Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vitesli Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Scooter devrini bitirdim sayılır. Vitesliye geçiş yapıcam. Honda cbf düşünüyorum fiyat ve 2. motosikletim olacağı için. Sormak istediğim soru ise vites ile alakalı malum vitesliye geçicez birkaç sorum var sizlere

1- Normal giderken bir sorun olacağını sanmıyorum ama önemli olan yavaşlarken, şimdi mesela 4. viteste gidiyoruz sonra yavaşladık tümseğe geldik diyelim. Yavaşlarken vites düşürecek miyiz yoksa yavaşladıktan sonra kalkarken mi ayarlayacağız,bu araba değil maalesef 4 ten 1 e alamıyo vitesi 3 vites inmek gerek çatır çutur vites mi ineceğiz?

2- 4. viteste giderken gazı kesip vitesi 2 ye alıp gaz versek ne olur

Farklı bir soru olarakta hava filtresi ve bujiyi satın almak istesem nereden alabilirim bide mondial 150 hs de bujiyi bulamıyorumda nerededir tam olarak ve periyodik bakım ne kadar sürer başında bekleyip alabiliyormuyuz hemen? Son olarak gazı kesmeden vites değiştirirsek ne olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    1-evet yavaşlarken vites düşürürsen, tümseği geçip kalkarken vites düşürmekle vakit kaybetmezsin,
    2-muhtemelen teker kilitler
    3-servisten alabilirsin
    4_ gazı kesmezsen ve devir yüksek olursa tek tekere kalkarsın,
    (bunlardan hiçbiri başıma gelmedi,tahminlerimizi yazdım)
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    cbf 150 almistim ilk kez vitesliye binecektim poliklinikte dis doktoru bir arkadasimdan almistim noterde vergi dairesinde isimiz bittikten sonra klinige döndük ama bende nasil bir heyecan var cüsseli ve vitesli bir motora ilk kez binecektim doktor pencerede hemsireler pencerede bana bakiyor ben soguk terler döküyorum bu arada neyse usta edasi ile uzaklastim klinikten ve ilk kez sürmeme ragmen vitesli bir motoru sanki yillardir üstündeymisim gibi rahat rahat sürebildim o heyecan ve istek ile insallah seninde rahat ve hemen alisman icin birseyler vesile olur diyeyim hayirli olsun Allah kaza bela vermesin

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sugar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Scooter devrini bitirdim sayılır. Vitesliye geçiş yapıcam. Honda cbf düşünüyorum fiyat ve 2. motosikletim olacağı için. Sormak istediğim soru ise vites ile alakalı malum vitesliye geçicez birkaç sorum var sizlere

1- Normal giderken bir sorun olacağını sanmıyorum ama önemli olan yavaşlarken, şimdi mesela 4. viteste gidiyoruz sonra yavaşladık tümseğe geldik diyelim. Yavaşlarken vites düşürecek miyiz yoksa yavaşladıktan sonra kalkarken mi ayarlayacağız,bu araba değil maalesef 4 ten 1 e alamıyo vitesi 3 vites inmek gerek çatır çutur vites mi ineceğiz?

2- 4. viteste giderken gazı kesip vitesi 2 ye alıp gaz versek ne olur

Farklı bir soru olarakta hava filtresi ve bujiyi satın almak istesem nereden alabilirim bide mondial 150 hs de bujiyi bulamıyorumda nerededir tam olarak ve periyodik bakım ne kadar sürer başında bekleyip alabiliyormuyuz hemen? Son olarak gazı kesmeden vites değiştirirsek ne olur?
    1. Hız düştükçe vites düşeceksin. Evet çatır çutur vites ineceksin
    2. 4. viteste giderkenki motor devrine bağlı olarak çok yüksekse örn 8-9 bin devir gibi 2 ye alıp gaz verirsen büyük ihtimalle tekeri kitlersin bunun yanında motorun kol çıkarıp karteri patlatma ihtimali de var. Böyle şeyler düşünme
    3. Gazı kesmeden vites değiştirirsen küçük cc lerde biraz öne atılır motor o kadar büyük cc lerde deneme
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)