Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Düzce'ye yarış pisti yaptırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Sofuoğlu, "Yeni pisti Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapmaya karar verdik. İnşallah pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor" dedi.

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni yarış pistini Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapma kararı aldıklarını bildirdi.

Sofuoğlu, sosyal paylaşım sitesi hesabında paylaştığı mesajda, yeni yapılacak pist için birkaç aydır farklı yerlerde incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Yeni pisti Cumayeri'nde yapmaya karar verdiklerini bildiren Sofuoğlu, "İnşallah pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor. Dozerler piste giriş yapacaklar. Allah nasip ederse mayısta ilk asfaltı atmayı, haziran ya da temmuzda Türkiye Şampiyonası'nın bir ayağını burada gerçekleştirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sofuoğlu, pistte sadece motosiklet değil, otomobil yarışlarının da yapılabileceğini belirterek, şunları paylaştı:

"Her türlü pist yarışlarının yapılabileceği, güvenlik olsun, tasarım olsun bu alanlarda dünya standartlarında özel bir parkur hazırlanacak" diye konuşan Sofuoğlu, pistte motosiklet dışında otomobil yarışlarına da uygun olacağını vurguladı.

Kaynak: Ntv.com.tr

Sofuoğlu’na ‘ağaç kesecek’ tepkisi

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu sosyal medya hesabından Düzce’nin Cumayeri’nde yapılacak yeni pistle ilgili bilgi verdi.

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna ile görüşüp pistin yapılacağı bölgeyi haritadan inceleyen Sofuoğlu, daha sonra pistin yapılacağı Çubuk Orman ve Şeker Ahmet mevkilerini gezdi. Sofuoğlu, Facebook’tan yeni pist alanının yukarıdan çekilen fotoğrafını paylaştı.
    Sofuoğlu, “Önümüzdeki Pazartesi ilk çalışmalar başlıyor. Dozerler piste girişi yapacaklar. Mayıs’ta ilk asfaltı atmayı ve Haziran ya da Temmuz’da Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını burada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Pist sadece motosiklet pisti değil, Otomobil ve diğer pist yarışlarının yapılabileceği dünya standartlarında özel bir parkur olaçak. Pistin dizaynını bizzat ben kendim yapacağım. Bütün çalışmalarıyla A dan Z’ye kendim koşturup uğraşacağım” diye yazdı. Ancak Sofuoğlu’nun paşlaşımının ardından bazı kişiler ağaçların kesileceğini belirterek tepki gösterdiler. Sofuoğlu ise tepkiler üzerine bölgenin çalılık olduğunu, ağaç kesilmeyeceğini açıkladı.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Düzce'mize hayırlı olsun o zaman şimdiden

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    iyi o zaman ben yakınım rahat gidebilirim

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul Park aklıma geldi. Ah ulan Antalya'ya yapıcaklardı zamanında ne güzel, gittiler İstanbul'a yaptılar. Şimdi oto pazarı oldu zalımın yeri.

Düzce'ye de hayırlı uğurlu olsun. Ne güzel bakarsın Toprak'ta zamanı gelince Antalya'ya bir pist yaptırır.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yapılırken masraflar not edilir.
    Yapıldıktan sonra tarife uygulanır.
    Tur başına para (EURO) istemezlerse gelin yanıma.
    Kimse "ben yaptım gel baba yardır burada" diye pistin kapılarını açmaz.

Parası olan zaten pist buluyor.
    Olmayanda trafikte otobanda bariyerlerde parçalanıyor.
    EnesBeyter ve Kamikazee bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul Park'ta internet seans alımında 20 dakikası 250 tl. Kapıda seans alırsan 350 tl.

Bu pistinde bedava olmasını kimse zaten beklemez diye düşünüyorum. Ama bir İstanbul Park parasıda istemezler.

Keşke böyle bir pist Antalya'da da yapılsa.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Memleketime hayırlı uğurlu olsun. Anadolu insanı yürüsün, gençlere imkan verilsin "analar ne evlatlar doğurmuş" dünya alem görsün.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Resimdeki yerler agaclik mi telefondan görülmüyor. Oyle ise insallah kesmezler onlari

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Pistin parasını kim karşılıyor acaba merak ettim..

