Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Cuma günü sabah 8:15 te gece vardıyasından yagmurlu bir hava da çıktım mesai arkadaşımda arkamda. İş yerinin kapıdan solu kontrol ettim yol müsaitti ford cortnet ı gördüğümde en az 500 metre uzaktaydı ama çok hızlı olduğunu farkettim sağdan yola çıktım sola sinyalımı verdim corneti sinyalimi gördü tereddüt etti soldanmı geçim yoksa motoramı müsade edeyim geçsin derken ani bir firen ama ne çare ıslak zemin ve korkuç bir ses. ve havada uçan ve yerde 20 mt sürüklenen iki adam. yola savrulan motor parçaları duran bir trafik toplanan bir kalabalık Allahtan gelen mala geldi bizim burnumuz bile kanamadı.. o anları anlatmaya zorlanıyorum o ses kullaklarımda yankılanıyor bikaç kes motoru yatırmıştım ama ilk defa bir araç bana bu kadar hızlı çarptı. Ayağa kalktığımda tek patçamıyım diye kendimi ve sonra arkaşı kontrol ettiğimde hayatımın bana altın tepside geri hediye edildiğini hissettim. . Pert olan bir motor ve 3 bin liralık hasarlı bir ford connetc. ve tamamen sucçlu olan bir araç sürücüsü. Şimdi tam CC büyütme aşamasında olan bir motorcunun yaşadıklarıni tahmin edin ve bana bir akıl verin.. motor hayatımı gözden mi geçirmeliyim yoksa nokta mı koymalıyım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    öncelikle geçmiş olsun cana gelmemiiş şükür böle şeyler olur bnce pes etmek olmaz aynen devam motosiklete tekrar geçmiş olsun
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Saol kardeş. Olay sıcak onun etkisi var üzerimde zamanla geçer heralde.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun aradan 1-2ay geçmesine izin ver bence hem bu arada kış gelmiş motor fiyatları düşmüş olur sonrasında zaten bırakmak istesende bırakamıyacaksın
    motosiklet neydi ve kaza anında üzerinizde koruma olarak neler vardı?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Bende öyle düşünüyorum zaten. Motor 100 lük cup.. ilk motorum. Kaskım ve motor montum vardı.. ama arkadaşımda koruma olarak birşey yoktu buna beni birdaha motora kasksız kimseyi almamam konusunda düşündürdü.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    öncelikle geçmiş olsun dostum...ucuz atlatmışsın....psikolojik travma sürer tabi bir müddet, bu süre zarfındada motosiklete daha mesafeli yaklaşacaksın hatta korkacaksın ama korkularının üstüne git...unutma ki sen şu anda acıda olsa tecrübelerine bir tecrübe daha kattın..düşe kalka bu işler, öyle de yoluna devam et...emin ol birdaha aynısı olmayacak buna izin vermiyecek sezgilerin...

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Saol dostum. Kaza sonrası arakdaşın korku şiddetiyle benim korku şiddetimi ölçtüğümde aramızda doağlar kadar fark olduğunu gördüm buda benim kazalar konusunda soğuk kanlılığımı gösteriyor galiba üzücü bir olayın arasında sadece sevindirici bir durum galiba. Kazadan sonra arkadaşım korkusundan dizlerinin bağı cözüldü bir süre ayağa kalkamadı. öyle korkmuşki düşünün ayaklarımı hissetmedim diyordu. Başkalarının hataları yüzünde motor tectübemi sonlardırmak istemiyorum. Motor hayatıma geri dönersem en büyük sebebi kazanın benim hatamın yüzünden olmaması ve kazanın maddi kayıplarla atlatılmasından olacak..

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Öncelikle geçmiş olsun.iş işten geçtikten sonra yol gösteren çok olur derler ama keşke fordun geçip gitmesini bekleseydin en fazla 10 sn sürerdi.Çıkar çıkmaz sol sinyali de yakınca üstüne tuz biber olmuş.Hani kazalardan, arabalar fren yaparak motorlar gazlayarak kurutulur derler ya tam buna uygun olmuş.Sen tabi hem cup bir motor hem de artçı olduğu için uzayıp kaçamamışsın anladığım kadarıyla.Yara almadan kurtulmuş olmanız hele korumasız artçı açısından mucize gerçekten.Ama sakın bırakma kararı alma.Bu sana büyük bir tecrübe olmuş sonrası için.Tecrübe kazandıkça yüksek cc bir çok durumda tehlikeyi atlatmana yardımcı olacaktır.Tekrar geçmiş olsun.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    büyük geçmiş olsun kardeş cana geleceğine mala gelsin allahtan size birşey olmamış
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Saol kardeşim.. Kapıdan çıktıktan sonra 100 mt sonra soldan giriş vardı ordan girmekti niyetim.. ayden dediğin gibi artçi ve motorun 100 olması dezavantaşım oldu ben fordu aynadan gördüm gazı açtım ama açsan ne yazar.. Fort çok süratliydi ve yol ıslak olduğu için duramadı. ıslak yoldan daima korktum ve korktüğum başıma geldi.. Bir gariban görürsem sadaka vericem.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    şu an mutlaka okumuşsundur ama belki görmemişsindir.okumanı tavsiye ederim.tekrar geçmiş olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/suru...un-lutfen.html

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    ağa gecmiş olsun canagelmesin malagelsin daha ne motorlar eskitirsin sana yavaş kulan demiyecem bende severim hızı ama şunu söylemek isterim (konturolündeyse makine vercoşkuyu) yoksa aman diyorum dikat

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Saol dostum.. Motoru bu şekilde eskitmek istemezdim ama olacağı varmış.. Bu kazada eksik olan hızdı zaten birazdaha hızlı olsaydım ford yandan gelip geçerdi..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    büyük geçmiş olsun dostum, kendini toparlayana bu olayı üzerinden atana kadar motosiklete ara vermeni öneririm ;)

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı MotoRizeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle düşünüyorum zaten. Motor 100 lük cup.. ilk motorum. Kaskım ve motor montum vardı.. ama arkadaşımda koruma olarak birşey yoktu buna beni birdaha motora kasksız kimseyi almamam konusunda düşündürdü.
    Çok geçmiş olsun.Bence korkmamalı bu deneyimi başınıza birşey gelmeden atlattığınız için sevinmelisin ama arkana korumasız birini alarak çok hata etmişin.Can taşıyorsun o can sana emanet ve senin korumaların var onun yok.Ben arkama birini almak zorunda kaldığım zaman ki genelde kısa mesafeler uzun mesafelerde geri çeviriyorum, bütün korumalarımı artçıma veriyorum.Benim yüzümden birinin öldüğünü yada ağır yaralandığını görmektense benim başıma gelmesini yeğlerim.Aslında bu lafım sana değil çoğu kişiye.Sokakta çok görüyorum adamda full koruma var arkasında hani geçtim montu felan kask bile yok.Onuda geçtim bari eldiven ver oda yok.

Tekrardan geçmiş olsun.Motosiklet tutkusundan vazgeçme ve bu deneyiminden ders çıkar bence..

Motosikleti
    As 200 Gy TAY
    Durmak yok yola devam. bende yağmurda kaza yapmıştım. 3 yıl uzak durdum motordan sonrasında geri döndüm dayanamadım.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    büyük geçmiş olsun mala gelmiş çok şükür vardır bundada bir hayır
    ..

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    çok çok geçmiş olsun

Motosikleti
    125CC
    büyük geçmiş olsun size ve artçınıza bir şey olmaması sevindirici.
    ben kimseye vazgeçme diyemem çünkü riskli bir hobi hepimiz farkındayız. ama yerinizde olsam kesinlikle en azından kazanın şokunu atlatana kadar uzak dururdum. yolda sürekli panik halinde motor sürmektense yürürüm daha iyi.
    zaten uzun sürmüyor mendeburun biri gecenin bir saatinde önümden u dönüşü yaptığında kaza yapmıştım tek ciddi kazam bu benim ertesi gün binesim gelmesi ondan sonraki gün indim tam yürüyecem motor bana baktı ben motora çıktım geri eve anahtarı kaskı montu felan aldım atladım geri motoruma.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Geçmiş olsun. Sizede bir şey olmaması tabi önemli fakat artçınıza bir şey olmamış olması çok büyük bir şans. vicdan azabı çok ağır olabilirdi. iki kere dikkatli olmak gerek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)