Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Moto GP, İstanbul Park’ta son kez sahne alıyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Kıyrıtırk tanıtım filmlerine milyonlar döküp tanıtım yapıyorlar , sonra boyle etkinliklere gelince para yok , sadece reklam ajanslarını mı zengin etmeye uğraşıyorlar .

Ben artık kesin inanıyorum hükümet içinde motosiklet 'e acaip gıcık olan bir kesim var . Benim arabam 20.000 Ytl ediyor , aynı fiyata ortalama bir motor zor alıyorsun . Dunyada buna biyeriyle gülerler . Bu arada Pırlanta da ki vergi oranı kaç bilen var mı ?
    bir yazıdan alıntı

1 Ağustos 2004'ten beri yakut, pırlanta, safir inci gibi kıymetli taşlarda KDV oranı sıfırdır. Yani bunlardan KDV alınmaz...
    Ama sığır, öküz, inek dışkılarından yapılan ve ısıtma için kullanılan "tezek"in KDV oranı yüzde 18'dir, tıpkı gübrenin de yüzde 18 olması gibi...
    * * *
    TUZDAN yüzde 18, çocuk mamasından yüzde 8, çocuk emziğinden yüzde 18, bir tas çorbadan da yüzde 18 KDV

Motosikletin vergisini herkes zaten biliyor .
    Alınan vergi birde bize harcansa neyse , borç ödemek için alınıyor .

Memleketi vergiye kesip sonra yok sukadar tunel yaptim yok bukadar koprulu kavsak yaptim diye hava atmak ayri ( zaten yapmaları gereken seyi bizim paramızla yapıp bize hava atıyorlar millette iyi çalışıyor diyor)

Türkiye 'yi tanıtmak için biz halen film çekip youtube da gosterelim bakalım nekadar tanıyacaklar ulkemizi . Halen burda develerin gezdiği , arap çölü zanneden büyük bir dünya var .

Yazık , birdaha vermezler bize GP falan , biz gene honda CBR125 cup a devam .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desperados inşallah yanılmam demişsin ama yanılmış olabilirsin.

MotoGp'nin problemi seyirci değil arkadaşlar.
    Bunu artık kavramamız gerekiyor.
    Konu motorsporlarına ilgi.

Şimdi bakın.
    Yarışları seyretmeye 100bin seyirci gelse ve 50 lira ödeseler toplanacak para:
    5000 000 YTL
    Organizasyonun isim hakkını bile karşılamıyor.
    Önemli olan bu işlere sponsor bulmak.
    Peki ilgi gösterilmeyen bir spora kim sponsor olacak?

Şimdi diyebilirsiniz ki 100bin seyircinin geldiği bir spora daha nasıl ilgi olacak?
    Tamam ama 2-3 gün.
    Sonra?
    Bu işlere para dökecek bir firma uzun vadeli ilgi çeken işlere yönelir.

Bu gün futbol maçlarına bir bakın.
    3 büyükler maçlarını en az 20bin seyirci ile oynuyor.
    Bu demektirki toplamda en az 100-150 bin seyirci her hafta maça gidiyor.
    Futbol bahseden gazeteler çok satıyor.
    Hatta sadece futbol için çıkan gazeteler var.(her ne kadar aksini iddia etseler de)

Motor sporlarına ilgiyi yıl içine yaymazsak daha çok şeyi kaçırırız.
    Bu gün motosiklet dergilerinin tirajı milyonu bulsun bakın neler olacak.
    Daha öncede yazmıştım.
    Motosiklet tutkunları, bu konuyla ilgili medyayı yakından takip etmelidirler.
    En az bir dergi alalım.
    Motosiklet haberi veren gazeteyi o gün kapışalım.
    Motosiklet konuşan tv kanalına reyting rekorları kırdıralım.
    Bakın neler oluyor.

