Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yol kesip akıl vermeye başladık.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250
    Biraz önce arkadaşımı evine bırakırken cennet mah.den geçiyordum.Bir sucu minübüsü sellektör yaptı,ben birşey yapmadımm.Birkaç kere daha sellektör yaptıktan sonra uzunları açık bırakarak üzerime doğru gelmeye başladı.Öküzdür dedim heralde korkutmaya çalışıyor,ama baktım adam minübüsün içinden bana yeşil lazerlerden tutmaya başladı tam suratıma doğru,bende uzunları açtım adama doğru gitmeye başladım.aramızda 1-2 metre mesafe varken bir anda üstüme kırdı,yolumu kesi.Camınnı açtı,far ayarı yaptır istersen dedi(ukala bir şekilde),sellektörlerimi yakmaman anladıysan far ayarı yaptırısın dedi,zaten panik frenin verdiği heyecan ile elim kolum titriyor tam motordan inmeye çaışırken adam gazladı gitti.Minübüsün markasını hatırlıyorum ama hangi sucu olduğunu göremedim.Bu adamı nerde görsem tanırım,yarın sucuları tek tek gezip bu arkadaşın ziyaretine gideceğim ama adamla mı konuşsam işvereni ile mi konuşsam bilemedim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Bence onun annesi ile konumak lazım..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Ülkemizde ne yazikki böyle öküzler var
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

bence kafada kask varsa direkt dal derim fakat benim gibi sabır küpüysen bendensin demektir 2 gün sonra gülüp gececeksin bırak o cahilliğiyle kalsın sen insanlığına devam et...

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı Fatih Ada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen, hatta kız kardeşi varsa sen zahmet etme bende konuşabilirim
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bence işveren ile görüş şikayetini belirt.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ahuahauhuahauahauhauahau ilginç bi yaklaşım
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Muhterem bir şahsiyet olması bir yana farından rahatsız olmasına şaşırdım. Merceksiz Xenon mu var motorunda?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Adam iyi niyetle bir hareket yapmış ama yapış tarzı yanlış.Buna akıl vermek olarak algılama sana yardımcı olmaya çalışmış lakin becerememiş o ayrı mesele.Bizim Türk sürücüleri bazen selektörle birşeyler anlatmaya çalışır Örneğin bir ara şehirlerarası yolda giderken kamyonun biri bana selektör yaktı.Anlamadım niye yaktı ve sonrasında bu adam niye böyle yaptı diye sorunca babama, ileride radar vardır seni uyarmaya çalışmıştır dedi ki bu olay birkaç kez başıma geldi ve hakikaten her seferinde çevirme ve radar vardı

Adamın yapmaya çalıştığına değilde yapış tarzına sinirlen.Ben dediklerinden bunu anladım.Belki adam senin dediğin gibi ukalalık yapmak için böyle gereksiz bir davranışta bulunmuştur.

Ayrıca bazı arkadaşların yaptığı yorumlar bu siteye hiç yakışmamış belirtmek isterim.

B
    ANGARAJ

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ana bacı karıştırılmamalı...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Cennet mahallesine yakınım mt üyesi olarak yardımım dokunursa özelden mesaj atabilirsin abi gerçekten sinir bozucu bi durum sabah benzer olay banada oldu neyse yardımım dokunursa hazırım ben abi...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    ve basından;
    "Dünya Ekonomik Forumu’nun her yıl yayımladığı küresel cinsiyet eşitsizliği endeksi, bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Siyaset, eğitim, istihdam ve sağlık alanlarında kadın ve erkek eşitliğinde Türkiye bu yıl 135 ülke arasında 122. ülke oldu. Öte yandan, Türkiye'de kadın erkek eşitsizliği, ekonomiye katılımda 132., eğitimde 106., sağlıkta 62. ve fırsat eşitliğinde 89. sırada yer aldı."

Ne çeşit insanlar kadına şiddet uygulayarak delikanlılık yapar acaba?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve basından;
    "Dünya Ekonomik Forumu’nun her yıl yayımladığı küresel cinsiyet eşitsizliği endeksi, bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Siyaset, eğitim, istihdam ve sağlık alanlarında kadın ve erkek eşitliğinde Türkiye bu yıl 135 ülke arasında 122. ülke oldu. Öte yandan, Türkiye'de kadın erkek eşitsizliği, ekonomiye katılımda 132., eğitimde 106., sağlıkta 62. ve fırsat eşitliğinde 89. sırada yer aldı."

Ne çeşit insanlar kadına şiddet uygulayarak delikanlılık yapar acaba?
    Helal
    ANGARAJ

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    ilk aklıma geleni söylemişsin
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamı bul ayarlarımı yaptırdım de ver adama 1 lira, sende ayarlarını yaptır de baktın bıdı bıdı yapıyo göm kafasına kaskı . Hem böylelikle kaskının sağlamlık derecesini kontrol etmiş olursun sağlamsa bende o kasktan alırım bitane

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Üstadlar şu trafikte 'adama dal mahvet parçala, delikanlılıkta bunu gerektirir, ben olsam kaskı kafasına koymuştum' mesajlarına bir son verin artık. Buradaki durum sinir bozucu, karşılaştığınızda o anki davranışınız sizin bileceğiniz iştir. Bazısı kavga eder bazısı polise şikayet eder. Forumda son zamanlarda testosteron patlaması yaşanıyor bu tip konularda. Normal olanın trafikte devamlı tetikte gezip birilerinin ağzını burnunu kırmak olduğu fikri yerleşiyor iyiden iyiye. Dikkat etmek lazım. Özellikle Türkiye'de trafikte kavgaya karışmak silahla yaralanmaya davetiye çıkarır. Kendi başına dengede duramayan bizimkiler gibi taşıtları süren sürücülerin ek olarak dikkat etmesi gereken bir durum da bir tartışma sonucu kasıtlı yapılacak bir çarpma - sürtme halinde sakat kalabileceğimiz veya ölebileceğimizdir. 32 yaşında bir abiniz (kardeşiniz) olarak bu güne kadarki hayat tecrübem beladan mümkün mertebe uzak durmanın ve sabırlı - saygılı araç sürmenin bizi tehlikelerden korumaya fayda getireceği yönündedir. Öneririm.
    Gökhan YAŞDAL

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    ya arkadaşlar veya abiler, şimdi sizler öyle yorumlar yazıyosunuz ki bazen sizlere de kızmıyor değilim. bazı arkadaşlar ana bacı karıştırılmamalı, yok foruma yakışmayan yorumlar felan diye yazmış. Allahınızı severseniz adam afedersiniz ama i..neliğine uzunları yakmış yok uyarı yok bilmem ne diye hemen olumlu düşünmeye başlamışsınız. tamam haklısınız, uzun yolculuklarda veya şehirler arasında karşıdan gelenin sana sellektör yapması, radar var, dikkat et anlamına geliyor. ama allahınızı severseniz şehir içinde yapan adamdan da bunu beklemeyyin, adam sellektör yapmış yapmış sonra da uzunları açmış. belki bu motor kullanan arkadaşımızın yolu görmesine engel olsaydı, önünü göremeseydi veya önünde herhangibir çukur,hayvan veya insan. herhangibir engel çıksaydı ve kaza yapsaydı ne olacaktı. o zamanda adamın arkasından benim yazdığım yorumun kralını yazardınız. yapmayın böyle alahınızı severseniz, sonra birde adam duruyor, özür dileyeceğine ukala ukala cevap vermiş. öyle adamın ağzını burnunu kıracaksın, bir daha da kimsenin canını tehlikeye atacak hareketler yapmayacak trafikte. bir söz vardır, sizler benden daha iyi bilirsini. " bir nusubet, bin nasihattan iyidir" bi kere dövdün mü, bi daha da aynı hatayı başkasına yapmaz.

konuyla ilgili başımdan geçen bir olayı anlatayım :
    2 ay önce edirneden motosikletimle geliyorum(cbf150), hava zaten yağmurlu, akşam saati, hava karanlık. hızım 100-120km arası gidiyorum. d100karayolu ve dağ yamacı gibi bir yola girdik, tek şeride düştü yol, gidiyorum. yol dümdüz ve karşıdan gelen tüm araçlar uzunları yakmış. yağmurdan dolayıda ışık çok feci gözümü alıyor ve önümü inanın göremiyorum. allahtan bir ara karşıdan gelen aracın takip mesafesi biraz açıkmış ki yolu biraz da olsa görme fırsatım olduu. bir baktım ki hemen hemen 100-110 derecelik bir virajın başındayım ve inanın 100m daha düz gitmeye kalksam bariyere vurum yamaçtan düşme pozisyonuna gelicekmişim. hemen virajı aldım ve virajdan sonra hızımı 50-60km hızlara düşürerek birsüre devam ettim böyle.

demek istediğim araç sürücülerinin önlerini birazdaha iyi görecek diye başkarının canını tehlikeye atmaya hakkı yok...
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

İyide size ne arkadaşım ?? Ben belki iner adamın yüzünü gözünü kırar evine öyle yollarım ! Yapılası bir harekettir ! Haketmiştir! Ben yolumda gidiyorsam far ayarımdan sanane ? Üstüne bir de eşkıya gibi yol kesiyorsun ! Öyle kesilmez böyle kesilir ;) ... Trafikte bi kaçını dağıtcaksın ki aynı durumu bidaha yapmasın sen üstüne gitmedikçe bunlar daha çok gelecek. Sen öyle yap burda bana ahkam keseceğine . Git polise şikayet et ya da başka koşullarda çöz işini. Hadi sellektörü anladık durmadan sellektör çakılmaz madem gıcık oldun farlara yak uzunlarını sende . Lazer tutmak , yol kesmek ne demek ? Kimin yolunu kesiysun? Tikkat edelum piskopata denk gelir evine gitmeye yüzü olmaz..

Motosikleti
    ninja 250
    sanırım önemli kısmını herkes atlamış birkez daha hatıratiyim,hani futbol maçlarında yeşil lazer tutuyorlar ya kaleci görmesin diye,adam suratıma lazer tuttu taa ki durana kadar, adamın amacı başka aslında,insan elinin altında lazer neden taşır hiç düşündünüzmü ?

Sırf o lazer yüzünden bile evire çevire dövülmesi gerekir işte ayrıca yeşil lazer kırmızı lazer gibi değildir. Gözü kör eden cinslerden kilometrelik lazer onlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)