Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün hayatınızda ilk kez motosiklete biniyor olmak istermiydiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk tur keyfi, ilk vitese atış, ilk viraj alış.İmkanı olsa hafızamı sildirir o heyecanı tekrar yaşardım.
    Başka kimler tekrardan yaşamak ister bu duyguları? ilk hangi motosikleti sürdünüz?Hangi motosikletle başlamak isterdiniz?
    Benim ilk sürdüğüm motor 125lik vitesli bi çinli motordu ehliyet kursunda sürmüştüm ama ilk cbr125 ile başlamak isterdim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    ah o ilk heyecanlar...amcama ait döküntü minsk 125i amcaoğluyla kaçırıp köyün yangın yollarına vururduk.çalıştırana kadar ite ite canımız çıkardı(vurdurmayla çalışıyordu sadece).sonra o pırpır sesiyle sevindirirdi bizi.ne vefalı motosikletimizdin sen minsk 125..300 tlye gitti.ben alacaktım babam izin vermedi :(

MT 17 ÇANAKKALE

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    o heyecanı ancak litrelik makineye geçtiğimde tekrar yaşarım :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Akşamları çalıştığım bilgisayar firmasında (satış teknik servis ufak bi dükkan) oturur oyun falan oynardım 3-4 sene önce, eve gitmezdim çünkü internet çok hızlıydı.

Birgün ustam askere gitti, kullandığı motoru kimse kullanmıyordu. Anahtar ise çekmecedeydi. Birgün şeytan dürttü, daha önce hiç motosiklet kullanmamıştım ama nasıl kullanıldığını görmüştüm. İzinsiz gezmeye karar verdim.

Anahtarı aldım motorun yanına indim saat 12 civarlarıydı. Motor ise Yamaha cygnus rs 125 scooterdı.

Anahtarı taktım, çalıştırdım, gaza birazcık bastım elimi çekemedim gazdan( bu sanırım ilk binenlerin başına gelen bişi ) duvara toslamaktan az bi farkla yırttım. Yavas yavaş dur kalk yapa yapa o gece alıştım, heyecandan elim ayağım titriyodu hayatımda hiç böyle hissetmemiştim. 60 km hızla giderken bile uçuyorum gibiydi )

Keşke imkanım olsa da o duyguyu tekrar yaşayabilsemm.. )
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    İlk kez motosiklet eğitimim sırasında kullanmıştım.Vespa'nın bir modeli idi.O duyguyu tekrar tekrar yaşamak ister miyim, tabiki isterim.Olummm motorcu olcam lan ben süper duyguymuş dediğimi hatırlıyorum

Bu arada belirtmek isterim bir Çinli ile değil Vespa ile ilk deneyimimi yaşamıştım

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    İlk eğitimimde scooter honda kullanmıştım ve ayakta kullanmaya başlamıştım oturmak rahatsız etmişti beni ve stopi yapmıştım.....İlk hocamda Tayfun hoca idi....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o heyacanı yaşicam daha. allah izin verirsem. apache veya ck 125 le olcak sanırım cbr hayalimiz ama maddiyat.

Motosikleti
    Honda pcx
    Birkaç günlük motosiklet kullanıcısı olarak hatırlatayım taze taze dumanı üstünde;
    Motosiklete park halindeyken yaklaşılır,kalp hızlanmaya başlar sağına soluna bi bakılır gece başına bişey gelmişmi diye,anahtar takılıp kontak açılır ve start,bune len bu böylemi
    ses çıkarıyordu?neyse otuz saniye sonra ses bildik hale döner asayiş berkemal,yavaşça sokaktan süzülüp yola teker basılır,tabi buarada kalp dahada hızlanır,vites 2-3-4 aneyyy
    bu alet pekdebi hızlıymış,haydii trafik yavaşladı,uleen bu kaçıncı vitesteydi?,,neyse kazasız belasız işyerine gelinir makina park edilir kask çıkarılırken acaba akşam dönerken
    bunu burda bırakıp eve taksiylemi döneyim diye düşünürken yoldan 16-17 yaşlarında bi velet vızzz diye geçiverir,ulen bu velet kullanıyorda bizmi alışamayacağız diye erkekliğe
    bok sürülmez veee akşam mesai biter,,başta yazdıklarım tekrar yaşanır,alışana kadar kalbimiz bayabi kas yapacak anlaşılan..herkeze kazasız belasız sürüşler..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    yok istemem bidaha kim uğraşacak yeniden öğrenmeyle
    bu kawasaki bir başka dostummm

