Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yılda ortalama 200 motokurye hayatını kaybediyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NTV nin verdiği rakam doğruysa durum gerçekten içler acısı Haber yaptığı ve doğru mesaj verdiği için NTV yi kutluyorum...

Video aşağıda

http://www.eksisozluk.com/relvidpop.asp?id=32331

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    çok ciddi bir rakam...ciddiyse yazık insanlara...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Nerdeyse iki günde bi kurye ölüyor iki günde bir bi ocak sönüyor desenize yazık gerçekten
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Allah kolaylık versin hepsine ama iş verenler koruma ekipmanlarını zorunlu tutup kuryelerde kurallara uysa
    bu sayı bir elin parmaklarını geçmez
    İkincilik kaybedenler içindir...

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Türkiyede yılda 4000 ila 5000 arası insan trafikte hayatını kaybediyor. Kaynak TÜİK
    Durum sadece kuryeler için değil herkes için gerçekten çok vahim, ama bu sayıyı azaltmak namına nedense yapılan uygulamalar çok çok yavaş.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    6 sene kuryelik 5 sene şöförlük yaptım... normal olarak yani husisi olarak kullandığım araçı ve motosikleti saymıyorum... 6 sene kuryelik hayatımda 30ile 40 arkadaşımı kaybettim..... trafikte hayatta kalmak cambazlık derdi emrah onuda kaybettik.... hayat nasip kısmet kader....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu arkadaşlar biryerlere baglı çalışıyorlar bildiğim kadarıyla yanılmıyorum dimi?
    peki eğer çalışıyorlarsa bu arkadaşların hiçbir güvencesi ailelerinin güvencesi sigortası yokmu?
    Ölen öldüğüylemi kalıyor sonuçta bu bir meslek ve diğer meslek kollarındaa insanlar ölüyor ve iş kazasıysa eğer derhal tazminat alıyorlar falan filan.yokmu kuryelerin hakları yada onları savunan bir camia.Ne bilim şöförler derneği falan var taksiciler var otobüsçüler var neden kuryelerin yok yada bizmi bilmiyoruz?

Choppermod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    Hepsinin mekanı cennet olsun ne yazıkki ülkemizde bu sayıları ciddiye alan kişiler yok denilecek kadar az (hükümetten bahsediyorum)
    Eski diye birşey yoktur , taa ki yenisi gelene kadar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede yılda 4000 ila 5000 arası insan trafikte hayatını kaybediyor. Kaynak TÜİK
    Durum sadece kuryeler için değil herkes için gerçekten çok vahim, ama bu sayıyı azaltmak namına nedense yapılan uygulamalar çok çok yavaş.
    Trafikte hayatının kaybeden 25 kişiden biri motokurye ozaman

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 sene kuryelik 5 sene şöförlük yaptım... normal olarak yani husisi olarak kullandığım araçı ve motosikleti saymıyorum... 6 sene kuryelik hayatımda 30ile 40 arkadaşımı kaybettim..... trafikte hayatta kalmak cambazlık derdi emrah onuda kaybettik.... hayat nasip kısmet kader....
    Allah rahmet eylesin hepsine.. Her yıl sirketlerin evrak ve taşıma işleri arttıkça kurye sektörüde büyüyor ve kaza sayısıda malesef dahada çoğalarak har sene can kaybında artış oluyor

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet şaka gibi.. eskiden maaşlarımız bu rsiki göz önüne almamıza değiyordu..şuan kuryeler komik rakamlara çalışıyorlar.. kaza yapıp kolu bacağı kopan sakat kalanların haddi hesabı yok....

firmalar tazminat veriyor.. karşı tarafın sigortasından ölüm bedeli alıyor.. bir aile toplam 100000 liraya yakın bir para alıyor... ama bir insan öldükten sonra alınan para ne işe yarar bilmiyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaşlar biryerlere baglı çalışıyorlar bildiğim kadarıyla yanılmıyorum dimi?
    peki eğer çalışıyorlarsa bu arkadaşların hiçbir güvencesi ailelerinin güvencesi sigortası yokmu?
    Ölen öldüğüylemi kalıyor sonuçta bu bir meslek ve diğer meslek kollarındaa insanlar ölüyor ve iş kazasıysa eğer derhal tazminat alıyorlar falan filan.yokmu kuryelerin hakları yada onları savunan bir camia.Ne bilim şöförler derneği falan var taksiciler var otobüsçüler var neden kuryelerin yok yada bizmi bilmiyoruz?
    Ah be usta, seni kandırmışlar. Türkiye bir sosyal devlet değil, öyle her insanın hakları yok bu ülkede. Hele öyle sendika, iş güvenliği, işçi hakları filan... Çok beklersin

