Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Dizlik ne işemi yarıyor????

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana uygun kolluk , dizlik önerebileceğiniz marka var mı ? daha önce almadım deneyimim yok , nasıl olur onlar taktığımızda eklem yeri kıvrılır mı bacaklar rahat eder mi sıkışır mı , alırken nelere dikka edilmeli ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana uygun kolluk , dizlik önerebileceğiniz marka var mı ? daha önce almadım deneyimim yok , nasıl olur onlar taktığımızda eklem yeri kıvrılır mı bacaklar rahat eder mi sıkışır mı , alırken nelere dikka edilmeli ?
    Korumalıklı ceketlerde dirsek omuz korumaları zaten mevcut ekstradan giymene gerek yok.Korumalıklı pantolonlardada aynı şekilde ama pantolon pek kullanışlı olmadığından kot pantolonun üstüne böyle bişey takabilirsin daha pratik ama koruma düzeyi daha düşük tabi.
    bendeki buydu http://www.hudsonderi.com/?urun-1721...torsiklet.html
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçmiş olsun ali,

Ben senin önceki kazalarını hatırlamıyorum. Zaten kaza konularından değil de başka konulardan tanıyorum seni. Ancak bu anlattığın olay biraz can sıkıcı. Kendini nasıl tehlikeye attığın ve trafikteki sürüş tarzın hakkında. Buradaki yorumların %90'ında genel olarak sadece "geçmiş olsun" denilmiş. Ama bu şekilde trafikte sürmene pek laf eden olmamış gibi(çok az kişi hariç). Ben şahsen çok rahasız oldum. Yaşın itibari ile kendi kendinin iyiliğini düşünebileceğin için sana tavsiye vermek bana düşmez tabi ki ama trafikte bu şekilde sürmen hiç hoş değil. Ayrıca bir araca çarpıp kaçman da nasıl açıklanır bilmiyorum. Madem böyle işlere giriyorsun altından kalkacaksın bu durumların. Yan yola kaçmakla olmuyor işte. Arabada giderken annenin babanın başına böyle bir olay gelse, yada sen yolda giderken bir araba sana çarpıp kaçsa nasıl hissedersin bilemem ama artık böyle bir duruma laf edemezsin. Daha fazla uzatmak istemiyorum, tadını kaçırmak niyetinde de değilim ama böyle bir olaya kayıtsız kalmak da ayrıyetten ayıp birşey. Hatalı sen olduğun için laf söylemeyenlerin dayanışmasına tüküreyim ben...

Aslında bu tarz hareketler sebebiyle diğer motor sürücülerini zor durumda bıraktığın için diğer motor sürücülerinin de seni önemsememesi gerekiyor mantıken. Ama öyle olmuyor işte, insanız hepimiz. Hata yapabiliriz. Lütfen bundan sonra daha düşünceli(herkes için) sürüşler yapmaya çalış ki biz de trafikte kendi kendimize giderken "lan bu araba niye önümüze kırdı durduk yere, niye tamponumuzu sıyırdı, ben bişey yapmadım ki...!" gibi olaylardan yavaş yavaş kurtulalım...

Tekrar tekrar geçmiş olsun, hepimiz için iyi bir ders olması dileğimle. Kendine iyi bak
    #sürenadam

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumalıklı ceketlerde dirsek omuz korumaları zaten mevcut ekstradan giymene gerek yok.Korumalıklı pantolonlardada aynı şekilde ama pantolon pek kullanışlı olmadığından kot pantolonun üstüne böyle bişey takabilirsin daha pratik ama koruma düzeyi daha düşük tabi.
    bendeki buydu http://www.hudsonderi.com/?urun-1721...torsiklet.html
    benim su an için korumalı alt üst ceket pantolon alma durumum yok maalesef , ama gösterdiğin dizlik ideal galiba teşekkürler .

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ali,

Ben senin önceki kazalarını hatırlamıyorum. Zaten kaza konularından değil de başka konulardan tanıyorum seni. Ancak bu anlattığın olay biraz can sıkıcı. Kendini nasıl tehlikeye attığın ve trafikteki sürüş tarzın hakkında. Buradaki yorumların %90'ında genel olarak sadece "geçmiş olsun" denilmiş. Ama bu şekilde trafikte sürmene pek laf eden olmamış gibi(çok az kişi hariç). Ben şahsen çok rahasız oldum. Yaşın itibari ile kendi kendinin iyiliğini düşünebileceğin için sana tavsiye vermek bana düşmez tabi ki ama trafikte bu şekilde sürmen hiç hoş değil. Ayrıca bir araca çarpıp kaçman da nasıl açıklanır bilmiyorum. Madem böyle işlere giriyorsun altından kalkacaksın bu durumların. Yan yola kaçmakla olmuyor işte. Arabada giderken annenin babanın başına böyle bir olay gelse, yada sen yolda giderken bir araba sana çarpıp kaçsa nasıl hissedersin bilemem ama artık böyle bir duruma laf edemezsin. Daha fazla uzatmak istemiyorum, tadını kaçırmak niyetinde de değilim ama böyle bir olaya kayıtsız kalmak da ayrıyetten ayıp birşey. Hatalı sen olduğun için laf söylemeyenlerin dayanışmasına tüküreyim ben...

Aslında bu tarz hareketler sebebiyle diğer motor sürücülerini zor durumda bıraktığın için diğer motor sürücülerinin de seni önemsememesi gerekiyor mantıken. Ama öyle olmuyor işte, insanız hepimiz. Hata yapabiliriz. Lütfen bundan sonra daha düşünceli(herkes için) sürüşler yapmaya çalış ki biz de trafikte kendi kendimize giderken "lan bu araba niye önümüze kırdı durduk yere, niye tamponumuzu sıyırdı, ben bişey yapmadım ki...!" gibi olaylardan yavaş yavaş kurtulalım...

Tekrar tekrar geçmiş olsun, hepimiz için iyi bir ders olması dileğimle. Kendine iyi bak
    ben o anda arabanın aynasını düşünecek durumda değildim ,neyse bunun bi önemi yok ama artçım dönüp baktığında aynanın ters katlandığını ama araç sürücüsününde durmadığını söyledi büyük ihtimalle ayna kırılmadı.Şimdi kimse kimseyi kandırmasın Racing kullanıcılarından bir tane kulllanıcı söyleyin bana hız ihlaline uyan aralara dalmayan
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CBR 600F
    ben o anda arabanın aynasını düşünecek durumda değildim ,neyse bunun bi önemi yok ama artçım dönüp baktığında aynanın ters katlandığını ama araç sürücüsününde durmadığını söyledi büyük ihtimalle ayna kırılmadı.Şimdi kimse kimseyi kandırmasın Racing kullanıcılarından bir tane kulllanıcı söyleyin bana hız ihlaline uyan aralara dalmayan
    600F kullanıyorum yaklaşık 7 aydır... ilk günden beri aynı kullanıyorum.. sol taraftan emniyet şeridinden gideceksem max. 50 ile giderim bu da kısa mesafede durabileceğim bir hızdır... aralara illa ki gireriz motor kullanmanın olayı o... ama 120-130 çok yüksek bir rakam... ha hız yapmayı ben de biliyorum problem değil o, 250-260 da yaptığım oldu ama sadece ve sadece tem'de yaptım sabahın köründe bi kere o da yolda 1 tane bile araba yoktu, yaya da yok zaten... ilerde araba görünce yavaşladım tekrardan normal hızıma... racing kullanmak hızlı ve çevik hareket etmek için ama bunun yapılabileceği yer var yapılamayacağı yer var... ben de aynı şekilde uzatmak istemiyorum yukardaki arkadaşın dediği gibi... amaç burda seni kötülemek değil, törpülemek... defansa geçmene gerek yok, defansı yapılacak bişey de değil zaten yaptığın sen de hatalarının farkındasındır elbette ... ama bu işi "herkes yapıyo ben de yaparım" olayına getirme dostum sonra sadece sen zararlı çıkarsan şükret, başkaları zararlı çıkarırsan o zaman bunun affı yok... 100 kişi kuyuya atlıyosa sen de atlamak zorunda değilsin... racing ya da benzeri hızlı motorlar insanın kanını kaynatır ama biçok başlıkta aynısını söylüyorum önemli olan olgunluk...

"hayır arkadaşım evde beni bekleyen ailem var... yolda tehlikeye atabileceğim insanlar var.. şimdi yapmayım sonra belki sabah erken kalkar yol boşken TEM e çıkar hevesimi alırım" diyebilmeli insan

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    ali bunu burda kimseye ispatlayamadık malesef racing makinada hız ruhu olan adam satın alır bu yüzden altındaki güç cezbeder ve ister istemez gazlar alinin yaptığını burda kim olsa yapardı fakat burada durum önceden olayları görün diye yazıldı dizliğinizi mutlaka takın diye...

ben alinin dizliğini olaydan sonraki gün gördüm ve parçalanmış dırımdaydı kıvrım noktasından kırılmış durumdaydı.. eğer olmasaydı dizi parçalanabilirdi..

kimse bu tip hareketler yapmayın diye söylemesin çünkü yeri gelir herkez biraz gaz açar yada yol etkenlerinden dolayı sıkıştırılabilir burda dizliğin önemine daha çok önem verelim... bu konuda yoğunlaşırsak daha iyi olur çünkü alininde anlatmak istediği bu yönde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600F kullanıyorum yaklaşık 7 aydır... ilk günden beri aynı kullanıyorum.. sol taraftan emniyet şeridinden gideceksem max. 50 ile giderim bu da kısa mesafede durabileceğim bir hızdır... aralara illa ki gireriz motor kullanmanın olayı o... ama 120-130 çok yüksek bir rakam... ha hız yapmayı ben de biliyorum problem değil o, 250-260 da yaptığım oldu ama sadece ve sadece tem'de yaptım sabahın köründe bi kere o da yolda 1 tane bile araba yoktu, yaya da yok zaten... ilerde araba görünce yavaşladım tekrardan normal hızıma... racing kullanmak hızlı ve çevik hareket etmek için ama bunun yapılabileceği yer var yapılamayacağı yer var... ben de aynı şekilde uzatmak istemiyorum yukardaki arkadaşın dediği gibi... amaç burda seni kötülemek değil, törpülemek... defansa geçmene gerek yok, defansı yapılacak bişey de değil zaten yaptığın sen de hatalarının farkındasındır elbette ... ama bu işi "herkes yapıyo ben de yaparım" olayına getirme dostum sonra sadece sen zararlı çıkarsan şükret, başkaları zararlı çıkarırsan o zaman bunun affı yok... 100 kişi kuyuya atlıyosa sen de atlamak zorunda değilsin... racing ya da benzeri hızlı motorlar insanın kanını kaynatır ama biçok başlıkta aynısını söylüyorum önemli olan olgunluk...

"hayır arkadaşım evde beni bekleyen ailem var... yolda tehlikeye atabileceğim insanlar var.. şimdi yapmayım sonra belki sabah erken kalkar yol boşken TEM e çıkar hevesimi alırım" diyebilmeli insan
    hak verdim bu yazdığına güzel ve tarafsızca..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali bunu burda kimseye ispatlayamadık malesef racing makinada hız ruhu olan adam satın alır bu yüzden altındaki güç cezbeder ve ister istemez gazlar alinin yaptığını burda kim olsa yapardı fakat burada durum önceden olayları görün diye yazıldı dizliğinizi mutlaka takın diye...

ben alinin dizliğini olaydan sonraki gün gördüm ve parçalanmış dırımdaydı kıvrım noktasından kırılmış durumdaydı.. eğer olmasaydı dizi parçalanabilirdi..

kimse bu tip hareketler yapmayın diye söylemesin çünkü yeri gelir herkez biraz gaz açar yada yol etkenlerinden dolayı sıkıştırılabilir burda dizliğin önemine daha çok önem verelim... bu konuda yoğunlaşırsak daha iyi olur çünkü alininde anlatmak istediği bu yönde..[COLOR="Silver"]
    Tamam, dalın aralara, hız da yapın. Napıyorsanız yapın, kendini farklı zanneden güç düşkünü mü race sevedalısı mı neyse tabiriniz. İstediğiniz gibi sürün. Dizliği de havası olsun diye takın yada üşütmesin diye. Sonra buraları kirletmeyin ama üstüme direksiyon kırıyorlar diye.

Neyse anlatmak istedğiniz onu anlatın, bildiğinizi okuyun. Biz angutuz zaten okuduğumuzu anlamıyoruz, burada konu ne farkedemiyoruz.

Size iyi forumlar.
    #sürenadam

Motosikleti
    Tamam, dalın aralara, hız da yapın. Napıyorsanız yapın, kendini farklı zanneden güç düşkünü mü race sevedalısı mı neyse tabiriniz. İstediğiniz gibi sürün. Dizliği de havası olsun diye takın yada üşütmesin diye. Sonra buraları kirletmeyin ama üstüme direksiyon kırıyorlar diye.

Neyse anlatmak istedğiniz onu anlatın, bildiğinizi okuyun. Biz angutuz zaten okuduğumuzu anlamıyoruz, burada konu ne farkedemiyoruz.

Size iyi forumlar.
    hayırdır ne bu durup dururken gocunmalar anlayamadım ...size hak vermiyo değilim ama düşüncenizi bana böyle sitemle yansıtamazsınız.... ! konu açık ve net ne olursa olsun dizliğin önemi ...

ister hız yapsın yada sakin gitsin burada konu bu değilki...

ama racing makina alan adamda basmalı hakkını vermeli fakat riskinide düşünerek kazaya sebebiyet vermeden basmalı...

ben hiç bir zaman e-5 te üstüme yıkıldı diye konuda açmam..

size angutsunuz yada vs şekilde argo konuşanda olmadı... siz eğer bu söylemi kendinize yakıştırıyorsanız benim için hiç sorun yok...

ayrıca forumu kirletip temizlediğimizede siz akrar veremessiniz YÖNETİCİ ler var....kirletiyorsakta size göre okuma kardşeim zorlamı okutuyoruz.. cevapta yazmak zorunda değilsin....

ama sende sütten çıkma ak kaşık değilsin ...seninde altında güçlü bir motor olsun bakıyım rahat duruyomusun istanbul trafiğinde..

"kendini farklı zanneden güç düşkünü mü race sevedalısı mı neyse tabiriniz" kendimizide farklı zannetmiyoruz.. fark aradaki beygir gücü ve motor tipi sadece...! sen kendini bizden ayırıyorsan o ayrı mesele tabiki...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

felon senın paylaştığın videolar yüzünden içimdeki hyo250 aaşkı kabarıyo yine alacağın olsun tekerin düz bassın ayrıca

Motosikleti
    Geçmiş olsun ali,

ayrıca bu söylediğinede katılıyorumm !

