Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir çıngınlık yaptım çıktım yola; düştüm :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese..aksam işe motorla gittim hava yagmurluydu gece nöbette başladı kar yagmaya sabah ldu her yer kar eve motorla mı gitsem otobüslemi gitsemd erken otobüsle gitmeye karar verdim..durakta otobüsü bekledim ne geelen var ne giden birkaçtanede motor gördüm cesaretlendim dedim motorla giderim eve...neyse bindim motora çaglayandan kuçtepeden yarı motora bindim yarı motoru elime aldım dereye kadar geldim baktım yol güzel gibi dedim bineyim motora bindi hızım 30 km/h kadardı ön teker kaydı ve yerdeyim..motor yan yattı bende bir takla attım ..kaskım montum eldivenim vardı herhangi birsey olmadı motorun yan grenaj kırıldı saglık olsun cana gelmedi ya..sonra kendime güldüm delmisin olum ne çıkıyosun motorlaayrıca 1 yıldır motor kullanıyorum ilk düşüşüm oldu motorla..motoru elime aldım bazı yerlerde o şekilde bile zaptedemiyosun motoru allahtan yoldan geçenler yardımcı olduda bazı yerlerde motoru durdura bildim ...tabi birazda korktum ..allah kimseye kaza bela ermesin herkese güenli sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Geçmiş olsun.
    Scoter i karda sürmenin ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    dışarda gördügüm motorla genelde itesliydi dediginiz gibi gerçekten motoru zaptedemedim binmedigim halde elimdeyken bile motor durmuyor yakayıyo gidiyo öle bile zaptedeemedim sag salim geldik ee çok şükürr..tam arkamdanda kamyon geliyodu alllahtan yavas geliyodu adam durdu indi yardımcı oldu sag olsun

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Geçmiş olsun.Aslında kış lastikleri ile daha rahat yolculuk edebilirdiniz ama şimdi kim arada yağan kar için kış lastikleri takacak
    ANGARAJ

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    geçmiş olsun...
    eee ne demiş büyüklerimiz ''DÜŞMEMİŞ MOTORCU YOKTUR HENÜZ DÜŞMEMİŞ MOTORCU VARDIR''
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    çok geçmiş olsun..üzücü bir durum ..cana gelmedikten sonra gerisi önemli değil zaten.. bu dünyada hiç birşeyin kıymeti yok

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Aslında kış lastikleri ile daha rahat yolculuk edebilirdiniz ama şimdi kim arada yağan kar için kış lastikleri takacak
    sag olasın ..motorda mıshelin plot sport var..zaten o lastikler bi dünya para bide kış lastigi alırsak ay halimize...neyse bi tecrübem,z oldu düse kalka ögrenecez artıkın

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun..üzücü bir durum ..cana gelmedikten sonra gerisi önemli değil zaten.. bu dünyada hiç birşeyin kıymeti yok
    saolasın koray dedigin gibi çok sükür cana gelmedi mala gelsin elbet yapılır

Geçmiş olsun Ümit_150_zc, çok şükür önemli bir sorun olmamış.

Benzer olay geçen hafta benim de başıma geldi. İş çıkışı kar başlamıştı. Motosikleti iş yerinde bırakmak istemiyordum yavaş yavaş giderim dedim. Tam iş yerimin bulunduğu siteden çıkışa yaklaşmıştım ki önümde giden scooter durdu. Çok ta ani durmamıştı ama durmasını beklemiyordum. Motosiklet üzerinde hız olmamasına rağmen frene basınca tekerleğim kaydı ve yere yapıştım. Kask, mont, eldiven, dizlik ve motorda koruma demiri olduğu için ne bana ne de motosikletime hiç birşey olmadı. Scooterdaki kurye arkadaş geldi, kusura bakma falan dedi. Ben de önemli değil, bir şeyim yok dedim. Bu bana güzel bir mesaj oldu. Zaten çok uzaklaşmamıştım ve hemen motosikleti geri bıraktım ve otobüsle eve gittim.

Allah korusun ya E-5 te kayıp düşseydim, bu kadar ucuz atlatamazdım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Geçmiş olsun, çokta kötü bi anı olmasa gerek anladıgım kadarıyla eğlendiğin zamanlarda olmuş Vitesli motosiklet bana göre böle havalarda daha avantajlı gerek oturuş gerekse kompresör olayından dolayı. İlk düşüşün Son düşüşün olur umarım.. Tekerin her daim düz bassın
    ....

