Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu: Lise 2'de motosiklet ve motosiklet yarışçısı olma hayalim başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Kenan Sofuoğlu, "Defterime sürekli sadece imza atardım. Arkadaşlarım sorduğunda 'ünlü bir yarışçı olduğum zaman iyi bir imza atmam gerekir' diye cevap veriyordum" dedi.

Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Kastamonu'daki doğa kampında kalan gençlere ATV ile gösteri yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca geliştirilen "Büyük Adımlar" Projesi kapsamında Kadıdağı Doğa Kampı'nı ziyaret eden Sofuoğlu, gençlerle bir araya geldi. ATV ile bir süre şov yapan Sofuoğlu, spor spikeri Erdoğan Arıkan'la söyleşiye katıldı.

Sofuoğlu, söyleşide yaptığı konuşmada, çocukların ufak yaşlarda spora başlaması gerektiğini belirterek, kendisinin böyle bir imkanının olmadığını söyledi.

Ailesinde sporu bilen kimse olmadığını, daha çok motosiklet tamir etmeyi ve motosikleti kaçırıp kullanmayı bildiklerini ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu:

"Ortaokulu bitirdiğimde elektroniğe çok hevesliydim. Elektrik üzerine endüstri meslek lisesine gitmiştim. Lise 2'ye geldiğimde planlar değişmeye başladı çünkü motosiklet ve motosiklet yarışçısı olma hayalim başladı. Lise 2'de hocamdan büyük fırça yemiştim. Defterime sürekli sadece imza atardım. Arkadaşlarım sorduğunda 'ünlü bir yarışçı olduğum zaman iyi bir imza atmam gerekir' diye cevap veriyordum. Hayallerim gençliğimde zaten belliydi."

"Çok çalışmak gerekiyor"

Sofuoğlu, telafisi olmayan bir spor yaptığını vurgulayarak, yarışların 45 dakika sürdüğünü, ufak bir hatayla her şeyin bittiğini ve sıfır puan alındığını anlattı.

Spor spikeri Arıkan'ın 'yetenek mi, çalışmak mı' sorusu üzerine Sofuoğlu, şunları kaydetti:

"Dünya şampiyonu olmak için ne gerekiyor' sorusu sorulduğunda 3 şey söylüyorum. Her şeyin başında bir, yeteneğinizin olması gerekiyor. Hangi dalı yaparsanız yapın. Yaptığınız sporun başında yetenek ve sonra da çok çalışmak gerekiyor. Çok çalışmak gerekiyor ki yeteneğinizi geliştirebilesiniz. En son gereken şey ise tecrübe. Hepsi birleştiği zaman şampiyonluk geliyor. İnanıyorum ki motor sporlarında bizde bu vardı."

Sofuoğlu, söyleşinin ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sofuoğlu 4'üncü şampiyonluğu istiyor

Dünya Süpersport Şampiyonasında 3 kez şampiyon olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, rakipleriyle arasındaki puan farkını kapatarak 4'üncü şampiyonluğu elde etmek istiyor.

Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2013 sezonunun istediği gibi başlamadığını belirterek, İspanya'daki yarışta motosikletinin bozulması ve İtalya'daki yarışta düşmesi nedeniyle sıralamada gerilere düştüğünü söyledi.

İtalya'da kazandığı yarışla ilk sıradaki rakibi Sam Lowes'a puan olarak yaklaştığını anlatan Sofuoğlu, "Önümde daha 7 yarış ve kapatmam gereken 34 puan var. Kolay bir sezon olmayacak ama mücadelemize devam edeceğiz, nasipte varsa şampiyonluğa ulaşacağız" dedi.

Sofuoğlu, bugüne kadar Dünya Süpersport Şampiyonasında 3 kez şampiyonluk sevinci yaşadığını hatırlatarak, "Önümüzdeki sezon farklı bir kategoride yarışma ihtimalim var. Şu an netletmiş bir şey yok. Farklı kategorilerde yarışabilmek biraz bütçeye ve sponsora bakıyor. Onun için bunu zaman gösterecek" diye konuştu.

"Yeni sporcular yetiştiriyor"

Sofuoğlu, aktif spor yaşamının dışında elinden geldiği kadar gençlere motor sporlarında destek olmaya çalıştığını anlatarak, yetiştirdiği öğrencilerin ileride iyi yerlere geleceğine inandığını belirtti.

Dünya Şampiyonasında yarışan tek Türk sporcu olduğuna vurgu yapan Sofuoğlu, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki 3-5 sene içinde inanıyorum ki bu sayı çoğalacaktır. Bir yerlere gelebilmiş sporcular olarak, elimizden geldiği kadar gençlere destek olmaya çalışacağız. Spora gönül vermiş ya da vermemiş bütün gençlerimizin yanında olacağız. Onları spora yönlendireceğiz."

Kaynak: AA - EurosportTR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Talihsiz gezi parkı açıklamaları ve ortaya koyduğu tavırdan sonra artık taktir ve takip etmediğim bir sporcu.
    satoyama, fabrisio, THE_LANCET ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sponsorlar beynini korumayı düşünmüşler...

