Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Takım elbiseyle motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Arkadaşlar herkese selamlar;

Takım elbiseyle motor kullanmak zorunda olanlar var mı?
    Memur olduğum için ceket ve kravat zorunluluğu 15 mayıs 15 eylül arasında kalkıyor...pantolon olarak da keten giymek göze batmıyo...
    bu tarihler dışında da ankara da müsait hava çok oluyor...motorla işe gidip gelmek istiyorum nasıl bir çözün bulunabilir...

benim aklıma sadece iş yerine bi ceket pantolon koymak geliyor. Gömlek üstüne mont gömleği haşat eder diye düşünüyorum...iş yerindeki ceketi ve pantolonu da sık sık değiştirmek gerekecek...şart değil ama bir hafta her gün aynı ceket ve pantolonla dolaşmayı pek sallamamak lazım o zaman...

sizce nasıl bir çözüm olabilir...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    dediğin gibi takım elbiseni koy iş yerine orda giy cıkar .) başka yapıcak bir şey yok gibi. yada çanta falan alıcaksın yanina pantolon ve gömlek için
    Domino'sPizza

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ben buun için bir sırtlık aldım. bir de patenci dirsekliği ve zaten dizlik kullanıyorum. lakin ben ev iş arası 6 7 dakika. uzun bir yol değil. istanbul sabahında sam yeli ile efil efil güzel oluyor.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Rahmetli dedemin motosiklet çetesi varmış 1940larda, fotoğrafını gördüm de elemanların hepsi tiril tiril takım elbiseyle kullanıyormuş. Ben de memurum, o kadar karışan görüşen yok şimdi mesela kotla takılıyorum ama diğer günler gömlek kravat kumaş pantalon giyiyorum. Gömleğin üstüne polo tarzı bir kazak giyince mont çok kötü yapmıyor. Pantalonu da ütüleyip çantaya atıyorum düzgün biçimde; bir de ayakkabı atıyorum çantaya; yol 21 kilometre çünkü bot giyiyorum. Ceket çok giymiyorum ama bir dolap bulunup oraya bırakılabilir.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli dedemin motosiklet çetesi varmış 1940larda, fotoğrafını gördüm de elemanların hepsi tiril tiril takım elbiseyle kullanıyormuş. Ben de memurum, o kadar karışan görüşen yok şimdi mesela kotla takılıyorum ama diğer günler gömlek kravat kumaş pantalon giyiyorum. Gömleğin üstüne polo tarzı bir kazak giyince mont çok kötü yapmıyor. Pantalonu da ütüleyip çantaya atıyorum düzgün biçimde; bir de ayakkabı atıyorum çantaya; yol 21 kilometre çünkü bot giyiyorum. Ceket çok giymiyorum ama bir dolap bulunup oraya bırakılabilir.
    senin durum iyiymiş...bizde kıyafete takabiliyolar...denildiği gibi en makulu iş yerine istiflemek herhalde...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    İş yerimde 2 tane ceketim var, her renge uyar cinsten. Kumas pantolonun üzerine LBC motosiklet pantolonu giyiyorum (yandan fermuarlı, pantolon kırısmıyor, giyip çıkarması birkaç saniye) gömleğin üstüne de montu giyiyorum (normal ceketten daha fazla kırıştırmıyor) Mis gibi de oluyor.

İş yerine güzel bir dolap yapın.İçine kıyafetleri koyun.10 dakika erken gitseniz yetişirsiniz sanırım iş başına. Ayrıca eğer kumaşla motosiklet kullanayım derseniz hasta olabilirsiniz.Ya da bir kaza anında benim gibi çiziklere sahip olabilirsiniz.Ben okul kıyafetimle düştüm lisede.Pantalonda çizik,yırtık yok...Benim arka tampon ve kollar çizilmiş. Halâ anlam veremediğim sahnelerdendir kendisi.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam bende takım elbiseyle gidip geliyor işe hiç sorun etmiyorummontumu giyiyorum ceketimin üstüne kaskım kafamda paşalar gibi gidip geliyorum işime yazında normal gömleğin üstüne giyiyorum montumu hiç bir sıkıntı olmuyor. yazın sadece biraz terliyorum montun içinde o kadar. o terlemede sadece kollarımda oluyor gömlek kısa kollu olduğu için. saygılarımla...
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    tracer 900
    valla yurtdışı ziyaretlerimde gördüğüm, kadınlar kızlar cicili bicili elbiselerle, tayyörlerle (bu kelimeyi ilk defa cümle içinde kullanıyorum çok heyecanlandım), keza adamlar takım elbiselerle kafada kasklar kullanıyolar...

