Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fabrikalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    4 büyük japon fabrikasına MT aracılığı ile 4 günlük tur düzenlesem katılım ne düzeyde olurdu acaba?acentacıyım ya o bakımdan kontenjanlar açılmıştır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sabah izlemiştim, aprilia fabrikası gerçekten dehşet. Çok detaylı bir video...
    çok güdüm ya adam factory'yi görünce koymuş işte

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu koyan adam fabrikası yazmasaymış keşke.
    Keşke...daha dikkatli olsaymış bir şeyler paylaşırken...
    #sürenadam

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke...daha dikkatli olsaymış bir şeyler paylaşırken...
    Siz nasıl uygun görürseniz nasıl emrederseniz öyle olsun paşam. Dikkat eder artık.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz nasıl uygun görürseniz nasıl emrederseniz öyle olsun [ paşam ]. Dikkat eder artık.
    Estağfirullah

Motor RSV Factory olunca çevirmen arkadaş Factory=Fabrika diye kaptırmış gitmiş demek... Biz de burada çenemizi yoralım
    #sürenadam

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bmw de nadiren insan görünürken kawasaki de insanlardan etraf görünmüyor :D bence bmw yi diğerlerinin yanına koymayalım ki diğerlerini de kabullenebilelim :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Suzukinin yürüyen bant üzerinde sabit bi şekilde motor montajını yapmak imkansız çünkü sürekli hareket halinde. bant bitene kadar motoru topladın topladın. :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    içim acıyor canım ülkemde çan çin çon kadar bıle olamadık
    heyyyyyyy Ülkemı kuran ileri medeniyetler sevıyesıne ulaştırmaya calışan Atam ne olduda senden sonra ileri gıtmek yerine geri gittik ne olduda birbirimizin kuyusunu kazmaya calıştık .Heyyyyy Atam sen cokk şanslıymışsın o devırde yanında öyle arkadaşların öyle yurttaşların öyle halkın varmışki sizler yerine bizler olsaydık vay halinize olurdu .Cumhuriyet yerınde duruyor evet sadece yerınde duruyor tıpkı senın kurduğun ılk gün gibi

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Biz bu Caponlara fazlamı para veriyoruz ne ? o fabrikalar ne öyle yahu bu makinaların ordana çıktığına inanmak mümkün değil...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz bu Caponlara fazlamı para veriyoruz ne ? o fabrikalar ne öyle yahu bu makinaların ordana çıktığına inanmak mümkün değil...
    bende inanamadım ilk gördüğümde...adamların çokta aman aman tesisleri yokmuş ama Japon mucizesi işte arı gibi adamlar vitrine değil cisme bakmak gerek

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    suzukinin el işçiliği fazla diğerlerine göre ki bence bu daha değerli yapar gözümde suzukiyi.bu arada dediğine göre suzuki complexi 52 futbol sahası büyüklüğündeymiş.vay anasını dedim...

Motosikleti
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz fazla para vermiyoruz, Malesef devlet bizden motorun fiyatından bile fazlasını alıyor...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir arkadaşın bahsettiği gibi 1920'de uçak fabrikamız kuruldu ve 1953 yılında Menderes kapattı.Kapatana kadar biz orda kendi uçağımızı ürettik hatta Hollanda'dan 250 tane eğitim uçağı siparişi aldık ama dönemin bakanı o siparişleri kabul ettirmedi.Şimdi bir Boeing'imiz yada Airbus'ımız olacaktı fakat olmadı.Devrim arabası devam etseydi.Küçük beyinler engel olmasaydı şuan belkide Dünya'ya otomobil satıyor olacaktık.Atatürk'te farkındaydı elinden geleni yaptı ama başaramadı.Millet olarak kendimizi ezik olarak görmekten kurtulamıyoruz.Bu durum hala devam ediyor.Biz yıllar geçsede motosiklet üretemeyiz %100 yerli.Çünkü şuan ki firmaların işi gücü Çin'den sipariş edip biz ürettik diye havadan sudan atmaları.Çok afedersiniz şerefsizler biz ürettik demesini biliyor fakat malının arkasında durmuyor.

Otomobilde, uçakta ve motosiklet üretebiliriz.Yeterki atalım şu üstümüzden ezikliği.Kendimize olan güvensizliği.

