Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Neden Fazla Yakıt Tüketir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yeni Gilera Runner 180 sp Arıyor :)
    Eskiden 25 kuruş yakan Motorum şimdi 40 kuruş yakıyor. 9000 km de hiçbir bakıma girmedi. ve hiç bir parça değişmedi.
    Bir Tek yağ ekledim. Başka hiç bir işlem yapmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kendin yazmışsın işte hiçbir bakıma girmedi diye. Sadece yağ değiştirmek olmaz adam gibi bakım yapılması lazım. Belki karbüratör ayarı bozuktur.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Motorun fazla benzin tüketmesi zengin karışla meydana gelir.. Zengin karışımda karbüratörde meydana gelen ayarsızlıktan olur.Karbüratörünüzü temizletin ve ayarını yaptırın sorununuz kalmayacaktır

Motosikleti
    Yamaha mt-03/ Piaggio Beverly 250 ve 500
    Belkide benzine gelen zamlardan dolayıdır
    motor aslında aynı yakıtı tüketir ama kuruş hesabı değişir bu yuzden 30 kuruş elli kuruş yerine yüz kilometrede yakılan benzin miktarını ölçmek daha mantıklı diye düşünüyorum. Yine de o derece bir fark hava filtresinin temizlenmemesinden dolayı da oluşabilir diye düşünüyorum. yeterince hava alamayan motor zengin karışım yakabilir?

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı ennes07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden 25 kuruş yakan Motorum şimdi 40 kuruş yakıyor. 9000 km de hiçbir bakıma girmedi. ve hiç bir parça değişmedi.
    Bir Tek yağ ekledim. Başka hiç bir işlem yapmadım.
    Sat kurtul al kendine dalyan 150 keyfine bak..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat kurtul al kendine dalyan 150 keyfine bak..
    Arkadaşım motorumu seviyorum yine 25 kuruşa düşse Çok güzel motor Az önce Sanayiye bıraktım.
    Karbüratör Değişecek motor rölantide Çig benzin Atıyor. Ama inşallah Değişmez Usta Değiştirmek Gerekebilir dedi. Bilmiyorum.
    Bu Arada Segman Değiştirme+ Karbüratör Değişimi+ Hava Filtresi Buji Falan Değiştirmeye 215 tl istedi. verdim ama Adam Garanti Veriyor Yakıtın Yarı yarıya Düşmesine bakacagız artık hele bir düşmesin. Neyse inşallah 100 km de 5-6 litreye iner

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yardımcı olan Arkadaşlara Teşekkürler..!

Arkadaşlar Sorun çözülmüştür motor 15-17 kuruş Yakmaya başladı.
    Segman değişmiş, Karbüratör Temizlenmiş,Hava ve Benzin filtreleri Yanilenmiştir.
    Bu arada Tamirci Motora Yakıt çipi Takmış Gerçekten öyle bişe Takılı ama mekanik gibi bişey değil Elektronik gibi Duruyor.
    Bir bilgisi olan varsa Cevap verebilirmi Acaba ? Çipi ilk defa ustadan duydum. Bu arada motor eskiden 130 da kalıyordu. Şimdi 145 Yapıyor çok Rahat Segman Yeni Diye Fazla uzun Süre 145 de kalmadım. 10 sn Kadar Çıktım o hıza Yavaşladım

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enjeksiyonlu modelse ecu icindeki yazilimla oynayip sinirlamayi kaldirmis olabilir ayni zamanda yakit hava karisimlarini ve ataesleme degerlerinide degistirip + beygir saglanir ama sadece enjeksiyonluda olur bu islem ayni diesellerdeki chip tuning olayi ama motorunu bilmedigim icin sadece tahmin yapyorum ama yazilarda karburator temizlenmis yazmissin bu durumda benim dedigim sey olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    evet motor Karbüratörlü eminim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler