Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Malezya'da Rossi Kazandı; Şampiyon Lorenzo

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Sezonun 15. yarışı Malezya GP'de Yamaha sürücüsü Valentino Rossi damalı bayrağı en önde gördü. Takım arkadaşı Jorge Lorenzo ise 3. olarak podyuma çıktı ve bu sonuç, şampiyon olması için yeterliydi. 2010 MotoGP Şampiyonu Jorge Lorenzo oldu.

Bu yarışta kendisine 9.luğun bile yetmesine rağmen Lorenzo, zafer için mücadele edecek konuma geldi ama sonlarda temposunu düşürerek Dovizioso ve Rossi'nin savaşını arkadan izledi.

Ducati'den Casey Stoner ise daha ilk turda kaza yapıp yarış kaldı ve mücadele edebileceği Malezya GP'den erken ayrılmak zorunda kaldı.

Yarışın başlarında liderden uzak kalan Rossi, 11. sıraya kadar gerilemişti ama geri dönüşü muhteşem oldu. 4. tur itibari ile 3. sıraya yükseldi ve art arda en hızlı turları atarak sırasıyla Lorenzo ve Dovizioso'yu geride bıraktı ve yarışı kazandı.

Sıra Puan No Sürücü Ulus
    Takım Motor Hız Fark
    1 25 46 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team Yamaha 162.2 41'03.448
    2 20 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 162.1 +0.224
    3 16 99 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team Yamaha 161.8 +6.035
    4 13 11 Ben SPIES USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 161.3 +13.676
    5 11 19 Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 161.1 +15.402
    6 10 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 160.9 +18.826
    7 9 7 Hiroshi AOYAMA JPN Interwetten Honda MotoGP Honda 160.8 +20.218
    8 8 58 Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 160.6 +23.574
    9 7 33 Marco MELANDRI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 160.6 +23.964
    10 6 14 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP Honda 160.1 +31.850
    11 5 40 Hector BARBERA SPA Paginas Amarillas Aspar Ducati 159.7 +38.579
    12 4 36 Mika KALLIO FIN Pramac Racing Team Ducati 159.6 +38.849
    5 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 111.0 6 Tur
    Klasman dışı

41 Aleix ESPARGARO SPA Pramac Racing Team Ducati 158.3 14 Tur
    65 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 158.0 16 Tur

27 Casey STONER AUS Ducati Team Ducati 0Tur

Kaynak:TRF1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Lorenzo'yu tebrik etmek lazım Yamaha'nın 2. Rossi'si geliyor Ama önümüzdeki sezon Rossi Ducati takımıyla Lorenzo'ya pek huzur vermez söyleyeyim tabi mekanik bir aksaklık yaşamazsa. Bu arada gösteri bekleyenlere yazık oldu zira o şaşalı şampiyonluk kutmaları ve sıradışı gösteriler Rossi'ye has birşey Kim gelirse gelsin arkasından hiç kimse onun yerini dolduramaz

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Lorenzo şamiyonluk turu atarken ; ''vay canına adam gazladıkça arkadan konfeti atan sistem yapmışlar bizim niye aklımıza gelmedi'' dedim sonrası ise fiyasko doğru kapalı garaja kaçtı, bende milli bayrağımı tekere dolayıp parça parça etsem utancımdan yerin dibine girerdim
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lorenzo şamiyonluk turu atarken ; ''vay canına adam gazladıkça arkadan konfeti atan sistem yapmışlar bizim niye aklımıza gelmedi'' dedim sonrası ise fiyasko doğru kapalı garaja kaçtı, bende milli bayrağımı tekere dolayıp parça parça etsem utancımdan yerin dibine girerdim

Aynen aynen :D dedim kendime gül felan dönülüyor heralde :D Bi türk bayrağı öyle olsa olay olurdu ve şampiyonluk konuşulmazdı bile )

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    Forza VaLe tam bir DeLi helal olsun 11 den 1 oldu rossi klasigi
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    İkisini de tebrik ederiz de, şimdiye kadar dikkatimi çekmeyen de bir durum olmuş:
    MotoGP'de Lorenzo garantiledi, İspanyol...
    Moto2'de Toni Elias garantiledi, İspanyol...
    125cc'de de şampiyonluk şansı bulunan 3 kişi var, üçü de İspanyol...

Asıl İspanya'yı tebrik ve takdir etmek lazım bu durum için

Bu kadar İspanyol demişken, şunu da çıkaralım aradan...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İspanyada da Lorenzonun şampiyonluğu spor toto sonuçları arasında "alt yazı" ile haber edilmiş. Bir programda da adı ağızlara alınmış, şampiyon oluduğundan dolayı tebrik edilmiş, selam yollanmış ama fazla tanıyanı olmadığı için hava da kalmış olay.
    Şimdi Lorenzo başarılarının devam edebilmesi için medyadan ve sayın başpakanlarından "maddi ve manevi desteğinize ihitiyacımız var!" sözü ile destek aramış...Ve bu durumdan dolayı buruk bir sevinç yaşayabildiğini de sözlerine eklemiş. Şimdi de gelecek sezon MotoGP den gönderilmemek için Fellik Fellik sponsor arıyormuş Jorge. Bazı yetkililerden bu konuda "Bunlar boş işler ama tipini beğenirsek belki, belki sponsor oluruz, destek çıkarız....Canımız isterse olmayız. Hele dur bağalım biraz daha kendi çabasıyla Rossiyi geçsin, 2. şampiyonluğunu yaşasın, burnu biraz daha sürtsün hele...Allahın izniyle herşey olur, hayırlısı bismillah..." şeklinde açıklamalar gelmiş...

Öyle yani...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)