Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ANKARA çevresinde gezi rotaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara > Ayaş > Güdül > Yeşilöz > Sorgun yapabilirsin. Yeşilöz Sorgun arası asfalt kötü ama en azından asfalt.
    Cemal abi anlaşılan bizim Çubuk tan cbf ile oraya gitmek için sabahın köründe çıkmak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 km 10-15 km kadar biraz bozuk yerler var ama geneli asfalt ve guzel.
    125 + 50 km de Çubuk tan cbf ile saatlerce yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Sık kullandığım, köy yollarının harika olduğu kısa ve öz rotamı ben de paylaşayım. https://goo.gl/maps/ve74crG12XK2

[IMG][/IMG]

Bu rota üzerinde Karagöl'de piknik yapma şansınız var onun dışında ise hazır yemek açısından; Kazan ve Çubuk değerlendirilebilir. Çubuk-Esenboğa Havalimanı yolu üzerinde sağda Yayla Karadeniz Kır Lokantası var. Ben burada birkaç kere kahvaltı yaptım, memnun ayrıldım. Uğrayabilirsiniz.

Köy yollarındaki virajlarda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Yer yer mıcır, yer yer ise köpeklerle karşılaşabilirsiniz. Keyifli ve kazasız sürüşler dilerim!
    mombohunter bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beypazarı !!! hç gtmedm ama gdlmeye değer
    Çok şeker bi yer. Ben Polatlı'dan geçmiştim Beypazarı'na yolun %70 köylerin içinden geçti, komple toprak ve sıkıntılıydı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Her hafta bıkmadan usanmadan Keçiören - Kargasekmez-Akyarma-Kargasekmez-Keçiören yapıyorum. Sabah saat 5de yola çıkarsanız tadından yenmiyor, yollar boş hava serin . 3-4 saatte Haftanın yorgunluğunu atıp pazar gününün kalanında aile ile vakit geçirmek vaad eden rotama eşlik etmek isteyenleri beklerim 😃

Edit, bu rota bi miktar keskin viraj, bi miktar keskin olmayan viraj bi miktarda top speed denenecek düzlük , epey temiz hava baraj ve orman manzarası içerir.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hafta bıkmadan usanmadan Keçiören - Kargasekmez-Akyarma-Kargasekmez-Keçiören yapıyorum. Sabah saat 5de yola çıkarsanız tadından yenmiyor, yollar boş hava serin . 3-4 saatte Haftanın yorgunluğunu atıp pazar gününün kalanında aile ile vakit geçirmek vaad eden rotama eşlik etmek isteyenleri beklerim ��

Edit, bu rota bi miktar keskin viraj, bi miktar keskin olmayan viraj bi miktarda top speed denenecek düzlük , epey temiz hava baraj ve orman manzarası içerir.
    Masallah üstadım iyi geziyorsun. Kargasekmez virajında yaptığım kazadan beri artık hiçbir viraja yatmıyorum. Bir daha kaza yaparım korkusuyla en sağ şeritten yavaş yavaş gidiyorum. Gerekirse motoru kucaklayıp virajdan öyle geçerim. oradan geçerken dikkatli olun derim!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masallah üstadım iyi geziyorsun. Kargasekmez virajında yaptığım kazadan beri artık hiçbir viraja yatmıyorum. Bir daha kaza yaparım korkusuyla en sağ şeritten yavaş yavaş gidiyorum. Gerekirse motoru kucaklayıp virajdan öyle geçerim. oradan geçerken dikkatli olun derim!
    Tekrar geçmiş olsun hocam, benim en büyük artım motosiklet kullanmayı o yollarda öğrenmiş olmam 😊
    İnişi biraz daha dikkatli inmekte fayda var çıkışı çok tatlı kargasekmezin. Hızlı inip çıkmıycan, zaten virajlar müsade etmiyorda, orda lastiğin tamamını kullanmaya çalışıyorum.

Akyarma'da bu kadar keskin olmamakla beraber böyle 180-190la girdiğim virajlar var orası apayrı keyif.Mt07 nin virajı vfr kadar güzel ve zevkli değildi ama yinede haftada 2 gidesim vardı , vfrında yakıtı mt kadar iyi değil yine haftada 1'e talim 😃

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Tekrar geçmiş olsun hocam, benim en büyük artım motosiklet kullanmayı o yollarda öğrenmiş olmam ��
    İnişi biraz daha dikkatli inmekte fayda var çıkışı çok tatlı kargasekmezin. Hızlı inip çıkmıycan, zaten virajlar müsade etmiyorda, orda lastiğin tamamını kullanmaya çalışıyorum.

