Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2021 YAMAHA TRACER 7 YAN ÇANTA ÖNERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Merhabalar, hayatımda ilk kez yan çanta alacağım ama hiçbir bilgim yok.

-Motosikletim 2021 model Yamaha tracer 7, uzun yolda kullanmak amaçlı bir yan çanta ve yan çanta demirine ihtiyacım var.
    -Önerileriniz var mıdır?
    -Yan çanta seçilirken nelere dikkat etmeliyiz?
    -Yamaha Orjinal yan çantalarını önerir misiniz?
    -Yan çanta demiri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende Tracer7 var. Sert orijinal yan çantaları İLE birlikte ikinci el aldım.

Bu yan çantalar motorun boyutlarına çok iyi uyuyor. Tracer 700 veya 7 alüminyum yan çantalara uyum sağlayacak kadar büyük bir motosiklet değil.

Bendeki çantaların avantajı montaj demirlerinin olmayışı. Arka tarafa takılan iki tane askısı var, aşağıdan da yolcu ayaklığının üzerine oturan büyük bir tırnak yapmışlar, çantalar yokken motorun üzerinde adeta hiç bir şey kalmıyor.

Ben beğeniyorum, şu an için kaç para bilemiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Gerçekten güzel duruyor lakin tekinin fiyatı yaklaşık 11.000 TL. Bu da benim bütçemi çok fazla aşıyor. Benim amacım mümkün olduğunca fiyat/performans ve ucuz bir şey bulmak. Bulabilirsem amacım çantalar ve demir dahil işin içinden 5-7 K arası çıkmak. "Drybag" denilen tarzda çantalarda aklımı almıyor değil ama nedense güven veriyormuş gibi durmuyorlar.

Drybag dediğim tarz buna benzer.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Aliminyum yan çanta almayın hoş durmuyor Tracer'da.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    aliexpres seçeneğinede bak.tr den aksesuar alma işi bitmiştir.motor koruma aldım aliden 600 tl kargo dahil 200de vergi 800 oldu.yamahada 4100tl ve daha kötüsü aynısı resmen.kumaş yada plastik çanta bence burdakiler kadar pahalı olmicaktir 3te1 fiyatına gelir diyorum meraktan şu am girip bakıcam

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Ben V stromumda Givi E41N Keyless modelini kullanıyordum, taş gibi çanta seti. 180 e çık otobanda, rüzgarda bile tık demez. 5 senede 5-6 kere kullanmışımdır, sadece uzun yolda o da tabi. Motorumla kaza geçirdim pert oldu, çantalar pırıl pırıl duruyor. Sıfırı 8-9 bin lira, ama uygun fiyata veririm düşünürseniz. Tabi yan çanta taşıma demiri almanız lazım.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Orijinal tavsiye ederim. Orijinal dışındakileri yakıştıramıyorum.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orijinale para verme, gerçekten çok sinir bozucular. Hiç kullanışlı değil, ve dayanıklı da değil. İçine uyku tulumunu bile zor sıkıştırırsın, çanta su alacak gibi aralık görünür. Ayrıca en ufak sürtünmede çizilirler.

Fikir olması açısından kullandığım çantalar:
    https://www.motorumla.net/yamaha-tra...tur-cantalari/
    espresso, Thracian ve geziniyorum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Öncelikle bu konuyu açmama sebep olan sizin blogunuz . Gerçekten çok güzel bilgiler ve anılarla dolu, yavaştan karavan zehrini de aldım lakin ona daha yıllaaaarım var, bunun için teşekkür ederim. Shad advanture seti güzel görünüyor lakin Türkiye'de satışını bulamadım. Şuanlık aklımda Shad SH36 yan çantaları gözüme kestirdim, uygun fiyatlı. (sıfırı demir dahil yaklaşık 7k )
    inzell bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim. Umarım karavana da geçersin, onun tadı da başka...
    Sanırım geçen gün Hasanpaşa'dan geçerken bir dükkanın vitrininde yeni Shad'ları görmüştüm. Shad Türkiye distribütörü olabilirler. Eskiden distribütör yoktu ama şimdi birileri distribütörlük almış olabilir.
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı geziniyorum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, hayatımda ilk kez yan çanta alacağım ama hiçbir bilgim yok.

-Motosikletim 2021 model Yamaha tracer 7, uzun yolda kullanmak amaçlı bir yan çanta ve yan çanta demirine ihtiyacım var.
    -Önerileriniz var mıdır?
    -Yan çanta seçilirken nelere dikkat etmeliyiz?
    -Yamaha Orjinal yan çantalarını önerir misiniz?
    -Yan çanta demiri alırken nelere dikkat etmeliyiz?
    Orijinal yan çanta öneririm, Tracer 900 için, eski motorum olan tracer 700'den kalan orijinal sert çantaları kullanmaya devam ediyorum çünkü rahat rahat özel eşyalarımı kilitleyip bırakıyorum, kask almıyor ama ince yapısı sayesinde motorda çok güzel duruyor. Eski motorumdan kalan orijinal yan çanta demirlerini satıyorum bilginiz olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler