Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

şok şok şok radar lar geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Türk sürücüleri şoka sokacak radar geldi
    Radar işaretini görür görmez artık hızınızı düşürmeniz artık bir işe yaramayacak. Emniyetin getirdiği bu yeni radarlar artık anlık hızları değil ortalama hızları gösterecek.Ortalama hızınız yoldaki sınırın üzerinde ise yandınız.

Bu radarın özellikleri bulunla da bitmiyor.Arabanızın tekeri yoldaki beyaz şerite dokunduğu anda şerit ihlali yapmış sayılacaksınız ve bu radar bunu da tespit ediyor.

Ortalama hız tespitiyle radardan kaçış imkansız hale geliyor. Büyük çoğunluğu sürücü hatalarından kaynaklanan kazalarda aşırı hız birinci sebep… Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ortak projesiyle önemli noktalara dijital ekranlı radarlar yerleştiriliyor. Yolda seyreden araçlar ilk olarak şerit uyarısını görüyor. Sensörlü ve hassas kameralar plakayı ve hızı tespit edip dijital panoya gönderiyor. Yoldaki farklı kameralardan gelen bilgilerle ortalama hız hesaplanıyor. Panoda plakasını ve hızını gören araçlar yavaşlıyor, seyahatine daha dikkatli şekilde devam ediyor. Sürücüler bu yeni sistemden oldukça memnun. Dijital radarlar önümüzdeki günlerde ceza yazacak. Uygulamanın yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Polatlı - Ankara arasında sistem aktif. Yolun belli aralılıklarında bilgilendirmeler mevcut.

06 XXX 000 -- 34 km de ortalama hızınız: 78km
    Anlık Hızınız 94 km

şeklinde bilgilendiriyor.
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Eskişehir yolunda var. Direk plakayı yazıyor, hızınız şu diyor. Yanlız motosikletlere ne yapacak bilmiyorum, R1,,,R1 yavaşla R1

Bunların hepsi ceza kesip para kırmak için. İnsan hayatına değer verdiklerinden değil.
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehir yolunda var. Direk plakayı yazıyor, hızınız şu diyor. Yanlız motosikletlere ne yapacak bilmiyorum, R1,,,R1 yavaşla R1

Bunların hepsi ceza kesip para kırmak için. İnsan hayatına değer verdiklerinden değil.
    Bu tip caydırıcı mekanizmalar bence önemli, bir çok kaza aşırı hız ve sürücü hatasından kaynaklanıyor. Cezalar bir nebzede olsa kaza oranlarını düşürecekse bu bile alınan ceza paralarına değer.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Aslında iyi olmuş fakat şerit ihlali konusunda biraz saçma durumlar oluşabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bence radarlar iyi güzel ama hız sınırlarının daha mantıklı seviyelerde olduğunda.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız motosikletlere ne yapacak bilmiyorum, R1,,,R1 yavaşla R1

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polatlı - Ankara arasında sistem aktif. Yolun belli aralılıklarında bilgilendirmeler mevcut.

06 XXX 000 -- 34 km de ortalama hızınız: 78km
    Anlık Hızınız 94 km

şeklinde bilgilendiriyor.
    Hocam bu ne teknoloji. 34 km boyunca aracı askeri radar gibi mimleyip takibe alıyor.

yakında hızlı gidenlerin bilgilerini bi SuperCobra helikopterine bildirip işimizi bitirmeleri an meselesi..

+ Merkez hayabusa hala takipte emirlerinizi bekliyorum

- kobra08 ateş serbest!!!

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    espiriler güzelde bakalım cezaları yediktn sonrada böyle gülebilcekmiyiz
    hız kontrol sistemlerine bir lafım yokta bu şerite değdiğin an şerit ihlali yapıyormuş gibi zan altında kalmak saçma yollarda çizgi bile yok anlaşılan motordan sonra arabamında plakasını katlanır bişeyler uydurucaz

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Kadıköyden ikinci boğaz köprüsüne girmiştim hava yağışlıydı .Ben 90 km hızla giderken yanımdan kamyonlar beni gecip kayboluyorlardı.Tıpkı ss makınalar gibi ikiteli gişelerine geldim ölüm arenasından cıkmış gibiydim sağda ekip otosu vardı yanlarına yanaştım ve motosıkletımden ınıp durumu anlattım polisin bana verdiği cevap köprüden buraya kadar tek ekıp otosu var oda biziz yetişemıyoruz malesef daha dıkkatlı ol kardeşim .
    Şimdi bu yaşadığım bu örnekle birlikte bu dijital ekranlar ne kadar caydırıcı olacak bilemıyorum bence sıkı denetımler şart hatta yolların kenarlarında lambası yanan içi boş ekıp otoları bıle olsa emınım daha etkıli olurdu.

