Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Pizzacının Yaya ya Çarpma Anı Kim Hatalı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşlerim,

Ben pizzacı %100 hatalı diyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum tartışalım.

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/vide...a-boyle-carpti
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışma olucağını pek sanmam ama kesin kavga,hakaret çıkar burada.

Bence kurye %100 suçlu.Ara sokak için biraz fazla hızlı gidiyor.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Motorcu %100 hatalı değil maks %80 sonuçta yaya geçidi yok o nedenle daha dikkatlı geçmesi lazımdı hanım kızımızın onun dışında her zaman yaya önceliği olmalı motorcuda daha düşük süratle geçebilirdi önemli olan o yolun öncesi virajdan sonra bir düzlük mü yoksa uzun bir düzlükmü çok uzaktan görse eminim motorcunu yavaşlamaya yetecek kadar yolu olurdu aksi halde motorcu hatalı
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kaldırıma atılacak son adımda çarpmış abi....

yoruma gerek olmadığını sanıyorum....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Motorcu tamamen suclu kız zaten 1 adım daha atsa kaldırıma cıkıcak, motorcu görmüyormu yolu biraz ortalasaydı hiçbirşey olmazdı.Birde biraz fazla hızlı gidiyor ama bu onun sucu değil onu calıstıran firmanın sucu malum yok 30dk içinde pizza kapınızda vs. motorcuyuda acele ettiriyorlar.

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşlerim,

Ben pizzacı %100 hatalı diyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum tartışalım.

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/vide...a-boyle-carpti

Bencede uzulerek soyluyorum motorlu arkadasimiz hatali.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    arka çanta+artçı ile motorun ağırlığının üç katı olmuşlar. belki bu nedenle bir kaçış manevrası uygulayamadı. bir de kadına çarpmamak için sürekli kadına bakınca hepten bütünleştiler. o yol için yüksek hızla gidiyordu ve belli ki deneyimsizdi. çok kolay bir manevra yapması gerekiyordu. Geçmiş olsun.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu %100 hatalı değil maks %80 sonuçta yaya geçidi yok o nedenle daha dikkatlı geçmesi lazımdı hanım kızımızın onun dışında her zaman yaya önceliği olmalı motorcuda daha düşük süratle geçebilirdi önemli olan o yolun öncesi virajdan sonra bir düzlük mü yoksa uzun bir düzlükmü çok uzaktan görse eminim motorcunu yavaşlamaya yetecek kadar yolu olurdu aksi halde motorcu hatalı
    Bence kesinlikle %100 hatalı konuyu takip edersen açıklayacağım neden olduğunu .

Sevgiler

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

Arkadaşlar henüz kimse yakalayamadı nedenini , biraz daha dikkatli izleyin yukarıda sayılanların hepsinin etkisi var ama en önemli ayrıntıyı görebilen yok.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ben O şekilde düşünmüyorum tmm Geçiş hakkı herzaman yaya aittir ama tırafik akışkan bir şekilde ilerlerken Kadın motorun geldiğini mutlaka görüyordur eminim görmesine rağmeh neden hemen geçmiyor çaprazlamasına gidiyor Eyer motorcuyu görmedi ise neden yolu konturol etmeden geçiyorr__? Hani motorcu içinde öle 3 şeritlik bir yol yok yani gördüğünüz gibi hemen yanındanda bi araç geliyor ortayada geçmesi zorzaten tek şerit
    Burada yayanında %25 lik bir kusuru var diye düşünüyorum hem bakın yaya geçidide yok Bu Yolun aynısı mersin tulumba köprüsü var tamemen aynı diye biliriz yaya geçit bölümleri var yayalar 150 metre yakınında yaya geçidi olmadığı taktirde normal yolu kullana bilirler aksi taktirde kırarım %25 sini
    Sado

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    motorcunun hızı banada fazla gibi geldi. fakat yaya son adımlarında kafasını öne eğmiş gidio gibi geldi bence 2 side daha dikkatli olabilirdi

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Kadın geçerken orada yanında tabelavari bir şey var özel bir ifade mi var nedir ?
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın geçerken orada yanında tabelavari bir şey var özel bir ifade mi var nedir ?
    Bildiğim kadarıyla orası pera palas otelinin önü. Otelin ismi yazan büyük kuka gibi bişi olması lazım.
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Minibüs her ikisininde görüşünü engelliyor... Kız arkasına bakıyor Minibüsten dolayı motosikleti fark edemiyor aynı şekilde Kurye de kızı göremıyor.. Ve aynı firmada çalıştığı diğer kurye arkadaşıyla adeta yarışır gibi gidiyorlar.. Sadece Çarpan kurye değil önündekinde de hata payı var.. Bu kadar Tesadüfe zor rastlanır...

+

Carpan kurye motorunda 2 kişi var o motosikletler Tek kişiye göre ayarlanıyor bildiğim kadarıyla.. Arkadakınde kaskta yok yani bir suru hata var...
    ....

