Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ybr 125 klonları

Motovento
    REKLAM ALANI

Piyasadaki ybr 125 motorlu farklı markalar nelerdir, bu başlık altında derli toplu bulunsun.

1

Salcano Wolf 125

Sıfırı 2590 lira.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68532630/detay

2

Arora AR 125-43 YEBERE

Daha yeni çıkıyor fiyatı bulamadım.

3

Kuba XR 125

Sıfırı 2870 lira.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69090105/detay

4

Kadırga KD 125

Sıfırı 2750 lira.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68098373/detay

5
    Kanuni Bora 125

Sıfırı 2790 lira.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50002004/detay

Benim bildiklerim bu kadar. Bu 5 motorun motor kısmı bire bir ybr 125 ile aynı diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    iyi olmuş benim motorun motor kısmıda görünüyor reklam oldu desenize
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Yebere" çakmalıkta son nokta
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki ybr motoru kullanıyor deniliyorda gerçekden ybr nin motor yapısı ve malzeme kalitesi ile birebir aynı mı yoksa teknik açıdan aynı ama malzeme kalitesi farklı mı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    malzeme kalitesi olarak bence ybr bunlarla aynı olamaz...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ybr motoru kullanıyor deniliyorda gerçekden ybr nin motor yapısı ve malzeme kalitesi ile birebir aynı mı yoksa teknik açıdan aynı ama malzeme kalitesi farklı mı?
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malzeme kalitesi olarak bence ybr bunlarla aynı olamaz...
    arkadaşlar tabiki ybr gibi on numara olmaz ama 8 numara olur 2 numara içinde ben gidip ybr ye 1500 tl fazla vermem :D

not : diğer çinliler içinde en iyileri bunlar

peki ya yakıt miktarları ybr kadar az yakar mı ?

Motosikleti
    peki ya yakıt miktarları ybr kadar az yakar mı ?
    aynı 100 km de 2,5 litre yakıyor tabi sakin kullanırsan 2,3 e kadar düşersin basarsanda 2,8 e kadar çıkıyon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    motoru yamaha da diqer firmalar da aynı fabrikada fason yaptırıyor..ne kadar ekmek o kadar köfte mantıqı hakim bu motorlarda..her açıdan bi ybryi tutamazlar tabi ki ama en kalitelisi şuan wolf..2004 ybr kelle motorun 1e1 aynısını kullanıyorlar..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tabiki ybr gibi on numara olmaz ama 8 numara olur 2 numara içinde ben gidip ybr ye 1500 tl fazla vermem :D

fatihim senin mantığında aslında mantıklı fakat çinlilerde şöyle bi durum var bende de mondial vardı ve 1 yılda şase vida başları vb yerler paslanmaya başladı fakat 2008 model ybr daha böyle bi pas durumu yok gerisini sen düşün durumu orta halli olan ybr 2 el alacağına gider bunlardan bi tane alır ama birde benim gibi çinliden ağzı yananlar o paraya gider 2.el ybr alır en azından kafam rahat olsun der....

Motosikleti
    fatihim senin mantığında aslında mantıklı fakat çinlilerde şöyle bi durum var bende de mondial vardı ve 1 yılda şase vida başları vb yerler paslanmaya başladı fakat 2008 model ybr daha böyle bi pas durumu yok gerisini sen düşün durumu orta halli olan ybr 2 el alacağına gider bunlardan bi tane alır ama birde benim gibi çinliden ağzı yananlar o paraya gider 2.el ybr alır en azından kafam rahat olsun der....
    abi sende haklısın bak bende 2 el ybr alırım alacak olsam tek sebebi aslında satarken zarar etmemek ve hemen satılması ancak hani millet ben sıfır kaliteli ucuz motor istiyorum diyor ya o zaman işte bu modeller devreye giriyor o açıdan birde abi şasesinin sağlamlığı pas durumu benim motorda şansımdan mı ne iyi çıktı 3 sefer kaza yaptım şasede hiç bir durum yok :D

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi sende haklısın bak bende 2 el ybr alırım alacak olsam tek sebebi aslında satarken zarar etmemek ve hemen satılması ancak hani millet ben sıfır kaliteli ucuz motor istiyorum diyor ya o zaman işte bu modeller devreye giriyor o açıdan birde abi şasesinin sağlamlığı pas durumu benim motorda şansımdan mı ne iyi çıktı 3 sefer kaza yaptım şasede hiç bir durum yok :D
    iyi sen memnunsan sıkıntı yok ama kuba olan gerçekten güzelmiş...
    biraz araştırayım ulen elimde olan parayı bilmediğim motora da yatırmak istemem...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30

