Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Başlığı siz koyun...(dalgacılara gelsin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Arkadaşlar merhaba.

Uzun zamandır değinmek istediğim,gözlemlediğim bi konu var.
    Forumumuza yeni gelen tırnak içinde cahil diyebilceğimiz gençler ne zaman bi konu açsa 2 yada 3 mesaj sonra dalga
    konusu olmaktan kaçamıyolar.Bu durum bizi bilmeyen tanımayanlar için yanlış anlamalara yol açabilir.

Özellikle dikkatimi çeken(uyuz olduğum) bir kaç mevzu şunlar.
    1)Arama motoru var kardeşim git ordan arasana...

-Kişi arama motorunu bilmiyo olabilir.
    -Aramıştır fakat okuduklarından tatmin olmamış olabilir.
    -Konu güncelliğini yitirmiş ve şartlar değişmiş olabilir.

2)Ehliyetin varmı yaş kaç?

-Bu şekilde konuşmamak lazım kimse burda ne polis nede o kişinin annesi babası.
    -Şu şekilde olmalı "Güzel kardeşim biz bu forumda önce tanışma konusunda başlık açıp tanışmanın ertesinde sorular yöneltiyoruz.Bu şekilde hem daha verimli hemde faha faydalı bi forumlaşma oluyo denilebilir.

3)Çok kötü resmen dalga geçilen kişiler var,birde garibim dalga geçildiğinin farkında değil.

-Dalga geçenler unutmasınlarki;bundan daha 5-6 sene öncesine kadar sizlerde motosiklet hakkında bu denli fikir ve bilgi sahibi değildiniz.Kimseyle dalga geçmeye hakkınız yok!

4)Her konuya muhalefet olanlar var,sabit fikirli sözlük tabiriyle "trollcüler"

-Her konuya aynı cevabı yazarak elinize ne geçiyo?Forum kirliliğinden başka birşey değil kanaatimce.

Antiparantez,unutmayalımki üye sayımız kadar üye olmayan bir kitlede forumu takip etmekte.Bu tarz yazılar motosiklet camiasının yada mt tayfasının kalitesini zedelemektedir.

Nacizane görüşlerim bunlar.Katılan olabilir,katılmayan olabilir.Ama unutmayalımki bilinçli bir motosiklet kitlesi isek heryönümüzle örnek kalite ve yeni aramıza katılanları kucaklayıcı olmalıyız.(Apaçi,cahil,yeni başlıyan ayırt etmeden)

Herkese hayırlı günler dilerim.
    cakturkc, skrc, arca94 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Uzun zamandır değinmek istediğim,gözlemlediğim bi konu var.
    Forumumuza yeni gelen tırnak içinde cahil diyebilceğimiz gençler ne zaman bi konu açsa 2 yada 3 mesaj sonra dalga
    konusu olmaktan kaçamıyolar.Bu durum bizi bilmeyen tanımayanlar için yanlış anlamalara yol açabilir.

Özellikle dikkatimi çeken(uyuz olduğum) bir kaç mevzu şunlar.
    1)Arama motoru var kardeşim git ordan arasana...

-Kişi arama motorunu bilmiyo olabilir.
    -Aramıştır fakat okuduklarından tatmin olmamış olabilir.
    -Konu güncelliğini yitirmiş ve şartlar değişmiş olabilir.

2)Ehliyetin varmı yaş kaç?

-Bu şekilde konuşmamak lazım kimse burda ne polis nede o kişinin annesi babası.
    -Şu şekilde olmalı "Güzel kardeşim biz bu forumda önce tanışma konusunda başlık açıp tanışmanın ertesinde sorular yöneltiyoruz.Bu şekilde hem daha verimli hemde faha faydalı bi forumlaşma oluyo denilebilir.

3)Çok kötü resmen dalga geçilen kişiler var,birde garibim dalga geçildiğinin farkında değil.

-Dalga geçenler unutmasınlarki;bundan daha 5-6 sene öncesine kadar sizlerde motosiklet hakkında bu denli fikir ve bilgi sahibi değildiniz.Kimseyle dalga geçmeye hakkınız yok!

4)Her konuya muhalefet olanlar var,sabit fikirli sözlük tabiriyle "trollcüler"

-Her konuya aynı cevabı yazarak elinize ne geçiyo?Forum kirliliğinden başka birşey değil kanaatimce.