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    İlk kez Almancı bir abimin nsu'nu kullandım.O gün motosiklete olan bağımlılığım başladı ve hiç kaybolmadan çoğaldı çoğaldı...Uzun bir zaman motosiklet için para biriktirdiğimi deliler gibi çalışdığımı hatırlıyorum o yüzden o anı bir daha yaşamak tabiki isterim ama düşdüğüm anları asla hatırlamak istemiyorum

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Bu gün bu tecrübemle 25 yaş daha genç olmayı isterdim...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    orta birdeyken honda kinetix
    Mustafa Kemal Atatürk

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125cc yi uzunca süre kullanmış biri 600cc lik motora geçtiğinde aynı hissi yaşıyordur eminim.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Bugün istemezdim, çok pis yağmur yağıyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sürücü kursunda yamaha ybr 125 ile 2 viteste redline a kadar basınca o rüzgarı hissetmek çok değişikti. Arabalara hastalıklı derecede ilgilenmeme rağmen BMW M3 falan versen o kadar değişik ve güzel bi haz yaşatmazdı bana.

Ama 10 küsür yıldır araba kullanmama rağmen istanbul tragfiğindeki ilk 2000-3000 kilometre çok rahatsız ve tedirgindi. Viraja frene hakim olamamak kabus gibiydiYok sil baştan öğrenmek istemem Hatta matrixteki gibi beynime superbike yarışcılarının tecrube ve reflexlerini yüklesinler isterim

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    İlk eski model bir honda scotera binmiştim ama anlkamadım bile ne olduğunu ondan sonra daha bir anladığımda ise ehliyet sınavından iki gün önceki gece kuzenin yamaha xcitysiyle karşıyakada arkamda o olduğu halde turladık. amaç benim motora alışmamdı ama hani trafiğin içine ilkkez hemde artçıyla çıkmak iyi cesaretmiş bizdeki.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Kim istemez ya. İlk motorumu aldım. Daha önce kullanmıştım ama babam tutuyordu 6-7 yaşlarından bahsediyorum. İlk motoru aldığımda 17 yaşındaydım. Keeway hurricane. 50'lik bir efsane. Ah o gidişi hasta etmişti beni. Aldım motoru ustadan çıktım kaza yaptım alıştım. Sorun yok sonra sattım gitti. O da mutlu bende. Boyun 1.96 olunca arka oturmak yetmiyor. Sepet olsa onun üstüne oturucam. 0-3 yaş için yapmışlar motoru
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yaşımı hatırlayamıyorum ama ilk kullandığım motor Puch du sanırsam yani şundan

hatta o kadar ufaktık ki motoru durdurduğumuzda düşmesini engellemek için ara yere atlayıp zor bela ayakta duruyorduk binmek ise ayrı bi muamma idi hem iteleyerek çalıştır ve kaldırımdan motorun üzerine binmeye çalış hala bulsam alırım belki bu 2 zamanlı motordan. Hızlandıkça gözümüzden süzülen yaşlarmı istersin kendisi yetmemiş arkasına birde artçı almış. Düşününce bile gülmeye başlıyorum Sesini nerde olsa duysam tanırım ve aklıma gelir o gün...ama motora ilk ne zaman bindim onu hiç bilemem hatırlamam bile dedemle fabrikadan eve gidip geldiğimi hayal meyal hatırlarım...
    ANGARAJ

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    bende çok fazla olmadı başlayalı 1 sene kadar ilk motor kastıno QM50 döküntü bir motordu.sahibi olan mahalleden bi abi benzin atacam dedim verdi motoru neyse bir kaç tur derken,o sıralar motor alma fikri aklımdaydı zaten o ufak motor beni bir anda bambaşka biri yaptı sanki geri geldim motoru vermeye: abi bu süper birşeymiş manyakmış fln sevinçten uçuyom.2 defa o motordan düştüm.sonrada kendi scooterimi aldım onunlada 1 defa düştüm.8000 km sonra sattım.1 ay oldu satalı şimdilerde askerlik yakın motor alamıyorum kiralayarak bu zevkimizi yaşıyoruz.ama ne varki keşke çok daha erken yaşalrda motosiklet ile tanışsaymışım. CBF 150 ile başlamak isterdim.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    motor cc yükseldikce hep aynı heyecacanları yaşıyorum.Uzun süre 125 ve 250 lik motor tecrübesinden sonra 600 lük makinaya geçince hem ürkmüş hemde heyecanlanmıştım .Sanki ilk defa motora biniyor gibiydim.Şimdi 1000 lik bie enduroya geçmeyi planlıyorum.Sanırım yine kalp çarpıntılar ve heyecan,adrenalin yükselmesi sonucu oluşan ağız kuruluğu ve üzerine çıkıp birkaç km sonraki o muhteşem duygu beni bekliyor olacak.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)