MotoGp bu yıl olmasa da önümüzdeki yıl Türkiye'den gider.
    Bunun %50 suçlusu bizleriz.
    Elimizi cebimize atıp ayda 5-6 lira vermekten kaçınıyoruz.
    Ondan sonra da 5-6 milyon verecek keriz arıyoruz.
    Olmaz!!!
    Akıl işi değil....

çok güzel yazmışsın. bu ilgiyi arttırmak için motosikletçileri yarışa çekmek lazım, bunun en kolayıda daha az maliyetli enduro, motocross yarışlarını çoğaltmak ve yarışların reklamını yapmak.. Şenlik tadında geçen her organizasyonun bu bilinci arttıracağını düşünüyorum.
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    üstteki iki arkadaş bomba yazmışsınız teşekkürler doğru söze ne denir ama öyle kolay bırakmayız moto gp 'yi tahmin ediyorum ....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah kahretsin ya 1 sene önceden benim gibi iple çeken arkadaşlar çookk üzülecektir ben kahroldum nası iptal edilir ya maddi sıkıntılar şunlar bunlar motor severler büyük ölçüde üzülücektir..

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Motosiklet hayranı biriyim motosikletim olmadığı için hayranım diyorum TV den de bu yarısı izliye bilirim cok da rahat olur ama sadece MotoGP yi izlemek için 2 senedir Afyondan İstanbula geliyorum öğrenci olduğum için seneye yarıs elimizden giderse yurt dışına gidemem izlemeye ama büyük ihtimalle Sırf MotoGP yi izlemek için Türkiyeden X ülkeyegiderim ilerde. Böle şeyleri elimizden kaçırmamak lazım arkadaşlar patriote abimiz çok doğru açıklama getirmiş olayabence

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    yazik yaa baska bi sey yazmiyorum,sadece yazik ....
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    kymco venox
    arkadaşlar medyanın haberi yok şuan çok meşguller türkiyeyi bıakın tanıtmayı yerin dibine vurmak için çaba sarfediyolar görüyorsunuz ellerinden gelse tüm olumsuzlukları yansıtacaklar baksanıza bir tane örnek gösterebilirmiyiz olumlu bir şeyi yansıtan haber hiç bir haber programında yer almıyor

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı karagullenecati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar medyanın haberi yok şuan çok meşguller türkiyeyi bıakın tanıtmayı yerin dibine vurmak için çaba sarfediyolar görüyorsunuz ellerinden gelse tüm olumsuzlukları yansıtacaklar baksanıza bir tane örnek gösterebilirmiyiz olumlu bir şeyi yansıtan haber hiç bir haber programında yer almıyor
    Olumlu bir şey bulsalar yazacaklar.

Olumlu olanları da biz ellerimizle başkalarına hediye ediyoruz...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    İstanbul Park Pisti'nin işletme haklarının 2021 yılına dek Formula 1 Yönetimi (FOA) Başkanı Bernie Ecclestone'a verildiği açıklandı. Anlaşma yıllık kira ve kardan pay şeklinde...

bkz. http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=235744
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

MotoGP kalmalı

İSTANBUL Vali Yardımcısı Ergün Güngör, GSGM Mehmet Atalay, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, MotoGP’nin organizatör şirketi başkanı Carmelo Ezpelata, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, MotoGP ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Atalay, MotoGP’nin gelecek yıl da İstanbul’da yapılması için federasyona tam destek vereceklerini söyledi.

kaynak:hürriyet

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam bir tane sprite'a 4 ytl çekti tamam susamıştık mecburen aldık. tmf nin verdiği davetiyeleri alacağımız gişeyi bulmak için motorlarla pisti turladık ona da OK. ama gişedeki ilgisiz adama sıralama turlarının bitmesine çok az kaldı biletleri alabilir miyiz diyorum. adam bana zaten bitti o seredemessin diyor (saat 14:30). gelde ayar olma burda bir tarafımızı yırtıyoruz motoGP diye bırakın ya bu zihniyetle olmaz.
    ==============================

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    richy, madem bulmak bu kadar zor oldu, biz faydalanalım bari, TMF gişeleri pistin neresinde?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

@olcan138
    yarın gidicen göreceksiniz, motosiklet için park alanı var ve motosiklet resmi ile ok çıkarmışlar o tarafa doğru giderseniz bulamıyorsunuz
    yani motosiklet tablesı sağ tarafa götüyor siz sapmadan ana giriş kapısına giderseniz biletleri alabilirsiniz.
    bir pist resmi bulunda editliycem.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Buyur:

Yani ana tribünün önünde standlar kuruluyor zaten, onlardan birinden mi alacağız?