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende Syanur arkadaşıma katılıyorum.
    felon arkadaş biz gerçek dostun olarak doğruları söyleriz. etrafında ki yalancı arkadaşların ise bak ne güzel yırttın der. aramızdaki fark bu. ben seni tanımam yolda görsm tanımam. ama gidişin sonucu bir kaza olur ve sana zarar gelirse her motorcu gibi üzülürüz. biz üzülmek istemiyoruz. yolun başındayken hatanı görmeni istiyoruz. eğer sen bizi yanlış anlıyorsan o zaman sende sorun var.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum dikkat et kendine asfalt sogudu.
    ah o dizligi bir kere takmadım kaza yaptım şükür çok bişey olmadı ama 3 ay üstüne bastıgım zaman Yaaa Sercan sıradan bir dizlikti dedirtti ama bu havalarda korumalı pantolonsuz binme yaşımız genç pek anlamıyoruz şu zamanlarda ama o yediğimiz soguklar ilerde çok kötü döner bize büyükler hep öyle diyo bende 15 km okul ev arasında bile full giyiniyorum okulda üstümü değiştiriyorum çıkarken gene aynı merasim

Kazasız sürüşler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun Ali kardeş, gözünü seveyim, tehlikeli durumlara sokma kendini, her zaman şans adamın yanında olmaz. Dikkatli ol
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Benimde eksiklerimden bitanesi olan dizlik..
    Ha aldım ha alıcam kaç sene geçti.Herşeyi alıcak zaman buldumda şu dizliği bi önemseyemedim.
    İnsanın illa başına bişey gelmesi gerekiyo ki aklı başına gelsin.Bu konuyu açarak bana hatırlattığın için saol..
    Geçmiş olsun..Kendine dikkat et..Sana yavaş git aralara girme derdim ama kelin ilacı olsa kendi başına sürer.
    Ben her motora bindiğimde kendime aynı şeyleri söylüyorum.Basmıcam,gereksiz manevralar yapmicam aralara dalmıcam diye.
    Ama beylikdüzünde trafiğe girince işler değişiyo..
    Mubarek istanbulun her semtindede var trafik bizimde yaş itibariyle..Hani büyüklerimizin kanınız hızlı akıyo tabirine katılmadan edemiyorum..
    Sana tek verebiliceğim tavsiye en soldan hiç bi zaman gitme kesinlikle..Çünkü hiç bi araç sürücüsü soldan giderken aradan bi motor geçiceğini düşünmez ve sol aynasını kullanmaz.Sağlıcakla kal..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    '08 GT250R Lucrese gitti...
    ...Riskli kullanmayı seviyorum ama ilginçtir arabada bu kadar riske girmiyorum ...
    ...sağlı sollu salak salak gelirken...
    ...riskinin farkındayım ama yapmadan edemiyorum...
    ...Ben bu riski alıyosam bunu bilerek yapıyorum...
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik sadece senin gittiğin yoldan, sadece senin kullandığın araçtan oluşan bişey değil... çevrende yayalar var, başka araçlar var bu araçların içinde senin aldığın risklerden habersiz yaşayan canlar var... sen risk alarak bu kişileri de aynı riske dahil etmiş oluyosun.. piste gidersin kaza yaparsın bu senin aldığın bir riskin sana geri dönüşüdür... daha bikaç ay önce pistte kaza yapıp hayatını kaybeden bi arkadaşımızı konuştuk... o kendi aldı riski ve kimseyi buna dahil etmedi...

sen solda 120-130'la gidiyosun... olabilecekler:
    1. solundan geçtiğin araba senin ordan o hızla geçmenle beraber panik olup sağa kırabilir... belki direksiyon hakimiyetini kaybeder kendi bi yere toslar, ya da aynı şekilde gidip başka bi arabanın üstüne...
    2. sen hakimiyetini yitirirsin arkandaki artçı bi yere fırlayabilir..
    3. sol şeritlere motorlular özellikle kuryeler hop diye çıkıyo bi anda... onlardan birine girebilirsin o hızda ordan giderken
    4. sen hakimiyeti kaybedersin motor ya da siz! başka arabanın altına girersiniz, o araç dengesini kaybeder ve yine 1. 'de söylediğim gibi zincirleme bişeye yol açabilirsiniz...

bu sadece senin sol'da giderken yarattığın risk.. normal şartlar altında buna karşına çıkabilecek yayalar da dahil oluyor...
    Daha güzel söylenemezdi...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)