Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Boya Koruma Filmi Olur Mu? Alternatifleri Var Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Arkadaşlar sıfır honda cbr125 almayı düşünüyorum. Motosiklette çizik olması beni çok huzursuz eder. Bu yüzden motoru alır almaz koruma yaptırmak istiyorum. Hondanın kendi sitesinde boya koruyucu film var. a4 boyutundaymış ama hiçbir fiyat, sipariş yeri belirtilmemiş. Buyrun link

Alternatif olarak modacar ın otomobiller için üretmiş olduğu Boya Koruyucu Şeffaf Film ürününü buldum. 60 santim genişliğinde 2,5 metre uzunluğunda. Yani 3-4 motor rahatlıkla kaplar. Fakat biraz araştırdım, araçların kavisli yerlerinde sorun oluyormuş. Zaten motosiklet için üretilmemiş. Yapışmada falan sorun olur mu acaba?

Yapmak istediğimi anlamışsınızdır. Bu amaca nasıl ulaşırım. Bildiğiniz başka çözümler veya ürünler varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de düşünmüştüm aynı şeyi.Bence en güzeli bu işi yapan birine ulaşman olur.Hem uygulamada daha profesyonel olacakları için daha güzel olacaktır.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    malesef kendim yapmak zorundayım.

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    gayette yapılır. arabaların üstündeki boya ile motor üstündeki boya aynı. girinti çıkıntılar sorun olabilir ama alacağın kaliteli bi folyo ile gayet güzel kaplarsın. youtube da bunu anlatan videolar var onları izle çok yardımı olur sana. kısacası, motoru iyice yıka, kuruması için 1-2 saat bekle. sonra alkolle sil ki üstünde hiç bişi kalmasın. ondan sonra folyoyu yapıştır. aklında olsun biraz ısıttığında daha rahat şekil verebilirsin. öyle inanılmaz zor bişey deil.
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla folyo nasıl bişeydir bilmem ama eğer motorların üzerindeki orjinal yazıları gibi o tarzda bişeyse ısıtmak güzel. bende motorumdaki yazıları sökerken ısıtarak sökmüştüm çokta güzel oldu. saç kurutma makinasıyla ısıtmıştım ben
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam
    Ben bu dediğini cbf500 üme yapmıştım.
    Oto süslerden film aldım kırtasiyeden falçata sert karton ve yanlış hatırlamıyorsam ayginger kağıdı diyorlar onula eyimlerin izini aldım.önce kartodan şablon kestim sonra şablondan film ve düzgünce bir ucdan başlayarak yapıştırdım.yalnız mutlaka güneşli havada yap film şekil alsın

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    bildiğim kadarı ile motor içinde yapılıyor, hatta araba proğramında görmüştüm kaç zaman önce,
    bende aynı motoru almak istiyorum ve aynı işlemi yaptırmayı

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Başka fikir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)