Antiparantez,unutmayalımki üye sayımız kadar üye olmayan bir kitlede forumu takip etmekte.Bu tarz yazılar motosiklet camiasının yada mt tayfasının kalitesini zedelemektedir.

Nacizane görüşlerim bunlar.Katılan olabilir,katılmayan olabilir.Ama unutmayalımki bilinçli bir motosiklet kitlesi isek heryönümüzle örnek kalite ve yeni aramıza katılanları kucaklayıcı olmalıyız.(Apaçi,cahil,yeni başlıyan ayırt etmeden)

Herkese hayırlı günler dilerim.
    Kesinlikle katılıyorum ha ben ilk konu açtığımda bana böyle davranılmadı ve şu anda kendimi mt ailesinin bi ferdi gibi hissediyorum,trafikte korumalarıma,trafiğe dikkat etmenın en önemli sebebi birşeylerin farkında olmam ve ben mt ailesinin bi ferdiyim bu bana yakışmaz çünkü bana bunu onlar aşıladı diye düşünmem işte bu site bunu başardı benim üzerimde neden herkesin üzerinde başaramasın ki??

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence sitede konu açabilmek için belli bi süre geçmesi gerek mesela adam gelir bende x marka motor var satıyorum link veriyo kaçıyo..
    ama şöyle en az 2 gün konu açma yetkisi olmasa bu foruma üye bile olmaz şu sitede kayıtlı katılımcı sayısı online olan yani en fazla 170 üye gördüm 90000 üye olabilir ama burayı hiç 170 kişiden fazla takip edeni görmedim gelen konu açıyor gidiyor sonra bizde mt yi kalablık sanıyoruz vs vs işte
    cbr125cbr bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cbr 600f
    Ben çoğu zaman sırf şifreyi girmeye üşendiğimden dolayı offline giriyorum mesela

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yanlis düsûnüyorsunuz.
    Simdi neden yanlis düsündügünüzü buraya uzun uzun yazmak isterdim ama vaktim yok.
    Onun yerine size de arama butonunu kullanmayi önerecegim.
    Oraya forum kurallari yazip aratin.
    Forum kurallarini bir okuyun.
    O zaman burada elestirdiginiz noktalara, forum üyelerinin degil,
    forum kurallarinin sebep oldugunu gôreceksiniz.
    Üyelerin yaptigi uyarilar, aslinda forum kurallarinin bir hatirlatmasi sadece.
    Felon, excavatus ve kanucan bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    ninja 250
    125 cclik motorlar ile 300 km hızlar yapılmaya çalışılan bir forum burası niye dalga geçmeyelim ?

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Geçen ayın 24 dünde üye olan bir genç,aynı gün içerisinde 7-8 tane abuk subuk konu açtı ve 25 inde forumdan uzaklaştırıldı.
    Makul ve mantıklı açılan her konuya veya soruya, elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışırım.Ancak kendini bilmez ukala tiplerede gerekli cevap her zaman verilir,bu forum sayfalarında.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ayın 24 dünde üye olan bir genç,aynı gün içerisinde 7-8 tane abuk subuk konu açtı ve 25 inde forumdan uzaklaştırıldı.
    Makul ve mantıklı açılan her konuya veya soruya, elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışırım.Ancak kendini bilmez ukala tiplerede gerekli cevap her zaman verilir,bu forum sayfalarında.
    the_izmir kalbimizde yaşıyor
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam iyi diyosun tamam dalga geçmeyelim.
    Bakalım şimdi az önce cevap yazdığım 2 konu sugaR23 isimli kullanıcımı açmış neyse işte kymco ve düğme motosiklet tavsiyesi falan diye.
    Bu adam 16 yaşında motosiklet tavsiyesi konusunda kendisinin motosikleti olduğunu daha hızlı güçlü bişey istediğini söylüyo millet ehliyetsiz kullanma diye ciddi ciddi tavsiye veriyo birde adamlara artistlik yapıyo daha sonrada site içinde kullanıyorum diyor. Diğer konuda da ben dalga geçiyorum bi düğme soruyo arkadaş yani bugün motosikletlerin %70inde var bu düğmeler aç biraz araştır ne gerek var konu kirliliğine sadece bir kez olsa sorun değil ama adamın açtığı konulara bak ya cc nedir diye konu açmış zamanında yaz google a 100 sayfa açıklama çıkar şimdi sen söyle ne diyelim bu adama...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    the_izmir kalbimizde yaşıyor
    aynen
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben %90 katılmıyorum söylediklerine...gençliğin en büyük sorunu armut piş ağzıma düş...bir forumda konu açma kapasitesine sahip insan arama motorunun nasıl kullanılacağını da bilir...ben bu siteyi google da arama yaparken buldum ki bahsettiğin yeni gelen liseli ergen tayfa da bu şekilde gelmiştir. üye olduğu gün soru soranlara senin bahsettiğin tavrı gösteriyorum ben...araştırsın konunun en başını sormasında araştırdığını belli eden ama kafasına uymayan yeri sorsun sabaha kadar anlatırım yazarım...