Tersane işçilerini hatırlıyor musun? Tekel işçilerini? Tekstil işçilerini? Hani normal, insana yakışır bir servis aracı yerine kapalı kasa minibüste taşındıkları için boğulup ölen işçi kadınları? Maden işçilerini biliyor musun, maden işçilerini?

Kuryeler daha mı değerli sanıyorsun, mülkiyet sahipleri için... "Tohumuna para mı saydık" felsefesi ile hareket eder onlar. İnsan hayatı asla kar marjı çizelgeleri kadar önemli değildir. Öğrenin, kabul edin bunları artık...
    iguven bunu beğendi.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kısaca bbelt kardeş diyorsunki kuryenin kaybedicek bir canı var.Kaybedicek birşeyi olmuyan insanların dayanışması çok büyük belalar açar o kaybedecek çok parası olan iş sahiplerinin başına.Kuryeler organize olabilicek en basit gruptur.Bir telsizle toplanın çalışmıyoruz bugün yada 2 gün diyin inanın sistemi yıkarsınız.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diğer ölümlü vakaları, adi suçlar, terör, cinayet istatistiğe girersek Türkiye'de kan gövdeyi götürüyor! bu insanlar işini yaparken ölüyor, tershane çalışanları, madencilerimiz, polis-asker-öğretmen...
    acı konular bunlar! girersek çıkamayız asırlardır yasımız bitmedi zaten, ne topraklarmış mübarek kan yetiştiremiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

35 şehit...
    van depremi...
    mardinde düğün katliamı...
    2 gün önce tem de 100 küsür araba birbirine girdi...
    olaysız günümüz yok!
    bir yandan pedofili tecavüz olayları...
    bir yandan tahliye edilen dini terör örgütü üyeleri...
    olaysız günümüz yok, elini kolunu çarpma dokunma kimseye allah muhafaza kimin ne olduğu ne yaptığı belli değil
    öyle bir toplumda yaşıyoruz ki! 2 şeyi kabul edemiyorum 1'i ayin yaparcasına o kızcağızı testereyle kesen şerefsiz! 2.cisi bilmem kaç yaşında ki kız çocuğunu pazarlayan 30 kişinin tacizine tecavüzüne maruz kalan kız cocuğu! hala şike davası bilmem ne davası balyoz bilmem nesi... kürt-türk türbanlı-türbansız askerde bile bölünmeye yol açılabilecek bedelli-bedelsiz olayları... arkadaşlar derin konulara sokmayın adamı, kusura bakmayın geriliyorum.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca bbelt kardeş diyorsunki kuryenin kaybedicek bir canı var.Kaybedicek birşeyi olmuyan insanların dayanışması çok büyük belalar açar o kaybedecek çok parası olan iş sahiplerinin başına.Kuryeler organize olabilicek en basit gruptur.Bir telsizle toplanın çalışmıyoruz bugün yada 2 gün diyin inanın sistemi yıkarsınız.
    Aslında benim söylediğim, söylemeye çalıştığım ve bir türlü beceremediğim, o kuryelerin sorununun benim de sorunum olduğu. Senin de sorunun olduğu. Yalnızca artık herşeyini kaybetmiş insanların değil, herşeyini kaybetmeye aday olanların da uyanması gerektiği. Bugün kuryenin, tekel işçisinin, maden işçisinin, HESlere karşı direnen karadeniz köylüsünün yalnız kalmaması gerektiği. Çünkü onların savundukları yalnız kendi hakları değildir. Bizim de hayatımızı kurtarmaya çalışıyorlar onlar. Biz dostumuzun kim olduğuna bir türlü uyanamadık. Kardeşimizi düşmanımız sanıyoruz.

