Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PCX 150 uyumlu iridyum buji tavsiyesi arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır
    Honda PCX uyumlu iridyum buji arıyorum.
    Ne yazık ki inernette honda pcx ile uyumlu olduğunu iddaa eden bir sürü buji çeşiti var ve honda pcx kullanım kullavuzundada hangi buji ile uyumlu olduğunu bulamadım.ne yazık ki NGKnın kendi sitesindede ilginç bir şekilde honda PCX diye bir motor yok bunun dışında tüm motorlarla uyumlu bujileri listelemişler tek tek.
    İridyum buji istememin sebebide motorumun zaten bakımı geldi bujisi değişecek,iridyum buji takayım dedim zararı olmaz ufakta olsa faydası olabilir belki.
    İnternette en çok denk geldiğim Honda pcx uyumlu olduğu söylenen 2 iridyum bujinin linkini aşağı atıyorum,siz hangisini tavsiye edersiniz veya hangisi daha uyumludur biliyormusunuz ?
    Teşekkür ederim
    https://urun.n11.com/buji/honda-pcx-125-150-cpr7eaix-9-ngk-iridyum-buji-P399079357
    https://urun.n11.com/yedek-parca/honda-pcx-150-ngk-iridyum-buji-cr9eix-P265681043

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Honda PCX kullanıcısı yokmu hiç yardımınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu heves nedendir açıkçası merak ediyorum.

Orjinal bujiniz yeterince verimli çalışıyor, iridyum bujinin esprisi ateşlemeden kaynaklı elektrod yıpranmasının önüne geçerek kullanımdan kaynaklı performans kayıplarını engellemeye çalışmak, kullanım ömrünü uzatmaktır.

Eğer ki orjinal bujinizi motosikletiniz daha az yaksın veya daha iyi gitsin diye iridyum tip ile değiştirme çabasındaysanız değişimini önermiyorum.

Lakin sizin gibi düşünen ve bu konuda ısrarcı olan müşteriler de olduğundan birçok serviste alternatif olarak uyumlu iridyum kaplama bujiler satılmakta. Kısacası, bir yetkili servisi arayarak NGK' nın uyumlu iridyum bujisinin kodunu sorarak öğrenebilir, hatta karşılaştırma ve orjinallik garantisi için oradan almayı veya fiyat sormayı da tercih edebilirsiniz. En kesin ve net cevabı yetkili servis yedek parça bölümünden öğrenebilirsiniz. Kesin emin olmak için birden fazla yetkili servisi aramayı da ihmal etmeyin.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/97119-standart-iridyum-buji-nedir-gerek-varmidir.html

İncelemeni tavsiye ederim.
    BlackBaron bunu beğendi.

heves değil ben bir mucize beklemiyorum iridyum bujiden sonra motor uçucak gibi düşüncelerimde yok.uzun ömürlülük açısından ve ufak tefek artıları olur genede.
    Tavsiyeniz için teşekkürler en iyisi arayıp servislere sormak dediğiniz gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

evet o konuyu okumuştum ancak gerçekliğine emin olmadım.bir sürü farklı görüşler var.
    Motorun gücünü 20 beygir attırdığını iddaa etmişiniz bunu test ettinizmi ? ettiyseniz hangi motorla test ettiniz ve top speed`te nasıl bir değişiklik oldu ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı iso227 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heves değil ben bir mucize beklemiyorum iridyum bujiden sonra motor uçucak gibi düşüncelerimde yok.uzun ömürlülük açısından ve ufak tefek artıları olur genede.
    Tavsiyeniz için teşekkürler en iyisi arayıp servislere sormak dediğiniz gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

evet o konuyu okumuştum ancak gerçekliğine emin olmadım.bir sürü farklı görüşler var.
    Motorun gücünü 20 beygir attırdığını iddaa etmişiniz bunu test ettinizmi ? ettiyseniz hangi motorla test ettiniz ve top speed`te nasıl bir değişiklik oldu ?
    Ben mi +20 beygir iddia etmişim?
    Bi yanlışlık var sanırım. Yazıyı alıntıdır diyerek paylaşmışım. Benim yazım değil yani...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Arkadaş nasihat istemiyor sorunun karşılığını istiyor,
    Motorunun orjinal bujisi; cpr7ea-9 olması gerek,
    ngk nın iridyum upgrade listesine şurdan bakacak olursak;
    https://www.ngkpartfinder.co.uk/files/NGK_Upgrades.pdf
    CR7EIX olacak. üstteki yani.
    Ben 2014 pcx imde kullandım bir farkını görmedim. Psikolojik olarak rahatlattı sadece

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)