ehliyet sorgulamasında kişi kendini uyarmakla yükümlü görüyo olabilir...ehliyeti olmayan birine ben de tavsiye vermek istemem...ki sorduğu soruyu daha önce bi çok kişi sormuş oluyo zaten...onları okuyabilir...

troller konusunda katılıyorum...her platformun sorunu olmaya başladı...yapılacak en mantıklı şey ölü taklidi yapmak...dont feed trolls

dalga geçilmeyi hakediyo büyük bir kesim..bu da yine cahilliğe çıkıyo...mantıklı soru soranla dalga geçildiğine rastlamadım...

Motosikleti
    cbr 600f
    Sanırım ben kendimi ifade edemedim.
    Biz burda o 300 yapmaya çalışana neden yapamıcağını yapmamasını anlatamaz isek, o da gidip başka biyerden sağdan soldan saçma sapan şeyler öğrenicek ve trafikte motosikletçi olarak bir nevi bizi temsil edicek ondan sonrada biz kalkıp dicez ki, biz motorcular apaçi değiliz vs.

E böyle yapıcağımıza o çocuğu kazansak bak kardeşim şöyle böyle diye anlatsakta o da gidip apaçilik yapmasa,yine biz kazanıcaz imajımız böyle böyle uzun vadede düzelecektir.

coq kardeşim her konu güncel olamıyabiliyo yorum yazan kiişi direk aramayı kullan diye ilk mesaj atıcağına hiç atmasa daha iyi yani...
    Kişinin cahillik düzeyini bilmeden yargılamayalım.
    Bazılarıda kişinin yaşını vs bilmeden hadsizlik yapmasın diyorum.

Şurda bi avuç motorcuyuz güzel güzel geçinelim.
    Bilmeyenleri bilgilendirelim.

Uyardığım kişiler ise her konuya nerdeyse alakasız dalga mesajı yazanlar FORUMU DALGA GEÇME RAHATLAMA STRES ATMA yeri olarak göre
    nler

Tabiki bunlarıda yapıcaz ama kendi aramızda yapsak daha iy olur.Tanımadıklarımızla ufak ve bilgisiz arkadaşlarımızın kalbini kırarak,küstürerek değil.
    Tam35scream bunu beğendi.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    dün bir arkadaşım cc yükseltme ile ilgili bir konu sormuş bende hemen o konu hakkında onlarca bilgi olan bir topic önerdim bir şey anlamdığını söyledi bende sustum birşey söyleyemedim. bence herkes önce dersine önceden çalışıp sonra burda sorusunu sormalı.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her konuya aynı mesajı yazmayı bizde istemeyiz ancak başlangıç aşaması için öneriler belli başlı tvs ybr cbf her allahın günü bununla alakalı zilyon tane konu açılıyor haliyle forum sakinleri bıktı artık aynı cevapları vermekden. Sonuç olarak ya adama arama motorunu kullan deniliyor ya kısaca tvs, cbf , ybr yazılıp yollanılıyor yada dalga konusu oluyor. Ben ilk üye olduğum dönemlerde (evet araştırmadan konu açtığımda oldu) ancak genelinde gerek forumun gerekse google dan yeterince araştırma yaptım

zaten aklı başında olan birinin yapacağıda budur. Bakın açılan abuk sabuk konulara. daha ehliyet yaşı gelmemiş çoluk çocuk hayabusa aldım diye ortalarda dolaşıyor şimdi gelde dalga geçme. Yada kornanın yerini bilmeyen ufaklıklara ne demeli? Hadi tamam bilmezsinde araştırır bulamazsın sorunu da adabıyla sorarsın. Ama ne araştırma ne bişi yapmayıp gelipde burada kendinden büyük/küçük insanlara amaçsız yere kafa tutarsa ozaman dalga geçmenin hiç ama hiç mahsuru yoktur