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Pizzacı değilde kurye diyelim..

Bence %90 kurye hatalı.Neden diye sorarsanız kızın geçtiğini gördüğü halde hız kesmemiş ve yanından araç geldiği için manevra yapamamış.Önünde yaya gördümü hatta karşıya geçmeye hazırlanan yaya gördümü yavaşlayacaksın.Çünkü gözlerinin içine bakarak atlıyorlar yola.

%10 kız hatalı çünkü araç geldiğini göre göre tin tin yürümeye devam etmiş ve dümdüz bir şekilde karşıya geçmesi gerekirken, biraz daha sol tarafa giderek yolunu uzatmış.

Tamamen motosikletçi hatalı diyemiyeceğim, oradaki kadın da çok hafif suçlu kanımca.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kanunlara göre değerlendirirsek herhangi başka bir sebep olmadan motorcunun suçlu olması için olay yerinin şehir içi yol olması yeterli.
    Ama her ne kadar kamera dar bir alanı gösteriyor da olsa asıl kaza sebebinin, motorcunun videoda görülen beyaz minibüsü geçme amaçlı aracın sağından hızla geçmesi dolayısıyla yayayı fark edememesi olduğunu düşünüyorum.

Daha kötüsü Türkiye şartlarında motosiklet sürücüsünün suçlu olmasının sebeplerinden birisi de pizzacı olması. Sağlam bir dayısı olursa kız suçlu çıkar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adam minibüsü saglamis.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunlara göre değerlendirirsek herhangi başka bir sebep olmadan motorcunun suçlu olması için olay yerinin şehir içi yol olması yeterli.
    Ama her ne kadar kamera dar bir alanı gösteriyor da olsa asıl kaza sebebinin, motorcunun videoda görülen beyaz minibüsü geçme amaçlı aracın sağından hızla geçmesi dolayısıyla yayayı fark edememesi olduğunu düşünüyorum.

Daha kötüsü Türkiye şartlarında motosiklet sürücüsünün suçlu olmasının sebeplerinden birisi de pizzacı olması. Sağlam bir dayısı olursa kız suçlu çıkar.
    Bence motosikletçi kızı, kız da motosikletçiyi görmüş.Motosikletin arkasında ki araç biraz gerideydi ve sollama olduğuna ihtimal vermiyorum.İki tarafta birbirine bırakmış işi.Kız o dursun demiş, motosikletçide yaya çabucak geçsin demiş.
    ANGARAJ

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Hatalar
    1) Motosiklet sürücüsü hızlı. Üstelik yola girmiş olan yayayı görüp hızını azaltmamış.
    2) Motosiklet sürücüsü yola girmiş olan yayaya vurmaktan kurtulmak için hiçbir manevra yapmamış.
    3) Yaya geçidi olmayan bir yolda karşıdan karşıya nasıl geçileceğini bilmeyen bir yaya var orada.
    4) Yaya araç geçişleri devam ederken yola girmiş. İki ayrı motosiklet güvensiz bir şekilde önünden geçecek şekilde ilerlemiş. Daha sonra üçüncü motosiklete ne bakmış, ne de aldırmış arkasını dönüp yoluna devam etmiş.

Ben bu kaza için karar verecek durumda olsam kazadan ağırlıklı olarak motosiklet sürücüsünü sorumlu tutardım. Yaya içinde İlköğretim 4. sınıf Trafik Bilgisi dersine 1 yıl zorunlu olarak katılmasına karar verirdim.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    ekran da görünen 3 motordan 2 tanesi aynı firmaya ait ve o 2. motorun hızına dikkat edilirse 1. motora nerdeyse vuracak hızından belli. muhtemelen 3. motor da ona yetişmek için hızlı gidiyor veya ikisi de bir kapışma içinde. sokak ta böylelerini görmüyor değiliz görüyoruz. ama şöyle bir durum var o yolu bilirim düz bir yoldur yani hatun 2 motoru beklemişte 3 motoru neden beklememiş onu anlamadım. sonuçta o motorun da hızlı geldiğini fark etmiş olmalı ama hatun işte aklı 2 karış hava da sanırım. % 100 lük hata payın belli % liği de hatuna verilmeli..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Scooter veya motosiklet, ayaklar iki yana açık kullanılmaz herşeyden önce. Son yıllarda kurye arkadaşlarda o kadar değişik scooter kullanma şekillerine rastlıyorum ki.. Ayaklar yere değecek gibi iki yana açık gidenler, ayaklarını selenin alt arkasına doğru geriye kıvırıp supersport kullanıyorum havasında gidenler, kollar gidona zor yetişecek gibi artçı bölümüne oturup cruiser/chopper kullanıyorum havasına girenler. İki ayağın yere açıkken nasıl kontra yapabilirsin ki? Scooterda ani manevra sırasında iki bacağımızın arasında kontrol edecek gövde olmadığı için tabanla ağırlık verebilmek çok önemli.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)