Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu kaska para veren var mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar kasklara bakıyordum bir öyle bunu gördüm şoke oldum anladım artçıya filan verilir ama http://www.motosikletim.com.tr/urun/...acik-kask.aspx bu kadar paraya gidin çene açılır alın biraz daha güvenli olur buna göre yahu neden shoei bunu üretiyor ki gitsin bunu üretmesin.Diğer kaskları biraz ucuzlatsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açık kaska okadar para vermem doğrusu gider kapalısını alırım

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Bi abimden değişik bi soru aldım bu kaskların saçma olduğunu söylerken. Sen kaç defa kaza yapan ve kaskının çene veya çeneye yakın bi kısmını çarpmış adam gördün diye. Bilmiyorum hala düşünürüm, hala kaza videolarına bakarım. (şehir içinde olan kazalardan bahsediyo tabi)
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

öyle şey mi olur ya ya fırladın çenene ben gördüm adamın kaskı olmasa çene dağılacaktı

Motosikleti
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle şey mi olur ya ya fırladın çenene ben gördüm adamın kaskı olmasa çene dağılacaktı
    tamam sakin olabilirsin ben henüz şahit olmadığımı belirtmiştim, bu kaskı kullanın muhteşemdir falan tarzı yorumlarda bulunmadım
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    BEN. direk çenemi vurdum asfalta
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Yav şahit olmadın diye olmayacak diye bişi yok. Benim mondial vardı gidonunun burnu bile sürtmüştü nasıl olduysa

http://www.alalimsatalim.com/fotos/1...ial150hs-4.jpg

farların üstünde 2 tane küçük far var onun ortası sürttü düşünebiliyomusun herşey olabilir

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi abimden değişik bi soru aldım bu kaskların saçma olduğunu söylerken. Sen kaç defa kaza yapan ve kaskının çene veya çeneye yakın bi kısmını çarpmış adam gördün diye. Bilmiyorum hala düşünürüm, hala kaza videolarına bakarım. (şehir içinde olan kazalardan bahsediyo tabi)
    Ben bir kere motor kazası gördüm o da şöyle oldu ;
    İzmir-Urla yolunda, yoğun trafik var. Yol çift yön gidiş-geliş. Bende kız arkadaşımda sıcaktan bunalmışız, dedim bari dalayım iki şeridin arasına en azından azda olsa rüzgar serinleriz.
    Ben iki şerit arasında ağır usul giderken, yolun en sağını kullanan motorcu arkadaş, benim ondan daha seri ve daha rahat ilerlediğimi görünce o da atladı iki şerit arasına.
    Aynadan bakıyorum kaptırdı geliyor. Karşı şeridi ortalayarak beni solladı. Ama bayağıda hızlı...
    Her neyse bu tam iki şeridin ortasına giriyorum derken, trafikten bunalan bir amca sinyalini vermeden, yolun karşı tarafındaki otopark alanına dalmak için manevra yaptı.
    Bu elemanda korna fren falan derken, ne kadar yavaşlasada duramadı tampondan girdi arabaya.
    Yüz üstü yere düştü. Bende direk motoru kenara çekip yanına koştum.
    Eleman ayağa kalktı, emniyeti açık olan kaskını çıkardı, çenesi kıpkırmızı.
    Yani o abini fazla dinleme derim
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Arkadaşlar anımı paylaştım ve marushinin kapalı motogp kaskını kullanıyorum, sadece düşündüren bir soruyu söyledim size biraz saçmalaştı bence konu

Aslında şöyle bir kazada çeneyi vurmak muhtemel

Ana yolda gidiyorsunuz ve yan yoldan çıkan arabanın ön çamurluğuna vurdunuz motosikletten havalanıp yüz üstü asfalta düştüğünüzde %80 çenenizi asfalta vurursunuz. Bunun sebebide düşerken kafanızda oluşacak eylemsizlik hareketiyle kafanızın düşüş yönüne aksi istikamete yönelmesidir

Umarım anlatabilmişimdir youtube da aradım ama o tip bir kaza videosu bulamadım ne hikmetse

Motosikleti
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şöyle bir kazada çeneyi vurmak muhtemel

Ana yolda gidiyorsunuz ve yan yoldan çıkan arabanın ön çamurluğuna vurdunuz motosikletten havalanıp yüz üstü asfalta düştüğünüzde %80 çenenizi asfalta vurursunuz. Bunun sebebide düşerken kafanızda oluşacak eylemsizlik hareketiyle kafanızın düşüş yönüne aksi istikamete yönelmesidir

Umarım anlatabilmişimdir youtube da aradım ama o tip bir kaza videosu bulamadım ne hikmetse
    Bu kaskı savumuyorum. Ama nedense dediğin kazanın tam aynısını yaşadım ne hikmetse ve öyle bişey olmadı o yüzden shoi markasının bişey bilmeden saçma bir kask ürettiği söylenemez birşey bence

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu kaskı savumuyorum. Ama nedense dediğin kazanın tam aynısını yaşadım ne hikmetse ve öyle bişey olmadı o yüzden shoi markasının bişey bilmeden saçma bir kask ürettiği söylenemez birşey bence
    Özetle böyle kaska bu kadar para verilmez

Kurtarayım seni bari içim acıdı
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özetle böyle kaska bu kadar para verilmez

Kurtarayım seni bari içim acıdı
    ALLAH RAZI OLSUN

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer

Medeni insanların yaşadığı bir ülkede, evi ile işinin arasında motosikletlerin kullanılabildiği böyle bir yolda 125c bir commuter ile seyahat eden birisi bu tarz ve güvenilir bir markanın kaskını almak ister.
    crxforever bunu beğendi.
    Ride it like you stole it!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://ih2.redbubble.net/image.48135...x550,075,f.jpg

Medeni insanların yaşadığı bir ülkede, evi ile işinin arasında motosikletlerin kullanılabildiği böyle bir yolda 125c bir commuter ile seyahat eden birisi bu tarz ve güvenilir bir markanın kaskını almak ister.
    Kaç kişi yukarıdaki yolu kullanıyorki bu kask ticari olsun?

Motosikleti
    ben bir bakış açısı getirdim. kullanan kişi sayısını bilmiyorum

Yahu savunuyorsun demedim ki ben yoksa yazdım da ben mi göremiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir bakış açısı getirdim. kullanan kişi sayısını bilmiyorum
    Kim neyin derdine düşüyosa alan alır bence çoğu kişi de alır. Adamın parası vardır açık kask almak istiyodur niye ucuz alsınki bunu alır bence güzel bi kask

Motosikleti
    Bu fikrine katılıyorum dostum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evimizde farklı özelliklerde 300-500 euroluk kasklardan 3-5 tane olmadığı için bu kaskı kim neden alır,nerede kullanır meselesini anlamamız biraz zaman alıyor tabi.
    Altınızda touring motosiklet, arkanızda eşiniz, sakin sakin geziye çıkarsanız birgün dersiniz:
    "şu açık kasklardan alalım ağaçlar-çiçekler koklaya koklaya gideriz..."
    anaconda84 bunu beğendi.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)