Bende çinli kullanan biri olarak katılıyorum. Bu işler para meselesi tabi. Varsa alırsın yoksa çakma alırsın. Çakma aldığına daha çok bakarsın durmadan bakarsın. Ama imkanın bunu el veriyodur. Çakma makma beni istediğim yere götürsün yeter :D
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    iyi sen memnunsan sıkıntı yok ama kuba olan gerçekten güzelmiş...
    biraz araştırayım ulen elimde olan parayı bilmediğim motora da yatırmak istemem...
    abi sen zaten alma benim genelde tavsiyem uzun yıllar 3-5 yıl gibi süreceklere sebebi satması zor olur kimse bilmiyor ama abi sen 1 sene ye kalmaz belkide büyütürsün motoru

Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çinli kullanan biri olarak katılıyorum. Bu işler para meselesi tabi. Varsa alırsın yoksa çakma alırsın. Çakma aldığına daha çok bakarsın durmadan bakarsın. Ama imkanın bunu el veriyodur. Çakma makma beni istediğim yere götürsün yeter :D
    aynen

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi sen zaten alma benim genelde tavsiyem uzun yıllar 3-5 yıl gibi süreceklere sebebi satması zor olur kimse bilmiyor ama abi sen 1 sene ye kalmaz belkide büyütürsün motoru

aynen
    kardeşim ben motoru satmaya niyetim yoktu müşteri çıkınca da satayım dedim yeni kasa esd alayım bari bir daha da değiştirmem dedim ama belli olmaz belki önümüzdeki yaz durumları iyice düzeltirsen neden olmasın er5 veya gs 500 yapıştırdınmı 170km/h bana da yakışırı yani...
    ama bir yandan da büyükmek istemiyorum hız yapıp ta kaza ya mehal vermemek için ybr bana yeter yani

Motosikleti
    kardeşim ben motoru satmaya niyetim yoktu müşteri çıkınca da satayım dedim yeni kasa esd alayım bari bir daha da değiştirmem dedim ama belli olmaz belki önümüzdeki yaz durumları iyice düzeltirsen neden olmasın er5 veya gs 500 yapıştırdınmı 170km/h bana da yakışırı yani...
    ama bir yandan da büyükmek istemiyorum hız yapıp ta kaza ya mehal vermemek için ybr bana yeter yani
    aynen abi sende benim kafadansın adaşız ya belli oluyor büyük motorun büyük derdi var birde ufak motor her zaman iyidir benzin az yakıyor bakımı kolay git istediğin yere gitmem demiyor al sende abi bir esd işine bak

aynı 100 km de 2,5 litre yakıyor tabi sakin kullanırsan 2,3 e kadar düşersin basarsanda 2,8 e kadar çıkıyon
    Yani ybr kadar ekonomik durmuyor aslında motor kısmı ybr kadar sağlam olsa dışının çabuk dökülmesini çok önemsememde yolda kalmak yada sık sık motor bakımı/onarımı yapmayıda istemem

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sym xs125 girmiyor galiba bu kategoriye
    ben sym alırdım doğrusu
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Yani ybr kadar ekonomik durmuyor aslında motor kısmı ybr kadar sağlam olsa dışının çabuk dökülmesini çok önemsememde yolda kalmak yada sık sık motor bakımı/onarımı yapmayıda istemem
    abi sen benim gezdiğim yerleri bilsen hiç öğle demessin birde yeni esd kadar belki ekenomik olmayabilir çünkü esd yeni teknoloji karburatör kullanıyor ama eski 2005-2006 larla aynı yakıyor bu arada motorun genel parçaları 2004 model ybr gibi ön amortisörler kumandalar aynalar km saatleri 2004 le aynı birde ben artık sıkıldım bana babanın oğlumu kar mı ediyon da çok met ediyon demeye başladılar onun için alan alır almayan almaz ancak kullanan bilir nasıl olduğunu

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym xs125 girmiyor galiba bu kategoriye
    ben sym alırdım doğrusu
    sym de güzel motor hem az yakıyor ama az titreşim varmış ondada bu arada başlığın amacı ybr nin motor aksamını kullananları yazmak sym nin motoru ybr motoru değil

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    hocam benim windy 3.5 yakıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)