Haliyle motosiklet olamayınca motosiklet yarışçısı olmuş, ilk cümleden böyle bir anlam çıkıyor .

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Moto Gp için cok yarışmak istiyor fakat. yarışamıyor. yarışamayacakta.
    en büyük başarısı buraya kadar kanımca..
    Toprak için Daha bir umutluyum ben..

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Ne kadar şan şöhret başarı sahibi olsanda,insanların kalbinin bir kenarında yer bulsanda ,onlar gibi düşünmediğin için,nefret edilmek an meselesi oluyor insanın

Öncelikle saygı..
    fabrisio bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar şan şöhret başarı sahibi olsanda,insanların kalbinin bir kenarında yer bulsanda ,onlar gibi düşünmediğin için,nefret edilmek an meselesi oluyor insanın

Öncelikle saygı..
    Kişi kendinden bilir işi. O yüzden Kenan'dan nefret ettiğimizi düşünüyorsun.

Kenan'ı senelerdir takip ediyorum, benim hayat görüşümle taban tabana zıt bir görüşe sahip olsa da bunun için asla yargılamadım onu. Her zaman da destek vermeye, yarışlarını izlerken hop oturup hop kalkmaya devam ettim. Ama milleti kin ve nefretle birbirine kırdırmak isteyen ve kendi hayalindeki ülke gerçekleşmesse ülkenin yangın yerine dönmesini arzulayan birine açık destek verirse tepki görmesi kaçınılmazdır.
    pistolpitt, Deryali, alp_tunay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "İki insan Çeşidi Vardır: Zaman Geçtikçe Hatalarıyla Yüzleşen, Zaman Geçtikçe Yüzsüzleşen !" - Mehmet Akif Ersoy

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birakin adami yerden yere vurmayi.
    Bu delikanli herne siyasi vede dini göruse sahip olursa olsun her basarili yaristan sonra dunya arenasinda Turkbayragi ni dalgalandiriyor .Gezi olaylariyla ilgili fikirleri kendisini ilgilendirir ;Sizin gibi dusunmuyor diye asagilamayin .Yorumlariniz insani vede vicdanli olsun .Birde anlamayamadigim birsey var adam namaz kiliyor dini inanclari kuvvetli olunca size ne oluyorki .Birileri kalkip uluslararasi basarilara imza atsa vede baska biri sirf icki iciyordiye bu adami asagilasa nolurdu acaba .Arkaaslar hepinize bir tavsiyem var: Banu avar izleyin ,ne sizci nede bizci nede onlarci ,dogrucu bir kadin
    kalin saglicakla
    oyunageldim ve superglue54 bunu beğendiler.
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    bu herif bile parmak arası terlikle atv sürüyorsa apaçiden farkı yoktur benim gözümde önce ekipman giyilir sonra motorun üzerine çıkılır...
    ero__ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kenan sonuna kadar yanındayız. Siyasi görüşünden sporcu seçen zihniyet düşünsün.
    oyunageldim bunu beğendi.

Alıntı lubof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birakin adami yerden yere vurmayi.
    Bu delikanli herne siyasi vede dini göruse sahip olursa olsun her basarili yaristan sonra dunya arenasinda Turkbayragi ni dalgalandiriyor .Gezi olaylariyla ilgili fikirleri kendisini ilgilendirir ;Sizin gibi dusunmuyor diye asagilamayin .Yorumlariniz insani vede vicdanli olsun .Birde anlamayamadigim birsey var adam namaz kiliyor dini inanclari kuvvetli olunca size ne oluyorki .Birileri kalkip uluslararasi basarilara imza atsa vede baska biri sirf icki iciyordiye bu adami asagilasa nolurdu acaba .Arkaaslar hepinize bir tavsiyem var: Banu avar izleyin ,ne sizci nede bizci nede onlarci ,dogrucu bir kadin
    kalin saglicakla
    Alıntı superglue54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan sonuna kadar yanındayız. Siyasi görüşünden sporcu seçen zihniyet düşünsün.
    Spora siyaseti bulaştırmaya da hakkı yok bana göre. Madem siyaseti bulaştırıyor %30 oy veren kesimin sporcusu olsun o zaman. Ampul logolu bayrak dalgalandırsın. Siyaseti alet ederek bir yerlere gelen kişi (adam diyemiyorum) benim için ülkemin sporcusu değildir, olamazda...
    fabrisio bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X 600 RR / CBF 150
    bu konuda çok haklısınn bizz siyasete bakmıyoruzz kişinin yaptıgı spor başarısına bakıyoruz ... bu yüzden hadi kenan tapa gaza devam....

Siyaseti karıştıran ben (biz) değiliz zaten bizzati şahsiyetin kendisidir. O yüzden benim sporcum değildir. Sırf onun yüzünden istanbul parka gitmeyeceğim bu sene. Seneye de inşallah yarışamaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler