Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor yağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün sevgilimi servisine götürdüm yağ değişim vakti gelmişti

Ancak servisteki adam castrol 20w 40 yağ koydu ve 1lt kutunun tamamını boşalttı sonra aklıma kullanım klavuzu aklıma geldi ve sanki 1 litre yerine 0,7lt ve 15w 40 konulması yazıyor gibi aklımdaydı Ustaya sordum yok yok 20w 40 konuluyor dedi neyse dedim heralde daha iyi biliyordur dedim ancak eve geldim kullanım klavuzuna baktım

15w 40 max 0,85lt yağ konulmalı yazıyor

Motosikletimin son hızı azaldığını hissettim net olarak ölçme şansım olmadı maalesef

Bunlar bir sıkıntı yaratır mı fazlalık yağı kendim alırken dereceli bir kap lazım olacak neren bulabilirim

Yoksa tüm bunlar bir kuruntudan ibaret bir sıkıntı çıkmaz mı yardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla bende castrol 20W-40 yağ aldım ama motorda hiç bir değişiklik yok tabi benimki 100lük sizinkini bilemiyorum ama bende memnun değilim bu yağdan hoşuma gitmedi açıkçası.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

kullanım klavuzunu didikledikçe çok baştan savma bir bakım yaptıklarını gördüm vites yağı kontrolü yapılması fren balatalarının kontrol edilip zımparalanması vs vs.. birde 30tl aldılar bir yağ değişimi ve bi tur binip denemeye yarın gidip sorcağım bunları

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hakkını ara kardeşim bendende en son 40 TL almışlardı koydukları yağda shell 15-40 mı öyle bişeydi tabi o zamanlar ben para alınmaması gerektiğini bilmediğimden bişey yapamadım sonraları öğrendim :(
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    motora bi zararı yok bi 100gr boşaltman kafi

Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkını ara kardeşim bendende en son 40 TL almışlardı koydukları yağda shell 15-40 mı öyle bişeydi tabi o zamanlar ben para alınmaması gerektiğini bilmediğimden bişey yapamadım sonraları öğrendim :(
    Nasıl yani ilk bakım için normalde para alınmıyor mu? yoksa sadece senin yukiye özgü bir durum mu?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yağ fazla olduğu zaman hız kaybı olduğu doğru birkaç yerde okumuştum ve 20 40 yağ bence gereksiz kış gelior yavaş yavaş 10 40 koysalar daha rahat çalıştırırdın sabah daha kolay ısınırdı yani hem aldıkları fiyat fazla o yağ her yerde 12 lira birşey sadece yağ değiştirmeye 18 tl mi alınıyor ? hayret bi olay ya yetkili servisler gerçekten işi bilmiyorlar nasıl yakalarsa öyle yapıyorlar o yüzden yetkili servisten yedek parça bile almam netten sipariş veriyorum yarı yarıya geliyor olay bu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı yaşar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bi zararı yok bi 100gr boşaltman kafi
    Yaklaşık 100g yağ 250ml ye denk geliyor yani?

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ fazla olduğu zaman hız kaybı olduğu doğru birkaç yerde okumuştum ve 20 40 yağ bence gereksiz kış gelior yavaş yavaş 10 40 koysalar daha rahat çalıştırırdın sabah daha kolay ısınırdı yani hem aldıkları fiyat fazla o yağ her yerde 12 lira birşey sadece yağ değiştirmeye 18 tl mi alınıyor ? hayret bi olay ya yetkili servisler gerçekten işi bilmiyorlar nasıl yakalarsa öyle yapıyorlar o yüzden yetkili servisten yedek parça bile almam netten sipariş veriyorum yarı yarıya geliyor olay bu
    Valla bu durumda heralde tamam yağımızı geri alalım sana 10 40 koyalım demezlerde en azından fazlalığını alıp şu debriyaj yağına baksınlar