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer ölümlü vakaları, adi suçlar, terör, cinayet istatistiğe girersek Türkiye'de kan gövdeyi götürüyor! bu insanlar işini yaparken ölüyor, tershane çalışanları, madencilerimiz, polis-asker-öğretmen...
    acı konular bunlar! girersek çıkamayız asırlardır yasımız bitmedi zaten, ne topraklarmış mübarek kan yetiştiremiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

35 şehit...
    van depremi...
    mardinde düğün katliamı...
    2 gün önce tem de 100 küsür araba birbirine girdi...
    olaysız günümüz yok!
    bir yandan pedofili tecavüz olayları...
    bir yandan tahliye edilen dini terör örgütü üyeleri...
    olaysız günümüz yok, elini kolunu çarpma dokunma kimseye allah muhafaza kimin ne olduğu ne yaptığı belli değil
    öyle bir toplumda yaşıyoruz ki! 2 şeyi kabul edemiyorum 1'i ayin yaparcasına o kızcağızı testereyle kesen şerefsiz! 2.cisi bilmem kaç yaşında ki kız çocuğunu pazarlayan 30 kişinin tacizine tecavüzüne maruz kalan kız cocuğu! hala şike davası bilmem ne davası balyoz bilmem nesi... kürt-türk türbanlı-türbansız askerde bile bölünmeye yol açılabilecek bedelli-bedelsiz olayları... arkadaşlar derin konulara sokmayın adamı, kusura bakmayın geriliyorum.
    Hepsine eyvallah da... Bu derin konulara girmeyelim, tamam da... Kim düzeltecek bizim memleketimizi, kim daha yaşanır hale getirecek? Marslılar mı gelip kurtaracak bizi... Bence bunları sabah akşam düşünelim. Düşünelim ki gerilelim. Gerilelim, öyle gerilelim ki "yeter artık" diyelim.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    insanlar trafik kazalarının ve de trafikte araç kullanmanın ne kadar ciddi olduğunun farkında değil.

tıpkı bu insanlara ehliyet veren kurumlar gibi.

ben ölümlü trafik kazalarına her zaman şu şekilde bakmışımdır;

bir yerden başka bir yere giderken ölmek. ne kadar manasız, gereksiz ve saçma. intihar etmenin bile intihar eden kişi için bir mantığı var... ama trafik kazası resmen insan kıyımı...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

hocam bakın değerli arkadaşlar, çok ciddi dönemlerden geçiyoruz amerikan casus uçaklarını düşürmeye başladılar, herkesin eli belinde birisi yanlışlıkla tetiğe bassa dünya yerinden oynar, ekonomik kriz ve dünya toplumu nüfusu bir hayli fazla çok ciddi provakasyonlar var, libyadan gelip istanbulun göbeğinde terör yapılıyor. generaller içerde suçlu suçsuz birbirine girmiş. başbakanın durumuda bir hayli ciddi adam hasta ve şuan ideolojiyi bir kenara bırakıp katılan katılmayan başbakana dua etsin ki düzelip kendine gelsin. 2012 çok tehlikeli bir yıl... kimseye kutlu olacağını sanmıyorum, karamsarda olmak istemem fakat durumu içler acısı olarak görüyorum. ha vatanıma ayrı üzülüp bir yandan düşünüyorum... dünyanın da geldiği durum geçirdiği evre ayrıca düşündürmekte. savaşın ağzına geldik kim kime çakacak belli değil suriye iran alayı bize doğrulttu zaten rusyada başka taraftan komşumuz kalmadı zaten oda ayrı mevzu.. bu nasıl bir müslümanlık anlamıyorum washington dc. yanlış kıble gibi geliyor bana, iranla birolsak neyse. ama bu amerikaya'da inönüden beride elimizi verdik kolumuzu alamıyoruz. dünyayı yönetenler adam gibi yönetse de zarar görmese medeniyet..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

adam doluşmuş minibüse cümbür cemaat sülale, bir takla atıyor kökünü bitiriyor.
    ekonomik krizler toplumsal vakalar, bırakın yaa millet depresyon içinde zaten! yapıcak hiçbir şey yok!
    tahammül: sıfır
    sağduyu: sıfır
    manevi değerler ve sorumluluk duygularımız: sıfır
    herşey şovun bir parçası olmuş, M.Kemal imzalarıyla Osmanlı Padişah Tuğralarıyla araba motosiklet süslüyoruz... ya arkadaş Atatürk portreli araba kokusu yapmışlar iphone kılıfları yapmışlar!
    var mı böyle birşey ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