Şöyle bir durumda var.Ürettik diyelim otomobil yahut motosiklet, ben dahil kimse almaz.Güvenmez, parasıyla rezil olmak istemez.Biz alalım ki onlar gelişsin diyeceğim fakat bizde güvenmeyip almamakta haklıyız.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim kendi arabamızı motorsikleti üretememizin sebebi ne? kimse taşın altına elini koymak istemiyor. dediğimiz şu bir deli çıkacak tüm birikimini %100 yerli üretim için harcıyacak. sonra biz onunla gururlanacağız. çin motoruna 3000 japona 5000 verirken türk şine 1000 lirayı fazla göreceğiz. tembellikten uyanın artık. siz fatma gülün sucu ne dizisini izlerken japonlar teknolijiyi nasıl bir adım öne getiririm diye uğaşıyor.
    bunun çözümü enayiyi beklerseniz 100 yıl daha beklersiniz. burada bir marka çıkarılacaksa örnek veriyorum şirkete ortak olmak isteyen motosiklet.net her kullanıcısı bir meblağ verecek. burada bir yönetim oluşturulacak. cbf 150 ybr 125 tarzı bir motor dizaynlanacak. bu parçaları üretilip test aşamasından sonra ortaklara %50 indirimli satılacak. sonra belli tecrübeden sonra 600-1000 motor üretilecek. motogp yarışlara katılıp uluslar arası arenada motor tanıtılacak. belki başlangıçta 100 tl koyan 5 yıl sonra hissesini 500 000 tl satacak. bu işler böyle olur.
    şimdi bana uçmuş gözüyle bakan arkadaşlara şunu diyorum. eğer japonlar uçuk fikirleri gerşekliştirmek için kafa yormasalar dı siz ne böyle motorlara binebilirdiniz ne de şu an forumu bu şekilde okuyabilirdiniz.

Motosikleti
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim kendi arabamızı motorsikleti üretememizin sebebi ne? kimse taşın altına elini koymak istemiyor. dediğimiz şu bir deli çıkacak tüm birikimini %100 yerli üretim için harcıyacak. sonra biz onunla gururlanacağız. çin motoruna 3000 japona 5000 verirken türk şine 1000 lirayı fazla göreceğiz. tembellikten uyanın artık. siz fatma gülün sucu ne dizisini izlerken japonlar teknolijiyi nasıl bir adım öne getiririm diye uğaşıyor.
    bunun çözümü enayiyi beklerseniz 100 yıl daha beklersiniz. burada bir marka çıkarılacaksa örnek veriyorum şirkete ortak olmak isteyen motosiklet.net her kullanıcısı bir meblağ verecek. burada bir yönetim oluşturulacak. cbf 150 ybr 125 tarzı bir motor dizaynlanacak. bu parçaları üretilip test aşamasından sonra ortaklara %50 indirimli satılacak. sonra belli tecrübeden sonra 600-1000 motor üretilecek. motogp yarışlara katılıp uluslar arası arenada motor tanıtılacak. belki başlangıçta 100 tl koyan 5 yıl sonra hissesini 500 000 tl satacak. bu işler böyle olur.
    şimdi bana uçmuş gözüyle bakan arkadaşlara şunu diyorum. eğer japonlar uçuk fikirleri gerşekliştirmek için kafa yormasalar dı siz ne böyle motorlara binebilirdiniz ne de şu an forumu bu şekilde okuyabilirdiniz.
    Dostum sorun elimizi taşın altına koymakta değil, buna izin vermeyenlerde . Biz bunları yapamazmıyız elbette yaparız ama dış güçler bizim gelişmemizi istemiyor ve gelişmememiz içinde ellerinden geleni yapıyorlar. Çünkü bizden korkuyorlar. Dediğin gibi fatmagüller le bihterlerle milleti oyalıyor , uyutuyorlar ki dünyadan bi haber olalım. Haberdar etmeye çalışan aydınlar öldürülüp birşeyler başaran mühendisler ya intihar ediyor yada ortadan kayboluyor. (Misal su ile çalışan araba yapan vatandaştan bir daha ses soluk çıkmadı . öldümü kaldı mı belli değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)