olsada nekadar iddalı oldugunu 2. sıraya çıkarak gösterdi
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bizzat izledik; yazık oldu
    Yaa tabi ne izlediniz beaa.Muhlamadan fırsat bulup kafanı yukarı bile kaldırmadın
    Yarışı Keos ve yeni katılan arkadaşla takip ettik.Hatta sonra size özet geçtik

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    OLum tam düşme anında Şansa TV ye bakıyorduk
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu haberleri kim yazıyor acaba...

Kenanın viraj dışına çıkması bana göre tamamen kendi hatasıydı. İzin verse zaten bir sonraki virajda rahatça geçebilirdi...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla Kenan'ı göremedim ama yarışın son 5 turu görülmeye değerdi. Zaten sürprizde birincilik geldi. Hemen arkasına Lorenzo-Rossi-Pedrosa-Stoner'lı MotoGP'yi bağlayınca güneşli havada süper bir pazar günü yaşadım.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan 2. sıradayken ve çok iyi bir yarış çıkartırken, geçilmemek adına inatla dışta kalıp zorladı, sonunda da frenajda gecikerek, içeri girip virajı alabilecek açıyı kaybetti ve pist dışına çıktı; yani kendi hatasıydı.
    Buna rağmen çakıllarda iyi toparlayarak hafifçe düştü ve yarışa dönebildi ancak, o saatten sonra motordan hayır gelmeyeceğini anladı ve bıraktı.
    Yeni bir motor ve alışma süreci, bence Kenan herşeye rağmen bu sene şampiyonanın favorilerinden.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan rakibinden geç fren yapıp dıştan yerini korumayı deneyecekti, ancak Bradl 'nazik' bir şekilde hafifçe üstüne kırarak pist dışına yolladı Kenan'ı.

Bunu Bradl Kenan'a değil, Kenan Bradl'a yapmış olsaydı yurt dışında kıyametler kopuyor olurdu herhalde; 'pis Türk' 'barbar Türk', siz ne anlarsınız yarışmaktan vs. diye. Ancak kurban Kenan olunca çıt yok. Bir de Bradl sonradan düştü kendi başına...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Çok iyi giden bir yarışı bana göre gereksiz bir atakla ziyan etti Kenan, bu derece risk almaya gerek yoktu ama belli ki çok heyecanlı ve hırslı. Önümüzdeki sezon neler yapabileceğinin sinyaliydi bir nevi bu hareket. Tabi bu hataları şimdi yapması onun adına iyi birşey..

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Yarış dışına çıktığı anı baya izledim..Kenan'la bradl aynı hızla gidiyolardı..fakat viraj itibariyle brandl avantajlıydı..Bence brandl bilerek kenan'ı yarış dışı bırakmak istedi..brandl Kenan'ı sıkıştırdı kesinlikle..Zaten kenan'da demiş beni düşürmek istiyolardı ve başardılar diye..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler