Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet için neler geldi başımıza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Çoğumuzun hemen motosiklet alamadığımı yada aldırmadıklarını biliyoruz, peki neler yaptık, neler yaşadık.
    Ben başlayayım bakalım neler çıkacak ortaya...

- 16 yaşında evden kaçtım, motosiklet alsınlar diye. İki gün sonra döndüm almadılar tabii ki.

- Şimdi 53 yaşında olduğuma göre 15 yaşında yani 38 sene önce Eminönü'nde bazı büyük gazete bayiilerinde Motoposter satılırdı yabancı basım. Onlardan alır odamın her tarafına, dolapların içine kadar yapıştırırdım..

- Pazar günleri Fenerbahçe'deki motosiklet mağazaları kapalı olduğu için gider doya, doya seyrederdim.

- 28 yaşında tam Bmw motosikleti alacakken evlendim, hanım aldırmadı.

- Hanımdan ayrıldık tam Kawasaki'yi alacağız 1994'de devalüasyon oldu alamadık.

- Allah'a şükür şimdi 6. motosikletime binmekteyim. Allah motorsuz bırakmasın diyorum...
    Ra_Messu ve WOLKANWOLKAN bunu beğendiler.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Ardaki ufak tefekleri yazmama gerek varmı bilmiyorum
    sonuç olarak iki evlilik bitirdim
    şimdi her evlilik için toplamda 2 motorum var )
    üçüncü motoruda almayacağım,hatunuda
    Serdarrr bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    daha almadan her gün hanımdan fırça yiyorum beni forumda ya da youtube da motor videosu izlerken gördükçe...

ama aldıracak gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Sizlerin yaşadığı tecrübeleri yaşamasam da ilk motorumu 27 yaşındayken aldım. Şuan kullandığım motoru almak için değerinden fazla kredi çektim.Aslında maddi olarak düşünürsem gereksiz bir hareket ama işin içine motor aşkı girince, bunca çileye gülümseyerek katlanıyorum.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Ya annelerimiz, ya hanımlarımız, yada parasızlıktan alamadık belli yaşlarda başka sebep göremiyorum...

Motosikleti
    Naked :)
    Ben ilk motorumu malum baskılar nedeniyle oldukça geç (29) ve gizlice almak zorunda kaldım. Motoru kapalı otoparkta tutuyordum. Kask vs ise işyerimde duruyordu. Baya sıkıntı çektim. Ama sonunda ortaya çıktı durum. Biraz laf işittik o yaşta ama sonunda alıştılar. Zaten sadece pazar günleri binebildiğimi bildikleri için içleri rahat. Ya da sayılır... Evlenmeyi düşündüğüm kişi ise motora beraber binelim diyor. O yönden şanslıyım. Ama kızın babasına söylesek sorun çıkabilir
    Kısacası benim sebebim ailenin karşı olmasaydı...

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Benim gençlik hayalimdi motor. Tam almaya karar vermişken halamın oğlunu kaybettik bir motor kazasında.
    Sonra yıllarca onun etkisinden çıkamadım. Düşünmedim bile motor almayı. Arada dillendirsem de aileme çok sert tepkiler aldım haklı olarak.
    Ama motor sevdası hep içimdeydi. Tekrar küllerim alevlenince evlilik girdi bu sefer araya. Onun koşturması heyecanı derken bir tane oğlum oldu.
    Ara ara gelen motosiklet krizlerini bir şekilde uyuşturdum hep. Taa ki bir buçuk sene öncesine kadar.
    Bir gün köyde elektrikli bisiklete bindim. Bütün akşamın soğuğunda gezdim durdum. En derindeki kemiklerime kadar işledi soğuk.
    Eve gelince ısınmam çok uzun sürdü. Ve ertesi gün kendimi hemen bir motor mağazasına attım. Artık bu sevdayı ertelemek yok.
    Orada gördüğüm siyah YBR'yi hemen aldım. Ehliyetiydi, ders almaydı derken başladım motor sürmeye. Bu arada yaş 37'ye çoktan gelmişti.

Şimdi geriye dönüp düşünüyorum da bu yaşıma kadar nasıl dayanmışım, nasıl bunu denememişim bilmiyorum.
    Geç olsun da güç olmasın demiş büyüklerimiz.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    üniversiteyi kazandığım ilk sene aldırmak istemiştim ailem izin vermedi
    şimdi üniversiteyi bitiriyorum bu yaz, mart ayında ehliyetimi alıyorum yazında inşallah motorumu
    annem hala ben motordan korkuyorum dese de bazen içimden "korkunun ecele faydası yok diyesim" geliyor
    ama motorumu aldıktan sonra her binişimde ailemi üzecek bir olay yaşatmamak için tedbiri elden bırakmayacağım

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    24 yaşındayım motoru ilk 10 yasındayken köyde dedemın honda jialing marka motorunda öğrendim sıralı 4 vitesdi..
    daha sonra canciğer arkadaşımla birlikte ortak motor almaya karar verdik birlikte bınıyorduk honda titan, ardından yamaha ybr 125 aldık hep birlikte bınerdık ben gıderken o gelırken surerdı daha sonra da bmw 600 f 650 aldık birlikte askere giderken sattık.Bu sureç içerisinde aileler sorduklarında ben onun motoru o benım motorum dıyordu aılesıne.Neyse şimdi ise o kendıne ford araba aldı bende honda cbf 150 aldım.Artık sorunsuz bısekılde benım motorum dıye biliyorum
    ama bu seferde büyütmeme izin vermiyorlar.Zaman ne gösterir bilinmez
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    22 yaşındayım ben ilk motorumu almak için 2 sene aynı evde ailemle küs durdum 2 hafta evden habersiz kaçtım 18 yaşındayken..
    sonra ailem ne yaparsan yap dedi ve 2 saat sonra motorumla kapının önündeydim alıştılar sevdiler ve bir kaç sene önce babamın vergi
    dairesi işlerini 2 saat gibi sınırlı bi zamanda hal edip gelince(arabayla o trafikte halletmek imkansız tabi) babamında onayını aldım..
    askerden geldim 10 ay oldu babamın sürprizi 2. motorum babamın hediyesi..
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    motosiklet aldığımda ailemin tepkisi :

ben = baba motosiklet aldım..

baba = nası güzel kaçıyo mu?

ben = yani 250lik filan ama yarış motoru en nihayetinde

baba = iyi iyi. ehliyetini aldın demi?

ben = he, oldu oldu baya.

baba = iyi iyi. gel de turlayak...

------------------

ben = anne motosiklet aldım..

anne = ne renk?

ben = sarı...

anne = eyi hayırlı olsun.

-----------------

ben = abi motosiklet aldım...

abi = dikkatli kullan.

ben = peki

----------------------------------

ben = baba motosiklet aldım...

baba = yine mi? nasıl bişey?

ben = 600'lük... 6. vitesi gördüm.

baba = sattırcan arabayı bana...

ben = anne yine motosiklet aldım ben.

anne = oğlum girme şu babanın kanına. aldıysan aldın.

motosiklet almama sadece maddi ve manevi sebepler engel oldu şimdiye kadar. onun dışında ilk fırsatta almak istediğim motoru aldım çok şükür
    !?

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    ilk ve ortaokul: duvarlarda (duvarlar görünmeyene kadar) cross posterleri, dergi kapakları-sayfaları.
    Liseye başladım: baba motor? - ehliyetin yok - baba kimsenin yok? - e seninde yok. -peki baba.
    anne motor alalım mı? -araba var ya oğlum ne yapıcaz motoru? -anne okula giderim? -yürüyerek 5 dakika okulun. ışınlanmak mı istiyosun?

Lisenin ikinci yılı: baba hani motor? - yok sana motor.. bir ay sonra sürpriz: fırın boyadan çıkmış, heryeri nikelajlarla dolu fıstık gibi ateş kırmızısı bir peugeot 103
    1 yıl onunla takıldım. ardından yetmedi, -baba, honda titan diye bi motor var vitesli falan, çok güzelmiş arkadaşım almış.
    - yine arkadaşının motoruna mı bindin sen?
    - yok baba binmedim, yani bindimde arkasına bindim sürmedim.
    - senin motorun iyi, gerek yok hızlı motora.
    Bu konuşmaların ardından Özüm kardeşiniz ilk parasını kazanmak için çalışmaya başladı ve o honda titan'ı aldı
    Ardından motoru çalındı, yine çalıştı, kazandı, şu kendisi kırmızı adı kara olan javalardan aldı :D
    yetmedi, MZ aldı.
    Sonra motorsuz kaldım uzun bi dönem..
    Ama geri dönüşüm muhteşem olucaktı! Nexus 500le girdim piyasaya tekrar
    2-3 ay kullandıktan sonra, askere giden bi abim gsr ını bıraktı bana.
    7-8 ayda onunla takıldıktan sonra, o abimizin abisi geldi aldı elimden. motor sevdası kabarmış
    kaldım yine motorsuz..

Aradan yıllar geçtii.. ben bi cumartesi günü iş yerinde otururken "bu ne be arabaya içirdiğim benzin yetmiyo bide trafikte deli gibi sıkışıp kalıyorum. yeter uleyyyn!" diyerek sahibinden.com a girdim. Bi ilanı beğendim, sahibini aradım. Akşam akşam gittim motoru gördüm, eline kaporayı verdim ve pazartesi sabahı noterde buluşup devri tamamladım
    O gün 2010 yılının aralık ayıydı. Hala aynı motora sahibim.. Yapıştı meret, kurtulamadımda

Amma da uzatmışım.. ama anlatırken anılarım canlandı, tekrar yaşadım sanki o anları..
    Konuyu açtığınız için teşekkürler
    "Güzel günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz.."

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende hiçbir problem yaşamadım, ailem korksada endişede duysa
    benim tutkularıma karşı çıkıp beni kırmadılar, eşimde dahil.
    hatta babam da keske bende binebilsem diyordu hatta heves edip atv bile aldı
    babam motosiklet kültürünü benimsedi binmesede... ve araba kullanırken bütün motosikletlere dikkat ediyor, hepsine oğlu gözüyle bakıyor.

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    benim hikayemde şu ben zincirli bisikletede motorsikletede maddidurumlar yüzünden geç başladım.
    ilk bmx imi (bisikletimi aldığımda ilk okul 3 e gidiyordum
    ilk işim yandaki yedek tekerleri sökmek oldu 10 - 15 dakikada 2 teker sürmeyi öğrendim sonra bir iki ay içinde abimin dağ bisikletine sardım daha ayaklarım pedala yetişmiyordu ama ben yinede sürüyordum.
    2011 in başına kadar yaz kış yağmur çamur sıcak demeden bisikletimle hafta sonları günde ortalama 60- 70 km yol yaptım. istanbul trafiğini 2 tekerde gerçekten iyi çözdüm.
    motor hikayemde maddi sebeplerden 2011 e kadar ertelendi hayaldi benim için bir cbf 150 sonra ilanlarda cbr 125 i gördüm 2010 satan arkadaş mont kask eldivende veriyordu motoru 750 km deydi 5000 tl dedi 4500 e ver alıcam dedim satmadı.
    kısmetime fuarda yeni kasasını gördüm fuarın ilk gunu yapıştım dibine hayabusayı bile görmedi gözüm.
    hayatımda hiç motor sürmemiştim ne otomatik ne vitesli (ama iyi araba ve bisiklet sürerim )
    gözümü kırpmadan aldım aileme haber vermeden. ilk teslim almaya mart ayında gittim. ehliyet yok hayatımda tek tur motora binmişliğim yok. motoru kızıl topraktan tekbaşıma aldığım gibi şişliye ofisime getirdim. ilk artçımıda aynı gün taşıdım. bi kaç ay ailemin haberi olmadı sonra kazayla anneme yakalandım ilk tepkisi. hadi beni arkana al abinlere gidelim oldu sonra babamda annemden kıskandı onuda artçı gezdirdim oğlum sıkılda sat diyorlardı korkuyorlar ama bisikletle tem ve E5 e girdiğimi bildiklerinden cbr 125 onlara daha güvenli geldi. birde arabayıda motoruda kuralcı kullandığım için bana güvendiler. sonra o dağ bisikleti misali yine dayanamadım. 26.11.2011 de cbr 125 imi satıp cbr 1100 xx imi aldım hiç bir tepki vermediler xx i çok sevdiler. motoru arabadan daha dikkatli kullandığımı bildikleri için kızmıyorlar. ve bunun hastalık olduğunu sonunda anladılar artık çok mutluyum
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben 2001 de ocakta kaza yaptım babamın motoruyla. 2 hafta yataktan kalkamadım. Dikişler falan. Her yerim mosmordu 3.5 ay sonra motor aldım kendi üstüme. Ve hala aynı motora biniyom. Motor almam problem olmadı çünkü babamda motorcu

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Benim hikayemde benzer niteliklerde.Ortaokul-lise posterli dönemlerdi.
    İlk vitesli motosiklet tecrubem (bırakın scuteri peugeot-puch-mobylette kullanmadım) Suzuki LS650 idi.(Hangi cesaretle yaptım bilmiyorum 1996'da kuşadasından kiralamıştım.Özlem tekinin büyük etkisi vardır ama).Askerliğim dönemimde motorize jandarma olarak GS1150 ile muğla il sınırları içerisinde girmediğim yol kalmadı.
    Askerden 26 yaşımda döndüğümde arkadaşım cruıser(yamaha) almıştı.İçimdeki canavarı gıdıkladı bu tabiki.O dönemdeki kız arkadaşımda motosiklet tutkunu ve aktif sürücü idi(pembea2 ve bosphorusladysrider ile gazaretelerde boy gösteriyordu).Kızarkadasım sıteye ve şirkete beni motorla almaya geliyordu.Dayanamadım ilk moturumu GSF600S banditimi aldım.Çok uzun yollar yaptım kendisi ile...Evlilik hazırlığı gibi nedenler satınca motosikletsiz kaldım.(Evlenmedim )
    Bu ağustos-eylül dönemimde metrobüs yol çalışmaları nedeniyle trafik çekilmez hal alınca Hayabusamı aldım.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Ne kadar değişik, ne kadar farklı hikayeler var yaaa.

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet aldığımda ailemin tepkisi :

ben = baba motosiklet aldım..

baba = nası güzel kaçıyo mu?

ben = yani 250lik filan ama yarış motoru en nihayetinde

baba = iyi iyi. ehliyetini aldın demi?

ben = he, oldu oldu baya.

baba = iyi iyi. gel de turlayak...

------------------

ben = anne motosiklet aldım..

anne = ne renk?

ben = sarı...

anne = eyi hayırlı olsun.

-----------------

ben = abi motosiklet aldım...

abi = dikkatli kullan.

ben = peki

ben = baba motosiklet aldım...

baba = yine mi? nasıl bişey?

ben = 600'lük... 6. vitesi gördüm.

baba = sattırcan arabayı bana...

ben = anne yine motosiklet aldım ben.

anne = oğlum girme şu babanın kanına. aldıysan aldın.

motosiklet almama sadece maddi ve manevi sebepler engel oldu şimdiye kadar. onun dışında ilk fırsatta almak istediğim motoru aldım çok şükür
    hocam koptum valla

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Alıntı ÜmitDURA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hikayemde benzer niteliklerde.Ortaokul-lise posterli dönemlerdi.
    İlk vitesli motosiklet tecrubem (bırakın scuteri peugeot-puch-mobylette kullanmadım) Suzuki LS650 idi.(Hangi cesaretle yaptım bilmiyorum 1996'da kuşadasından kiralamıştım.Özlem tekinin büyük etkisi vardır ama).Askerliğim dönemimde motorize jandarma olarak GS1150 ile muğla il sınırları içerisinde girmediğim yol kalmadı.
    Askerden 26 yaşımda döndüğümde arkadaşım cruıser(yamaha) almıştı.İçimdeki canavarı gıdıkladı bu tabiki.O dönemdeki kız arkadaşımda motosiklet tutkunu ve aktif sürücü idi(pembea2 ve bosphorusladysrider ile gazaretelerde boy gösteriyordu).Kızarkadasım sıteye ve şirkete beni motorla almaya geliyordu.Dayanamadım ilk moturumu GSF600S banditimi aldım.Çok uzun yollar yaptım kendisi ile...Evlilik hazırlığı gibi nedenler satınca motosikletsiz kaldım.(Evlenmedim )
    Bu ağustos-eylül dönemimde metrobüs yol çalışmaları nedeniyle trafik çekilmez hal alınca Hayabusamı aldım.
    usta valla senin hikayede hoşmuş geç oldu ama olsun hayırlı olsun hayabusan güle güle kullan inşallah.

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar değişik, ne kadar farklı hikayeler var yaaa.
    yüce abim anılarımızı depreştirdin valla
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Motosikleti
    2011 ybr 125
    abi motosiklet alacağım diye hanımı boşamadın değilmi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)