deve misalı... nerem doğru ki?
    iki tane kurceyi ölmüş, kimin umrunda ki? kim görebilir ki?
    dünya şuan sapıklığın şuursuzluğun aptallığın zirvesinde...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bakın değerli arkadaşlar, çok ciddi dönemlerden geçiyoruz amerikan casus uçaklarını düşürmeye başladılar, herkesin eli belinde birisi yanlışlıkla tetiğe bassa dünya yerinden oynar, ekonomik kriz ve dünya toplumu nüfusu bir hayli fazla çok ciddi provakasyonlar var, libyadan gelip istanbulun göbeğinde terör yapılıyor. generaller içerde suçlu suçsuz birbirine girmiş. başbakanın durumuda bir hayli ciddi adam hasta ve şuan ideolojiyi bir kenara bırakıp katılan katılmayan başbakana dua etsin ki düzelip kendine gelsin. 2012 çok tehlikeli bir yıl... kimseye kutlu olacağını sanmıyorum, karamsarda olmak istemem fakat durumu içler acısı olarak görüyorum. ha vatanıma ayrı üzülüp bir yandan düşünüyorum... dünyanın da geldiği durum geçirdiği evre ayrıca düşündürmekte. savaşın ağzına geldik kim kime çakacak belli değil suriye iran alayı bize doğrulttu zaten rusyada başka taraftan komşumuz kalmadı zaten oda ayrı mevzu.. bu nasıl bir müslümanlık anlamıyorum washington dc. yanlış kıble gibi geliyor bana, iranla birolsak neyse. ama bu amerikaya'da inönüden beride elimizi verdik kolumuzu alamıyoruz. dünyayı yönetenler adam gibi yönetse de zarar görmese medeniyet..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

adam doluşmuş minibüse cümbür cemaat sülale, bir takla atıyor kökünü bitiriyor.
    ekonomik krizler toplumsal vakalar, bırakın yaa millet depresyon içinde zaten! yapıcak hiçbir şey yok!
    tahammül: sıfır
    sağduyu: sıfır
    manevi değerler ve sorumluluk duygularımız: sıfır
    herşey şovun bir parçası olmuş, M.Kemal imzalarıyla Osmanlı Padişah Tuğralarıyla araba motosiklet süslüyoruz... ya arkadaş Atatürk portreli araba kokusu yapmışlar iphone kılıfları yapmışlar!
    var mı böyle birşey ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

deve misalı... nerem doğru ki?
    iki tane kurceyi ölmüş, kimin umrunda ki? kim görebilir ki?
    dünya şuan sapıklığın şuursuzluğun aptallığın zirvesinde...
    Hocam naptın sen ya çok acı girdin.Elin insanları o kadar rahatki siyasetle felan ilgileri yok.Gül gibi yaşayıp gidiyorlar dert etmiyorlar ama biz konumumuz yüzünden devamlı takip etmek zorundayız.Ve bu gündem konuları hiç moral verici yapıya sahip değil.Biz gene iyi yaşıyoruz.Herşeyimiz stres.

Sn. Soykan67 haklısınız belkide, abartıyo muyum acaba bende mi sorun var? major manik/depresyon mu var bende yoksa???
    uykusuzum, gerginim çok afedersiniz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benimde bu hususta bir şahit olduğum olay vardı..çok kurye kazaı gördüm ama 2007 de bir kebapcı kuryesinin kazasını olay sonrası görüp sizlerle paylaşmıştım...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...a-18-45-a.html

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat 18:30 sularında İnönü stadına doğru trafikte ilerlrken sıkışık olmasına anlam veremediğim bir durumla karşılaştım...Küçükçiftlik Lunapark önünde bi yoğunluk görünce meraklandım doğal olarak...olay yerine yavaş yavaş geldiğimde manzara korkunctu...yerde bir actıva...hali perişan...resmen pert durumda...lastik mastik tanıyamazsın yani...şasi fena yamulmuş...yav bu neye çarptı derken 35 metre ötesinde son model porche 911 gördüm ön camlar çatlamış onunda önünde hasar vardı...motosikletde porchede şeridindeydi...kaza nasıl oldu anlamadım...ama arkadaşın hayatını kaybettiğini sanıyorum...trafikte mecburen polisin işaretiyle devam ettim...

manzara korkunctu beyler...Allah ailesine sabır versin...

mynetde veya bir yerde habere rastlayan olursa paylaşsın lütfen...inşallah yaşıyordur...

