Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kaza geliyorum deyince kulak verdim......

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav geçmiş olsun ...aga bi plaka alaydın keşke...veya madem kalktın bişey yok takılaydın peşine namussuzun uzaktan takip...tamam sıcak sıcak hata yapabilirdin ama en azından canına neden kast etmiş onu öğrenirdin...sitemim var dağlara taşlara...bırakma abicim peşini...

hani çılgınlar gibi durdurmak değilde uzak takip...sinsi takip...
    abi ne plaka alabildim ne de o şokla peşine takılabildim. ama durduğumda arabaya baktım, kırmızı ışık yanıyordu dedim bu ışıkta durursa koşup dalacam kafa göz. ışıkta da durmadı .....

aracın rengi ve markasını beynime kazıyabildim ancak... eğer trabzon içinde yakalarsam Allah ne verdiyse o zaman..
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    cok gecmıs olsun nedır bu aracların motorları cekememelerı.Sankı bız kedı onlar kopek

Motosikleti
    Alıntı knoyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok gecmıs olsun nedır bu aracların motorları cekememelerı.Sankı bız kedı onlar kopek
    eyvallah kardeşim, Allah kimsenin başına vermesin hala gitmiyo gözümün önünden...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    geçmiş olsun kardeş
    1 km fazla bile takip etmişsin

görmüyorsa sağından uza geç hiç ısrar etme bazı şoförler görmüyo yada inada bindiriyo en uzağından geçmek lazım

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Öncelikle geçmiş olsun... 90-95 kilometre hız fazla gibi gelmiyor tabi ama yinede süratli bi hız limiti üstüne bide motorcuyu insandan saymayan hayvanlar olduğu için ... Neyse ki geçmiş oldu Allah kaza bela göstermesin...
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    geçmiş olsun.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    hocam verilmiş sadakanız varmış çok geçmiş olsun tekrarı ve benzerini yaşamaman dileğiyle
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun arabalarla dalaşma selektör falan filan yapmana gerek yok geç sağından git zaten altında yeterince güçlü motor var.Arabayla takışırsan sen taklaya gelirsin.Kavga bile edicek olsan arabaya bunu hissettirme sakin ol illa durucak ozaman in döv.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. En doğrusunu yapmışsın. Takip ederek hırsını gidermeye uğraşmamak akıllıca bir tutum.
    Fakat insanın icinde öfke kalıyor. Benzeri bir durumla ben de karşılaştım. Beni sıkıştıran BMW sürücüsü oralı bile olmadı.
    "Kara Liste" başlığı açıp bu sürücülerin yaptıklarını ve plakalarını teşhir etmek bir işe yarar mı bilmiyorum.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun allah korumuş motosiklet kullanırken takışmamak gerek böyleleriyle

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    -Apache mode ON-

Revenge of the motorcycle

Gerekenler:
    4 adet buji,
    Tek elle motor kullanabilme yeteneği,
    Çelik gibi sinirler,
    Şimşek gibi refleksler
    Güçlü bir motor (600f )

Uygulanışı: Motor ile 12-13.000 d/d ile basıla basıla, içinizden 7 cedde sövüle sövüle takip edilir. Arabanın sağına geçilerek sağ iki cama buji itina ile atılır (Power Shot). Daha sonra ani fren ile sol tarafa geçilir ve sol iki cama da kalan bujiler atılır. Adam mütemadiyen deli gibi söveceği için (ve 600f i yakalayamayacagı için) gaz kolu sonuna kadar çevrilir. Bu esnada sol eliniz ile orta parmak göstermeyi unutmayınız.

-Apache mode OFF-

Motosikleti
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Apache mode ON-

Revenge of the motorcycle

Gerekenler:
    4 adet buji,
    Tek elle motor kullanabilme yeteneği,
    Çelik gibi sinirler,
    Şimşek gibi refleksler
    Güçlü bir motor (600f )

Uygulanışı: Motor ile 12-13.000 d/d ile basıla basıla, içinizden 7 cedde sövüle sövüle takip edilir. Arabanın sağına geçilerek sağ iki cama buji itina ile atılır (Power Shot). Daha sonra ani fren ile sol tarafa geçilir ve sol iki cama da kalan bujiler atılır. Adam mütemadiyen deli gibi söveceği için (ve 600f i yakalayamayacagı için) gaz kolu sonuna kadar çevrilir. Bu esnada sol eliniz ile orta parmak göstermeyi unutmayınız.