Yada dün bir bugün iki yeni üyeler geliyor aynasız neysiz tam apaçi işi görsen ayaklı pavyon diyeceğin motosikletin resmini koymuş fikir soruyor. Ha bizimkiler de hemen afaroz ediyor kötü mü yapıyorlar? Bence hayır en azından belirli ve bilinçli bir kullanıcı kitlesi kalıyor diğerlerine güle güle deniyor ki bence olması gerekende bu

Unutmadan arama motorunu bilmeyen adam bu siteyide bulamazdı zaten. Kaç kişi arkadaş tavsiyesiyle duydu ki zaten?
    Soykan67 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 600f
    Yasin kardeşim herkes bizim gibi düşünse keşke,tabiki en güzeli bizim söylediklerimiz.
    Ama cidden cahil olanlar var onlarla bari dalga geçilmesin.
    Herkes aynı anlama kapasitesinde olmayabilir.

Eskiden böyle dalga mevzuları varmıydı bilmiyorum.Ama abazı başlıklarda nerdeyse dkavgaya varıcak tartışmalar var.
    İncir çekirdğini doldurmucak mevzulardan dolayı.

Fazla koonu açma vs. moderatörün site sahiplerinin ilgi alanına girmesi gereken bi konu.
    Biz yorum yapmazsak bi süre sonra o kişide bunu yapmıcaktır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sıkıldık artık hep aynı konuları konuşmaktan da ondan... Yeni arkadaşlar haklı olarak soruyorlar... İçlerinde gayri ciddi dalgacılarda olabiliyor...
    Bizler de espri katarak cevaplamaya çalışıyoruz...,
    Hem bişeyler öğreterek hem de eğlenerek...
    Zaten giderde motordan falan soğursa üzülmeye gerek yok...
    Demek içinde yokmuş deriz..
    Ama hala burda ve bizimle beraber yazışıyorsa demekki içindeki aşkı ne yaparsan yap öldüremessin...
    İşte o insana bişeyler verebilirsin....

Ama buna rağmen hala bu forumda yazışan ve ayna kullanmayı sevmeyen adamlar var...
    Bizler en azından uyarılarımızı yaptık...
    Neyin ne olduğunu anlattık...
    Biliyor artık...
    Başına birşey gelirse suçun kendisinde olduğundan haberdar...

Bunu bile sağlamak başarıdır....
    Yoksa kimseye forum aracılığıyla bişeyler öğretemessin....

Haa..Bu arada bizlerin çoğu buraya gelmeden önce de motorcuyduk...
    Burası kapansa bile motorcu kalacağız...
    Motorculuğumuz burayla sınırlı değil...
    Bir çok şeyi kendi kendimize öğrendik...
    Daha burası portakal bile değildi... ;)

Şunu da açıklayım...
    O kadar kurt olmuşuz ki artık kimin ciddi olduğunu anlayabiliyoruz...
    Bu forumda 6.sene bitmek üzere...
    Bayağı tecrübe kazandık bu hususta.... )
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

coq kardeşim her konu güncel olamıyabiliyo yorum yazan kiişi direk aramayı kullan diye ilk mesaj atıcağına hiç atmasa daha iyi yani...

Sanirim siz bizi anlamadiniz.
    Arama butonunu kullan diye mesaj atmasa nasil daha iyi olur?
    Adamin bir sorunu var.
    Baslik açmis.
    Birisi ona arama butonunu kullanmasini öneriyor.
    Simdi bu öneriyi yapan adam demekki o sorunun cevabinin forumda yazili oldugunu biliyor.
    Yani derdi olan adamin dermani arama butonunda.
    Aslinda arama butonunu kullan diyen arkadas o yeni üyeye yardimci oluyor.
    Neden?
    çünkü o açtigi topik onun bir isine yaramaz.
    çünkü daha önce ayni soruna defalarca çözüm üretmis adam, tekrar tekrar ayni seyleri yazmaya ugrasmaz.
    Eger arama butonunu kullanmazsa, derdine derman asla bulamayacak.
    Yani aslinda bir iyilik yapiliyor.