Birde kalkışlarda motorun hafif titreme yapması normal mi yoksa bu durum bakılmayan debriyaj yağından kaynaklanıyor olabilir mi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet yağı geri almazlar bir daha giderken yağını kendin götür bu olmaz derlerse o zaman kullanma kulavuzunda yazan numara yağ koy de koymuyorsa kymco tr ye şikayet edeceğim de bas çıngar ı gerekirse bakım yaptırmam de onlar adam gibi yapacaklardır merak etme ama en kalın15 40 yağ koydur ne olur ne olmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla yağ motosikletin performansını düşürür, doğrudur.
    www.motorumla.net

evet yağı geri almazlar bir daha giderken yağını kendin götür bu olmaz derlerse o zaman kullanma kulavuzunda yazan numara yağ koy de koymuyorsa kymco tr ye şikayet edeceğim de bas çıngar ı gerekirse bakım yaptırmam de onlar adam gibi yapacaklardır merak etme ama en kalın15 40 yağ koydur ne olur ne olmaz
    Kullanım klavuzunda da 15 40 yazıyor zaten

İşin kötüsü izmirde bile bu adamların fazla yetkili servisi yok maalesef ne olur ne biter bakacağım artık yarın

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 100g yağ 250ml ye denk geliyor yani?

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

Valla bu durumda heralde tamam yağımızı geri alalım sana 10 40 koyalım demezlerde en azından fazlalığını alıp şu debriyaj yağına baksınlar

Birde kalkışlarda motorun hafif titreme yapması normal mi yoksa bu durum bakılmayan debriyaj yağından kaynaklanıyor olabilir mi?
    100ml denk geliyor kardeşim debriyaj yağı diye birşey yok difransiyel yağı var onunda titremeyle alakası yok düşük devirde titreme kayış veya varyatörle alakalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

haklısın netten sipariş daha ucuza gelir ama arkadşın garantisinin devam etmesi için bakımını serviste yapmalı

100ml denk geliyor kardeşim debriyaj yağı diye birşey yok difransiyel yağı var onunda titremeyle alakası yok düşük devirde titreme kayış veya varyatörle alakalı
    Yani kullanım klavuzunda bu arka tekerin göbek kısmında bir bölüm var ve oranın yağlanması gerektiğini hatta yaklaşık 0,11lt yağ kullanılması gerektiği yazıyor

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Yani kullanım klavuzunda bu arka tekerin göbek kısmında bir bölüm var ve oranın yağlanması gerektiğini hatta yaklaşık 0,11lt yağ kullanılması gerektiği yazıyor
    doğrudur ama sık aralıkla değişen bi yağ değil sizin için önemli olan motor yağı

doğrudur ama sık aralıkla değişen bi yağ değil sizin için önemli olan motor yağı
    Bilemedim şimdi kullanım klavuzunda belirtilen km değişmesi gerektiği yazıyor çok önemlimidir

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Bilemedim şimdi kullanım klavuzunda belirtilen km değişmesi gerektiği yazıyor çok önemlimidir
    klavuza uymanız motorunuzun uzun ömürlü olması demek size tavsiyem servise güvenmeyin bakım yapılırken başında durun

tekrar baktım kullanım klavuzuna ve ilk 300 ve 1000 km de gear oil replace yazıyor yani vites yağı değişimi diyor..?

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    tekrar baktım kullanım klavuzuna ve ilk 300 ve 1000 km de gear oil replace yazıyor yani vites yağı değişimi diyor..?
    doğrudur kardeşim vites yağı aralığı bu ben ilk sorunuzu difransiyel yağını soruyorsunuz sandım

doğrudur kardeşim vites yağı aralığı bu ben ilk sorunuzu difransiyel yağını soruyorsunuz sandım
    Anladım peki yağ için nelere dikkat etmem gerekir ne marka koydurmalıyım?

Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Anladım peki yağ için nelere dikkat etmem gerekir ne marka koydurmalıyım?
    en iyisi castrol

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)