Kırmızı noktalı yerdeki gişeden garanti.com.tr den aldığınız bileti veya paralı biletinizi,
    ok ile işareti ile gösterdiğim yolun başından ise dergilerin verdiği biletinizi alabilirsiniz.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Anlatım için teşekkürler, ismini belirterek yarınki MotoGP buluşması başlığına da koydum verdiğin tarifi. Eminim birçok kişinin işine yarayacak, vakit kazandıracaktır. Teşekkür ederim tekrar.
    Yarın görüşmek üzere.

@olcan138
    önemli değil.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaslar binlerce motoruz.gösteri düzenleyip moto gp nin kaldırılmasına engel olalım
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu bürokrasiyle bu zihniyetle maalesef bu ülkede herşey çok ama çok zor olur.sadece şirinevler bahçelievlerde yol yapımı için mütahit firmaya verilen rakam.(ki zannedesek iptal oldu.)yaklaşın 190.000.000euro. diğer taraftan yandaşlara.!!!!yoldaşlara!!!hemşerilere verilen ihalalar milyonlarca dolar eşiğinde.bu klasik türkiye cumhuriyeti manzalararı..yazmaya gerek yok..herkez biliyor.biz motogp ye ailece gittik her yıl bu yıl da olduğu gibi.bu yıl seyirci rakamları çok ta fena değildi.ama hakkımız da bu değil...ha çek cumhuriyetinde yapılan yarışta bile seyirci 85.000 civarı oluyor.BRNO PİSTİ.ama arkadaşlar orası çek cumhuriyeti...kozmo bir ülke değil.kültür eğitim olayı.ki biz motogp den sonra mecidiyeköy otobüslerine binmiştik.ve GS STADIN ÖNÜNDEN GEÇTİK...NE Mİ GÖRDÜK SEYİRCİ KALİTESİ FARKI İNANILMAZDI.YANİ MOTOGP SEYİRCİSİ VE FUTBOL SEYİRCİSİ.anlatmaya çalıştığım konu şu...ülkemiz yaklaşık tahminen 70.000.000 da olsa siz bunun 50.sini çıkarın..eğitim kültür unsurları...geriye kalır 20 si...yani uzatmayalım İSTANBUL PARK TA MAKSUMUM SEYİRCİ SAYISI ASLA 60.000..BİLEMEDİK...65.000 GECMEYECEK.Kİ BU RAKAM BİZİM İÇİN MUHTEŞEM BİR RAKAM.AMA BURADA KONU SEYİRCİ DEĞİL...ORGANİZASYON BOZUKLUĞU...YANİ BİZ BU İŞİ BECEREMİYORUZZZZZZZZ......GÖNLÜM MOTOGP NİN BİZDE KALMASINDAN YANA..NE OLUR MOTOSİKLET FEDERASYONU ;BİZ YIRANDIK DEYİP..YORULDUK DEYİP BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYIN..MAZERET ÜRETMEYİN.DİĞER YETKİLİLER SİZE DE SESLENİYORUM.PİSTİMİZ MUHTEŞEM...VE BU İŞİ GERÇEKTEN MOTOSİKLET TUTKUSUNU DOĞUŞUNDA RUHUNDA YAŞAYAN MOTOSİKLET SEVDALILARI İNSANLARIMIZ VAR....İSTANBUL PARK TA DAİM MOTOGP OLMALI...DAİMA.....

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    okyanusu geçip de derede boğulmak buna denir...

yazıklar olsun bunu başaranlara!!!
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)