4 yıl sonra geçenlerde bu kazayı yapan arkadaşın engelliler sitesinde bir mesajını tesadüfen okudum...bu kadar mı olur dedim...

solan giden bir hayata şahit oldum...buda bana koydu...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar inanamayacaksınız ama...4 yıl önce oluşunun sonrası şahit olduğum bir kazada ki kazazade arkadaşı felç olmuş bir şekilde buldum...engellilere ait başka bir forumda net üzerinden tesadüfen bir mesajını gördüm...bu kadar mı olur diyorum...arkadaş felç kalmış ve davaları devam ediyor...o dönem 6 yaşında çocuğu olan büfede çalışan bir vale kurbanı gariban bir adamın isyanını tesadüfen okudum...eldne bişey gelmeyince içim burkuluyor...

bu da mesajı....

http://www.engelliler.biz/forum/o/62...-kazasi-o.html

..................

--------------------------------------------------------------------------------
    Üyelik Tarihi 12.01-2011
    Son Giriş 15.02-2011
    Saat20:18
    Mesaj 28 İşte o an trafik kazası [O an]

Merhabalar ben türkiyenin adalet siztemine inanmıyorum
    ben burhan istanbul doğumluyum
    şişli nişantaşında marmaris büfede çalışmaktaydım. motor kurye olarak 05 11 2007 tarihinde saat 18:20 saatleri arasında nişantaşı kadırgalar caddesinden inönü stadı istikametine doğru ilerlerken tek şerit gidiş tek şerit geliş ben gidiş istikametinden giderken porsche markalı bi araç süratlı bi biçimde bana arkadan çarparak 45 metre beni fırlatarak olay yerinde aracı terk ederek bırakıp kaçıp gitmişlerdir
    oly yerinde ben bilinçsiz bişekilde yatıyormuşum ve küçük çiftlik parkın önündeki otoparkcılar ve cimolun müdürü ve cimolun oto parkcısı olayı görüp hemen polis ve ambulansı çağırarak beklemeye başlamışlar ve ambulans gelir gelmez beni taksim ilk yardım hastanesine kaldırıp ilk müahale yapılmış ve sağ kaburgam ve omuriliğimde 2 kırık oluşmuş artı iç kanama oluşmuş ve 10 gün sonra yoğun bakımdan çıkıp normal servise kaldırıldım kendime geldim ve bi 10 gün sonrada omurilik ameliyatı oldum 4 pilatin 8tane vida takıldı ve bu olaydan sinirlerim sedelenmiş olup yürüme şansımı tamamen kaybettim ve bir daha ayağa kalkmaşansımın olmadığını öğrendim sadece ellerimi kullana biliyorum şuanda 3 yıldır yıldır kamo davam ve dazminat davalarım devam etmektedir bu zaman içersinde hiç biyerden tazminat alamadım ve tedavi olma şansım olmadı ve ailemin desteğiyle geçinmeye çalışıyorum

05 11 2007 saat 18: 10 sıralarında porsche markalı araç sürücüsü nişantaşı sofa otele gelerek aracını otelin önündeki görevliye aracını teslim ederek görevlide aracı otoparka götürmek üzere aracı alıp otoparka götürmesi gerekirken araçla biraz tur atmak istemiş ve aynı yol üzerinden hızlı bi biçimde bana arkadan çarparak olay yerini terk etmiş bulunmaktadır olay yerinde 2 3 şaiit buldum ama şaiitlik yapmak istemiyolar sofa otel ve porsche markalı aracta hayata tekstil adına kayıtlı tekstil firmasıyla sofa otel aynı şahızlara aiit oldunu ve hepsinin akraba yada tanıdık oldukları bellidir ama bizim maddi imkanlarımız yok Alıntılayarak Cevap Yaz Tepe
    --------------------------------------------------------------------------------
    Mesaj Gönderim Zamanı: 16.01-2011 Saat: 15:03

inanamıyorum yahu kadere bak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alayınız bir anda coşunca ben fazla kaçırmışım coşkuyu, dalıp gitmişim kusura bakmayın ya hakikaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)