Akyarma'da bu kadar keskin olmamakla beraber böyle 180-190la girdiğim virajlar var orası apayrı keyif.Mt07 nin virajı vfr kadar güzel ve zevkli değildi ama yinede haftada 2 gidesim vardı , vfrında yakıtı mt kadar iyi değil yine haftada 1'e talim ��
    Kaza yaptığımda motoru kaldırıp asfalt üzerinden kenarıya çekeyim dedim. Birde ne göreyim iki şeritli keskin virajda tır tırı solluyor Artık elimdeki motoru atıp canımı kurtarmak istedim. Tırın aniden frenlemesi ve kornaya abanıp basmasıyla şaşakaldım. Hemen topraklı zemine zor attım kendimi. Çok şükür bende de birsey yoktu motorda da. Ufak bir masrafla atlattım.

Akyarmaya hiç gitmedim. Racing ile virajlar çok güzel fakat 180-190 la viraja giriyorsan dikkatli ol derim.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Beypazarına bu ayın başlarında gittim. Hamamönünden pek farkı yok. Hatta hamamönü beypazarında olsa tekrar giderdim. Pek beğenmedim. Rotası da dümdüz. Heyecan, aksiyon çok az. Tek başıma ikinci defa gitmeme değecek bir yer değildi(bana göre).

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beypazarına bu ayın başlarında gittim. Hamamönünden pek farkı yok. Hatta hamamönü beypazarında olsa tekrar giderdim. Pek beğenmedim. Rotası da dümdüz. Heyecan, aksiyon çok az. Tek başıma ikinci defa gitmeme değecek bir yer değildi(bana göre).

http://i.hizliresim.com/Bzy8Op.jpg

http://i.hizliresim.com/nlJEaN.jpg

http://i.hizliresim.com/0zGyR8.jpg

http://i.hizliresim.com/dB7XlD.jpg
    Beypazarının öyle pek gezilecek bir yeri yok zaten. Maden suyu ile ünlenmiş bir ilçe. Merkezde gezilecek fotoğrafını attığınız tarihi evler var sadece. İlçede bilğim kadarıyla milli park yok. Bu yüzden motorcuların rotası daha çok kızılcahamam ve çamlıdere üzerine çevriliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Tekrar geçmiş olsun hocam, benim en büyük artım motosiklet kullanmayı o yollarda öğrenmiş olmam ��

Akyarma'da bu kadar keskin olmamakla beraber böyle 180-190la girdiğim virajlar var orası apayrı keyif.Mt07 nin virajı vfr kadar güzel ve zevkli değildi ama yinede haftada 2 gidesim vardı , vfrında yakıtı mt kadar iyi değil yine haftada 1'e talim ��
    Ben de diyorum bu kargasekmezde ne virajı var meğer 190 la dönüyolarmış Hocam yapmayın öyle şeyler 190 la viraj dönülür mü trafiğe açık alanda sevdiklerinizi düşünün bi anlık keyif için değmez
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Motosikleti
    Hanımla oğlanı yolladım evden
    Biri organize etse de hafta sonu bir yerlere gitsek

ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de diyorum bu kargasekmezde ne virajı var meğer 190 la dönüyolarmış Hocam yapmayın öyle şeyler 190 la viraj dönülür mü trafiğe açık alanda sevdiklerinizi düşünün bi anlık keyif için değmez
    Akyarma dediğim yer ucu açık 4-5 şeritli virajlar. Karga sekmez'i 180-190la rossi gelse dönemez. Bitiyorum böyle söylenmeyen lafları söylenmiş gibi lanse eden mombolara..
    YasinC bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kargasekmez kızılcahamam yönüne giderken ilk geniş viraj dahi 130 limittir. Onda da çok iyi çizgi yakalamak lazım. Tabi lastiklerin de çok iyi olması gerekli. Geniş U şeklindeki 3. virajı ise 120 kelle koltuk, üzerinde girip çıkıyorum diyenin kadranı kontrol ettirsin. 180-190'ı anca çıkıştaki düzlükte görürler.

Motosikleti
    Akyarma dediğim yer ucu açık 4-5 şeritli virajlar. Karga sekmez'i 180-190la rossi gelse dönemez. Bitiyorum böyle söylenmeyen lafları söylenmiş gibi lanse eden mombolara..
    Yanlış anlamışım kusura bakma.

ATATÜRK

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)