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ne teknoloji. 34 km boyunca aracı askeri radar gibi mimleyip takibe alıyor.
    GP500 yaptıkları iş sürekli aracı takip etmek değil. Bir noktadan diğer noktaya erişim zamanını aradaki mesafeye bölmek yeterli.
    Bence uygulanmasıda da çok faydalı. Tabii Motorlar için bu takip sisteminin çalışması mümkün değil, kameralar öndeki plakadan aracı tanımlıyor.
    Yakında benzin istasyonlarının kullandığı araç tanıma sistemi, yada ogs kartlarının daha gelişmişlerini araca monte ederek tüm trafik hareketleri loglanabilir.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlardan Kartal kadıköy sahil yolu ve bağdat caddesine lazım hemde bolca..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    bu radarlar motosiklet de nasıl işe yarayacak peki, arkadan çeken kameraları var mı acaba ?

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    İstoç- Habibler yolu var orda yeni radarlar dan mevcut tadına da baktık 3 defa posta ile tövbe bi daha sınırı aşarsam ( Motorla değil arabamla gidiyordum ) verdiğim cezalarla ikinci el bi scoter alabilirdim affetmiyorlar resimli yolluyorlar kaçış yok
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Resmen para toplamak için yapılmış bir uygulama, amaç milleti söğüşlemek.
    Amaç kazaları engellemek olsa , bir sürü çözüm yolu var.
    Araba kullanmayı bilmeyen adamların hepsine ehliyet veriliyor, sen ilk önce ehliyet sistemine bir el at

Şerit çizgilerine bastığımızda şerit ihlali yapmış olacağız!!! Önce köstebek yuvası gibi yollarınızda slalom yapmamak için o delikleri doldurun bence radarcılar!!! Değil çift şerit 3 şerit yapsan bile çukura girmeden gidilmiyor.SS makine kullanan arkadaşlar bu konuda daha da çok uğraşıyorlardır.Tamam eyvallah radar olayı güzel.Hız yapmayalım.Ancak şu köstebek yuvaları olmasa benim ön takım en az %10 fazla gider.Neyse artık susayım yoksa modlar beni atacak.O delikleri doldurmak için verdiğimiz vergileri zivt,çakıl olarak değil direk kağıt para kullanarak bile doldurabiliriz!!!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş insanları eğer öyle yada böyle trafik bilinç aşılayacaksa bence güzel bi uygulama ben zaten akşam hava kararmadan hız yapmıyorum ne olur ne olmaz diye...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    manyak mı bunlar? şerit ihlaliymiş, yolda çukurdan kaç sollayan arabadan kaç, dikkat kamyon çıkabilir ulan sürücez diye resmen talim yapıyoruz her otobana çıkışımızda.
    hayret birşey ya.
    70km sınır koymuşlardı en son 2 tekere geçerlimi o hâla bilen varmı?
    What goes around, Comes back arround...

70 km/s hız sınırı, şehir içindeki bölünmüş yollarda otomobiller için geçerli. Bu sınır motosiklette galiba 60 km/s. Ayrıca radarların arkasında da kamera oluyor. Eğer hız sınırını da aştıysanız ve arka plaka da okunamıyorsa ceza plakaya yazılmaz, bir sonraki çevirmede kenara çekerler sizi.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hız sınırları konusu halen kafa karıştırıyor belli ki... Motosikletler (L3) için hız sınırları şöyle arkadaşlar:

Yerleşim bölgesinde 50km/s
    Şehirlerarası çift yönlü yollarda 80km/s
    Bölünmüş yollarda 90km/s
    Otoyollarda 100km/s
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    EDS kameraları ile belli noktalarda hız kontrolü zaten yapılmaya başlanmıştı. 1 km'lik radar kontrol alanları oluşturulmuş yani bir kameradan ile kontrol yapılmıyor.

Yeni hız tespit sisteminde ise şehir içi hız limitleri, "A noktası" ile "B Noktası" na konumlandırılmış edsler tarafından, arada ki mesafeyi aracın geçiş süresi zaman olarak ölçülerek ortalama hızınız alınıyor ve eğer belirlenen limit üstünde ise ceza uygulaması yapılıyor. Yani 2 eds arasındaki ortalama hız limitiniz baz alınıyor ve eds noktalarında ki yavaşlamanız ve belirlenmiş hız limitine aracın hızınızı düşürmeniz hiç bir işe yaramıyor.

Otoyollarda da gişelere giriş ve çıkış saatleri tutuluyor iki gişe arasındaki mesafede belli, otoyoldaki ortamala hız da hesaplanabilinir. Yakında bu yöntemle de hız cezası kesebilirler

"Please refresh page for player"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)