-Apache mode OFF-
    kısa ve öz anlatayım, silahı çek bacağından vur

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Aman XAhmetciğim gelmiş geçmiş olsun , daha Trabzona geleceğim Alper sen ben karadeniz kazan biz kepçe gezeceğiz Aman dikkat . Aslında o tür yaratıklara yapılacak çok şey var ama işte o zaman onları adamdan sayıyorlar.. .Neyse Tekrar geçmiş olsun
    Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam saat 21.00 sularında hem arkadaşlarla muhabbet hem de uzun süredir sürmediğim motorumu biraz sürebilmek adına gezintiye çıktım.. Sohbet muhabbet bitince evime gitmek için atladım motora. saat geç olduğu için yollar boştu haliyle, buna rağmen yine ağırdan alıp fazla hız yapmadım, 80-90 km süratle giderken önüme bi eski model bi araç çıktı. ikimizde sol şeritteyiz, sellektör yapıyorum fakat sağa geçmiyor bi türlü. 1 km boyunca böyle gittim ama sağa geçmemekte ısrarcı, e bende kuralları çiğnememekte ısrarcıyım ama artık bi yere kadar dedim... vites küçültüp sağına geçtim. tam arabayı geçerken herif birden önüme kırdı ve kesinlikle kasti olarak yaptı. (arabanın önüme kıracağını sanki anlamış gibiydim ama) işte o anda olan oldu... hızım tahminimce 100-110 arası bişeydi.. ilk önce ön fren denedim direksiyon yalpalamaya başlayınca freni hafif bıraktım ve arka frene yüklendim çarpmaya ramak kala son anda kendimi emniyet şeridine attım.. tam kaymaya yakın ayağa kalkarak motoru dengeye getirdim ve önümdeki park etmiş araca çarpmamak için motoru yan çevirip kaya kaya durabildim. bu anlattıklarım 3-4 saniyede gerçekleşti..durduktan sonraki fren mesafeme baktığımda yaklaşık 40-45 metre fren izlerini gördüm. o anda öyle bir sinirlendim ki arabanın peşinden kaptırıp adamı haşat edesim geldi ama o anda şoka girmişim.. tabi küfür kıyamet gidiyorum.... arabaya bakıyorum hala... ışıklarda durmadı ve bastı gitti...

ayaklığı açtım motordan indim ve bi sigara yaktım.. ama öylece kala kalmışım.... arkadan bi arkadaş geldii tanımıyorum tabi.. bişeyin var mı dedi.. yok iyiyim dedim..

anladığım kadarıyla 2 ihtimal var.

1- motorun sesine uyuz oldu ve kendisini sağdan geçmemi yediremeyince önüme kırdı şerefsiz..
    2- sürücü acemiydi ve sesi duyunca kendini sağa attı..

artık ihtimal hangisi olursa olsun, iyi kaza atlattığımı düşünüyorum... verilmiş sadakamız varmış..

herkese kazası belasız sürüşler dilerim...
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Allah beterinden saklasın.çok geçmiş olsun...

her ne kadar zor olsada durup beklemekle hatta sigara içmekle iyi yapmışsınız...öfkeyle kalkıp zararla oturmanızı asla istemem...

adamın ne mok olduğunu bilmediğimiz ve aklınıza gelen her türlü itin yollarda dolaştığı,basit bir, yol senindi benimdi tartışmasında silah çekip adam vuranlar varken....
    belkide sigara bu sefer hayat kurtardı bile denilebilirmi acaba???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    geçmiş olsun kanki...en tehlikeli tecrüben bu olur inşallah..
    Youtube: YOL AVCISI

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    geçmiş olsun sana,birbaşkasına veya motoruna bişey olmaması sevindirici ve olaydan sonra soğukkanlı kalman daha mantıklı olmuş "sinirle kalkan zararla oturur" demişler.bazı olaylarda zararla oturmuşluğum falan olmuştur birkaç dikiş vb. bu söz aklıma gelirde dizginlerim kendimi...kaygan zeminlere aman dikkat!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    geçmiş olsun arkadaşım..verilmiş sadakan varmış..Allah daha kötülerinden saklasın..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, bir daha yaşanmaması dileği ile...

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun da, 90la giderken 45 metre fren mesafesi nasıl oluyor, kullandığınız araç "600F" değil galiba, çin malı mı?
    http://forensicdynamics.com/stopping...nce-calculator

bu siteye bakmanı öneririm

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne plaka alabildim ne de o şokla peşine takılabildim. ama durduğumda arabaya baktım, kırmızı ışık yanıyordu dedim bu ışıkta durursa koşup dalacam kafa göz. ışıkta da durmadı .....

aracın rengi ve markasını beynime kazıyabildim ancak... eğer trabzon içinde yakalarsam Allah ne verdiyse o zaman..
    Başımı belaya sokayım ki bir dahakine cesaret edemesin böyle apaçilikler yapmasın...ben hep bu mantıkla yaklaşırım kazaya belaya...bana yapılmış başka bir motorcuya yapılmıştır...başka bir motorcuya yapılan bana yapılmıştır...ha burnum .oktan eksik kalmaz belki ama motorcu arızadır bulaşmamak lazım felsefesini hep yerleştirmeye çalıştım dimağlara...kah dayak yedim kah zopaladım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    çok geçmiş olsun keşke motoru uzatıp gazlasaydın bunlar yaşanmazdı neyse verilmiş sadakan varmış.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)