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Valla kaza gıbı gorunsede komık olmus abı bende oturur gulerdım halıme dussem :D gıden grenaj olsun canın sagolsun :D

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motoru elimle en az 1 km getirdim getiriken bile güldüm hep binecek deilim ya sag kolda çok hafif agrı ar kendimde hastanede çalışıorum baktırım ..

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Ümit_150_zc, çok şükür önemli bir sorun olmamış.

Benzer olay geçen hafta benim de başıma geldi. İş çıkışı kar başlamıştı. Motosikleti iş yerinde bırakmak istemiyordum yavaş yavaş giderim dedim. Tam iş yerimin bulunduğu siteden çıkışa yaklaşmıştım ki önümde giden scooter durdu. Çok ta ani durmamıştı ama durmasını beklemiyordum. Motosiklet üzerinde hız olmamasına rağmen frene basınca tekerleğim kaydı ve yere yapıştım. Kask, mont, eldiven, dizlik ve motorda koruma demiri olduğu için ne bana ne de motosikletime hiç birşey olmadı. Scooterdaki kurye arkadaş geldi, kusura bakma falan dedi. Ben de önemli değil, bir şeyim yok dedim. Bu bana güzel bir mesaj oldu. Zaten çok uzaklaşmamıştım ve hemen motosikleti geri bıraktım ve otobüsle eve gittim.

Allah korusun ya E-5 te kayıp düşseydim, bu kadar ucuz atlatamazdım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    sag olasın iş yerinde bırakmak istemedim motoru 2 gün izinliyim ilk motor gözümüz gibi bakıoz ama işte saglık olsun

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

sagolasın güray..evet aslında biraz korktum ama güldüm kendime ilk düşüşüm güzel bi anı olarak hatırlayacam dışardaki insanların bu havada kafayı mı yemiş dercesine bakmaları biraz utandırdı ya beni neyse )

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun....
    tesekler geçti çok şükür ee geldigimde motoru garaja bırakack halim kalmadı bıraktım dışarda ..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun aslında karda scooter rahat ama sen hep buz olan yerden gitmişsin sanırım öyle durumlarda ezilmemiş kardan gidiceksin motorun ağırlığı az olduğundan yandan ayaklarla dengeyi sağlayabilirsin en güzeli cross tabi şimdi cross sahipleri bayram ediyodur :D
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun aslında karda scooter rahat ama sen hep buz olan yerden gitmişsin sanırım öyle durumlarda ezilmemiş kardan gidiceksin motorun ağırlığı az olduğundan yandan ayaklarla dengeyi sağlayabilirsin en güzeli cross tabi şimdi cross sahipleri bayram ediyodur :D
    yarı yola kadar buz olan yer yoktu bir yerde vardı buz ordada düstüm eve gelene kadar ayaklarım yerdeydi ama ayaklarım dondu..ben motoru elimle tasıdıgım yerlerde cbr cbf ler gayet güzel gidiılardı birazda güven lazım enönemliside tecrube ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    geçmiş olsun dostum sana birsey olmadığı için şanslısın commuterlerin lastik çapı seninkinden büyük olduğu için ve bu tür motorlar vitesli oldukları için yani arka lastiği döndüren gücün kontrolü tamamen sürücünün elinde olduğu için ıslak ve karlı buzlu zeminde kontrol her zaman scootera nazaran kolaydır

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dostum sana birsey olmadığı için şanslısın commuterlerin lastik çapı seninkinden büyük olduğu için ve bu tür motorlar vitesli oldukları için yani arka lastiği döndüren gücün kontrolü tamamen sürücünün elinde olduğu için ıslak ve karlı buzlu zeminde kontrol her zaman scootera nazaran kolaydır
    saolasın durmus hocam.eet çok şükür bişey olmadı...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    tesekler fatih ..bu arada demin baktım motorada teker çok zor dönüyo ıslanmıştı balatalar donmuş kıyır kıyır ses yaparak zor döndü..bi zararı olurmu veya donmaması için ne yapabiliriz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)