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    4. Defa Türk halkına dünya Şampiyonluğu getirmiş knn54 , bu pist öğrencileri için okul olacak.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlısı olsun pist İstanbul park gibi uluslarası bir pist mi olacak yoksa kenan ın antreman yaptığı sakaryada ki pistin biraz büyüğümü olacak gerçi otomobil yarışları ve tmf yarışları yapılacak denmiş güzel bir şey ortaya çıkar inşallah bende merak ettim bekleyip göreceğiz
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Parası olan zaten pist buluyor.
    Olmayanda trafikte otobanda bariyerlerde parçalanıyor.

Sevgli Kardeşim,

Parası olmayan adam değeri 20-80 bin lira arasındaki makinalarla otobanda gazlayabiliyorsa , piste girmemek tamamen o kişinin tercihidir. Bunun para ile alakası olduğunu sanmıyorum.

Pistler elbette ticari mekanlardır ve giriş için bir bedel ödenmesi gayet doğaldır. Türkiyedeki problem, mevcut 3 pistten birinin kapalı , diğerinin aşırı bakımsız ve üçüncüsünün fahiş derecede pahalı olmasıdır.

Yapılacak bu yeni pistin Avrupadaki pistler gibi günlük kullanımının 150 TL ler civarında olması pek çok motosikletseverin pist ile tanışmasını ve pistte sürme keyfini tatmasına olanak sağlayacaktır. Umarım İstanbul Park ın düştüğü hataya düşüp aşırı yüksek fiyatlar uygulamazlar.

Sevgilerimle
    EnesBeyter bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Oocan!!!
    Sen nerdesin kuzum?
    Bıraktın gittin bizi buralarda tek başına!

Özlettin yahu!
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Kendi adıma piste çıkıp gazlamak için değilde çeşitli tmsf yarışlarının vs organizasyonların yakınıma gelmesi olarak bakıyorum güzel bi durum

Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki yerler agaclik mi telefondan görülmüyor. Oyle ise insallah kesmezler onlari
    Resimde bi bölge ağaç gibi görünüyo ama ben de az çok biliyorum bölgeyi daha çok çalılık denebilir

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun pist İstanbul park gibi uluslarası bir pist mi olacak yoksa kenan ın antreman yaptığı sakaryada ki pistin biraz büyüğümü olacak gerçi otomobil yarışları ve tmf yarışları yapılacak denmiş güzel bir şey ortaya çıkar inşallah bende merak ettim bekleyip göreceğiz
    İstanbul park kadar olmasa da belli başlı organizasyonların yapılabileceği bi pist olur diye düşünüyorum. Bakalım yapılınca göreceğiz
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yamaha Dadaş Motor Düzce ye ne zaman gitsem Kenanı hep oralarda görürdüm.. 2013 Nisan ayına ait foto..MT07 teslim almaya gitmiştim birde baktım bizim Kenan...sanki 40 yıllık dost gibi herkese sıcak davranır hiç kalp kırmaz...adam beyefendi aile terbiyesi almış bunu bilir bunu söylerim...

bende Düzceye aşığım işin gerçeği...

.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Vatana millete hayırlı olsun.
    Kenan daha çok eğitim amaçlı düşünüyor sanırım bu pist konusunu.
    Memleketine yakın bir yer tercih etmesi bana böyle düşündürdü.

Aslında bir kaç girişimci daha çıksa ortaya süper olacak.

Özellikle Akdeniz bölgesi en az 3 pisti taşır.
    Ülkemizde ki motosiklet kullanıcılarının çoğu orada ama yetkililerden bile akdenizle ilgil bir şey duymadım.
    Her şeyi Kenan yapacak değil ya!

İstanbulpark motosiklet sporcusu olanlara ya da olmak isteyenlere en az 10 yıl kaybettirdi.
    Kenan'ın yaptığı telafi yolunda atılmış büyük bir adım.
    Birileri gerisini getirmeli.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Keremma1543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 > Kawasaki Z750R
    Çok ağaç var gibi duruyo..:/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)