http://abacus-es.net/share/imgfetch/...hitehelmet.jpg

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yurtdışı ziyaretlerimde gördüğüm, kadınlar kızlar cicili bicili elbiselerle, tayyörlerle (bu kelimeyi ilk defa cümle içinde kullanıyorum çok heyecanlandım), keza adamlar takım elbiselerle kafada kasklar kullanıyolar...

http://abacus-es.net/share/imgfetch/...hitehelmet.jpg
    Ben de bu resmi görünce heyecanlandım. Cuma cuma adamı günaha sokacaksın zorla.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    hocam ben şahsen böyle bi durumda iş yerinde (imkanım varsa eğer) 2-3 takım elbise bulundururum. böylelikle her gün aynı kıyafeti giymek zorunda kalmamış olurum. haftasonları da kıyafetleri eve götürür temizlerim...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Madenci oluyosun...
    3 ayda bir traş oluyosun, motorla işe gideceğin zaman istediğini giyiyosun.
    İş yerinde soyunma odaları duşlar falan oluyor.
    Rahaaaat rahat...

Memurluk zor iş vallaha azizim...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    tracer 900

foto_sentez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Derbi STX 150
    Ben de bankada çalışıyorum ve güzel havalarda motorla gidiyorum. Şubeye 2-3 takım (pantolon, ceket) ile ayakkabı, kemer ve birkaç kravat bıraktım. Kot üzerine de gömlek ve onun üzerine montumu giyiyorum hiç sorun olmuyor. Sadece 10 dakika kadar erken gitmem yetiyor ki bunu motor-trafik avantajından kazanıyorum zaten... ;)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İtalya'da olsak tamam da Türkiye'de o iş zor. Kaza olasılığı hiç olmasa bile üzeriniz çamur olur, o da olmadı kuş pisliği olur, istanbuldaki kuşlar çok şerefsiz gerçekten koca koca pisliklerini uluorta her yere saçıyorlar. Motosikletimin brandası yağmur olmadığında leş gibi kuş pisliği oluyor. Yolda yakınlarıma hatta kafama kuş pisliği yağıyor.

Motosikleti
    Honda Kinetic ZX 100 & Kymco Agility 125
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar;

Takım elbiseyle motor kullanmak zorunda olanlar var mı?
    Memur olduğum için ceket ve kravat zorunluluğu 15 mayıs 15 eylül arasında kalkıyor...pantolon olarak da keten giymek göze batmıyo...
    bu tarihler dışında da ankara da müsait hava çok oluyor...motorla işe gidip gelmek istiyorum nasıl bir çözün bulunabilir...

benim aklıma sadece iş yerine bi ceket pantolon koymak geliyor. Gömlek üstüne mont gömleği haşat eder diye düşünüyorum...iş yerindeki ceketi ve pantolonu da sık sık değiştirmek gerekecek...şart değil ama bir hafta her gün aynı ceket ve pantolonla dolaşmayı pek sallamamak lazım o zaman...

sizce nasıl bir çözüm olabilir...?
    Bazı Motorcular Takım Elbise İle R6 Bile Kullanırsan Gv250'yi Çok Rahat Kullanırsınız Ben Öyle Tahmin Ediyorum.
    [B]Tek Kişi 79 Km/h, İki Kişi 76 Km/h, Üç Kişi 73 Km/h Dört Kişi 67 Km/h: Sen Neymişsin Be Kinetic... :bounce:
    Kymco Agility 125 9 Beygirlik 9.5 Nm Torkluk Mini Boss :mrgreen: [[COLOR="#FF0000"]Güvenlik İçin Kask Takın![/COLOR]:cat:] [/B]

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    başka bir topic te de yazmıştım.

Ben şuan kışında pantolon ceket kravat olarak giyinip(tabi ki kışlık mont ve pantolonun altına), motorumu kullanmaya devam ediyorum.
    bilmiyorum neden ama ceketin altında kalan bel çevresinde gömlekteki buruşma hariç hiçbir kıyafetimde şekil bozukluğu olmuyor, oda her zaman sırtlık taktığım için belimi sıkan yerden dolayı.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    kırışmayan gömlek al kırışmasın hocam mağazacı tavsiyesi ;) %60pamuk %40 polyester karışımlı gömlek al çok kırışmaz . birde abbate nin kırışmama özelliği olan gömlekleri var

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Ben takım elbise ile kullanıyorum problem olmuyor.. Ama tabi işiniz ile eviniz arasındaki mesafede önemli..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)