coq kardeşim
    Bazılarıda kişinin yaşını vs bilmeden hadsizlik yapmasın diyorum.
    Burasi forum.
    Adamin yasina degil yazma kapasitesine bakarak yorum yapiliyor.
    Yas meselesi zamanla önem verdigimiz bir kavram.
    Mesela siz bana kardesim demissiniz.
    Ben de size bundan sonra
    abi diye hitap edecegim.
    Umarim size abi diyecegim bir yastasinizdir.
    Herhalde bir 50 yasinda varsiniz.
    Yoksa ayni yanilgiya siz de düstünüz ki,
    eyvah derim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben furkanmg arkadaşıma katılıyorum elbet istisnalar olabilir ama hiç tanımadığın yazışmadığın birini makaraya sarmak hiçte hoş değil konu veya soru saçma geldiyse cevap yazma zorunluğu yok

Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim siz bizi anlamadiniz.
    Arama butonunu kullan diye mesaj atmasa nasil daha iyi olur?
    Adamin bir sorunu var.
    Baslik açmis.
    Birisi ona arama butonunu kullanmasini öneriyor.
    Simdi bu öneriyi yapan adam demekki o sorunun cevabinin forumda yazili oldugunu biliyor.
    Yani derdi olan adamin dermani arama butonunda.
    Aslinda arama butonunu kullan diyen arkadas o yeni üyeye yardimci oluyor.
    Neden?
    çünkü o açtigi topik onun bir isine yaramaz.
    çünkü daha önce ayni soruna defalarca çözüm üretmis adam, tekrar tekrar ayni seyleri yazmaya ugrasmaz.
    Eger arama butonunu kullanmazsa, derdine derman asla bulamayacak.
    Yani aslinda bir iyilik yapiliyor.

Burasi forum.
    Adamin yasina degil yazma kapasitesine bakarak yorum yapiliyor.
    Yas meselesi zamanla önem verdigimiz bir kavram.
    Mesela siz bana kardesim demissiniz.
    Ben de size bundan sonra
    abi diye hitap edecegim.
    Umarim size abi diyecegim bir yastasinizdir.
    Herhalde bir 50 yasinda varsiniz.
    Yoksa ayni yanilgiya siz de düstünüz ki,
    eyvah derim.
    şimdi 1.Mevzu hakkında şöyle bi şey söylicem;
    Farzedelim A kişisi konu hakkında arama butonunu kullandı biçok konu çıktı karşısına okudu okudu fakat tatmin olmadı.Veya konu eskimiş artık şartlar o şekilde değil.
    Sonrasında bi konu açtı ve aldığı ilk cevap arama butonunu kullan!
    Farzedelim B kişisi ise konu hakkında arama butonunu siteye yabancı olduğundan veya başka sebeplerden dolayı kullanmadı.
    Sonrasında bi konu açtı ve aldığı ilk cevap arama butonunu kullan!

İki kişininde aldığı cevap bu olmamalı.
    -Biz burda arama butonunu kullanıyoruz genelde iyi forumlar. = Bu şekilde bi cevap daha hoş olur bence.

2.Mevzu ise kardeşim dememdeki sebep kendimi buraya ait olarak gördüğümden ve bütün motosiklet camiasını kardeşim olarak varsaydığımdan dolayı :D
    yaşım 27 bu arada))
    Hadsizlik derken dalga sınırını aşanları kastetmiştim bu arada

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bi dakika ben de ilk geldiğimde kimsenin dalgasına kapılmadım. Ama geldiğim ilk gün 1000rr alacağım ilk motorum ya da 600lük alacağım ilk motorum deseydim millet bana afedersiniz ama kıçıyla gülerdi. Bunları ayrı tutmak lazım. He istisnai durumlar olabilir onlarla dalga geçilmez adam işi bilmiyo olabilir hepimiz anamızın karnında öğrenmedik bu işleri okuya okuya sora sora öğrendik sonuçta forum bi paylaşım yeridir. Sorarsın cevabını alırsın. Ama dediğim gibi geldiği gün resim ekleyip 1000lik motorum yeni aldım ya da yeni başlayacağım gibi angil dingil laflar ederse tabi ki de dalga konusu olacaktır. Kaçınılmazdır yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)